Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1181
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Antoni last won the day on June 13

Antoni had the most liked content!

Community Reputation

4337 Excellent

About Antoni

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Nehrybka

Recent Profile Visitors

4571 profile views
 1. To przebijają struktury obłoku tego na prawo który znajduje się za.
 2. Zdjęcie fajne, jedynie co mogę Ci doradzić to wykonać go z dwóch paneli obracając kamerę o 90 stopni. Jest mały niedosyt kadru.
 3. Fajna praca, ale dla mnie brakuje troch takiego czegoś jak przejrzystość wtedy lepiej widać detale dla porównania poniżej.
 4. Panowie dzięki wszystkim. Do pierwszego postu dorzuciłem jeszcze zdjęcie z opisem wykonane przez kolegę. Dzięki mu za to, jak również Luminancję dla tych co lubią tylko samo L.
 5. M 100 galaktyka spiralna, która znajduje się w południowej części gwiazdozbioru Warkocza Bereniki w odległości 55 milionów lat świetlnych od Ziemi. Jej średnica mierzy 107 000 lat świetlnych. Posiada dwie galaktyki satelitarne oznaczone jako NGC 4323, połączona mostem świetlnej materii i NGC 4328. M 100 na niebie świeci jako obiekt 9,5 magnitudo o rozmiarach 7,4’ x 6,3’ kątowe. Poniżej znajduje się galaktyka spiralna NGC 4312 o jasności 11,8 magnitudo i rozmiarach 4,6’ x 1,1’ kątowe. Materiał zbierany w warunkach podmiejskich refraktorem TSAPO 130 i kamerą QHY 695A w ilości 5 godz.10 min. Luminancja i 3 godz. RGB.
 6. Ja osobiście posiadam 2 korektory jeden TS 1/1 a drugi Riccardi 0,75 x .
 7. Dzięki wszystkim za słowa uznania i cieszę się ,że fotka Wam się podoba.
 8. Dzięki Piotrek, dosaturowałem i jest faktycznie lepiej. To tak jest jak za długo się siedzi nad materiałem.
 9. Owszem jest ładna i bardzo pracochłonna ale i tak dopatrzyłem się małego mankamentu, już poprawione.
 10. IC 443 zwana również jako Mgławica Meduza została odkryta 25 sierpnia 1892 roku przez Max Wolfa, jest pozostałością po supernowej, której wybuch nastąpił między 8000 a 30 000 lat temu, znajduje się w gwiazdozbiorze Bliźniąt w odległości około 5000 lat świetlnych. Wielka supernowa wybuchła pozostawiając po sobie bąbel ogrzanego gazu, który rozszerzając się w ośrodku międzygwiezdnym zderzył się z dużym obłokiem molekularnym. W obszarze tym zachodzi jonizacja gazów. W środku mgławicy została zidentyfikowana gwiazda neutronowa będąca pozostałością supernowej, która utworzyła tę mgławicę. Może nie jest odpowiednia pora na wstawianie tego obiektu, ale jak dla mnie to nie ma żadnego znaczenia. Nie należy do łatwych jeśli chodzi o obróbkę ponieważ przeszkadza bardzo jasna gwiazda która jest w pobliżu od której mamy bardzo duże halo. W początkowej fazie to pochodziłem do tego materiału jak pies do jeża ale nie dałem za wygraną, walczyłem do końca. Materiał zbierany TSAPO 130 i kamera QHY 695A. Ilość materiału to 10 godz.20 min. Halfa i 5 godz. RGB. Miłego oglądania.
 11. Mgławica planetarna oznaczona jako PK 164+31.1 potoczna nazwa to Mgławica Słuchawkowa znajduje się w gwiazdozbiorze Rysia w odległości 1600 lat świetlnych. Gwiazda centralna z której powstała mgławica to biały karzeł koloru niebieskiego o jasności 16,8 magnitudo , natomiast sama mgławica to obiekt o jasności 14 magnitudo. Materiał zbierany refraktorem TSAPO 130 i kamerą QHY 695A w ilości Halfa 10 godz. OIII 10 godz. RGB 2 godz. 30 min.
 12. Kolega to robił w Pixie.
 13. Przyglądałem się tej fotce i porównywałem z mapą nieba. Okazuje się że zarejestrowały się obiekty o jasności powierzchniowej ponad 26 to bardzo dużo jak na moje warunki. Jestem ciekawy gdzie można to jeszcze sprawdzić, może ktoś podpowie?
 14. Dorzuciłem opis zrobiony przez kolegę i tak mało zaznaczonych jest tych galaktyk ale zawsze coś. Muszę sprawdzić w Cartes du Ciel jaką mam najsłabszą zarejestrowaną.
 15. Dzięki Maćku, ale ja od jakiegoś czasu nigdzie nie zgłaszam swoich prac.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.