Jump to content

Robson_g

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2345
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1817 Excellent

1 Follower

About Robson_g

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 03/15/1971

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Stepnica, Wałcz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Uważam, że absolutnie nie. Nie wiem na jakich ekranach oglądacie to zdjęcie, ale na moim skalibrowanym sprzętowo (do 75 cd) i oprofilowanym Eizo, fotka wygląda fantastycznie. Warto zainwestować w porządniejszy ekran z prawidłową jakością czerni, tym bardziej w astrofotografii...
 2. Fajne! Ja bym tylko troszkę przygasił gwiazdki. Aż chciałoby się wyjść i odkurzyć Astrotrac'a.
 3. Elegancko. Mocno przymykałeś przysłonę?
 4. O to mi właśnie chodziło! Rewelacja. Trzeba poważnie rozważyć zakup tego filtra.
 5. Bardzo fajny filterek, dający naprawdę ciekawe efekty. Szkoda tylko, że nie ma przykładów z Zorzą, bo to mnie najbardziej interesuje.
 6. Fajny temat. Bardzo lubię astro pejzaże. Ciekaw jestem, czy do tego celu lepszy byłby ten PureNight , czy np jakiś IDAS?
 7. Nie rozumiem... Mam monitor szeroko gamutowy, skalibrowany sprzętowo oraz oprofilowany i na tym bazuję. Nie interesuje mnie przestrzeń sRGB, nic nigdy nie przełączam. Po co? Dla mnie najważniejsze jest to co robię w PS lub LR. Oczywiście w przeważającej części konwertuję przed zapisem zdjęcia do przestrzeni sRGB, ale na tym moja praca z sRGB się kończy. Na początku rzeczywiście miałem mały problem z okiełznaniem tego zamieszania związanego ze zmianami przestrzeni barwnych (przesaturowane miniaturki zdjęć w Windows, lub przekoloryzowanie zdjęcia w internecie w przeglądarkach bez CMS) ale to nie jest żaden problem. Nie czuję potrzeby przeskakiwania z AdobeRGB na sRGB. Z resztą obok stoi monitor sRGB więc mam błyskawiczne porównania. Moje monitory, to Eizo CX241 oraz NEC EA244WMI.
 8. Mam na biurku Eizo Adobe RGB oraz NEC sRGB. Oba skalibrowane sprzętowo i oprofilowane. Na pierwszy rzut oka, kolory (na pulpicie) w Eizo są takie głębsze, bardziej soczyste po prostu ładniejsze.Można sobie tylko wyobrazić różnicę w zdjęciach. Poziom czerni oczywiście na plus dla Eizo. W NEC nawet jak patrzę na wprost, to rogi mam posrebrzone (sprawdzam wieczorem), W Eizo widzę prawdziwą czerń na całej matrycy nawet gdy patrzę pod dużym kątem. W Eizo obraz jest jakiś taki stały, spokojny, mozna (i chciałoby się) patrzeć w ekran w nieskończoność a i tak nie męczy oczu. Jeśli ktoś choć trochę zajmuje się fotografią to powinien pomyśleć o Adobe RGB. Nie wyobrażam sobie nie posiadać monitora referencyjnego pracując (bawiąc się) z kolorem, nie mówiąc już o wydrukach czy to w domowym zaciszu, czy w profesjonalnym labie.
 9. Na drugim zdjęciu masz prawidłowe gwiazdy. Podoba mi się.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.