Jump to content

Charon_X

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,439
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

972 Excellent

About Charon_X

 • Rank
  Arktur

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  905485

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Koszalin
 • Zainteresowania  https://charon-x.blogspot.com


  https://charon-x.blogspot.com
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 8", Synta 8", ED 102/714, Coronado PST

  https://charon-x.blogspot.com

Recent Profile Visitors

3,040 profile views
 1. 8" Syntę rzadko musiałem kolimować, a było znoszenie z 2 piętra do samochodu i wyjazdy w teren. Jak masz pod domem ogród to tymbardziej nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o entuzjazm - tuba duża, ale jak masz przydomowy ogród - typu kilka kroków z domu i ogladasz to i ze znacznie większym nie byłoby problemów. Co innego znoszenie po schodach do samochodu stojącego 100m od domu na parkingu i min z 20 min. jazda w teren. A potem zmęczony po obserwacjach w 2 stronę to samo. Oczywiście można dać radę, ale to zawsze się będzie przekładało na ilość obserwacji, w 2 przypadku będzie ich znacznie, znacznie mniej. Za jakiś czas możesz też przejść na innego typu sprzęt i pójść np w kierunku astrofotografii. Z drugiej strony dziwi mnie skąd ta rosnąca liczba astrofotgrafów DSowych jeszcze focacych w wąskich pasmach. Taką ostatnio mam refleksję, biorąc pod uwagę tony żelastwa, masa podlączania i kalibrowania, ogólny czas naświetlania (po kilka nocek), pogodę w PL, Księżyc, życie prywatne, praca - kiedy oni focą ? Ja tam ciagle jakoś nie mam okazji na zrobienie prostego zdjęcia Laguny (M8) z Canona i Taira 3R, a na forum cały czas się ten obiekt przewija przy dużo lepszych zestawach. Czy za mało okazji wykorzystuje, czy na Pomorzu jest aż tak źle z pogodą w porównaniu do południowej części kraju.
 2. Nie wiem czemu nagle ja stałem się "czarnym charakterem" wątku ? Nikogo nie hejtowałem, liczyłem trochę po cichu, że sprawa dojdzie do finału. W jednym jednak się zgodzę, że po części uczestnicy są sami sobie winni, ze zgodzili się na takie a nie inne zasady. Ale w sumie może i macie rację, co mnie to wszystko obchodzi, opinie swoją wyrobiłem o panu organizatorze, zrzutce i wycieczce. Jak taki ma być koniec to już proponuje zamknąć ten wątek, bo już nie ma sensu tego ciągnąc dalej.
 3. Niech się pojawi informacja na co poszła ta kasa, bo tego nie wiemy dalej. I dlaczego sam rozmuchałeś wątek, a teraz wycofujesz się rakiem ?
 4. Nie rozumiem twojego zachowania, byłeś pierwszym oskarżycielem, teraz nagle zostałeś jego pierwszym obrońcą. Skoro Aurorze nie przeszkadza wizerunek jaki się zrobił wokół jego osoby i nie chce bronić się przed zarzutami to jego sprawa. Albo rzeczywiście trochę winy jest po stronie innych uczestników wyprawy. Skoro wolicie zostawić masę niedomówień i podejrzeń to niech sprawa pozostanie niejasna i niech admin zamknie wątek. Albo doprowadzcie to do końca, wasz wybór.
