Skocz do zawartości

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  609
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  26

Ostatnia wygrana Antoni w Rankingu w dniu 30 Kwiecień

Antoni posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2148 Excellent

O Antoni

 • Tytuł
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 1. Galaktyka M51

  Wolno Ci. Te obwódki u mnie biorą się z tego, że filtr czerwony daje mi zawsze większe średnice gwiazd jak niebieski czy zielony stąd ten efekt.
 2. Galaktyka M51

  Galaktyka M51 potocznie zwana Wir znajdująca się w konstelacji Psów Gończych. Byłem ciekawy co uda mi się z niej wycisnąć. Przedstawiam swoje zmagania z tą jakże ciekawą galaktyką. Materiał zbierany w miesiącu marcu przez TSAPO 130 i kamerę QHY 9 Mono w warunkach podmiejskich. Łączny czas 9 godz i 10 min.
 3. Kamera QHY 9 Mono

  Kamera w promocji 4 tyś.
 4. Sprzedam w pełni sprawną samą kamerę QHY9 Mono. Wszelkie pytania zainteresowanych kupnem proszę kierować na PW. Zdjęcia do wglądy z tej kamery można zobaczyć na mojej stronie.
 5. Gromad kulistych ciąg dalszy

  Dołożyłem wersję kolorową. Fajnie zarejestrowały się struktury w galaktyce NGC 6207.
 6. Gromad kulistych ciąg dalszy

  Materiał był zbierany miedzy 02.04 a 18.05. Ja przy swojej ogniskowej nigdy nie miałem 1,5" a w tym układzie stosowałem 8 min.
 7. Chciałem przedstawić kolejną gromadę kulistą M 13 którą udało mi się zrobić. Muszę powiedzieć,że jest to moje 3 podejście do tej gromady odkąd zacząłem bawić się w astrofoto i były to najlepsze warunki w jakich przychodziło mi zbierać materiał. Na razie umieszczam samą luminancję a kolor w najbliższym czasie. Materiał zbierany za pomocą TSAPO 130 i kamery QHY 9 Mono.
 8. Dovetail kupię

  A ja mam takiego na sprzedaż jak na zdjęciu długość 30 cm.
 9. NGC 4565 i otoczenie

  Na prowadzenie mojego montażu nie narzekam mimo że jest przeciążony ponieważ za dużo na nim wisi pod astrofoto ale daje sobie radę. Nie zdarzyło mi się bym odrzucił jakąś klatkę bo było coś nie tak czyli pojechane gwiazdy nawet na 20 min. Jedynie jak chmury naszły w miedzy czasie.
 10. NGC 4565 i otoczenie

  Myślę, że wszystko tutaj ma znaczenie. Jeśli chodzi o ilość materiału to ja osobiście zbieram go tyle aby podczas obróbki czuć pewien komfort, nie ma to dla mnie znaczenia ile czasu spędzę przy jego zbieraniu. A czy to jakieś wyścigi, kto więcej pokaże? Fotka ma mi się podobać.
 11. NGC 4565 inne oznaczenie jako PGC 42038 lub USC 7772 jest galaktyką spiralną typy Sb, którą odkrył William Herschel w 1785 roku. Galaktyka ta znajduje się w gwiazdozbiorze Warkocza Bereniki w odległości około 30 milionów lat świetlnych. Jej średnica mierzy 100 000 lat świetlnych. Na niebie obserwowana jest jako obiekt około 10 magnitudo. Względem Ziemi ustawiona jest wzdłuż płaszczyzny jej dysku dlatego popularnie nazywana jest Galaktyką igła. W jądrze galaktyki przeważają gwiazdy starszej populacji o zabarwieniu żółtawym, wyróżniają się również pasy ciemnego pyłu otaczające dysk galaktyczny. Mimo,że sporo pojawiło się Igieł na tym forum to ja również dorzucę swoją. Materiał zbierany w kwietniu tego roku przez TSAPO 130 i kamerę QHY9 Mono. Ilość czasu to 06 h 40 min Luminancji i 03 h RGB.
 12. M 106

  Mówisz i masz chociaż dla mnie to nie ma znaczenia.
 13. M 106

  Minimalna korekta zdjęcia.
 14. M 106

  Chciałem przedstawić Galaktykę spiralną M106 wszystkim dobrze znaną i wielokrotnie pokazywaną na tym forum. Ja osobiście fotografowałem ją drugi raz, pierwszy raz było to w Stężnicy 2012 roku gdy zaczynałem swoją przygodę w astrofoto. Jak ten czas szybko leci. Materiał zbierałem pod niebem podmiejskim w swoim obserwatorium za pomocą TSAPO 130 i kamery QHY 9 Mono. Luminancja 06h 30 min i 03 h RGB.
 15. M97 - Sowa

  Ten patent to Jacek Bobowik już dawno zastosował u siebie.
×