Jump to content

calla

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  545
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

364 Good

About calla

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

3,158 profile views
 1. Hej, obiekt powyżej 40 stopni
 2. na 1100d jest Magic lantern, bardzo przydatny, odpada walka z wężykiem. No i pomyśl o modyfikacji, bardzo dużo daje, a nie kosztuje kokosów.
 3. Tutaj test bez korektora komy, rozjechanie kolorów dalej widoczne, zero szkła na drodze optycznej. Ani filtra IR-cut ani korektora. Co może to powodować?
 4. Pomagam koledze w temacie, zaobserwowałem dziwny efekt na gwiazdach. Rozjechanie kolorów ma taki sam kierunek w każdym miejscu kadru. W torze jest aplanatyczny korektor komy SW. Może to krzywy korektor lub matryca kamery?
 5. Hej, 1100D będzie OK na początek, pomyśl też o modyfikacji(koszt u jednego z kolegów na forum to ostatnio było 120zł + przesyłka w obie strony). Jaki obiektyw?
 6. Będzie bardzo dobry, ale w połączeniu z obiektywem dobrej klasy o ogniskowej max 200, może 300 mm. I powyżej 135mm raczej z guidingiem.
 7. A jak z szerokością? bo kończy się na 50st, czyli trzeba juz te parę stopni dociągnąć statywem
 8. Poglądowo, kawałek zimowej drogi mlecznej Canon 600D mod, Olympus M.Zuiko 50mm 1.4@ f3 47x 2,5 min ISO800
 9. Hej, a ile mm będziesz wieszał? SW Star adventurer to loteria, ale ma ST4 do guidingu, Ioptron Skytracker Pro chyba też. Może być konieczne dla długich ogniskowych obiektywów.
 10. Dziwna sprawa. Ja zrobiłem flaty samyangiem dosłownie 2 razy, i jakoś kłopotów z kalibracją nie miałem... Jak robicie flaty?
 11. Fajnie poradziłeś sobie ze skrzywioną kolorystyką po CLSie
 12. Pochwal się co wyciągniesz.
 13. Proszę: https://www.dropbox.com/s/z5j1m18iohzpw8t/1.fit?dl=0 Po drodze była alignacja kanałów RGB w fitswork i oddzielenie tła i mgławic w Starnet
 14. Orion złapany modyfikowanym Canonem 600D z filtrem CLS Optolong. 50x2min f2.8 Olympus Zuiko 50/1.4 Ciężko było jakoś sensownie to obrobić,
 15. Z mojego doświadczenia - lepiej stackować Siril. Dużo lepsze efekty, też za darmo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.