Skocz do zawartości

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  654
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  26

Ostatnia wygrana Antoni w Rankingu w dniu 30 Kwiecień

Antoni posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

2315 Excellent

O Antoni

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 1. EQMOD

  No i miałem to zaptaszkowane.
 2. EQMOD

  Na pilocie EQMODA po przekroczeniu południka przez montaż wyświetla mi się komunikat Meridian Limits wcześniej czegoś takiego nie miałem mogłem jechać do woli i sam decydowałem kiedy obrócić teleskop . Pojawiło mi się po przeinstalowaniu systemu gdzie musiałem wszystko na nowo wgrywać. Stąd moje pytanie co należy zrobić aby ten komunikat na pilocie się nie wyświetlał?
 3. M 34

  Czyli słabiutko a te galaktyki wewnąrz gromady dość jasne nie wiadomo co to, czemu w/w katalogi ich nie zawierają. Panowie gdzie można poszukać jakiegoś konkretnego katalogu galaktyk? Może ktoś wie.
 4. M 34

  Bardzo lubię gromady gwiazd ona mi przypomina nieco gwiazdozbiór Oriona. Nie posiadam PixInsight, obrabiam wszystko w PS a składam w Maximie.
 5. M 34

  Nie będę jej opisywał bo zapewne większość o niej doskonale wie jak równi obserwowała ją w teleskopach czy za pomocą innego sprzętu astronomicznego. Jak to czas szybko upływa. Siedem lat mija jak pierwszy raz fotografowałem tą gromadę przez teleskop Newtona i Canona 350D. Dziś przedstawiam ją ponownie ale wykonaną innym sprzętem, tym razem refraktor 130/910 i kamerą QHY 163 M. Ilość czasu to 2h 30 min Luminancji i 2 h 30 min RGB. Pięknie się prezentuje, w tle mnóstwo galaktyk większość ich nie potrafię zidentyfikować z Cartes du Ciel bo nie ma ich w katalogu. Może ktoś mi podpowie jaki katalog użyć w tym programie abym mógł je podglądnąć. Cieszy mnie również fakt, że materiał w całości był zbierany zdalnie co było moim marzeniem od dawna bo większość dni spędzam poza miejscem zamieszkania. Miłego oglądania.
 6. Mgławica Czarodziej

  Maciku no nie zupełnie, dziki ma rację.
 7. Mgławica Czarodziej

  A ja ma mieszane uczucia. Osobiście to bym to poprawił.
 8. VdB158, LBN534

  Fajnie wyglada załapała sie też jakaś planetarna.
 9. Słońce w WL

  Dokładam również swoje zdjęcie z 08.09.2017r z godz 16.49 wykonane za pomocą kamery ASI 290 i refraktora TSAPO 65Q.
 10. Wybuch supernowej, który zapoczątkował powstanie Pętli Łabędzia wydarzył się około 10 tyś lat temu. Zajmuje ona obszar około 80 lat świetlnych. W jej skład wchodzi kilka mgławic. Trzy dobrze znane amatorom to NGC 6960 jako Palec Boży lub Miotła Wiedźmy, NGC 6992 jako Mgławica Welon oraz Trójkąt Pickeringa lub Fleming. Uwieczniłem te mgławice na swojej fotografii, którą wykonałem za pomocą Refraktora TSAPO 65Q i kamery QHY 9 Mono. Materiał dojrzewał jak wino, dość długo. Przedstawiam mozaikę dwu panelową jako HRGB gdzie 22 godziny to H alfa i 6 godzin RGB. Nie udało mi się dopalić OIII ale i tak jestem zadowolony z niego.
 11. IC5146 Kokon

  To tylko kwestia obróbki nic więcej.
 12. IC5146 Kokon

  Zrobiłem małą korektę na zdjęciu i podmieniłem.
 13. IC5146 Kokon

  A możesz mi pokazać o jakie otoczki Ci chodzi?
 14. Słońce w WL

  Nie pisałem akurat o tym które wstawiłem tylko o ogniskowej 2300 jak robię to też 2000 klatek jest to około 4 GB materiału i wybieram około 10% z całości.
 15. Słońce w WL

  Jak robię z ogniskową 2300mm to też tak samo.
×