Jump to content

abc

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About abc

 • Rank

Recent Profile Visitors

174 profile views
 1. Można otworzyć darmowego bloga, dodać w nim kilka wpisów z astro zdjęciami, podać jakieś ceny za prawa autorskie. W razie kontroli pokazujecie bloga i tłumaczycie się, że to teraz jedyna wasza praca na zasadach działalności nierejestrowej i w obecnej sytuacji jedyne źródło utrzymania. Mimo czystego nieba, osobiście nie ryzykuję niechcianego przeziębienia i wczorajszego wieczoru przeczesałem teleskopem okolice Wielkiego Psa z sypialni przez szklane drzwi balkonowe. Nie wiedziałem, że są tam takie perełki jak NGC 2438 i Ngc 2440. Zazwyczaj skupiam się na wyższych partiach nieba. Mam we Włoszech rodzinę, która już kilka tygodni temu przestrzegała mnie o niebagatelizowanie zagrożenia ze strony wirusa. Wielu narzeka na obecne ograniczenia rządu, ale prawdopodobnie narzekali by oni również gdyby ich nie było, lub były by spóźnione i ludzie zaczęli umierać jak we Włoszech, Hiszpanii, lub w Chinach. Osobiście zdaję sobie sprawę, że moje nieodpowiedzialne zachowanie może przyczynić się do czyjejś śmierci jak we Włoszech i wolę nie ryzykować zdrowia i życia choćby mojej rodziny. Gdyby ktoś znalazł się w obszarze wyższego zagrożenia zakażenia, zostawiam link do filmiku naszego rodaka z Chin, z którego można się dowiedzieć np. jak wykorzystać zapalniczkę przeciwko wirusowi.
 2. Byłem tam wczoraj. Może dzisiaj również pojadę i zapuszczę się nieco dalej. Kilka słów o wczorajszym wypadzie napisałem tutaj
 3. Sorry, że się Wam wcinam, ale robicie akurat trochę ruch w tym temacie, więc może dotrze moja wiadomość tam gdzie trzeba. Czy jest może ktoś, zaglądający na to forum z obszaru zaznaczonego na dołączonym screenie czerwonym kółkiem, lub bliskich okolic? Chętny do wspólnych obserwacji, lub udostępni kawałek ziemi do okolicznościowych, bezstresowych wypadów pod ciemne niebo. Jeśli tak, proszę odezwij się w tym temacie, lub wyślij prywatną wiadomość pw.
 4. Lornetka dzisiaj powędruje do nowego właściciela. Temat do zamknięcia.
 5. Mgiełka fotograficzne jest nie do uchwycenia. Prawdopodobnie bym w każdej starej rosyjskiej lornetce i w niektórych nowych taką wypatrzył
 6. Kolejne zdjęcia. Jeśli ktoś będzie chciał używać tej lornetki jako typowo astronomiczną, to dobrze było by ją rozkręcić i wyczernić w środku co zniweluje znacznie generowane przy nią odblaski przy obserwacji Księżyca. Przy okazji można usunąć sobie tych kilka paprochów ze środka, które przy normalnych obserwacjach są niewidoczne. Ukazują się dopiero z dalsza pod kątem i w odpowiednim oświetleniu. Lornetkę starałem się opisać krótko, rzeczowo i uczciwie. Link w pierwszym poście podałem bardziej jako potwierdzenie mojej wiarygodności przy zerowej reputacji na forum. Jeśli ktoś chce głębiej zgłębić możliwości tej lornetki, to odsyłam do internetowych wyszukiwarek. Znajdzie się bez problemu kilka "bez wstydliwych" wpisów do przeczytania.
 7. Obecnie w kolejce do lornetki są trzy osoby. W podanym wyżej linku opisałem ją dość obszernie. Nie tylko wygląd i wrażenia z użytkowania, ale również obserwacje pod ciemnym niebem. Jaki ma zasięg mag, jakie obiekty mgławicowe udało mi się za ją pomocą wychwycić, jak wygląda w niej Księżyc i gwiazdozbiory. Zainteresowane osoby zakupem tej lornetki znajdą tam odpowiedzi na większość pytań.
 8. Witam. Sprzedam lornetkę jak w tytule. Stan bardzo dobry niemalże idealny. Na obudowie żadnych rys, obić, odprysków itp. Optyka na zewnątrz również bez skaz. W środku pod światłem można wypatrzyć kilka paprochów i lekkie przymglenie "ząb czasu"?. Lornetka nie była "udoskonalana" czyli jednym słowem oryginał. Pokrowiec nosi ślady otarć. Więcej zdjęć wyślę poważnie zainteresowanym kupnem na PW. Mój opis lornetki i wrażenia z jej użytkowania można przeczytać tu > http://sos.poa.com.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=21&p=229#p36 Jednak z góry ostrzegam, że ten dział forum jest dostępny tylko dla zarejestrowanych osób. Cena 250zł + koszt ewentualnej wysyłki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.