Skocz do zawartości

slvmtz

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  206
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

513 Excellent

1 obserwujący

O slvmtz

 • Tytuł
  Antares
 • Urodziny 21 Marzec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Czarnków
 • Zainteresowania
  technologia, dziennikarstwo, astronomia
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 8", Delta Optical Starlight 70x15, Canon EOS 1200D

Ostatnie wizyty

2836 wyświetleń profilu
 1. Zakrycie Aldebarana, obserwował ktoś?

  Klatkę później już Aldebarana nie było
 2. Miejscówka w okolicy Poznania

  Jeśli pod nazwą okolicy rozumiesz także miejscowości oddalone o 60 kilometrów od Poznania to polecam okolice Gębic, albo Młynkowa. To jest niedaleko Czarnkowa
 3. Projekt "Gwiazdy w dłoniach" i popularyzacja astronomii

  Spontaniczna akcja! Przedwczoraj zadzwoniła do mnie Pani Redaktor z TVP3 Poznań z zaproszeniem do udziału w programie Wielkopolska warta Poznania! Po krótkiej rozmowie przystałem na tą propozycję i zadeklarowałem obecność w studio wraz z Karolem Masztalerzem @KarolMasztalerz2 , który czasami współuczestniczy w moich działaniach popularyzacyjnych. Tematem naszej rozmowy był projekt Gwiazdy w dłoniach i wspólna pasja do astronomii, a wszystko to NA ŻYWO! Zachęcamy was do obejrzenia powtórki: https://poznan.tvp.pl/36092912/20022018 Rozmowa z nami od minuty: 22:50
 4. 130-rocznica całkowitego zaćmienia Słońca w Polsce

  Przecież na animacji nie jeżdżą, tylko stoją
 5. Dzisiejszy Księżyc

  Ja złapałem jedynie coś takiego przez okienną szybę
 6. Wywiad z Astronomem

  Gdybyś chciał porozmawiać to nie ma problemu
 7. Fotografia z niebem w tle

  Syriusz i część konstelacji Wielkiego Psa!
 8. Projekt "Gwiazdy w dłoniach" i popularyzacja astronomii

  Dziękuję uprzejmie za rekomendację, staram się popularyzować astronomię tak, jak tylko potrafię
 9. Projekt "Gwiazdy w dłoniach" i popularyzacja astronomii

  Zaczynam się czuć trochę, jak popularny astronomiczny celebryta, co niekoniecznie może brzmieć dobrze. Chciałbym jedynie zaznaczyć, że przed chwilą odwiedził mnie Przemysław z Radia Poznań (dawniej Radia Merkury). Nasza rozmowa zostanie wyemitowana w weekend
 10. Projekt "Gwiazdy w dłoniach" i popularyzacja astronomii

  Kilka dni temu odwiedziła mnie w domu ekipa lokalnej telewizji AstaTV z którą rozmawiałem o projekcie Gwiazdy w dłoniach, o nieboskłonie i misji Falcon Heavy! Nagranie będzie wyemitowane dzisiaj o 18:30 w Kurierze Trzcianeckimi, jako rozmowa z kurierem. Link do AstaTV na żywo: http://www.tvasta.pl/na-zywo/ Bardzo zachęcam do oglądania, bo może być ciekawie.
 11. Projekt "Gwiazdy w dłoniach" i popularyzacja astronomii

  Dnia 7 lutego 2018 roku odwiedziłem przedszkole, w którym przed 15-laty sam się uczyłem! Pozmieniało się niemiłosiernie, choć niektóre Panie nauczycielki pozostały wciąż te same. Mowa oczywiście o Publicznym Przedszkolu w Gębicach. Dzięki moim odwiedzinom dzieci miały okazje dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat planet. Zrobiliśmy parę eksperymentów i ogółem mam wrażenie, że wszyscy bawiliśmy się świetnie! Dziękuję uprzejmie za zaproszenie do tej placówki, było superancko!
 12. Projekt "Gwiazdy w dłoniach" i popularyzacja astronomii

  Kilka dni temu byliśmy gośćmi Akademii Przyszłości w Pile, gdzie opowiadaliśmy o gwiazdach. W wydarzeniu towarzyszyła nam ekipa TV ASTA, która skleiła całkiem ciekawy materiał na temat naszego spotkania! Oto reportaż:
 13. Projekt "Gwiazdy w dłoniach" i popularyzacja astronomii

  Dnia 4 lutego 2018 roku odbyliśmy spotkanie z podopiecznymi Akademii Przyszłości w Pile. Była to nasza odpowiedź na zaproszenie ze strony liderki projektu - Liny Matelskiej. W trakcie spotkania opowiedzieliśmy naszym słuchaczom o zjawiskach, które można znaleźć na pogodnym nieboskłonie. Ciekawym punktem programu okazała się także Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, o której z pasją odpowiedział Mariusz Grzegorek. Cały czas towarzyszyła nam ekipa telewizji AstaTV, która pieczołowicie nagrywała nasze poczynania. Bardzo możliwe, że reportaż z wydarzenia pojawi się niedługo na internecie i jeśli tak się stanie to podzielimy się linkiem. Nieocenioną rolę spełnił także Jakub Wesołek, który służył pomocą i prywatnym sprzętem podczas obserwacji astronomicznych. Te choć udały się połowicznie to jednak pozwoliły na chwilę spojrzeć w to, co na niebie błyszczy.
 14. Projekt "Gwiazdy w dłoniach" i popularyzacja astronomii

  Z całą dumą chciałbym powiadomić was o pierwszym spotkaniu popularyzacyjnym, które odbyłem w tym roku! Zaproszono mnie do Zespołu Szkół im. Leśników Polskich, gdzie postanowiłem opowiedzieć o ciekawostkach związanych z Księżycem. Udało nam się z opiekunami dwóch grup, które mnie słuchały dograć terminy tak, aby prelekcja trwała podczas całkowitego zaćmienia Księżyca i ... voila! Dzięki transmisjom dostępnym na internecie udało nam się wspólnie zobaczyć, jak nasz naturalny satelita przeobraża się w krwisto-czerwoną kulę zawieszoną na nocnym niebie.
×