Jump to content

Charon_X

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1795
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1717 Excellent

About Charon_X

 • Rank
  Kanopus

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Koszalin
 • Zainteresowania  https://charon-x.blogspot.com
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 8", ED 102/714, Mak90, Lunt 50, Nikon Lookout IV 10x50, Canon 550D, Canon 50D mod

  https://charon-x.blogspot.com

Recent Profile Visitors

6519 profile views
 1. Masakra, nie wiem czy jest sens oglądać te 2 pozstałe mecze (choć pro forma pewnie włączę TV). Zmieniają się trenerzy, zawodnicy, a ciągle to samo - od 2002 roku. Jedyna szansą na te Euro było wygrać ze Słowacją i zremisować ze Szwecją, wtedy byśmy wyszli chociaż z tego 3 miejsca.
 2. Mało czasu na zgrywanie i obrabianie, za światło białe i lustrzankę zabrałem się dopiero wczoraj: ED 102/714 z filtrem szklanym + Canon 50D mod:
 3. No tak, kto się nie zaszczepił na Covida i ma jakiekolwiek wątpliwości co do skuteczności któregokolwiek z 4 preparatów ten szur i plaskoziemiec. Gratuluję rozumowania.
 4. Szczepionkę muszą jakoś przetestować, ale czemu od razu na całej populacji przy wirusie z 2,2% śmiertelnością głównie wśród starych i schorowanych. Gdyby to dżuma jak niektórzy próbują to przedstawiać wszyscy zabijaliby się w kolejkach po pierwszy lepszy preparat, który ma jakąkolwiek skuteczność. Normalna szczepionka zanim wejdzie jest testowana kilka lat, tutaj mamy wirusa półtora roku. W październiku może się okazać, że wybuchnie 4 fala gorsza od 3 i wszyscy będą zastanawiać się dlaczego, bo przecież były szczepienia. Mogą też wyjść jakieś skutki uboczne, o których jeszcze nie w
 5. I z tych analiz wyjdzie za parę lat o co w tym chodziło. Z opinii ludzi sam covid wciąz balansuje między dżumą a grypą i stąd różne podejście do szczepień mimo wszystko experymentalnymi preparatami. Jak dla mnie powinni zaszczepić grupę najbardizje zagrożoną zgonem (starszych i schorowanych) i znieść wszystkie restrykcje. Potem po analizie dopiero zdecydować czy warto szczepić resztę. Nie wiemy czy szczepionka będzie wystarczająco skuteczna dla osób najiekszego ryzyka, a chcą pośpiesznie szczepić nastolatków, dla których covid jest praktycznie niegroźny.
 6. I h- alpha, Lunt + ASI 224 MC. Miało byc chameleonem2, ale prześciówka z drukarki 3D nagle przestała pasować.
 7. To na razie pierwsze - z maksimum. TS APO 60/360+moduł Lunt CaK B600 + Chameleon 2 z filtrem polaryzacyjnym 25. Tarczę minimalnie obróciłem wzgledem protek, aby wcięcie było mniej więcej równo (od avikowania tarczy i protem było już lekkie przesunięcie. Teraz po piwo do sklepu i się można brać za h- alpha .
 8. Ktoś avikowal może zaćmienie, widać przesunięcie księżyca na stackach

  1. Show previous comments  1 more
  2. knowak

   knowak

   Tak, bardzo szybko się to wszystko działo. Ja źle zoptymalizowałem ustawienia naświetlania i 500 klatek szło u mnie 20 sekund. :D Więc Słońce spoko, Księżyc losowy.

  3. DarX86

   DarX86

   Trzeba by najpierw stackować na Słońce, a później na krawędź Księżyca. I dopiero łączyć wyniki :) 

  4. knowak

   knowak

   Planowałem właśnie tak zrobić do finalnej fotki. Przecież z avika spokojnie mogę wyciągnąć tylko kilka klatek na sam Księżyc. :) Na razie, bez żadnych dodatkowych kombinacji, jestem na tym etapie. Artefakty przy krawędzi Księżyca widoczne, 100/500 + drizzle 1.5x.

   Sun H-alpha Big_113407_pipp_nosh_ap24_drizzle15_lapl5_ap13407_Drizzle15.jpg

 9. Załatwcie taki Księżyc, a będzie codziennie zaćmienie całkowite : https://www.facebook.com/paco.flor.900/videos/307440130935680/
 10. Ok, dzięki tak też właśnie się zastanawialem, bo czasem ciężko ustawić tak krótkie czasy aby nie przepalić. Z samą folia to wręcz nie dalo się fotografować. W przypadku CaK to trochę dziwne, bo wizualnie to jest dość ciemne, sądziłem z początku że trzeba będzie dość długich czasów używać.
 11. Miałem silne pierścienie Newtona kamerką Firefly w h-alpha, to akurat trochę inaczej wygląda.
 12. No rzeczywiście jak ktoś był w temacie szybciej i miał możliwości wyjazdu w 1999 i 2006 to zaliczył. Póxniej już nie było tak dobrze. Ale znalazło by się na forum grono co widziało więcej zaćmień całkowitych niż ja cześciowych. Dla mnie w XXI w. było więcej udanych tranzytów planet niż zaćmień słonecznych. Jak byłby wątek z odwrotnym pytaniem (wliczajac zaćmienia częsciowe) - kto widzął w ogóle najmniej zaćmień Słońca to bym pewnie wygrał .
 13. Witam mam taki problem, foce od jakiegoś czasu kamerką Chameleon2 i akurat przy zdjęciach Słońca wychodzą poziome pasy jak w starym TV. W h-alpha akurat jest ok, ale już w CaK mam prawie zawsze mniej lub bardziej wyraźne, także w świetle białym również są np z fitlrem Solar Continuum (ale np z Baader Methane już nie było). Skąd się biorą i jak je wyeliminować. Za krótkie czasy, może jakiś dodatkowy filtr ? Tu foto - skontrastowałem na maxa aby było lepiej je widać:
 14. Słońce wczorajsze TS APO 60/360 z folią ND5, Chameleon2 + baader Methane:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.