Jump to content

JaLe

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6395
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

JaLe last won the day on May 26 2018

JaLe had the most liked content!

Community Reputation

5667 Excellent

About JaLe

 • Rank
  Galaxy Master

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.galaxy.zafriko.pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  małopolska
 • Zainteresowania
  Pamiętaj kupuj jak największy teleskop na jaki Cię stać :)
 • Sprzęt astronomiczny
  TS65, ED80, SCT8", Newton 150/750, MT800, Astrograf 200/1000, Lunt, Columbus 270, Columbus 330, Columbus 400, Columbus 500

Recent Profile Visitors

19226 profile views
 1. To brzmi bardzo interesująco. Czy to na razie tylko teoria czy istnieją już w praktyce takie rozwiązania?
 2. Tak, zgadza się to widać. Ale na czym polega innowacyjność tego projektu? Czy może szumy są mniejsze? Szybciej odczytywane dane? Czy moze coś innego?
 3. Czy mógłbyś przybliżyć ideę Stosu?
 4. Ogrzewam CWU pompą ciepła w ten sposób, że mam ustawiony czas jej pracy. Czyli działa tylko w dzień. W pogodny dzień koszty podgrzania wody wynoszą zero Co do osobnej instalacji to chciałem na początku taką wykonać, ale poradziłem się ludzi na grupie. Przekonał mnie głos jednego człowieka, który miał zamontowane wszystkie warianty wykorzystujące Słońce czyli: instlację offgrin, ongrid i kolektory słoneczne. Twierdził, że najbardziej opłacalną jest instalacja ongrid.
 5. Przypominam, że oferta dalej aktualna. Fotovoltaika do idealne rozwiązanie np do podgrzewania wody w połączeniu z pompą ciepła - można mieć ciepłą wodę za darmo.
 6. Silniki w iOptronach są bardzo słabe - i dobrze to i źle. Dobrze, bo przejmują obciążenia, a źle bo powodują różne błędy. Mimo tylu przekładni jednak to one są odpowiedzialne, za wszelkie stuki, przeskoki dryfy itd. Montaż oprócz ustawienia na Polarną (bo zapewne jest ustawiony bardzo dobrze) powinien być wyważony idealnie w obu osiach. Nie bardzo dobrze, a idealnie! Dołożenie szukacza może nawet wszystko pokpić.
 7. Adapter może być też na M48
 8. To gwint w wyciągu TS, raczej błędu nie zrobiłem i jest tam M74
 9. Taka pułapka w celu wzbudzenia uwagi
 10. Zanim zamówię to zapytam. Czy ma może Ktoś adapter M72 na M42. Jeżeli nie na M42 to może jakiś inny też mi spasuje. Proszę pisać na PW.
 11. Gdyby Ktoś miał zbyteczną to chętnie przygarnę rączkę/ Saddle Bar do RedCata.
 12. Ponieważ chcę dokonać kolejnego zakupu decyduję się na dużą obniżkę, bo o 1300,- względem nowego urządzenia. Proponuję cenę 1600,- Sprzęt warty uwagi do osoby chcącej wykonać piękne ujęcia. Przykład działania podobnym sprzętem. https://www.youtube.com/watch?v=Y3v42oDA3O8
 13. W dalszym ciągu jest do wzięcia. Cena tylko 1200,- z ponad 9 letnią gwarancją! Kontakt z producentem jest wzorowy, nie tak jak w przypadku producentów kamer ASI :/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.