Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1416
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Antoni last won the day on August 31

Antoni had the most liked content!

2 Followers

About Antoni

 • Birthday May 27

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Nehrybka

Recent Profile Visitors

5837 profile views

Antoni's Achievements

6.1k

Reputation

 1. Nowa cena 1200 z przesyłką. Stan jak nowy.
 2. Idąc na skróty miałem na myśli że nie pełny materiał zebrany bo brakło pogody, czasu itd. Potem taka fotka jest jaka jest i tyle. Przepraszam nie jestem perfekcjonistą i nawet o tym nie myślę i nie dążę do tego.
 3. Antoni

  Słońce w WL

  Słońce z niedzieli tj 10.10.2021 z godz. 12.27. Kamera ASI 290M i Refraktor Bresser 102/460
 4. Dzięki. Przede wszystkim nigdy nie idę na skróty tz. Po pierwsze dobieram tak czasy w miejscu fotografowania aby pokazać jak najwięcej i najlepiej, plus ilość klatek i to jest podstawa. Po drugie proces obróbki staram się zrobić jak najdokładniej i najlepiej jak potrafię z dłuższymi przerwami. Według mnie jeżeli otwieram fotkę przez kilka razy w dłuższych odstępach czasowych i za każdym razem mi się podoba nie znajdę jakiś mankamentów to mogę ją pokazać a jeśli coś zauważę nie tak, to poprawiam co mam poprawić. Ot i cała filozofia. Idąc na skróty tak jak większość to czyni na forum, nigdy a nigdy nie osiągnie się zadowalającego rezultatu, i to jest ten ból. Mam sporo materiału do obróbki kiedy pokażę nie wiem. Przyjdzie czas, przecież to nie wyścigi kto więcej pokaże, fotka ma cieszyć oko wykonawcy a przy tym i innych oglądających.
 5. Gwiazdozbiór Kasjopei obfituje w dużą ilość gromad otwartych niewielkich rozmiarów i słabej jasności. Jedna z nich to IC 166 została odkryta w 1890 roku przez Wolhelma Denninga. Na niebie świeci jako obiekt o jasności 11,7 magnitudo i zajmuje obszar o rozmiarach 8' x 8' kątowych. Przy dużym zbliżeniu bardzo fajnie prezentuje się na tle mocno zagęszczonego w gwiazdy rejonu nieba. Swoją pracę przedstawiał na forum kiedyś Grzędziel to jednak nie do końca oddawała ona piękno tej gromady. Starałem się przedstawić ją jak najlepiej fotografując swoim sprzętem. Materiał zbierany TSAPO 130 kamerą QHY 695A. Ilość czasu to 6 godz. 15 minut.
 6. Mam do sprzedania korektor pod APO TS Photoline Flatner 3" taki jak na tej stonie. https://www.astroshop.de/flattener-korrektoren-reducer/ts-optics-korrektor-fuer-rc-teleskope-vollformat-3-/p,53946 Używałem go do TSAPO 130, stan bardzo dobry. Cena 1250 z przesyłką.
 7. Ja gdy miałem teleskop średnicy 350 mm oczywiście że widziałem a te gwiazdy jarały mało oka nie wypaliły.
 8. Dzięki za wypowiedzi może coś w tym jest, no cóż jeśli pilnuje się sprzętu przez dwie noce a miedzy czasie obrabia zdjęcie to efekty mogą być różne. Aby pogodzić wszystkich postarałem się zrobić poprawki i podmienić zdjęcia. Trzeba mieć też świadomość tego że materiał który zbieram jest w warunkach podmiejskich 4 km od centrum miasta i wiocha w której mieszkam o zgrozo jest oświetlona jak miasto.
 9. U mnie na monitorze wygląda to dobrze .
 10. Nowa cena 480 zł z przesyłką.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.