Skocz do zawartości

Iras

Społeczność Astropolis
  • Postów

    177
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Iras

  1. Cześć! Do sprzedania mam zestaw obejmujący: - aparat lustrzankę Canon 700D - KITowy obiektyw EF-S 18-55 mm 1:3.5 – 5.6 III - analogowy obiektyw Pentacon 2.5/29 mm Multi Coating a także adapter M42 do mocowania obiektywów analogowych (wszystko ładnie współpracuje – przetestowane na Pentaconie). - filtr HOYA ND 100 (stan idealny) do długich czasów naświetlania - pokrowiec CAMROCK - elektroniczny wężyk spustowy do fotografii nocnej - pasek do aparatu - oryginalny akumulator, ładowarka oraz kabel. Są również zaślepki na obiektyw oraz na korpus. Aparat zakupiłem w sklepie internetowym w 2018 r, niestety nie mam oryginalnego pudełka ani instrukcji. Body i obiektyw w stanie idealnym, trzymany pokrowcu, nigdy nie upadł, nie ma rysek, zadrapań. Szkła są czyste bez rys, włosków itp., co poświadczają zdjęcia. Przebieg aparatu to tylko 749 zdjęć, prawie jak nowy od chwili zakupu (bardzo mało czasu poświęcałem na hobby). Stan wizualny przedstawiam na zdjęciach. Dołączam również zdjęcia wykonane tym aparatem (z użyciem statywu). Cena za całość zestawu: 1290 zł plus przesyłką (wysyłam dobrze zapakowaną paczką pocztową priorytetową) Zapraszam na aukcję na Allegro: https://allegrolokalnie.pl/oferta/aparat-canon-700d-jak-nowy-bogaty-zestaw Polecam! W razie pytań zapraszam do kontaktu: tel. 505 117 108
  2. Dzieki wielkie! Bede obserwowal temat, z checia sie zglosze.
  3. Czesc Wam! Planuje przygotowac sie porzadnie na lipcowe zacmienie pod kątem astrofoto. kompletuje sprzet i mam pytanie: Czy jest ktos tutaj z Wroclawia? Moze jest zorganizowane jakies wspolne focenie przy piwku? Pozdro! Irek
  4. Witam! Sprzedaję prawie nowy, bardzo mało używany aparat fotograficzny marki Canon EOS 700D wraz ze standardowym obiektywem EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS STM (stabilizacja obrqazu w obiektywie) oraz szybką kartą pamięci Kingston SD-HC 16 GB Class 10. W komplecie oczywiście ładowarka i akumulator. Wszystko zapakowane w oryginalny karton wraz z wszystkim co daje producent, płyty, sterowniki, kabl itd. Do zestawu dorzucam nowy, niezniszczony pokrowiec Esperanza oraz nowy, nieotwierany wężyk spustowy umożliwiający robienie długich ekspozycji bez poruszania aparatu (zdjęcia nocne itp.) Aparat kupiłem w sklepie Euro AGD w marcu br., jest oczywiście na gwarancji, dowód zakupu jest dołączony. Aparat był prawie w ogóle nieużywany, tak na oko zrobiłem nim ok. 200-300 zdjęć.. 90 procent czasu przeleżał w torbie. Nie mam czasu na tę zabawkę i hobby. Wszystko jest w stanie idealnym, szkło, obudowa, żadnych odcisków palców. Polecam, bo sprzęt jest naprawdę bardzo dobry, starannie przechowywany. Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro Poniżej zamieszczam linki do testów i szczegółowego opisu. Aparat jest idealny do półprofesjonalnych zastosowań. http://www.fotomaniak.pl/74384/canon-700d-test/ http://www.optyczne.pl/237.1-Test_aparatu-Canon_EOS_700D-Wstęp.html Cena: 2100 zł Całość wysyłam ubezpieczoną Paczką 24 ubezpieczoną przed zniszczeniem oraz z nalepką Ostrożnie. Aparat można też odebrać osobiście na terenie Wrocławia. Polecam! Sprzęt kompletny, gotowy od razu do pracy.
  5. Tak, tak oczywiscie, Velbon DF-61. Ktos z Was mial do czynienia z tym statywem?
  6. Czesc Wam! Planuje kupic statyw fotograficzny do max. 150 zl i wstepnie zdecydowalem sie na ten model. Mam Canon700D i obiektyw KIT-owy. Pozniej moze chcialbym zamontowac jakis dobry teleobiektyw np Tair 300 mm.. Czytalem wiele opinii i wiem ze najlepiej dozbierac troche i kupic Manfrotto za 500-1500 PLN ale niestety ta opcja odpada. Chce cos w miare stabilnego do fotografii przewaznie miejskiej architektury noca oraz krajobrazowej. Nie planuje zabierac statywu w extremalne warunki gdzie wieje silny wiatr itp.
