Jump to content

slvmtz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  285
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

slvmtz last won the day on December 9 2018

slvmtz had the most liked content!

Community Reputation

750 Excellent

1 Follower

About slvmtz

 • Rank
  Sławomir Matz
 • Birthday March 21

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.facebook.com/gwiazdywdloniach/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Czarnków
 • Zainteresowania
  technologia, dziennikarstwo, astronomia
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 8", Delta Optical Starlight 70x15, Canon EOS 1200D

Recent Profile Visitors

4,970 profile views
 1. slvmtz

  Film

  Przeczytałem sporą większość tego, co zostało tutaj napisane i wybaczcie, że być może nie odniosę się do niektórych aspektów, lecz zależy mi na tym, żeby dodać tu komentarz jeszcze przed zamknięciem wątku. Ogółem z Adamem do czynienia mam już od dłuższego czasu. Poznaliśmy się chyba przy okazji plebiscytu do kampanii Kruger&Matz o nazwie "It's your life just take it". Oboje staraliśmy się spełnić marzenia o uzyskaniu środków na rozwój pasji. Ja już wtedy wykreowałem sobie w głowie projekt "MOA" tj. mobilnego obserwatorium astronomicznego, który miałem nadzieję zrealizować. Niestety nie udało mi się zająć żadnego ze znaczących miejsc, za które przysługiwałaby mi jedna z głównych nagród pieniężnych. Mimo wszystko jakiś sukces udało mi się osiągnąć, bo zostałem finalistą kampanii i nagrano o mnie profesjonalny materiał na YouTuba. Wtedy też powstał pomysł, żeby zorganizować zbiórkę pieniędzy i na własny sposób dojść do zaplanowanego celu. Pamiętam, że wówczas po raz pierwszy doszło pomiędzy mną, a Adamem do nieporozumienia. Na początku proponował mi współpracę, a kiedy się nie zgodziłem to zorganizował wątek na sąsiednim forum o jego własnej zbiórce na niemalże identyczny cel. Już pomijam kwestię tego, że w owym czasie spotkałem się z różnymi opiniami na temat moich zamiarów, które swoją drogą pozwoliły mi zyskać wielkie bagaże pokory i dziękuje wam za nie, ale chciałbym podkreślić to, co powiedzieli tutaj inni. Adam generalnie odkąd go tylko znam ma problemy z oryginalnością, skromnością i wyolbrzymia małe osiągnięcia. Co najgorsze chłopak jest przekonany o tym, że w każdej kwestii robi dobrze i nie widzi problemu w tym, że może być z jego zachowaniem coś nie tak. My z Adamem w pewien sposób zdążyliśmy się już pogodzić i znów mamy jakiś tam kontakt, lecz nie depczemy sobie po piętach, gdyż obszar naszej działalności jest zupełnie inny. Jeśli chodzi o prezentacje Adama to miałem okazję raz się przyglądać jednej z nich w jednej z sal Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu. Prezentacja Adama była jedną z wielu, które wówczas widziałem. Obiektywnie oceniając te wszystkie wystąpienia muszę powiedzieć, że wszyscy prezentowali bardzo ciekawe działania naukowe, a Adam? Adam przyjechał poopowiadać o sobie i o swoich "dokonaniach". Nie bronię oczywiście chwalenia się swoimi sukcesami, ale chyba nie na tym polegały te konferencje astronomicznych kół naukowych, co?
 2. Dzisiejszego poranka w Drawieńskim Parku Narodowym!
 3. slvmtz

  Film

  Nie bronię autorytetu Adama, wszak bardzo słabo go znam. W życiu widzieliśmy się kilka razy i zamieniliśmy bardzo mało słów. Mimo wszystko jednak nie podważałbym autorytetu nagrody. Wierzę, że komisja odpowiedzialna za jej przyznanie wykonała wystarczającą robotę, żeby zweryfikować to komu i za co ją przyznają.
 4. slvmtz

