Jump to content

Charon_X

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,473
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,044 Excellent

About Charon_X

 • Rank
  Arktur

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  905485

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Koszalin
 • Zainteresowania  https://charon-x.blogspot.com


  https://charon-x.blogspot.com
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 8", Synta 8", ED 102/714, Coronado PST

  https://charon-x.blogspot.com

Recent Profile Visitors

3,515 profile views
 1. Kolejna próba z UV. Dałem szansę barlowowi 2x, o dziwo wyszło znacznie lepiej niż bez niego tego dnia (albo źle złapałem ostrość nagrywając UV bez barlowa, albo seeing był gorszy w tamtym momencie). SCT 8"+ Chameleon 2+barlow 2x (RGB z filtrów Baader U i Baader Methane): Samo UV: I metan:
 2. Można chyba jeszcze do Słońca, ale nie próbowałem jeszcze. Może da się zbliżyć trochę do linii wapnia. Tylko nie wiem na ile da się z nd5, a nd3 już nie ma. Robi się jeszcze składanki z metanem na Jowiszu.
 3. Zrobiłem jeszcze raz - dodatkowo UV jako luminację - wyszło ostrzej: Z barlowem 2x też nagrywałem, ale już kamerka się pociła i było dość ciemno, ale coś tam widać: I kolor (ale do UV dołączone tylko wersja bez filtrów) Próbowałem też Baadera U w ED 102/714, kamerka się pociła mocno, a tarcza malutka - próbowałem coś wyciągnać ale chyba tylko artefakty:
 4. Dlatego lepiej zrób jeszcze raz, nie wierzę, że taką kobyłą z topową kamerką i nie najtańszym dedykowanym filtrem nie złapałeś chmur na jako takim poziomie .
 5. Nawet zapomniałem, zresztą pogoda fatalna, a poza tym miałem nockę.
 6. Przy składaniu RGB z UV i IRR wychodzi mniej więcej taki jak u Łukasza. Opcją "hue" można zmienić kolorystykę na zupełnie inną, ale chmury są gorzej widoczne. Brązowo-niebieski wydaje się optymalny. U ciebie wygląda to jak białe artefakty z obróbki zjadajace z pół tarczy. Seeing seeingiem, pogody i tak na razie nie ma, na twoim miejscu obrobiłbym wszystko jeszcze raz od surowego stacku zaczynając. Aha używałeś barlowa ? Może spróbuj bez - kamerka się mniej poci, a wszelkie menisku, soczewki zżerają część cennego UV.
 7. Wessel, a nie pojechałeś z dekonwulsja za mocno ?
 8. Fragmenty Księżyca z 7-8 lutego. SCT 8" + Chameleon 2: I z barlowem 2x:
 9. Fajny kawałek o teoriach spiskowych :D :

   

   

   

 10. Pierwsze podejście kamerkowe do Merkurego. Ciężko na tym w ogóle ostrość ustawić, histogram głupieje. ED 102/714 + Chameleon 2 + barlow 2x. Wersja normalna i drizzle 1,5x:
 11. Wenus z 7 lutego - trafiła się pogoda i niezły seeing. SCT 8" + Chameleon 2 - kombinacja UV/metan (z braku zwykłego podczerwonego): wersja zwykłą i drizzle 1,5 . I samo UV: I CH4:
 12. Dzięki za odpowiedzi, więc chyba zdecyduje się na Baadera + ciemnoczerwony GSO. Ty w dzien tylko robisz ? Chyba tylko ty robisz takie foty Merkurego na takim poziomie detalu.
 13. Za bardzo pojechałeś też z ostrzeniem, wszystko strasznie chropowate.
 14. A w sumie dzisiaj miałem sen troche astronomiczny. Wykupiłem lot na orbitę za 100 zł, rakieta wystartowała, ale zamiast pionowo to dziwnie krązyła, było coraz wyżej, ale ciagle były jakieś zabudowania, miasta niby wysoko położone, a czekałem, aby zobaczyć Ziemską kulę z daleka, nawet nerwowo ustawiałem a to lustrzankę, a to telefon. A rakieta niby się cały czas wznosiła, a wciąć nie mogła sięgnąć kosmosu. Pomyślalem, że to jakieś nierealne i się obudziłem. Spojrzałem na zegar, a tu prawie 21:00. I byłem w kosmosie czy nie byłem ?
 15. Jakby Chiny się zabrały za coś podobnego, to by tego Jamesa Webba wystrzelili za tydzień . Za zimnej wojny wszystko miało większy rozmach, i decydowano się na wiele większe ryzyko, ale i większe osiagnięcia, jak nie ma konkurencji to wszystko idzie ospale, albo i wcale. Misja załogowa na Marsa czy sondy do zbadania oceanu w Europie praktycznie stoja w miejscu od lat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.