Jump to content

Charon_X

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1595
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1297 Excellent

About Charon_X

 • Rank
  Kanopus

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  905485

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Koszalin
 • Zainteresowania  https://charon-x.blogspot.com


  https://charon-x.blogspot.com
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 8", Synta 8", ED 102/714, Coronado PST

  https://charon-x.blogspot.com

Recent Profile Visitors

4749 profile views
 1. Przepraszam za odświeżanie tematu, ale chciałem to wrzucić. Więcej o Szweckim modelu, tak krytykowanym przez niektórych.https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,szwecja-uniknela-drugiej-fali-pandemii-koronawirusa-dzieki-konsekwentnej-polityce-i-zaufaniu-do-wladz,artykul,50773905.html Obecnie na Covida mamy tam po 1 zgonie na kilka dni. Restrykcje są łagodniejsze i w wielu przypadkach mają formę zaleceń, a nie przymusu. Ponadto trzymali się długi czas tych samych ograniczeń, przez co władza cieszy się większym zaufaniem. U nas dokładnie odwrotnie.
 2. Po sporej przerwie kolejny Marsik - z nocki 22/23 października. SCT 8" z barlowem 2x + ASI 224 na EQ3-2. RGB+IR:
 3. W końcu coś się dzieje na Słońcu - tak wielkiej protubracji już dawno nie widziałem. Lunt 50 + Barlow 1,5x + Chameleon na statywie foto. Był też obszar aktywny z 2 storny tarczy z plamą.
 4. A z Chameleonem jak sobie poradzić ? Zarówno tulejka od kątówki lunta jest za długa (można ją wykręcić, tlyko trzeba coś krótszego), jak i nosek samej kamerki. Trzeba by albo takich samych tulejek tylko znacnzie krószych, albo jakąś jedną złączkę od razu łączącą kamerkę z katówką lunta.
 5. Mars z 18.10.2020. Z braku czasu (dziura w chmurach, przed nocką w pracy) - Mak 90 z barlowem 2x + Canon 550D na statywie foto.
 6. Niby w czym miało zamknięcie przychodni uchronić służbę zdrowia ? Bo nie mogę pojąć. Powinny być otwarte przynajmniej od czerwca do września jak wirusa prawie nie było. Wycofanie gotówki to woda na młyn dla teorii spiskowych, że pod płaszczykiem epidemii rządy chcą zwiększyć kontrolę nad społeczeństwem. Np w Norwegii jest już bardzo duza kontrola państwa nad obywatelem, tam tez właśnie wycofano płatności gotówką pod pretekstem walki z koronawirusem.
 7. Teraz to może mało dogodny moment, ale nie rozumiem dlaczego było zamknięte po wiosennych lockdownach gdy kwestia wirusa była praktycznie marginalna. Rzeczywisty problem z Covidem jest od miesiąca, góra dwóch, a służba zdrowia jest sparaliżowana od początku wiosny przez głupie i nieodpowiedzialne decyzję. Ciężko to dokładnie oszacować, tak jak ciężko powiedzieć jaka byłaby sytuacja w Szwecji przy nakazie chodzenia we maskach, zamknięciu przychodni i innych ograniczeniach które są u nas.
 8. A zamykając u nas przychodnie postąpiono bardziej etycznie ? Ilu ludzi umrze na inne choroby przez to, że służba zdrowia zajęta jest covidem ? O ile będzie więcej chorób psychicznych i samobójstw przez wywołany ograniczeniami kryzys ekonomiczny i społeczny przy całej histerii kreowanej przez media. Czy u nas były jakieś konsultacje społeczne, jakaś metodologia naukowa ?
 9. Sam podejmujesz jakiś ocen, a tak naprawdę wyjdzie za rok czy więcej która strategia była lepsza. Na jesień wszędzie odnotowuje się wzrost zakażeń niezaleznie od przyjętych strategii wiosną. Jeszcze nikt nie odniósł ostatecznie sukcesu w walce z koronawirusem, jak na razie wszyscy możemy sobie spekulować co by było gdyby. Każde ograniczenie też ma konsekwencje ekonomiczne i społeczne. Można postąpić odwrotnie i zrobić lockdown na 2 lata, ale skutki byłyby opłakane. Proponuję tez wrzucić na luz bo momentami wątek zmierza w złym kierunku. Znalezione w sieci, jedna z najse
 10. Jak na razie to te obostrzenia nic nie dają (albo niewiele), skoro tak rośnie liczba zachorowań. Więcej ludzi umrze przez te obostrzenia (niedziałająca służba zdrowia, kryzys gospodarczy) niż z powodu tego wirusa, który i tak już z nami zostanie. Najrozsądniej postąpiła Szwecja. Samo noszenie maseczek jest kontrowersyjne to nie ma co się dziwić, że nie wszyscy noszą. A znaczna część nosi, aby nie dostać mandatu lub nie zostać potraktowanym w sklepie jak pijany menel. Osobiście tez nie wierzę, aby kawałek szmatki na gumce miał zatrzymać tak zakaźnego wirusa. Gdyby rzeczywiście był jakiś
 11. Droga mleczna, Zatom koło Drawna. Canon 50D mod + Samyang Fish Eye: stack 30 klatek x 1 min.
 12. Mój Mars po dłuższej przerwie z 10/11 października, SCT 8" + ASI 224 na montażu AZHEQ5 znajomego (ja bez zasilania). Wersja tylko bez barlowa, bo za szybko bateria w laptopie padła na polu. Skala normalna i drizzle 3x.
 13. Dzisiejszego z opozycji będzie ciężko...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.