Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,121
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Antoni last won the day on October 10 2019

Antoni had the most liked content!

Community Reputation

3,913 Excellent

About Antoni

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Nehrybka

Recent Profile Visitors

4,036 profile views
 1. Kiedyś obserwowałem teleskopem systemu Cassegraina – Nasmytha o ogniskowej 6300 mm może coś w tym stylu chciałbyś. Z tego co pamiętam to ognisko miało chyba 50 mm średnicy, Jowisz czy Saturn to był niesamowicie duży jakże mi brakuje tego sprzętu.
 2. Jest to Halfa 7 nm odblaskiem odwrócony do obiektywu.
 3. Wszystko się zgadza to co piszesz ale jak wytłumaczyć kilka krążków wokół gwiazdy o różnej jasności.
 4. Może poddam taki temat pod dyskusję. jak prawidłowo powinny być zamocowane filtry bez oprawek w kole filtrowym z zastosowanie reduktora ogniskowej. Chodzi głównie o powstawanie odblasków przy jaśniejszych gwiazdach. Po której będą większe a po której mniejsze, może ktoś przeprowadzał takie testy i porównywał, czy są różnice , czy w ogóle ich nie ma? Wiem, że na filtrach są oznaczenia, teoria niech pozostanie teorią a praktyka może mówić co innego.
 5. Kabli kilka wymieniałem i dałem wreszcie nowy Lindy i nadal to samo. Ciekawe jest to że na parkingu wszystko działa ok a jak pojadę na niebo i uruchomię guider aby prowadził za gwiazdą to takie coś mi się robi, ale kamera guider jest połączona osobnym kablem.
 6. Ale ja nie mam kamerki głównej ani guidera podłączonego do Huba, to co ma tutaj Hub do ściągania?
 7. Od dłuższego czasu walczę ze swoim sprzętem bo mam problem ze sczytywaniem klatek w MaximDL. Testy robiłem na sucho gdzie montaż był zaparkowany a uruchomiona kamera główna w maximie wszystko wyglądało pozytywnie. Z chwilą gdy puściłem test na niebie to po paru klatkach Camera Control nie odpowiada a po chwili Maxim nie odpowiada. powtarzało się to za każdym razem. Więc wymieniłem komputer dałem nowe kable USB 2 m bardzo dobrej jakości, zmieniałem sterowniki i nadal jest to samo. Szukam przyczyny. Kamera główna podpięta bezpośrednio do komputera. Guider bezpośrednio do komputera. Hub podpięty do komputera a do niego: AstroLink 4, Montaż EQ6PRO, Kamerka do podglądu. Gdzieś następuje jakiś konflikt i sam nie wiem gdzie. System jaki mam to Windows7
 8. Jak chcesz wiedzieć to jest refleks od Alnitaka
 9. Kiedyś używałem OAGA do prowadzenia zestawu który był wykonany w różnych wersjach u Janusza. Jest mi zbędny więc wystawiam go na sprzedaż może komuś posłuży. Gwinty to T2 żeński i męski. Cena to 270 zł z przesyłką. Zdjęcie z numerami. 1.Posiada gwint T2 męski i pasuje do niego tulejka 4 w którą wchodzi pryzmat. Można tutaj nakręcić kamerę np ASI 120. 2. Gwint T2 żeński/męski długość tulei 35 mm. 3. Gwint T2 żeński/męski długość 24 mm na górę można zamocować np mini ASI 120,290 QHY 5. Całość regulowana za pomocą gwintu co widać na zdjęciu. Można wybrać sobie albo jedną albo drugą tuleję i złożyć w całość.
 10. Proszę o podpowiedź jak prawidłowo powinna być wpisana komenda w cmd by wskazać plik MSSTDFMT.DLL. Męczę się już z 2 godz. i nie mogę tego ogarnąć aby zadziałał mi plugin. Ciągle jakaś nieprawidłowa ścieżka
 11. Trudny obiekt. Ty jednak zrobiłeś bardzo dobrą fotkę, gratuluję wytrwałości przy obróbce.
 12. Chyba proces starzenia u mnie przebiega szybciej niż normalnie. A może to niszczenie tego nocnego nieba przez zaświetlenie ma taki mocny wpływ. Kiedyś miałem takie wspaniałe warunki do oglądania a teraz jedno wielkie szambo. Siedzisz po nocach, godzinami walczysz z materiałem aby coś z niego wydobyć i nie do końca sprawia ci to radość.
 13. To nie chodzi o kolor czy wersję B&W jakoś ogólnie mi się nie chce, mam jeszcze zaległe materiały i jakoś nie mam ochoty tego ruszać. Może się wypaliłem, może czas skończyć z tym, sprzedać wszystko, sam nie wiem.
 14. Sh2-132 jest mgławicą emisyjną, która znajduje się na granicy gwiazdozbiorów Cefeusza i Jaszczurki w odległości od 10 tyś. do 12 tyś. lat świetlnych. Jej rozmiary sięgają 42' x 30' kątowych. Astronomowie nazywają ją Mgławicą Lwa bo swym kształtem przypomina wygląd tego stworzenia. Na wyżej umieszczonym zdjęciu nie widać tego dokładnie ponieważ nie obejmuje ono całego obszaru mgławicy. Jest to zaległy materiał zbierany jeszcze we wrześniu tego roku refraktorem TSAPO 130 i kamerą QHY 695A w ilości 12 godz. 40 min. Halfa i 8 godz. RGB. Nie miałem ochoty tego obrabiać ale jakoś się zmusiłem. Z jakim skutkiem? musicie ocenić sami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.