Jump to content

Charon_X

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,410
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

904 Excellent

About Charon_X

 • Rank
  Arktur

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  905485

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Koszalin
 • Zainteresowania  https://charon-x.blogspot.com


  https://charon-x.blogspot.com
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 8", Synta 8", ED 102/714, Coronado PST

  https://charon-x.blogspot.com

Recent Profile Visitors

2,813 profile views
 1. Rzadki towar, ale może ktoś ma niepotrzebny. Kupie moduł Lunta do Słońca na linii wapnia. Najlepiej kątowy, wystarczy wersja B600, ale mogą być też inne wersje.
 2. No tak, ale ta zbieżność czasu...
 3. Księżyce to robiłem Canonem, firefly ma maksymalne czasy 0,26 sek, za mało aby coś nagrać.
 4. Stellarium dobrze pokazuje ? Jeśli chodzi o obraz to było SCT+kątówka lustrzana+lustrzanka. To chyba będzie lewo-prawo odwrócone. Ogólnie te księżyce ciezkie do złapania - coś się pokazuje tylko przy czasach ok 1 sek. przy dłuższych i krótszych nie ma nic.
 5. Uran z 27.02.2019, SCT 8" + firefly , poniżej wersja z barlowem 2x. I księżyce jakieś chyba złapałem (nie wiem gdzie można sprawdzić położenie ksieżyców urana) sct 8" i Canon 550D: to z 24 lutego: To z 27 lutego:
 6. Raczej tak. Zorza przynajmniej na tych szerokościach z reguły ma postać zielonkawej łuny utrzymujacej się kilka godzin, z paroma wzrostami aktywności na powiedzmy 10-15 min. gdzie już widać wyraźnie strzelające w górę słupy.
 7. Tylko, ze aby zobaczyć Callisto musiałem oko prawie do monitora przykleić .
 8. Kupię lornetkę 10x50: Nikon Aculon, Nikon EX lub Kamakura oraz refraktor 80/400 (najlepiej z wyciągiem 2", byle nie jakimś drogim).
 9. To ktoś widział ? Założyłem temat na sąsiednim forum, mimo niewielkich szans. I tak też się skończyło, na całkowitym zachmurzeniu i lekkim deszczu.
 10. U mnie akurat odwrotna sytuacja - tata dostał rentę po mamie (ale fakt, że już ma 64 lata). Dzieci uczące się chyba do 26 roku życia mogą mieć rentę. Zawsze warto pójść do ZUSu i się dowiedzieć. I co będzie z firmą Astrokrak ?
 11. Żona powinna dostać jakąś rentę po mężu. Dzieci jak się uczą raczej też. I jakieś odszkodowanie z ubezpieczenia na życie (przypuszczam, że raczej Janusz miał),
  1. Show previous comments  1 more
  2. JSC

   JSC

   Płaskoziemcy już się wycfanili. Twierdzą, ze ocean na krańcu świata otoczony jest lodem, aby woda się nie wylewała... Tak wiec nie wiem - może ta jakiś odłam płaskoziemców?

  3. lolak89

   lolak89

   Hehe, akurat pod tym linkiem jest fajny komentarz, pozwolę sobie zacytować :)

    

   "i tu pojawia się dylemat. Z jednej strony wiadomo że tej krawędzi nie znajdą. Z drugiej.. fajnie by było gdyby znaleźli i z niej spadli"

  4. Song

   Song

   Jak się poskładają na ten rejs to nie będzie im taniej kupić lot w kosmos? SpaceX może by to zrobiło charytatywnie tylko że bez powrotu.

 12. Jeszcze ok. godziny i będzie można z czystym sumieniem iść spać.
 13. We mgle niestety nie widać, zaćmiony Księżyc jest bardzo ciemny. W Koszalinie kicha, chociaż powinna byc dziura w chmurach wg obrazu z sat. Maleją szanse na choćby przebłysk.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.