Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1161
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Antoni last won the day on May 19

Antoni had the most liked content!

Community Reputation

4099 Excellent

About Antoni

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Nehrybka

Recent Profile Visitors

4395 profile views
 1. Mam podobny kadr który obrabiam. Bogdan nieco mnie uprzedził z obróbką bo ma więcej czasu.
 2. Potrzebuję zdalne zamykanie do swojego refraktora. czy podjąłby się ktoś tego wykonania.
 3. A tak, nie było możliwości połowu na rzece z powodu zakazów to złowiłem na niebie za to wieloryba
 4. NGC 4631 potocznie zwana jako Wieloryb jest galaktyką spiralną z poprzeczką znajdującą się w gwiazdozbiorze Psów Gończych. Na niebie widoczna jako obiekt 9,0 magnitudo o rozmiarach 15,2’ x 2,8’ kątowych. Odległość jaka nas dzieli od niej to 25 milionów lat świetlnych a jej rozmiary sięgają 140 tysięcy lat świetlnych. Nad nią znajduje się galaktyka NGC 4627 która jest satelitą tej galaktyki. Na zdjęciu na lewo poniżej znajduje się galaktyka NGC 4656 która swym kształtem przypomina kij hokejowy. Na niebie świeci jako obiekt 10,1 magnitudo o rozmiarach 15,3’ x 2,4’ kątowych. Zniekształcenie tych galaktyki spowodowane jest prawdopodobnie wspólnym oddziaływaniem grawitacyjnym na siebie w przeszłości gdy zbliżyły się na niewielką odległość. Materiał zbierany w warunkach podmiejskich refraktorem TSAPO 130 i kamerą QHY 695A w ilości 5 godz. Luminancja, 6 godz. 15 min. RGB.
 5. Żeby był wilk syty i WILK SYTY to popracowałem jeszcze nad zdjęciem i podmieniłem go w pierwszym poście.
 6. Nie wiem w którym miejscu mówisz o większej ilości detalu chyba o tym szumie który psuje całe zdjęcie.
 7. Nie będę podawał danych na jej temat bo często była opisywana na forum. Z mojej strony to trzeci raz fotografuję tą galaktykę z różnymi efektami. Tym razem przyłożyłem się bardziej aby pokazać znacznie coś więcej w niej na miarę mojego nieba jak i swoich możliwości. Całość materiału zbierana zdalnie w moim obserwatorium w warunkach podmiejskich refraktorem TSAPO130 i kamerą QHY 695A . Zdjęcie to efekt połączenia LHRGB w ilości 18 godzin zbierania materiału w różnych warunkach pomiędzy 01.04 a 17.04.2020 r. 5 godz. Luminancji, 10 godz. Halfa, 3 godz. RGB. Miłego oglądania.
 8. Gdybym miał szukać jakiś słabszych obiektów to na pewno zdecydowanie należało by zastosować większą aperturę. Nie można z motyką na księżyc się wybierać. Dzięki koledzy za ocenę.
 9. NGC 3718 to galaktyka spiralna z poprzeczką znajdująca się w konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy w odległości 52 milionów lat świetlnych. Jest zaliczana do galaktyk o aktywnym jądrze. Na niebie obserwujemy ją jako obiekt o jasności 10,6 magnitudo i rozmiarach 8,1' x 4,0' kątowe. Materiał zbierany zdalnie przez refraktor TSAPO130 i kamerę QHY 695A w ilości 5 godz. Luminancji i 5 godz. RGB. Nie spodziewałem się że uda mi się tak dobrze pokazać jej struktury z pod swojego nieba. Tym bardziej cieszy.
 10. Uwielbiam takie mrowia szczególnie wizualnie gdzie mi tego od pewnego czasu brakuje, pozostaje ciągła tęsknota za tym.
 11. Po długim zastoju pragnę przedstawić rzadko fotografowany obiekt którym jest gromada otwarta w Lutni. Materiał zbierany refraktorem TSAPO130 i kamerą QHY 695A w ilości 2,5 godz. Luminancja i 2,5 godz. RGB. NGC 6791 jest gromadą otwartą znajdującą się w gwiazdozbiorze Lutni w odległości 16,4 tyś.lat świetlnych. Wiek jej szacowany jest na 8 miliardów lat. Jest jedną z najstarszych i najbardziej bogatych w metale gromad w Naszej Galaktyce. Na niebie widoczna jako obiekt o jasności 9,5 magnitudo i rozmiarach 10’ kątowych.
 12. Czy jest możliwość podglądu obrazu z kamery ASI 120 MM z poziomu systemu Windows 7? Jeśli jest to jak to zrobić?
 13. Antoni

  Sterownik

  Zainstalowałem sterowniki FTDI ale i tak nowszy sterownik nie działa. Musiał wrócić do tego co miałem. Nadal potrafi zwiesić przesył bo już straciłem jedną 10 min klatkę. Jest to bardzo wkurzające. Chyba coś ten Maxim źle współpracuje z Windows 7.
 14. Antoni

  Sterownik

  Skoro nie rozwiąże to co byś proponował? mamy te same kamery.
 15. Antoni

  Sterownik

  Wszystkie instalki uruchamiałem z poziomu administratora. Jeśli chodzi o plik ftd2xx.dll system sam sobie instalował.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.