  Film

  Ja uważam mimo wszystko, że w jakiś sposób Adam sprawił tą nagrodą małego psikusa wszystkim osobom krytykującym jego działalność.
 5. W zasadzie nie wiem, jak się odnieść do tego nawiązania @szuu, bo moja zbiórka nie wystartowała z przyczyn oczywistych. Z tego też powodu na PolakPotrafi.pl nie osiągnąłem nawet promila. Swój pomysł jednak pośrednio w jakiś sposób zrealizowałem i z powodzeniem go kontynuuję. W mojej opinii, jeśli chodzi o mój projekt to można mówić o wytrwałości i pracy w dążeniu do celu tylko i wyłącznie dlatego, że mój cel dało się nieco rozciągnąć w czasie. Zaćmienia natomiast nie da się przesunąć i rozumiem autorów zbiórki, że sprawa jest paląca.
 6. Dzień dobry, sprzedam sprzęt obserwacyjny, jakim jest teleskop GSO 8" na montażu Dobson wraz z podstawowym oprzyrządowaniem. Teleskop posiadam od 2016 roku i przez cały ten czas sporadycznie używam go do obserwacji oraz do działań popularyzacyjnych (odwiedziny placówek edukacyjnych itp). Cały sprzęt moim zdaniem jest w dobrym stanie, przewijają się na nim tylko drobne ślady eksploatacji, które jednak nie wpływają na jakość obserwacji, a przynajmniej takiego wpływu nie zauważyłem. Dla własnego komfortu niedawno wyczyściłem w nim główne lustro i zauważyłem, że nie ma na nim żadnych rys. Z tego powodu teleskop jest w pełni gotowy do obserwacji astronomicznych od zaraz. Posiadam karton od tego teleskopu więc możliwa będzie wysyłka, jednak preferuję bardziej odbiór osobisty. W zestawie znajduje się: - tuba GSO 8", - montaż Dobson, - okular 6mm, - okular 9mm, - przejściówka z 2" na 1,25", - szukacz. W razie pytań polecam się do kontaktu. Cena: 1200 zł (do negocjacji) Oferta nie dotyczy okularu SV 30mm włożonego do wyciągu, który pełni jedynie rolę prezentacyjną na zdjęciach.
 7. Może to nieodpowiedni post, ale pamiętam, że ktoś stworzył w Polsce serwis urządzeń astronomicznych, który ochrzczono następcą AstroKraka. Czy ktoś pamięta lub orientuje się, jak się ten serwis nazywał?
 8. Zachód Słońca w północnej Wielkopolsce, 30.03.2019 r.
 9. Ja sfotografowałem coś takiego wczoraj Obiekty nocnego nieba widać z ledwością, ponieważ w północnej Wielkopolsce było jeszcze dość jasno, mimo tego, że Słońce było już dość długo pod horyzontem.
 10. Wczoraj odwiedziłem Sportową Akademię Smyka w Poznaniu z astronomiczną prelekcją. Odwiedziny odbyły się na zaproszenie jednej z fanek Gwiazdy w dłoniach, która ma córkę w tym przedszkolu i zauważyła, że udzielam się astronomicznie w takim miejscu. Zapraszam was do fotorelacji: https://www.facebook.com/967074173309252/photos/a.1255615951121738/2566718393344814/?type=3&permPage=1 Zachęcam także do kontaktu, jeśli bylibyście zainteresowani podobnymi prelekcjami w waszych placówkach edukacyjnych.
 11. Popularyzacji ciąg dalszy! Niedawno odwiedziłem Przedszkole Miejskie nr 1 "Bajkowy Świat" w Czarnkowie ze swoją prelekcją i właśnie pojawiła się fotorelacja z tego spotkania. http://przedszkole1.czarnkow.pl/1032019-o-kosmosie-slow-kilka-spotkanie-z-panem-slawomirem-matzem,938,pl?fbclid=IwAR1pgC8QoHONDa-XN2vRC15P6Ovp2ptomkzgH2Dp_eYugCwVCDOx0qECsvA
 12. Dnia 1 marca 2019 roku odwiedziłem Szkołę Podstawową Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie. Rozmawialiśmy o obiektach możliwych do zaobserwowania gołym okiem z Ziemi. Relacja ze zdjęciami: http://jedynka.czarnkow.pl/aktualnosci/gwiazdy-w-dloniach.html
 13. Dziękuję, opinie takie, jak Twoja bardzo mnie budują i motywują
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.