Jump to content

OBERON RD

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1178
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

OBERON RD last won the day on January 6 2020

OBERON RD had the most liked content!

Community Reputation

1914 Excellent

1 Follower

About OBERON RD

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 12/30/1961

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.oberon.pl

Recent Profile Visitors

2452 profile views
 1. Ameryka i Pelikan to raczej 200 mm na APS-C. Kitowy słaby, a jeszcze w zoomach czasem ogniskowa się przesunie i w ogóle wtedy tragedia. Zaraz będzie sierpień - połącz fotografowanie M31 i Perseidów - w zeszłym roku robiłem i nawet przeleciał przed Andromedą!
 2. Może dobrze, że ROKONON? Nie ekscytuj się tą Sigmą, że ma 1,4 itd. Na f 1,4 nadaje się do rozmytych kwiatków albo "poetycznych" portretów. Gwiazdy po przymknięciu do 2,8 w narożniku APS-C wyglądają tak jak na zdjęciu poniżej. Przymknięcie do f4 czy 5,6 niestety w SIGMA EX 30mm 1,4 DC HSM nie zmienia NIC. Koma wyje. Chcąc kupić coś do astro patrz co inni stosują, są porównania, które dobrzy ludzie robili i umieścili w internecie.
 3. Z racji upału przyroda czworonożna sama pcha się do poidła dla ptaków Canon 70D + 400 mm 5,6 L
 4. No fajny pomysł, odciąga myśli od panemii i tego co za 10 lat. Takie "mamy po co żyć" i w dodatku lornetka wystarczy. Mapki i wersji anglojęzycznej są czytelne, np. dzięki nim znalazłem: Hmm... 4 styczeń 2025 roku, 18.40 czyli ludzka pora a Saturn na 20* zakryty przez Księżyc i to w moim ogródku (w waszych też) Pytanie tylko o ch...y
 5. No i pozwól wybrance serca wybrać Waszą gwiazdę - taka osobistą, tylko Waszą i oczywiście szczęśliwą - dziewczyny to lubią Co do spadających gwiazd - niech pomyśli życzenie, ale nic nie mówi choćby do końca jej lotu Tylko jak załatwić pogodę na 100% to nie mam pomysłu...
 6. W programie graficznym krzywe - wyrówna kolory - jest tam próbnik czarnego, szarego, białego. Jak wiesz gdzie taki kolor był na zdjęciu program ustawi. Potem w Registax wyrównaj RGB, na Twoim zdjęciu góra niebieska, dół czerwony - to wpływ atmosfery. Dlatego do planet raczej kamerki mono. Po resize 200 wygląda to tak:
 7. Ja też tak uważam, choć jasne że każdy patrzy przez w niebo przez to co ma pod ręką. Co do obserwacji Księżyca - obserwując podgląd kamery widzę szczegóły niewidoczne na późniejszych stackowanych zdjęciach. Nie wiem czy mózg oszukuje, czy "oczyszcza obraz" lepiej niż niejeden software. Na pewno więcej widać przez większy teleskop. Zaczynałem od PZO, potem 8" potem 14". Małe achromaty są fajne pod względem kolekcjonerskim, jako ciekawostki (jak aparaty fotograficzne) ale technika idzie naprzód... @JSC Gassendi jaki pokazałeś miałem takiej jakości i z 8" i ToYou Cam czy jak się
 8. Cytując prawie dokładnie radiowych klasyków od E... "Ale Barbara, to była MEGA opozycja..."
 9. @rambro patrzę na czasy i Ty CAŁĄ czerwcową noc fotografowałeś ! Mi ostatnio przez tydzień udało się złapać 20 min - cięgle przelatywały jakieś chmurki (byłem w Karwii koło Jastrzębiej Góry).
 10. No, ale żeby w tym dopatrzeć się kota ?! Masz wyobraźnię czekam na nowe spojrzenie na inne obiekty
 11. Bagaży tyle, co ja biorę na tygodniowe wczasy. Lecieli 7 godzin, czyli do książek SF nie równają, jeszcze brakuje technologii. Ale szybciej niż niektóre loty na ISS. Ciekawe czy toaletę tu też Rosjanie dostarczali?
 12. Ekranik odchylany pomaga, używałem 40D teraz mam 70D. APS-C ma mniejsze winiety, lżejsze obiektywy. Używanego 70D kupiłem po tygodniu szukania na O..X za 1300,- 28 tys przebiegu. Musiałem pojechać 100km. A kupiłem z dokumentami - a tyle fajne, bo część osób na pytanie o fakturę zakupu i karton się rozłączała .
 13. @MaPa Szczerze, to Twoje SHO bardzo mi się podoba, fajnie wyszło. Nie wiedziałem, że w czerwcu można jeszcze takie cuda z nieba wyczarować, przecież ciągle jasno. A dzięki Tobie mój SkyGuider też jedzie jutro na urlop ze mną
 14. @Maetrik No kolego, nie trzeba być takim zmieszanym, mam od jutra urlop, sam mam nadzieję na zrobienie swojego Pelikana raz jeszcze, stąd te żarty. A Marcina fotka jak z trzech godzin to dla mnie jakiś sztuczek wymagała, ja tak jeszcze nie potrafię
 15. Trzy godziny, ale Pelikan chyba z boku czymś doświetlany ?! Skąd to żółte światło, jakaś sodowa lampa? Normalnie ma być czerwony, nie? (Sorki, obróciłem, by było widać, że to Pelikan i skąd to doświetlenie ).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.