Jump to content

grztus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  410
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

248 Good

About grztus

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/13/1984

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.grztus.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Radom
 • Sprzęt astronomiczny
  EOS 5Ds R, Canon 50/1.4, Samyang 135/2, SW Star Adventurer, Kenko Astro LPR type II

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tuba sprzedana, zostały dodatki. Baader Astro Solar Filter 120mm - 300 PLN - ( https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p7661_Baader-AstroSolar-Telescope-Solar-Filter---Aperture--120-mm--Tube--140-180-mm.html ) Odrośnik -120 PLN - ( https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8075_TS-Optics-flexible-Dew-Shield-for-tubes-from-D-140-mm-to-180-mm--like-many-5--telescopes.html ) T2 fokuser helikalny - 200 PLN - ( https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4591_TS-Optics-short-T2-Helical-Focuser---Adapter---camera-does-not-twist.html )
 2. Zdjęcia wrzuciłem na dysk google: https://drive.google.com/drive/folders/1tSTw8xhUdfBexuCJzrmufi8z2l7bd7NC?usp=sharing Ponieważ są takie pytania: tak, rozważam sprzedaż samej tuby (w sensie zestaw sklepowy, bez akcesoriów dodatkowych), za około 1600 PLN.
 3. Sprzedam używany Celestron C5 XLT (wersja czarna) wraz z dodatkowym wyposażeniem, stan wszystkiego bardzo dobry, optyka i lustra w idealnym stanie, taki jak tutaj: https://teleskopy.pl/Luneta-Celestron-C5-Spotter-XLT-z-walizką-teleskopy-2782.html Zdjęcia dopiero zrobię, więc na razie opis: W zestawie: teleskop/luneta Celestron C5 XLT walizka transportowa (oryginał) kątówka (oryginał) dovetail uchwyt na szukacz wraz z szukaczem okular plossl visual back 1.25" Akcesoria dodatkowo kupione, które dokładam do zestawu: T-Adapter SCT - adapter do podłączenia lustrzanki (zakończony gwintem T2) ( https://deltaoptical.pl/t-adapter-sct ) Baader Astro Solar Filter 120mm ( https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p7661_Baader-AstroSolar-Telescope-Solar-Filter---Aperture--120-mm--Tube--140-180-mm.html ) Odrośnik ( https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8075_TS-Optics-flexible-Dew-Shield-for-tubes-from-D-140-mm-to-180-mm--like-many-5--telescopes.html ) T2 fokuser helikalny ( https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4591_TS-Optics-short-T2-Helical-Focuser---Adapter---camera-does-not-twist.html ) Cena za wszystko 2300 PLN z przesyłką kurierem. Warto, bo same akcesoria dodatkowe mają wartość ponad 950 PLN, a teleskop jest w stanie bliskim sklepowemu. Radom - Warszawa i okolice mogę dostarczyć osobiście. Teleskopu tego używałem jako trzeciego, najbardziej mobilnego zestawu do fotografii Słońca, Księżyca i samolotów (dodatkowo mam 12" i 8" na Dobsonach). Potrzebuję jednak zwolnić trochę gotówki, dlatego go sprzedaję.
 4. Sprzedam Syntę 8" w bardzo dobrym stanie. Teleskop mocno doinwestowany. Założone łożyska w obu osiach, chodzi bardzo płynnie. Dodatkowo daję też własnoręcznie wykonany, wyczerniony tym samym welurem co tuba, odrośnik, zrobiony z ekranu zagrzejnikowego. Bardzo dobrze trzyma się na tubie, jest odpowiednio spasowany. Lustro myte około miesiąc temu, dość czyste, a co najważniejsze - bez żadnych rys i przebarwień (myte wodą demineralizowaną bez detergentów). Cena za całość 1100 PLN, do ewentualnej minimalnej negocjacji.
 5. Zostałem na tyle wyśmiany i wykpiony w korespondencji, że nie zamierzam odpuszczać, a że mam stały dostęp do prawników z uwagi na wykonywaną pracę, to nie stanowi to dla mnie problemu. Czas gra na moją korzyść, bo zgodnie z przepisami naliczam już odsetki od nieterminowej płatności. Do tego dojdą koszty postępowania do zwrotu, i może właściciel się trochę zreflektuje. Jak już będzie po wszystkim, opiszę dokładniej swój przypadek, bo jest bardzo ciekawy.
 6. Ja mam obecnie podobną sytuację, ale z teleskopy.pl Próbuję polubownie, ale wszystko wskazuje na to że sprawa trafi na wokandę.
 7. Sprzedam korektor Baader MPCC Mark III w stanie idealnym. Zakupiony niespełna 3 miesiące temu w teleskopy.pl (25.10.2019). Zestaw sklepowy, zdjęcia poniżej. Trafiła się okazja na Paraccora (kupiłem swój dawny egzemplarz, co się czasem zdarza na giełdzie ), dlatego też MPCC nie będzie mi już dłużej potrzebny. Cena 410 PLN z przesyłką.
 8. To wcale nie musi być tłuszcz z poprzednich myć. Podobną walkę toczy się z osadem smogu, w którym jest cała tablica Mendelejewa. Nie wiem, czy woda demineralizowana w delikatnym roztworze z octem by nie pomogła, ale sam nie próbowałem tak myć lustra - stosuję taki roztwór do szyby w kominku.
 9. Czy to macOS? Nie wiem jak w Macu, ale może jest możliwość taka jak w Win: uruchom jako administrator - chodzi o to, aby uruchomić pixa z pełnymi uprawnieniami. Możesz też spróbować zapisać coś z jego poziomu na nośniku zewnętrznym (pendrive).
 10. Czy folder zdjęcia jest w oryginale nazwany z polskim "ę" czy przez "e" ?
 11. Jestem zainteresowany. Wyślę zaraz PW. Czy to jest Dobson, czy tuba OTA?
 12. Czy masz wiedzę z jaką dokładnością jest wykonane lustro główne i na jakiej wysokości jest oś wyciągu w najwyższym położeniu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.