Jump to content

calla

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  529
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

348 Good

About calla

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

3,035 profile views
 1. Hej, jak debayerować w Siril klatki z Canon? Bo albo mi wychodzą zielone(to może być ok, tylko nie kalibruje sam intensywnośći kanałów) albo fioletowe. Czy ustawienia korekcji gamma i balansu bieli coś dadzą? Jakich użyć?
 2. Jak w temacie:) kupie szukacz red dot, jakis najtanszy
 3. Hej, utracisz część światła wpadającego w obiektyw, po prostu będziesz widział ciemniej. Ale polecam najpierw sobie zmierzyć źrenicę najpierw(fot z linijką przy oku z oświetleniem w postaci małej czerwonej diodki da radę.)
 4. Jak ktoś chce oddam martwego D70s za koszty przesyłki:)
 5. calla

  Pomocy!!!

  a bez tego nogi się nie blokują?
 6. Widzę tu potężną zależność wzmocnienia od długości fali. Wzmacnia mocno czerwień i pewnie bliską podczerwień. Końskiego Łba też bym próbował z tym złapać, on świeci w H-alfa, po prostu ludzkie oko jest już strasznie ślepe w tym obszarze, a H-beta(niebieskawy) jest używany, ponieważ ludzkie oko widzi w tym zakresie.
 7. to coś czego szukasz nazywa się chyba naświetlarka CTP i jest np tu: http://www.korel.com.pl/index.php/kontakt
 8. za 300 zł skręć sobie fastrona jakiegoś na początek, jak masz troche zdolnośći manualnych to zrobisz sobie prowadzenie na 30-40 min, przy 50mm będzie idealne. Bardziej potrzebne niż filtr, bo z czasami rzędu 6-8 s i tak nic nie uciągniesz za bardzo.
 9. Mam propozycję co by zebrać gdzieś w kupie fajne miejsca na wypad krótki lub długi, przyjazne obserwacjom/foto. Czyli najfajniej jak są takie warunki jak (poza dobrym niebem): -brak latarni/oświetlenia na placu -wyrozumiały i nie zawracający za bardzo gitary właściciel -ogrodzony plac/parking/cokolwiek, -dostęp do prądu i internetu Miejscówki w Polsce i za granicą, tanie i te droższe:)
 10. Ano tak 2 h pociągiem od Wilna wioska w której lampy są chyba na 2 ulicach, i jest spoko miejscówka agroturystyczna, polecam: https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=13&lat=7181583&lon=2717645&layers=B0FFFFFTFFFFF
 11. Głowy nie ma, sam ogon jedynie.
 12. Jakieś części ciał ptaków jeszcze mam, ale chyba nie z tak fajnego obiektywu, poszukam A w dobrym miejscu całkiem, Marcinkańce na Litwie. Tylko księżyc za wcześnie wchodził trochę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.