Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,085
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Antoni last won the day on September 19

Antoni had the most liked content!

Community Reputation

3,796 Excellent

About Antoni

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Nehrybka

Recent Profile Visitors

3,635 profile views
 1. Podmieniłem zdjęcie gdyż dopatrzyłem się małego błędu który to zrobiłem na innym monitorze podczas obróbki. teraz już jest dobrze.
 2. Pozorna jasność to 16 magnitudo więc wcale nie jest jasny. Trzeba dobrego nieba i dużo materiału.
 3. Dzięki za uznanie, uwierz mi że bardzo długo gryzłem się z myślą co z nim zrobić a bardzo chciałem przejść na astrofotografię, tyle włożonej pracy, żal. Nie myślę już o wizualu ponieważ warunki mi się pogarszają z każdym rokiem coraz więcej świateł, ludziom się w głowach przewraca i z nocy chcą zrobić dzień. Puki co skupiam się na fotografii.
 4. Bardzo przyjemnie i dość szybko obrabia się materiał z tego zestawu, nie mam żadnych problemów. Tutaj RGB paliłem po 10 min bo warto to robić dłużej przy tego typu obiektach.
 5. Mgławica Sh2-155 znajdująca się w gwiazdozbiorze Cefeusza zwana popularnie Grotą lub Jaskinią jest na różne sposoby fotografowana. W moim przypadku zrobiłem ją w kanałach HLRGB poświęcając na to kilka nocy które dały mi 23 godziny 20 minut materiału. Całość została zebrana Refraktorem TSAPO 130 i kamerą QHY 695A. Kiedyś podchodziłem do tego obiektu refraktorem APO65Q ale nie udało mi się zebrać całego materiału jedynie w Halfa, później o nim jakoś zapomniałem i skupiłem się na innych jakże również ciekawych obiektach. W sumie jak na obiekt podmiejski bardzo mi się podoba.
 6. To tylko teoria wiem to z doświadczenia. Wprawdzie niemam takiego otwierania ale mam kopułę i wcale to nie jest tak jak piszesz, ze się zsunie.
 7. Wszystko ładnie wygląda. A co będzie jeśli na kopule której pokazano zamykanie w zimie będzie śnieg i trafi się pogodne niebo. Przy otwieraniu mamy go w środku czyż nie tak?
 8. No właśnie chodzi o program.
 9. Tak czytałem. ale dalej mam problem.
 10. Panowie miałem dość poważną awarię i na nowo muszę instalować wszystkie sterowniki. Do maxima DL chcę zainstalować Plate Solve 2 plugin tak jak kiedyś miałem tera to nie wiem jak to zrobić bo w żaden sposób mi to nie chce działać. Może coś źle robię. Mam sterowniki Plate Solve 2.28 i PWI_PS2_PLUGIN_INSTAL_0.0.5 Może mi ktoś wskazać prawidłowość działania. Z góry dzięki
 11. A jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Kłamstwa? Napisałem prawdę i zdania nie zmieniam. Jedna klatka to 30 MB razy ilość zebranego materiału to już kolosalna liczba, RGB poskładane ponad 90 MB. Może komuś to nie przeszkadza dla mnie zajmuje to dużo miejsca. Zawsze możesz osobiście sprawdzić nabywając ją.
 12. Maciek jeśli chodzi o kamery CMOS nie są one złe można nimi robić piękne zdjęcia i gwiazdy też będą ładne. Albo palimy długie czasy i w miarę nie dużą ilość klatek i mamy przepalone i powiększone gwiazdy, to mój przypadek, albo palimy krótkie czasy i dużą ilość klatek i mamy małe gwiazdy to przypadek Marcina. Jest jedna rzecz na którą ja osobiście zwracałem uwagę ile miejsca na dysku zajmuje fotografowany obiekt. Wolałem jednak dłuższe czasy i mniej zajętego miejsca i stąd brały się duże gwiazdy.
 13. Dzięki Panowie ze wam się fotka podoba. Ja ze swej strony powiem że jest to dla mnie nowe wyzwanie, na pewno komfort pracy jest inny, muszę dobrze poznać jej możliwości aby optymalnie dobrać ilość klatek i czasu na dobre zdjęcie pod swoim niebem.
 14. Obiekt każdemu dobrze znajomy obfotografowany z każdej strony, nie raz opisywany. Jest to moje drugie podejście do niego odkąd zaczęła się moja przygoda z astro fotografią. Tym razem sprzęt jaki użyłem to refraktor TSAPO 130 i kamera QHY 695A. Warunki do zbierania materiału nie najlepsze ponieważ materiał Halfa zbierany był przy dość dużym księżycu, natomiast RGB to różnie z tą pogodą było. Ogólnie to jestem zadowolony. Ilość zebranego materiału to 30 x 900 sek. Halfa i 3 x10 x 600 sek. RGB. Zdjęcie złożone jako HRGB.
 15. W związku z pewnymi zmianami w swoim obserwatorium na sprzedaż wystawiam rejestrator GISE model GS-M1004NH do tego dwie kamerki jedna była używana i jest zabudowana, druga posiada oryginalne opakowanie oraz kabel do przesyłu obrazu. Wszystko w pełni działające. Cena za całość to 160 zł z przesyłką.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.