Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1286
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Antoni last won the day on February 25

Antoni had the most liked content!

Community Reputation

5220 Excellent

2 Followers

About Antoni

 • Rank
  Arktur
 • Birthday May 27

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Nehrybka

Recent Profile Visitors

5033 profile views
 1. Już zadziałało dzięki Tomek
 2. A Ty takiego czegoś nie masz jak u mnie Target Image
 3. Nie jest dobrze zobacz gdzie zrobiło oznaczenia np. gwiazd w pustym polu a nie na gwiazdach.
 4. Tomek zrobiłem to i nic się nie poprawiło. Dziwne bo robiłem wcześniej opisy i wszystko było dobrze.
 5. Takie coś mi wyskakuje jakie zdjęcie by nie załadował.
 6. NGC 925 to galaktyka spiralna z poprzeczką, która znajduje się w gwiazdozbiorze Trójkąta w odległości około 30 milionów lat świetlnych. Odkryta została przez Williama Herschela 13 września 1784 roku. Na niebie świeci jako obiekt o jasności 9,9 magnitudo, osiągając rozmiary 10,5' x 5,9' kątowe. W tle widoczna duża ilość drobnicy. Materiał zbierany na niebie podmiejskim jako LRGB w ilości 13 godz.40 min. Chciałem zrobić opis w Pixie wyskakuje mi jakiś Error.
 7. Może się nie znam, ale moje oczy mi mówią, brzydko to wygląda.
 8. No nie wiem, dziwne to jest.
 9. A co to za wzorki po prawej stronie kadru?
 10. Jeszcze raz dzięki wszystkim którym się fotka podobała. Muszę powiedzieć ,że teraz oglądając tę fotkę w domu na komputerze zauważyłem iż warto było cierpliwie podejść do tego materiału.Jednak cierpliwość popłaca, czego życzę każdemu kto zajmuje się astrofotografią i chce pokazać jak najwięcej piękna kosmosu.
 11. Mam na posesji obserwatorium które jest przy drodze oświetlonej a oprócz tego mam łunę od miasta 4 km od centrum. Zbieram zdalnie bo przeważnie jestem poza domem prawie 270 km. Ciężko obrabia się taki materiał.
 12. Dzięki. Jest to obiekt nad którym najwięcej spędziłem czasu przy obróbce.
 13. IC 348 znana również jako IC 1985 to gromada otwarta znajdująca się w gwiazdozbiorze Perseusza w odległości 890 lat świetlnych. Otoczona jest mgławicą refleksyjną vdB 19 gdzie światło gwiazd gromady jest rozproszone przez obłoki pyłu tworząc tą niezwykłą mgławicę. Gromada składa się z ponad 300 gwiazd w wieku od 2 do 3 milionów lat. Na niebie widoczna jako obiekt o jasności 7,3 magnitudo i rozmiarach 10' kątowych. Porwałem się na obiekt który mało kto fotografuje z naszego otoczenia w tej skali. Nie jest łatwy a jeszcze w tych warunkach których robię. No cóż po długiej i żmudnej obróbce c
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.