  7. Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem Canona 700D mam teraz 2 pytanka: 1) Czy obiektyw Tair 300/4,5 wspolpracuje z tym apartem i cza daje ladne obrazy? ksiezyc itp. Czy do dlugich ekspozycji w szerokim kadrze potrzebuje cos w stylu Astrotrac czy jakis lekki montaz paral.? 2) Cz na obiektyw Canona (kit 18-55 mm) mozna zalozyc jakis filtr by sfotografowac slonce? na teleskopy naklada sie filtry obserwacyjne czy specjalne folie, a jak to jest w fotografii?
  8. I potem za barlowem wsadzam body aparatu w ognisku glownym? Nie potrzebuje montazu paralkt. za iles tys zl do focenia zacmienia ksiezyca?
  9. Dziekuje Wam za rady. Rzeczywiscie moglbym kupic uzywane body FF w cenie nowego AF-C.. teraz drugie pytanie: jaki dobry teleobiektyw polecacie? Taki, ktorym moglbym zrobic ostre zdjecie Ksiezyca? Czy sa na rynku teleobiektywy ze szklem ED? I istatnia sprawa: rozumiem ze do fot Ksiezyca nie potrzebuje drogiego montazu, wystarczy solidny statyw fotograficzny? Ksiezyc to jasny obiet wiec czasy naswietl. rzedu 1/200 sek..
  10. Witam wszystkich! Od jakiegoś czasu noszę się z chęcią zakupu lustrzanki, takiej która dawałaby dużo frajdy, uczyłbym się fotografii tradycyjnej oraz astrofotografii. Jest masa sprzętu różnych producentów, jednak czytając opinie skłaniam się ku Canonowi (sprawdzony sprzęt przez forumowiczów, wsparcie dla programów do astrofoto, ogólnie bardziej "kompatybilny" z astrofotografią). Wiem że astrofoto to szeroka dziedzina, ale póki co chciałbym nauczyć się robić ostre jak brzytwa zdjęcia Księżyca (28 września zaćmienie) a w przyuszłości jakieś fotki w szerokim kadrze. Jakość obrazu ma być zadowalająca tzn. na pewno nie chcę żadnych teleobiektywów itp, zdjęcia mają być bez aberracji, z fajną kolorystyką, ostre. Chciałbym żeby Księżyc miał super detal i obejmował większość kadru. Myślałem o takim zestawie: - na początek nowa lustrzanka - używany montaż HEQ5 - używany ED80. - zestaw złączek, przejściówek itp. Zaznaczam że chciałbym skompletować sprzęt, którego będę w stanie opanować, nabierać doświadczenia a przy tym nie zniechęcę się kiepskimi wynikami. I tu pytanie: czy lustrzanka 700D Canona to dobry docelowo sprzęt? Chcę coś nowego ze sklepu, na gwarancji.. Chciałbym się też uczyć fotografii tradycyjnej z przewagą focenia natury, architektury, krajobrazów itp.. Czy w cenie do 2400 PLN lepiej wybrać coś innego?
  11. W takim razie prosze mi powiedzieć koledzy, czy dobrym wyborem będzie HEQ5 SynTrek (biały) ? Od razu mówię, że będzie on dźwigał małe tubki - jakiś właśnie teleobiektyw, coś do 300mm lub w przyszłości jakiś ED 80. HEQ5 a EQ6 to już ok 2000zł różnicy, na to mnie nie stać i wątpię by sie zmieniło w przyszłości.
  12. Cześć! Planuje kupić w niedługim czasie Canona 450D. Chciałbym robić przyzwoite zdjęcia mgławic itp. Wiem co jest potrzebne do tego, ale zakładając niskobudżetową astrofotografię, to czy taki zestaw byłby w sam raz jak na początek? 1) Canon 450d 2) montaż klasy EQ-5 (w przyszłośc może HEQ 5 syntrek) 3) obiektyw telekonwerter, np Tair 300 4,5 (są na Allegro), oczywiście po dokupieniu wszystkich złączek itp. Nie mam laptopa. Widziałem na astroexpo.pl zdjęcia qbanosa, które wykonał tym obiektywem i jestem pełen podziwu. Chciałbym wydusić jak najwięcej z tego sprzętu.. PS Przeniosłem mój wątek do właściwego działu, bo wcześniej przez pomyłkę zamieściłem go w dziale "kamery"
  13. Cześć! Planuje kupić w niedługim czasie Canona 450D. Chciałbym robić przyzwoite zdjęcia mgławic itp. Wiem co jest potrzebne do tego, ale zakładając niskobudżetową astrofotografię, to czy taki zestaw byłby w sam raz jak na początek? 1) Canon 450d 2) montaż klasy EQ-5 (w przyszłośc może HEQ 5 syntrek) 3) obiektyw telekonwerter, np Tair 300 4,5 (są na Allegro), oczywiście po dokupieniu wszystkich złączek itp. Nie mam laptopa. Widziałem na astroexpo.pl zdjęcia qbanosa, które wykonał tym obiektywem i jestem pełen podziwu. Chciałbym wydusić jak najwięcej z tego sprzętu..
  14. Iras

