Jump to content

calla

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  647
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

416 Good

About calla

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

3561 profile views
 1. Kup sobie używkę canona 1100d i samyanga 135mm. 2500 starczy i eq32 pociągnie.
 2. Hej ma ktoś surowy stack, bez srebrzaków i z nieprzepaloną głową? poanalizowałbym:)
 3. bardzo szybko Gdańsk, jeszcze nie ruszone * poprawione, dolozone noct.mp4
 4. Masz jeszcze Astroberry Server. Jak twój soft tam pójdzie, to całą resztę już masz zaaplikowaną.
 5. To jak już siedzi tam raspberry Pi, to może pociągnie LinGuidera?
 6. No i jest https://twitter.com/vivstoitsis/status/1278545410684944386?s=20
 7. Do tego to chyba musiałaby mieć z -4. Ale niedługo powinna być do złapania nad ranem, o ile się nie rozpadła
 8. Nie siedzi coś tam w tle głębiej aby?
 9. Ej, ale stacka daj, kolega męczy tą kamerkę, ciekawy jestem ile daje z narrowbandem
 10. Hej. zmierz błąd okresowy sprzętu przez ustawienie montażu z błędem ok 5-10 stopni, ustawienie aparatu na okolice równika, oraz puszczenie kilku długich ekspozycji na niskiej czułosci, ok 10 min. SWSA ustawiaj na biegun pod obciążeniem i po ustawieniu na obiekt. Jaki typ moda? czy to full spectrum?
 11. całkiem nadaje się do czytania: https://translate.google.com/translate?hl=&sl=en&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fastronomyconnect.com%2Fforums%2Farticles%2Fan-introduction-to-electronically-assisted-astronomy-eaa.77%2F czekamy na wyniki !
 12. Przy podglądzie z teleskopu nie ma to znaczenia, poza tym usb 3.0 potrafi pociągnąć full HD nawet przy 20-30 fps. Podczas oglądania i integracji obiektu głębokiego nieba szybkość będzie max 2 fps, klatka musi się naświetlić. Dużo ważniejsza jest możliwość sterowania gainem, czasem naświetlania, korekcją klatek, korekcją histogramu obrazu itp. Do EAA jest nawet specjalistyczne oprogramowanie. Poza tym, jeśli chcemy zrobić foto, to trzeba mieć dobrą kontrolę nad parametrami kamery. Przy obrazie takim jak np tu: https://www.youtube.com/watch?v=hkVXe7wH79s&t=2s Full HD nie jest w ogóle przydatne. O kamerach do EAA ciężko poczytać w polskim internecie. Jak znajdę jakieś ciekawe wątki gdzieś, to wrzucę w translator i podeślę.
 13. Nie sądzę, żeby kamera mikroskopowa była dobrym rozwiązaniem. Zwykle są to biedniejsze i droższe wersje kamer astro + sporo zbędnego softu + niekompatybilne mocowanie. Kontrola kamery z poziomu komputera jest niezbędna do wygodnej pracy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.