Jump to content

astrator5

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutral

About astrator5

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 05/25/1944

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wilkowyje- Jeruzal
 • Zainteresowania
  wszelkie - łącznie z astronomią
 • Sprzęt astronomiczny
  ATM -owski newton - 180 mm i 260 mm - nieskończony
  ED 100 SW, lorneta 20x40x 100mm .
  i kilka mniejszych instrumentów

Kontakt

 • Skype
  jerzy.poruczko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Janusza znałem kilkadziesiąt lat jeszcze kiedy prowadziłem swoją firmę JP.Quasar. Przyjeżdżał często do Warszawy na giełdę fotograficzną w klubie Stodoła . Nieraz nocował u mnie. Był uczynny i mimo że był amatorem na optyce znał się naprawdę dobrze. Zamawiałem nieraz u niego nietypowe mechaniczne dodatki - wykonywał je bardzo solidnie a co zawsze podziwiałem - to jakość czernienia elementów. Coś mi znowu ubyło i stałem się jakby uboższy . Drogi Januszu - spoczywaj w pokoju Jerzy Poruczko
 2. Witam wszystkich i na początku opiszę najnowszy stan posiadania. A więc kamera ST2000XM i dyski CD : CCDsoft + serial number, dysk SBIG Software and Catalog oraz dysk z programem zarządzającym pracą kamery. Przed zakupem tej kamery zadałem na forum giełdy kilka pytań - jedno dotyczyło możliwości zainstalowania tej kamery-na WIN 7. Niejaki kolega o nicku Wessel poinformował mnie - odpowiadając na moje wątpliwości - że po wgraniu Drivers Checker uzyskam dostęp do najnowszych sterowników i że nie mam co się obawiać że na Win7 będę miał problemy z instalacją. Okazało się że jednak problem jest bo sterowników pod Win 7 albo po prostu pracujących z Win 7 nie znalazłem. Na szczęście mam laptopa - IBM - sprzęt n.b. bardzo solidnie wykonany z Win XP- i na nim kamerę zainstalowałem. Zależy mi jednak na instalacji kamery w systemie Win 7. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Może ktoś miał tą kamerę i zainstalował ją na Win 7. Niedługo zbliża się okres wiosenny i wiadomo- możliwości astrofoto będą jak zwykle duże i chciałbym z nich skorzystać . Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie. Jerzy
 3. Witam W istocie kamera bardzo fajna. Szkopuł jest taki że po pierwsze jestem nieco ( delikatnie mówiąc ) za cienki. mam emeryturkę po PRL -owską a poza tym chip jest dla mnie za duży . Musiałbym dokupić korektor pola do mojego Newtona ( ATM- owskiego ) co wiązałoby się z duzymi kosztami. W zasadzie jestem w tej chwili umówiony na kupno niestety kolorowego SBIGA ST 2000 XCM bo analogiczny-XM ktoś już kupił. Pozdrawiam Jerzy P.
 4. Jak w tytule - kupię kamerę - typu SBIG STM 2000 XM albo XCM . Chodzi mi o kamerę z dodatkowym chipem do guidingu. Jeśli byłaby to kamera czarno biała - to z kołem filtrowym - najlepiej dedykowanym i oczywiście z okablowaniem i z zasilaczem. Może to być kamera leciwa ale sprawna.. Oczywiście chodzi tu o finanse jakimi dysponuję.No i chip główny - przekątna rzędu 9 lub więcej milimetrów. Jerzy P.
 5. kamerę sprzedałem pozdrawiam

 6. Witam Wciąż czekam na odpowiedź. Mam kilka ofert i chciałbym omówić i ew. uzgodnić warunki kupna tej kamery w celu dokonania ostatecznego wyboru Pozdrawiam Jerzy P.
 7. Witam Darka i biasa widziałem. W istocie są dość dobre. Poza tym przejrzałem parametry tej kamery ze strony firmowej. Najgorzej wypada czułość - dla środkowego pasma nieco przekracza 55% a dla pasma odpowiadającego czerwieni -dość istotnego w astrofotografii- poniżej 30%. Jestem zainteresowany kupnem kamery ale ze względów finansowych nie kupię nowszego typu więc proponowany model może spełnić w jakiejś mierze moje wymagania. Ostatnio dostałem jeszcze inną propozycję takiej kamery a na tym forum jest jeszcze wystawiona taka sama kamera w wersji "color" Proponuję nawiązać kontakt bezpośredni - może dojdziemy do porozumienia. Proszę o podanie na PW numeru telefonu. Pozdrawiam Jerzy P.
 8. Witam Czy byłoby możlwe otrzymanie darka i biasa z tej kamery oraz ew. jakaś fotka obiektu DS Mogłoby by to po pozwolić mi na podjęcie decyzji w sprawie ew. zakupu tej kamery i jej rzeczywistej wartości. Możesz wysłać te pliki na PW . Pozdrawiam Jerzy P.
 9. Witam Proszę o rezerwację do środy . Pozdrawiam Jerzy P.
 10. Kamerę -kolor- do DS -ów z przekątną chipu rzędu 10 lub więcej milimetrów.Na przykład CCD SBIG ST-2000XCM lub podobną - dodatkowy chip do guidera bardzo wskazany. Jerzy P.
 11. Wywołałem niemal "burzę mózgów". Wiele się dowiedziałem z waszych wpisów. Bardzo dziękuję za tak wyczerpujące temat ( i trochę mnie ) posty. Kamery jeszcze nie kupiłem ale wiem zdecydowanie więcej o niej niż na początku co na pewno przyda się jeśli nie teraz to przy innej okazji. Jerzy P.
 12. Witam Ponieważ znajomy polecił mi ew. zakupienie kamery - jak w tytule- chciałbym prosić tych którzy kiedyś używali jej - lub może nadal używają -o opinie na temat jej osiągów i jakości otrzymywanych zdjęć. Czy w ogóle warto kupować tak "przeterminowaną" kamerę. Czy np. istotne jest 16 bitowy przetwornik i jak się takowy ma do np. kamer ASI (CMOS)10 lub 12 bitowych. A może są jeszcze jakieś inne istotne parametry których kamera (SBIG ) nie posiada lub nie spełnia. Dziękuję z góry za liczne odpowiedzi Jerzy P.
 13. Witam Proponuję przejść na PW. JP.Quasar@onet.eu Jerzy P.
 14. Trochę męczy mnie ten upadek kamery- zwłaszcza w kontekście z mechaniczną migawką.. Jak wiadomo mechaniczny element w tego typu urządzeniach ( jak np w aparatach cyfrowych) ma swój skończony przebieg. Czy możesz ocenić przebieg tej migawki? Poza tym z danych katalogowych wynika że dysk instalacyjny pracuje pod Windows XP - niestety ja pracuję na Windows 7. Wiem że ta kamera kiedyś to była wyższa półka ale czas robi swoje. Na początek prosiłbym o odpowiedź na moje pytania. Nadal jestem zainteresowany . Jerzy P.
 15. Witam Jestem zainteresowany. Prosiłbym o rezerwację np. do środy. Zorientuję się co do jej możliwości i przydatności. Jerzy P.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.