Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Antoni last won the day on August 21

Antoni had the most liked content!

Community Reputation

4606 Excellent

About Antoni

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Nehrybka

Recent Profile Visitors

4713 profile views
 1. Nie mam na razie takiej możliwości bo jestem poza domem. Sterowane to jest z poziomu Maxima/ kopuła, otwórz/zamknij. Ta kamerka to nie jest do ustawiania na biegun tylko do kontroli gdzie patrzy teleskop w szczelinie kopuły. Co do kabelków to lubię ład, porządek, estetykę a nie słoma, siano.
 2. NGC 654 to młoda gromada otwarta gwiazd składająca się z 80 gwiazd siódmej wielkości gwiazdowej i słabszej. Znajduje się w gwiazdozbiorze Kasjopei w odległości 7,9 tysięcy lat świetlnych. Na niebie świeci jako obiekt 6,5 magnitudo o rozmiarach 5'0 kątowych. Żółty nadolbrzym na tle gromady oznaczony jako HD 10494 jest prawdopodobnie członkiem tej gromady. Powyżej gromady znajduje się mgławica refleksyjna VDB 6 rozświetlona gwiazdą oznaczoną jako HIP 8074 o wielkości gwiazdowej 9,5 magnitudo. Poniżej mamy pięknie rozciągającą się w przestrzeni ciemną mgławicę z katalogu LDN, która dzieli
 3. A nie chciałbyś iść w tym kierunku
 4. Dzięki koledzy za miłe słowa są dla mnie budujące by nie spoczywać na laurach tylko zabierać się za następne fotki. Powtórzę za Maćkiem, że jest to naprawdę trudny obszar a w dodatku spod miejskiego nieba. Musiałem sporo czasu poświęcić obróbce.
 5. NGC 225 gromada otwarta w gwiazdozbiorze Kasjopei znajduje się w odległości 2,1 tys. lat świetlnych od nas. Na niebie widoczna jako obiekt o jasności 7,0 magnitudo i rozmiarach 15’ kątowych. W jej pobliżu znajduje się mgławica refleksyjna VdB 4, która oświetlana jest przez jedną z gwiazd gromady, gwiazdę zmienną o oznaczeniu V 594. Przypuszcza się sama mgławica jest pozostałością po obłoku który uformował gromadę otwartą NGC 225.Na prawo ku górze widzimy ciemną obłok o znaczony w katalogu jako LDN 1291. Całość zbierana refraktorem TSAPO130 i kamerą QHY 695 w ilości 6 godz.50 min Lumina
 6. Antoni

  PixInsight

  Mam to samo co pokazujesz ale co do procesora komputera to nie wiem z którego roku jest na pewno nie jest młody. A ma to znaczenie akurat do star neta ? A porównywałeś wyświetlone moje procesy jakie zamieściłem ze swoimi , czy czegoś nie brakuje bo mam wrażenie że jest ich mniej a nie mam możliwości sprawdzić na swoim pierwszym kompie.
 7. Nie użyłem programu i tak to zostało do dzisiaj nie zmienione.
 8. Antoni

  PixInsight

  Tak robiłem i bez zmian.
 9. Może nie krytyka a ocena. według mnie za bardzo odszumione to raz, a drugie zatraciłeś bardzo dużo szczegółów w mgławicy. Popracuj jeszcze na nim. Dla przykładu moje z przed siedmiu laty wykonane TSAPO 65Q https://astroantoni.com/wp-content/uploads/2018/04/IC_1805.jpg
 10. Antoni

  PixInsight

  Mam najnowszą wersję wgraną i nic z tego.W plikach pixa/Library jest starNet rgb i mono.
 11. Antoni

  PixInsight

  Maciek nawet nie mam takich plików jak pokazujesz. Przeszukałem kompa. PixInsight siedzi u mnie w Program Files.
 12. Antoni

  PixInsight

  Otrzymałem drugi klucz udało się zainstalować ale mam pytanie dlaczego nie zainstalowało mi StarNetu. Na innym komputerze to mam. Wszędzie mam ten sam system Windows 7 Pokazuję co mam w Pixie.
 13. Antoni

  PixInsight

  No nie wiem bo to co dostałem od nich to to tylko mogę zainstalować na jednym komputerze tz . nr. użytkownika i klucz , na drugim potrzebuje nowego klucza.
 14. Antoni

  PixInsight

  To znaczy ,że muszę do nich napisać prośbę o drugi klucz?
 15. Antoni

  PixInsight

  No to dziwne bo nie mogę tego zrobić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.