Jump to content

_Spirit_

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  4329
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Posts posted by _Spirit_


 1. Te pierwsze dają najwięcej frajdy. Przypominają mi się poje pierwsze podejścia 70-300. Lepiej kup stałkę na m42 200mm.

   

  • Like 3

 2. 24 minuty temu, MateuszW napisał:

  metody sprawdzania błędów

  SSDki i karty pamięci mają inną kontrolę błędów niż talerzowe i ich Smart`y. Niestety przeważnie jak pada SSD to nie ma co zbierać. Talerz jeszcze można rozebrać albo przełożyć elektronikę.

   


 3. 1 minutę temu, wismat napisał:

  Ale ostrzysz softowo DSLR ? Czy masz CCD? Bo w sumie nie gryzłem jeszcze tematu ostrzenia softowo mojego nikona i nie jestem do końca pewny czy to się robi na takiej samej zasadzie co kamerki.

  Podpinam EOSa pod Maxima i dalej jak obsługa kamery. Czyli crop na gwiazdę i jazda. Zero problemów. Akwizycja też w fits przez Maxima.

   


 4. W skrócie historia tego "kolimatora" wyglądała tak.

  Siedząc w łazience i przeglądając oferty na kolimatory Howie G. zacząłem główkować. Spojrzałem na sufit a tam piękne rozognikowane okręgi z widocznymi punktami świetlnymi w środku jak gwiazdy. WTF?!!! Nad lustrem łazienkowym mamy kinkiet na LEDy który świeci 5 punktami światła.  Okazało się że moja Pani postawiła jakąś nową rzecz centralnie pod kinkietem na półeczce która pięknie odbija światło. EUREKA.

  Miałem latarkę z Biedronki z 5 LEDami. Taka niby ogumowana albo jakiś miękki plastik która elegancko pasuje do 1,25 cala. Wcisk, przejście na 2 cale > wyciąg :)) Działa.

  Ustawiłem tubę na sufit/ścianę i byłem w domu. Można oglądać okręgi przed i za ogniskiem.  Nie jest to oczywiście docelowa metoda ale pomocna.

   

  Cena 7 zeta. Nie jest to dokładnie ten model latarki.

  Znalezione obrazy dla zapytania latarka biedronka

  Pzdr.

  Roman

   

  PS. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby porobić maski z okręgami itp...

  • Like 5
  • Haha 2
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.