 5. Widzę Mateuszu, ze postanowiłeś zostać Tomka rzecznikiem. Gdzie jest Aurora i dlaczego nie chce chociaż przyznać się do błędu i dać jakieś zadośćuczynienie. Może i większość nie zna Tomka, ale większość czytających wyciąga swoje wnioski na podstawie relacji uczestników wyprawy, wcześniejszej zrzutki jak i wszystkich wypowiedzi Aurory na 2 forach. Nie wina użytkowników, ze to wszystko składa się w taką, a nie inną logiczną całość. Fakty są takie: wziął wpisowe, za które obiecał się o nic nie martwić. Owszem problemy mogły wyniknąć, ale on powinien je rozwiązywać i być cały czas w kontakcie z resztą grupy. Jeżeli organizacyjnie przegrał, to dlaczego nie oddał wpisowego. Nadal nie wiemy na co to poszło, niby od 1 osoby to niewiele, ale od 20 to już 10k. Plus zrzutka z portalu chatytatywnego. To daje z 15k min. Aurora nie musi być naciągaczem w złej wierze, może po prostu jest niedojrzały emocjonalnie, jest zbyt dużym egocentrykiem ? W każdym razie z pewnością wątek zna i czyta. Są zarzuty niech się broni. W końcu dorosły facet. Wiecej mi się pisac nie chce, bez Aurory i tak już wątek do przodu nie ruszy. To tyle z mojej strony, więcej nie chce mi się już w tym wypowiadać.
 6. Ty chyba nie rozróżniasz hejtu od racjonalnej krytyki. Na zbiórkę na drona i aparat jeszcze można by było przymknąć oko, gdyby Aurora okazał się rzeczywiście dobrym organizatorem, a tutaj zawiodły podstawowe rzeczy. Przeczytałem wszystkie relacje uczestników na AM i gdyby na wyprawie nie było paru ogarniętych osób, część mogłaby stamtąd nie wrócić. Po czymś takim to nie wybrałbym nawet na grilla na działce organizowanego przez Pana Aurorę, bo byłoby zbyt duże ryzyko, ze wrócę głodny i zły.
 7. Organizator bez gadania powinien zwrócić każdemu te 500 zł i część kosztów. Albo do sądu Już mi się nie podobała zrzutka na "biednego misia" 10k na luksusowy sprzęt, chociaż go którego stać na 2 wycieczki miedzykontynetalne na rok i sprzęt na kilkadziesiat tysięcy, w datku mającego rodzinę i zarabiającego minimalną krajową. To już było wystarczające, aby co do pana Aurory zapaliła się ostrzegawcza lampka. Ciekawe na co poszło/pójdzie ta kasa z charytatywnej zrzutki i wpisowego wszystkcih członków wyprawy ? Na większe APO, na nowy aparat czy kamerę, na wypasionego drona dla pana organizatora ?
 8. Miałem achro 120/600. To dobry teleskop w kategorii traveler (chyba największy teleskop do swobodnego noszenia na raz z lekkim montem azymutalnym), gdy nie mamy kasy na ED/APO, a nie chcemy teleskopu z małym polem jak MC i SC. Jesli chodzi o porównanie z lornetkami 100mm, one są raczej cięższe od refraktora i wymagają wielkich statywów, a poza tym nie mają regulowanego powiększenia. W achro możemy regulować powiększenie, w standardowych lornetkach nie. M13 trochę rozbija, nie zgodzę się z tym, że tylko mgiełka. I jeszcze jedno - na niektórych rozciagłych DSach takie refraktory spiszą się lepiej niż duże newtony ze wględu na większe pole widzenia. Co do planet to oczywiście zgoda, że porażka, dlatego najpierw miałem w uzupełnieniu SCT5 ", aby potem wymienić oba na ED 102/714.
 9. I moje kilka zdjęć robionych między chmurami. ED 102/714 + Canon 550D.
 10. Może nie zmieściło się do walizki razem z C11
 11. No i pozamiatane, reszta już nie ma co się silić w tym temacie .
 12. Fragmenty Księżyca (Morze przesileń i kratery Langrenus i Petavius) z 19. czerwca. SCT 8" + Firefly.
 13. Jowisz z 19.06.2019, SCT + firefly i wersja RGB I wersja z barlowem 2x - nie wiem czemu z solar contunuum jako zielonym wychodzi kiepska kolorystyka, lepiej wychodzi z zielonym 56A - tylko trochę się zderotowało i stąd lekkie rozjechanie kolorów (z lewej wersja z zielonym 56A, z prawej z SC)
 14. Mój pierwszy Saturn w tym sezonie z 18 czerwca. SCT 8" + firefly, składanka RGB:, wersja normalna i drizzle 1,5. I jeszcze kombinacja z 2 warstw w gimpie:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.