Jump to content

grztus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  381
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

243 Good

About grztus

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/13/1984

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.grztus.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Radom
 • Sprzęt astronomiczny
  EOS 5Ds R, Canon 50/1.4, Samyang 135/2, SW Star Adventurer, Kenko Astro LPR type II

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mateusz. A zrób przysłonę kołową na filtr, tak powiedzmy po 3-5 mm od krawędzi i zobacz czy jest jakaś pozytywna zmiana. Nie mam pojecia czy to coś powinno dać, ale spróbowałbym z czystej ciekawości.
 2. Nowe Stellarium (od bodajże wersji 18) obsługuje teleskop bezpośrednio. Musiałbyś przejrzeć historię zmian i poczytać. Ja miałem to ustawione od roku ale już nie pamiętam jak to szło. Stellarium komunikuje się też z APT i potrafi wyświetlić aktualny kadr (po wykonaniu plate solve w APT).
 3. Teleskop sprzedany. Temat do zamknięcia.
 4. Nie, ten OAG to monoblok. Demontowalne jest tylko przyłącze do kamery guidującej.
 5. Teleskop: 10999 PLN Paracorr został sprzedany.
 6. Oferta aktualna, cena 799 PLN z wysyłką. Pamięć RAM jest na kościach DDR3 1600MHz CL11 (inaczej PC3-12800). Jakby ktoś potrzebował, to w obudowie jest sporo wolnego miejsca, zmieści się karta graficzna taka jak np. Nvidia Quadro 2000 z 1GB Ram, i inne podobne. (koszt rzędu 70-120 PLN).
 7. Sprzedam filtr 2" cls ccd firmy Astronomik. Stan idealny. Cena: 500 PLN z przesyłką.
 8. Sprzedam Off Axis Guider firmy Teleskop Service przeznaczony dla Canona (w tym pełnej klatki). Dokładnie taki: TSOAG11 OAG jest delikatnie zmodyfikowany, bo brakowało kilku milimetrów do prawidłowego ostrzenia - zeszlifowana krawędź od strony kamery guidującej oraz jedna z krawędzi od strony złączki pod aparatem (to zeszlifowałem ze względu na specyficzną przejściówkę pomiędzy wyciągiem a aparatem, pod którą OAG się nie mieścił). Ogólny stan techniczny doskonały. Cena z wysyłką: 300 PLN
 9. Sprzedam kamerę do guidingu Teleskop Service GM120M (USB 2.0, mono). Jest to klon kamer typu ALccd5 II lub ASI 120M (ten sam układ matrycy). Pracuje na sterownikach kamer firmy Altair Astro. Stan bardzo dobry, w zestawie nosek C oraz przedłużka, a także kabel ST-4. Cena z przesyłką: 500 PLN
 10. Montaż sprzedany. Z głównych rzeczy pozostał teleskop, mogę go sprzedać za 11 500 PLN. To jakieś 40 % ceny takiego konkretnie egzemplarza (nowego). Pozostałe akcesoria też do wzięcia w rozsądnych kwotach, w szczegolności Paracorr ze zlączkami za 1500 pln. Edit: Paracorr zarezerwowany do wtorku.
 11. Sprzedam używany komputer do sterowania sesją, służył mi dwa lata, obecnie sprzedałem montaż, sprzedaję również pozostałe akcesoria w tym teleskop. Specyfikacja: Intel i5 2500k, 3.30 GHz 12 GB RAM (2x4 GB + 2x 2GB) 500 GB HDD grafika zintegrowana 4x USB 3.0 6x USB 2.0 DVD wyjścia VGA i Display Port oczywiście gniazdo LAN oryginalny Win 7 Pro PL 64 bit (naklejka legalizacyjna na obudowie) obudowa w wersji mini Zdjęcia można obejrzeć na mojej stronie: http://grztus.pl/hpastro/ CENA: 800 PLN + ewentualna wysyłka (15 PLN) Komputer ma zainstalowane wszystkie potrzebne programy do prowadzenia sesji: Stellarium, PHD2, APT, EQMod, Ascom i inne. Ustawione wake on LAN i wake on Power (komputer włącza się automatycznie np. po przerwie w zasilaniu). Pracuje bardzo stabilnie - przez kilkanaście miesięcy ciągłej pracy nigdy się nie zawiesił. Zainstalowany TeamViewer umożliwia pracę zdalną z każdego zakątka świata, również za pomocą smartfona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.