Jump to content

MaPa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5245
 • Joined

 • Days Won

  67

MaPa last won the day on November 20

MaPa had the most liked content!

Community Reputation

18402 Excellent

1 Follower

About MaPa

 • Rank
  haba haba haba

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astromarcin.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  Astrofoto

Recent Profile Visitors

12428 profile views
 1. Wow ! Naszkicujesz wizje ? Byłoby super bo to coś nowego
 2. Zebrałem niewielki materiał RGB. To mogę traktować jako punkt wyjścia najwyżej, mimo wszystko połączyłem w celu uzyskania hrgb.
 3. To był komentarz z przymrużeniem oka do tego że brak zmiennych gwiazd Nic więcej
 4. Mnie bardziej cieszy, że mam coś świeżego na talerzu w porównaniu do materiałów którym bliżej chyba do końca terminu do spożycia Z drugiej strony pewnie długo mogą leżakować w odpowiednich warunkach !
 5. Dwie mgławice. Tak wypada napisać bo w kadrze nie złapałem całego Serca i chyba nie bardzo miałem jak. Klasyka tutaj to chyba Ha i tak na razie prezentuje. Może w sezonie zrobię ciąg dalszy. 20 lub 30 x 10min CFF92/Asi1600/Filtry Baadera
 6. Ależ to statyczny obszar nieba Zero inicjatyw od gwiazd aby się zmieniać Dzięki
 7. @_Spirit_ Widziałem że masz możliwość oznaczania gwiazd zmiennych. To luźne kadry, takie lekkie foto ale gdybyś miał możliwość nałożyć gwiazdy zmienne do opisów powyżej byłoby super. Czasem sobie sięgam to swoich tematów na forum bo nie trzymam opisów na stronce - będzie jak znalazł Dzięki!
 8. Dwie znane gromady. Wdzięczne obiekty lornetkowe. M34 gromada otwarta w konstelacji Perseusza. Zawiera około 60 gwiazd. Odkrył ją przed 1654 rokiem Giovanni Batista Hodierna. Niezależnie od Hodierny 25 sierpnia 1764 roku skatalogował ją pan Messier. M39 gromada otwarta znajdująca się w gwiazdozbiorze Łabędzia. Prawdopodobnie odkrył ją Arystoteles około 325 roku p.n.e. Niezależnie odkrył ją Charles Messier w 1764 roku L 60x30sek, RGB 15x60sek L 60x30sek, RGB 15x60sek CFF90/Asi1600/M
 9. Jeśli chcesz używać CCD to chyba patrzenie na to czy obejmiesz tarczę Księżyca ma znaczenie drugorzędne Wielkość detektora w pierwszym rzędzie będzie Ci definiować wielkość widzialnego pola. Do newtonów nie ma za dużo modeli. Na początek można brać najbardziej sprawdzone czyli np ten z linku powyżej. Mając ogniskową, korektor/reduktor i wielkość chipu kamery obliczysz potem tzw FOV zestawu do planowania sesji.
 10. IC 4628 to mgławica emisyjna znajdująca się w konstelacji Skorpiona. Znajduje się w odległości około 6000 lat świetlnych od Ziemi w tzw ramieniu Strzelca Drogi Mlecznej a jej rozmiar szacuje się na około 250 lat świetlnych. Została odkryta przez Edwarda Barnarda. IC 4628 jest oświetlona przez ultrafioletowe promieniowanie okolicznych gorących i masywnych gwiazd. Jest też coś dla obserwatora. Mgławicy nie widać to jasne ale ta grupa gwiazd już konkretnie świeci i na niebie daje wspaniałe i autentyczne wrażenie komety z warkoczem. Ta grupa została skatalogowana jako NGC6231. Zdjęcie w techn
 11. Ja w zimie wielbię Oriona a lecie Skorpiona
 12. pixsuś Na marginesie ja też przypisywałem mgławice Wilkowi a te z Wężownika Skorpionowi chociaż nazwa sama o sobie stanowi 'Rho Oph'.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.