Jump to content

calla

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  619
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

402 Good

About calla

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

3410 profile views
 1. a, poczytaj też to, to chyba optymalne. Za 500 zł starczy jeszcze na barlowa porządnego
 2. Co do barlowa, przyda się chyba. Z kamerek, to ludzie mieli dobre wyniki z czyms takim: https://outlet3d.eu/pl/strona-glowna/29-vr-magic-3-kolorowa-kamera-usb.html https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=28663&start=75 chyba troche lepiej niz spc, ale czasy tylko do 500ms. Do planet starczy. I jakiś barlow 2x i chyba jest ok. Potem możesz pomyslec o czyms naprawde porzadnym.
 3. Nagraj troche w Sharpcap, troche w wx i podeslij tu
 4. Hej, wydaje mi się, że debayeryzacja na podglądzie nie poszła zbyt dobrze. Masz możliwość zebrania klatek bez debayeryzacji?
 5. imx287 jest też dostępna w cyfrowych cmosach omegona, mono i kolorowa : https://www.astroshop.pl/aparaty-do-astrofotografii/omegon-aparat-fotograficzny-velox-287-m-mono/p,61043 Hmm... to chyba to samo praktycznie co mallincam
 6. Mam Sonnara 300/4, nawet na sprzedaż, mogę zrobić testy przy różnych przysłonach i czasach wg życzenia
 7. Używa ktoś oprócz mnie Olympusów? Ja kupiłem 50mm f1.4 za 120zł, i od f3 daje całkiem dobre foty.
 8. No, jaka matryca jest w kamerze której używasz.
 9. No właśnie chodzi mi o jakiś obiekt DS, bo jak mówisz, że tak dużo wyciągasz, to żeby było coś co da się odnieść to np. widoku w lornetce, czy krótkoczasowej fotki. Jaka jest tam rozdzielczosc sensora i piksel?
 10. Masz do tego jakiś ostry obiektyw? Coś, żeby np spróbować jakąś gromadę otwartą pokazać, czy coś
 11. @trouvere jeśli masz 25fps, a integracja to 10s, to chyba te 25 fps to trochę kurcze sztuczne jest. Dawaj najlepsze nagrania jakie masz, mam nadzieję, że ktoś wrzuci coś z kamer typu asi290mm czy coś podobnego.
 12. Mnie interesuje maksymalny zasięg jaki można uzyskać przy identycznym czasie naświetlania, dla celów porównawczych. Wydaje mi się, że będzie to skorelowane z: - wydajnością kwantową matrycy - szumem odczytu Ma to chyba spore znaczenie, jeśli chce się prowadzić transmisje na żywo lub pokazy przez teleskop dla wielu osób. Interesuje mnie sprawdzenie, jak ma się wydajność kamer analogowych CCD oraz CMOS.
 13. @Agent Smith To tylko poglądowe, trudno porównać coś sensownie przy sensorze CCD i jakimś analogowym przetworniku i sensorze CMOS z zupełnie inną elektroniką. Za miarę przyjmijmy na razie max zasięg gwiazdowy przy 3fps i aperturze ok 68mm. 68mm to np 135mm f2, 300mm f 4,5.
 14. prooszę http://nova.astrometry.net/user_images/3677800#annotated
 15. samyang 135 f2, zatem ok 68mm. nagrywany crop skala ok 1:1 na matrycy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.