Jump to content

BuliPunk

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Neutral

About BuliPunk

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

684 profile views
 1. Zobacz ogłoszenie MS Lifecam Cinema HD Mam do sprzedania kamerkę MS Lifecam Cinema HD przerobioną pod astrofoto. Myślę, że nie trzeba jej nikomu przedstawiać - jest to idealny zestaw do stawiania pierwszych kroków i nauki avikowania. Kamerę kupiłem już przerobioną jakiś czas temu na tym forum. Stan kamery jest bez zarzutu - widać ślady normalnego użytkowania (również na zdjęciach). Poniżej zdjęcia sprzętu i jedno przykładowe wykonane przy jej użyciu (SCT 6 + Barrow 2x). Cena za kamerkę 120 zł. Przesyłka wliczona. UWAGA! Oferta nie obejmuje filtra UV/IR-cut widocznego na zdjęciach. Oferent BuliPunk Date 10.07.2017 Cena 120,00 zł Kategoria Kamery CCD/CMOS  
 2. Filtr sprzedany. Kamerka aktualna - nowa cena 140 zł.
 3. Filtr zarezerwowany. Kamerka ciągle czeka na chętnego
 4. Sam filtr to 160 zł. Wtedy kamerka za 150 zł - w obu przypadkach przesyłka po mojej stronie.
 5. Piksele kamerki są czułe na podczerwień. Bez jej zablokowania nie dostaniemy naturalnych dla naszego oka kolorów. Dodatkowo filtr powinien zmniejszać dyspersję atmosferyczną ale nie robiłem testów porównawczych. Mogę rozważyć rozbicie zestawu:)
 6. Mam do sprzedania kamerkę MS Lifecam Cinema HD przerobioną pod astrofoto. Myślę, że nie trzeba jej nikomu przedstawiać - jest to idealny zestaw do stawiania pierwszych kroków i nauki avikowania. Kamerę kupiłem już przerobioną jakiś czas temu na tym forum. Najchętniej sprzedałbym ją od razu wraz z filtrem Baader UV/IR-cut, który jest niezbędny żeby sprawnie korzystać z kamerki. Zarówno stan kamery jak i filtra są bez zarzutu. Widać ślady normalnego użytkowania ale optyka i matryca nie mają rys, uszkodzeń itp. Poniżej zdjęcia sprzętu i jedno przykładowe wykonane przy jej użyciu (SCT 6 + Barrow 2x). Cena: 310 zł za komplet (wysyłka po mojej stronie). Możliwy odbiór osobisty w Warszawie.
 7. mało tego - ostatnio podrożało ponad 50zł. Co jest że nikt ich nie sprzedaje?
 8. To jest właśnie Niemiec
 9. U Niemca trochę taniej
 10. Bo będę musiał dać zarobić Niemcowi
 11. Trochę mnie uspokoiłeś. Wyszedłem przed 23 i było marnie - aviki do bani i już zacząłem czytać o kolimacji SCT...
 12. Super. Też zacząłem się interesować tym projektem. Popraw mnie jeśli się mylę: W praktyce to wygląda tak, że te nasze klikanie YES/NO trafia do ich bazi i niewiele się z tym dzieje. Dopiero Środowisko amatorów ew. ciągnie temat samemu? Czy z projektu dostałeś kiedykolwiek jakiś feedback? Potencjalnych tranzytów pojawia się tam relatywnie sporo. Jak odfiltrowujesz te najbardziej obiecujące i jak zainteresować nimi ludzi dokonujących pogłębione analizy? Na koniec jeszcze jedno "głupie" pytanie: Czym są pomarańczowe a czym czarne kropki na wykresach? Jak rozumiem czarny to pomiar ale pomarańcz? Sorry za offtop - można pomyśleć o oddzielnym wątku pod ogólne kwestie związane z projektem EE.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.