Jump to content

mawmarecki

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Neutral

About mawmarecki

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday October 14

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  prawie Lublin
 • Zainteresowania
  Astro, space, science, QED, IT, SF, paper model, german shepherd, PCP, gardening.
 • Sprzęt astronomiczny
  BKP15075EQ3-2, SW SAM, Nikon J5, Nikon 1: 6,5mm, 18,5mm, 50mm

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/mawmarecki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. XII Zimowy Zlot Miłośników Astronomii dobiegł końca! Wspaniała okolica i przyroda, świetna miejscówka, ciemne niebo, super ekipa. 3 dni przyniosły mi więcej pożytku niż setki godzin wertowania forum Astropolis. Dzięki za wysłuchanie mojej przydługiej prelekcji o ESO - Wasze uwagi i często "mocno" techniczne pytania postaram się wykorzystać podczas zebrań PTMA w Lublinie. Pozdrawiam, M. Poniżej kilka fotek - reszta pod https://photos.app.goo.gl/NKKwN9AS5U7Rvwdw5
 2. Zebrałem pytania do organizatorów @BODI @PawelBe bo rozlazły się po całym wątku, a to już ostatni dzwonek: jak z kluczami dla przyjeżdżających w piątek (niektórzy mogą być późno) pokoje są z łazienkami? kuchnia i jadalnia dostępna dla nas bez ograniczeń? są ewentualnie łóżka polowe (jakby ktoś nie dał rady wspinać się na piętrusy)? czy w ośrodku można ewentualnie coś dojeść, dopić, dokupić na miejscu)? jak wygląda kwestia śniadania i obiadu w sobotę? W jakich godzinach? jak wygląda miejsce na rozstawienie sprzętu i czy będzie podciągnięty prąd (mamy brać listwy czy długie kable) czy zasilanie tylko na akumulatory/baterie? Pozdr. M.
 3. Jeśli ktoś potrzebuje transportu na trasie Lublin-Rzeszów-Farfurnia i z powrotem (piątek-wtorek) to mam miejsca - zapraszam na priv. Pozdr. M.
 4. Jeśli interesuje cię koniecznie Nikon, to tutaj masz poradnik: https://imaging.nikon.com/lineup/microsite/astrophotography/getstarted/camera/index.html a później zapraszamy do https://astropolis.pl/forum/291-pytania-i-odpowiedzi/ Pozdr. M.
 5. d610 mod - śrubka po śrubce. https://www.lifepixel.com/tutorials/infrared-diy-tutorials/life-pixel-nikon-d610-diy-digital-infrared-conversion-tutorial
 6. Sprawdzałeś osiowość lunetki? Wypoziomowanie klina (czy głowicy kulowej - nie wiem co masz)? Czy masz równo wyważony L-adapter (czy silnik popycha, ciągnie czy jest zrównoważony w trakcie obrotu)? Czy napęd zrobił już pełne 360 st. (może smar lub zanieczyszczenia dają opór na zębatce i ślimaku)? Pozdr. M.
 7. Tranzyt z okolic Lublina - skrzydlaty gość: Boeing 737 Utair z Mediolanu do Moskwy. SW15075EQ3-2, Nikon 1 J5.
 8. szukaj na forum, wszystko jest, albo tu https://astronomiaamatorska.blogspot.com/p/porady-i-opisy.html
 9. Proszę administratora o przeniesienie ogłoszenia do archiwum.
 10. Proszę administratora o przeniesienie ogłoszenia do archiwum.
 11. Tu masz refraktor na montażu AZ - sztywny statyw, kątówka do okularu, nie musisz się schylać (czy obsługiwałeś kiedyś montaż EQ? ustawiałeś na polarną, obserwowałeś coś nisko nad horyzontem - nie jest to łatwe i przyjemne) https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_86&products_id=5260&lunety=Teleskop Bresser Messier AR 80 80 640 AZ NANO A tutaj dyskusja na sąsiednim forum: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=49959
 12. Poniższe 3 wątki wyjaśniają wszystko w dziedzinie wyboru pierwszego teleskopu, nic nie trzeba dodawać - może wystarczy bardziej je wyeksponować, albo uzależnić możliwość dodawania postów dla nowicjuszy od ich przeczytania i zaakceptowania.
 13. To w końcu kupujesz SK1309EQ2 czy samą tubę Messier AR-90L? "pomyślę jak się upewnie w zainteresowaniu" "bo nie ustosunkowalem do końca co mnie bardziej interesuje układ słoneczny czy ds" "Może na przyszłość będę szedł jednak w układ słoneczny" Jeśli jeszcze nic nie wiesz o tym co cię zainteresuje w przyszłości, zacznij od lornetki, Stellarium i obrotowej mapy nieba, na forum są setki poradników dla początkujących. Szkoda wydawać nawet 600 zł, jeśli ci się to hobby nie spodoba.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.