    Okazja

    Sądząc na podst. twojej stopki, do obserwacji uzyłeś NLV 7mm.. Na Saturna to może troszkę za mało.. Jakby tak włożyć coś krótszego, to może by się coś tam dostrzegło? Aktualizacja postu: yy sorry za głupi wpis. Przecież masz tam też barlowa
  15. Na ASOD znalazłem szkice, które obrazują widoczki z różnych średnic luster M51 - 8" M51 - 25" lub Ale to się pomija, w cenie takich teleskopów kupi się np. 2 letniego VW Golfa I na koniec M33 1) widok przy 8" 2) 12" I tu potwierdza się teza, że to co w 20cm lustrze "majaczyło" przy 30cm lustrze widać "na wprost".
  16. Jak to ktoś kiedyś podsumował, Syntą 8" "zaliczało się" Messiery, od 12" wzwyż zaczyna się prawdziwa zabawa Dzięki exec za przybliżenie tematu. Chyba jestem w stanie wyobrazić sobie, jak to wygląda w okularze:) A tak przy okazji, czy na rynku w Polsce są dostępne większe średnice niż 12" ? Pomijam Meade 16" bo to nie ten przedział cenowy. Czy w cenie do 5000zł da się kupić coś większego? Pomijam okulary etc. Chodzi o maksymalną średnicę w tej cenie.
  17. http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=...d=a&start=0 to ten wątek. Po przeczytaniu.. mam że tak powiem mieszane odczucia.. wydaje się, że 12" pokaże to samo co 8" tylko ze wszystko bedzie jaśniejsze i widoczne na wprost, bez zerkania. Wydaje się, że wszelki przypływ detalu widoczny jest dopiero od 14"
  18. Z tego co wyczytałem , to większość obserwacji jest dokonywana pod średnim niebem, z łuną, jakimiś cirrusami itp historiami. Interesuje mnie maksymalne wykorzystanie potencjału 12". Zero łuny, zasięg 6mag. itd To jest szkic M31 z 13.1" lustra. Skopiowałem z jakiejś strony ze szkicami astro. Czy 12" pokaże cos podobnego pod czarnym niebem?
  19. W sumie zapytanie, którego dotyczy mój wątek pojawiało się w różnych tematach na tym i innych forach, ale prosiłbym jeszcze raz o zestawienie - takie konkretne w rodzaju "mówisz i masz" Mieszkam w małej osadzie, można powiedzieć że mam ciemne niebo wiejskie. Przez rok cieszyłem się Syntą 8" lecz ze względów finansowych musiałem ją odsprzedać. Temat astronomii powraca jednak u mnie jak bumerang Wobec tego zbieram fundusze na coś większego - Meade Lightbridge 12". Interesują mnie detale, jakie mogę wychwycić tym sprzętem na obiektach DS. Pamiętam, że gdy obserwowałem Syntą np M81 czy M82 przez SP 25 wzgl. 10mm to były to takie wyraźniejsze mgiełki. Widziałem krążek w M57, lekko zarysowany ogryzek M27, piękną M42, grupki mgiełek w Lwie:) Co pokaże 12" na tych obiektach? Czy nie będę rozczarowany przesiadając się z 8" i dokładając kolejne 2 tyś do tego interesu? Powtarzam, że nie mieszkam w mieście, mam ciemne niebo, warunki sprzyjające. Proszę o opinie użytkowników 12".
  20. Z tego, co czytałem, to ludzie myli swoje lustra i to nie jakimś szpecpłynem a zwykłym Ludwikiem:) Więc nie ma się co bać i pozostawiać sobie niesmak:)
  21. Fajnie to wygląda na tym filmiku: Sprzęt typowo "ogródkowy"
  22. Jeśli chodzi o Polskę, to jednak zacofanie gospodarcze regionu wschodniego ma swoje plusy na polu astroobserwacji:) Mówię o regionach nadburzańskich. Tam, gdzie ja mieszkam,czyli chełmszczyzna, niebo jest na wsi raczej czarne. Po północy, gdy gasną światła w mojej osadzie, można podziwiać Drogę Mleczną
  23. Wimmer, niejednego podbudowałeś na duchu swą wypowiedzią. Mówię o tych, którzuy namyślaja się z zakupem Synty 12" A tu jeszcze jeden ładny widoczek: M82 z 18" Jak ktoś ma warunki, to nic tylko sprzedać auto i kupować 16" Meade
  24. W związku z powyższym mam pytanie.. czy podobne rezulaty można otrzymać pod wiejskim niebem przez powiedzmy 16"? Myślę o Meade Lightbridge:) Aha i jeszcze jedno.. czy rzeczywiscie możliwy jest taki widok galaktyki M51 z 14", jak na to wskauje opis w ponizym filmiku na youtube?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.