Skocz do zawartości

MaPa

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  3978
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  156

Ostatnia wygrana MaPa w dniu 30 Październik

Użytkownicy przyznają MaPa punkty reputacji!

Reputacja

10830 Excellent

O MaPa

 • Tytuł
  haba haba haba

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astromarcin.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  Astrofoto

Ostatnie wizyty

2750 wyświetleń profilu
 1. IC1848 - odgrzewanie kotleta

  ten niebieski gryzie oczy i ostro się odcina. W narrobandzie wiadomo, że chodzi o efekt mniej o naukę więc komentuje mój odbiór
 2. M 27

  Wg mnie przy lrgb ona nie jest czerwona tylko niebieska jeśli już.
 3. Rysowanie L w MaximDL

  Backlash
 4. Rho

  Na dużą rozdzielczość to może i z Polski nie ma warunków ale ta praca zaskakuje mocą sygnału. Brawo, to przecieranie jakiegoś szlaku dla mnie.
 5. Dzięki Radku. Bogdanie nie ty pierwszy i nie ostatni miałeś wątpliwości :). Przecież ja też już robiłem hrgb ze 2 jak nie 3 razy i zakładam teraz, że zawsze coś dłubałem z tamtym rejonem. Udało mi się znaleźć kombinacje hrgb na ktrórej ktoś nie wystraszył się tego zafarbu; jako ciekawostka: http://www.astropg.com/_Media/20090621_veil-2.jpeg Przeglądnąłem swoje prace i myślę, że nawet materiał w Ha daje tam lekkie pojaśnienie. Mogę wnioskować, że mgławice pyłowe, ale nie wszystkie bo to zależy od ich usytuowania i sąsiedztwa, świecą szczątkowo w paśmie Ha.
 6. Moja pierwsza ciemnotka, czyli VdB 141

  Przy 8300 lepiej sprawdzi się większa ilość klatek niż dłuższe czasy. Ja nie wychodziłbym poza 600 ale szkoły mogą być różne :). Na pewno od razu widać jakość nieba na klatkach i długie się nie sprawdzają tutaj jeśli niebo nie jest odpowiednie.
 7. Zwróć uwagę, że pył jest również nad Trojkątem Pickeringa a nie ma go w dolnej części "Bożego Palca". Może "kosmiczny podmuch" od super nowej czyści przestrzeń ? Piotrze - miałem dobre niebo:) Te pyły nie są znowu takie ukryte i tutaj widać te ciemniejsze obszary również(canon niemodowany): https://astropolis.pl/topic/49501-cygnus-na-dwa-panele/ Update: Maro21 też dołożył niezależny "dowód" To chyba mamy załatwioną sprawę. Pyły są i muszą być traktowane z respektem.;)
 8. Moja pierwsza ciemnotka, czyli VdB 141

  Ja wrócę do koloru. Zdjęcie mi się podoba ale koloru jest stosunkowo mało. Bardziej widzę ciepłe odcienia tych pyłowych mgławic.
 9. Powrót do znanego kompleksu. Pomyślałem jednak jak inaczej podejść do tematu. Postanowiłem zrobić samo lrgb i raczej tutaj nie można użyć słowa klasycznie bo klasycznie podchodzi się w tym wypadku w wąskich pasmach. Już się uśmiecham, że ktoś może mi napisać że chyba zapomniałem wyrównać tło. Otóż nie nie zapomniałem i dobrze,że nie zrobiłem tego automatycznie jako część procesu. Już sama luminacja dała do myślenia. Sprawdzałem czy miałem dobre flaty, a może darki coś napaskudziły itp. Straciłem trochę czasu kręcąc się wokoło tematu aż wreszcie sięgnąłem po inne zdjęcie które od razu wyjaśniło sprawę: tam jest mgławica pyłowa: https://astropolis.pl/topic/57898-cygnus-w-50mm/ Co więcej przy okazji tej pracy podejmę temat odwrotny. Czy przypadkiem nadużywając pluginów nie zabijamy niuansów tła o które normalnie trudno. To był materiał zbierany pod dobrym niebem i niewiele brakowało potraktowałbym go nieodpowiednio. Do tej pory widziałem hrgb, pełny narrowband lub zgoła bicolor HaO3. Zdjęć lrgb jest stosunkowo niewiele a jeśli zobaczyć na zachodniego veila to właśnie tej mgławicy pyłowej przeważnie nie widać a to znaczy że ktoś się wystraszył i wyrównał tło Bogatszy o to doświadczenie od teraz będe przypominał aby nie ubijać tej mgławicy pyłowej. FSQ/STL11k Cropy na 3 najbardziej znane części:
 10. klimatyczne - świetne na pogodę za oknem
 11. pod Pasem Oriona

  Przy 1min klatkach tak to właśnie wygląda - stawiasz i jedziesz.
 12. vdB156A - rozproszony Berg

  Chciałem swoim zwyczajem opisać ale hmm... tutaj są w kadrze 3 LBNy ( jeden fragmentarycznie) i aż dwie galaktyki z PGC ( za CdC) . Prawie pustka kosmiczna
 13. Sandał Perseusza

  Wydaje mi się, że mógłbyś spojrzeć na to jeszcze raz z dystansu. Masz dużo materiału i to kusi ale z mojego punktu widzenia to jest mocno wyciągnięte, odszumiane ( a szum niestety dalej pozostał), taki kisielek trochę wyszedł na całości.
 14. NGC 7380

  Po pracy widać że masz odpowiednio mocny materiał. Jeśli chodzi o ulepszenia to może zobacz na gwiazdki na tle mgławicy. Także ogólne wrażenie gwiazd na całości, ja odnoszę wrażenie, że są zbyt rozmiękczone.
 15. vdB156A - rozproszony Berg

  Jest kolor, mobilizacja zadziałała. W pierwszym poście W kontekscie rozproszonego begra faktycznie można się pokusić o ujęcie całościowe ABCD.
×