Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1254
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Antoni last won the day on November 19 2020

Antoni had the most liked content!

Community Reputation

5082 Excellent

2 Followers

About Antoni

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Nehrybka

Recent Profile Visitors

4876 profile views
 1. Szukam osoby która zrobiłaby przegląd lornetki radzieckiej 60 x 20 lezy już sporo czasu nie używana w obserwatorium na pewno wymaga przeglądu. Proszę o kontakt na PW.
 2. Sh2-101 swym kształtem przypomina rozkwitnięty kwiat tulipana dlatego nazwano ją Mgławica Tulipan. Jest mgławicą emisyjną znajdującą się w gwiazdozbiorze Łabędzia w odległości 6000 lat świetlnych od nas.Emisja mgławicy wzbudzona jest przez promieniowanie ultrafioletowe młodej gorącej gwiazdy HIP 98418 która znajduje się w jej centrum. Niedaleko mgławicy znajduję się jedno z najsilniejszych źródeł promieniowania rentgenowskiego odkryte w 1964 roku oznaczone jako Cygnus X-1 powszechnie uznawane za czarną dziurę. Cygnus X-1 to układ podwójny z gwiazdą HIP 98298. Przypuszcza się że ma on masę od 7
 3. Dzięki. Piękny sukces Polaków.
 4. To akurat było robione w sierpniu, stąd ta pogoda. W 2020 roku zrobiłem 24 obiekty wiec nazbierało się trochę materiału a czasu na obróbkę nie było, więc teraz powoli kończę.
 5. Dzięki Maciek. Mimo ,że nie zawiera tak wiele szczegółów jest bardzo ciekawa tak jak piszesz.
 6. Sh2-135 zwana również jako Kleks jest mgławicą emisyjną znajdującą się w południowej części gwiazdozbioru Cefeusza. Jest to region H II połączony z obłokiem molekularnym pomiędzy którymi zachodzą procesy jonizacji gazów. Najnowsze wyliczenia wynika, że mgławica oddalona jest od nas o około 10100 lat świetlnych i osiąga rozmiary 20 lat świetlnych. Podczas badań przez IRAS zidentyfikowano wiele źródeł promieniowania podczerwonego, co wskazuje na obecność niedawnych procesów formowania się gwiazd. Większość tych gwiazd jest zgrupowana w młodej gromadzie otwartej. Na niebie świeci jako obiek
 7. Tak na szybko, może coś w tym kierunku.
 8. Dziś zrobiłem fotkę tej komety przez chmury. Pojedyncza 10 min klatka tylko 2 x krzywe. Marnota jak widać.
 9. Jeszcze raz wszystkim dzięki za miłe słowa.
 10. A mój dorobek za 2020 rok to 24 obiekty tylko nie wszystko jeszcze obrobione ale powoli zbliżam się do końca.
 11. Dzięki wszystkim, ze swej strony, wszystkim kochającym astronomię i i nocne niebo życzę dużo zdrowia, życzliwości, pogodnych nocy, bezproblemowej obsługi sprzętu i wszystkiego najlepszego w Nowym 2021 roku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.