Jump to content

grztus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  404
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

248 Good

About grztus

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.grztus.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Radom
 • Sprzęt astronomiczny
  EOS 5Ds R, Canon 50/1.4, Samyang 135/2, SW Star Adventurer, Kenko Astro LPR type II

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zostałem na tyle wyśmiany i wykpiony w korespondencji, że nie zamierzam odpuszczać, a że mam stały dostęp do prawników z uwagi na wykonywaną pracę, to nie stanowi to dla mnie problemu. Czas gra na moją korzyść, bo zgodnie z przepisami naliczam już odsetki od nieterminowej płatności. Do tego dojdą koszty postępowania do zwrotu, i może właściciel się trochę zreflektuje. Jak już będzie po wszystkim, opiszę dokładniej swój przypadek, bo jest bardzo ciekawy.
 2. Ja mam obecnie podobną sytuację, ale z teleskopy.pl Próbuję polubownie, ale wszystko wskazuje na to że sprawa trafi na wokandę.
 3. Sprzedam korektor Baader MPCC Mark III w stanie idealnym. Zakupiony niespełna 3 miesiące temu w teleskopy.pl (25.10.2019). Zestaw sklepowy, zdjęcia poniżej. Trafiła się okazja na Paraccora (kupiłem swój dawny egzemplarz, co się czasem zdarza na giełdzie ), dlatego też MPCC nie będzie mi już dłużej potrzebny. Cena 410 PLN z przesyłką.
 4. To wcale nie musi być tłuszcz z poprzednich myć. Podobną walkę toczy się z osadem smogu, w którym jest cała tablica Mendelejewa. Nie wiem, czy woda demineralizowana w delikatnym roztworze z octem by nie pomogła, ale sam nie próbowałem tak myć lustra - stosuję taki roztwór do szyby w kominku.
 5. Czy to macOS? Nie wiem jak w Macu, ale może jest możliwość taka jak w Win: uruchom jako administrator - chodzi o to, aby uruchomić pixa z pełnymi uprawnieniami. Możesz też spróbować zapisać coś z jego poziomu na nośniku zewnętrznym (pendrive).
 6. Czy folder zdjęcia jest w oryginale nazwany z polskim "ę" czy przez "e" ?
 7. Jestem zainteresowany. Wyślę zaraz PW. Czy to jest Dobson, czy tuba OTA?
 8. Czy masz wiedzę z jaką dokładnością jest wykonane lustro główne i na jakiej wysokości jest oś wyciągu w najwyższym położeniu?
 9. Tego typu problem w dużym Star Adventurer pojawiał się przy niedokreconym sprzęgle. Nie znam jednak wersji "mini" czy tam też jest to sprzęgło.
 10. Czy na pewno masz ustawioną prawidłową prędkość (gwiazdową)? Może niechcący przełączyłeś? No i baterie: czy są nowe ( a akumulatorki naładowane)?
 11. Resolution of R.A. High Resolution Renishaw Encoder 11,840,000 Counts/Rev., approx. 0.11 arc-second Za firstlightoptics.
 12. Trochę więcej informacji o silniku i enkoderze w EQ8 RH: Motori Motori passo-passo ibridi 0.9 ° Trasmissione Corona 435: 1 + 256 Micro-Stepper / 0.9 ° Stepper Risoluzione 44.544.000 conteggi / giro, circa 0,03 Arco-Secondi Encoder Renishaw sull’asse di AR per fotografia astronomica senza autoguida Tutaj wersja "R" o prawie 1000 Euro tańsza od podanej w pierwszym poście. Można się zatem spodziewać że 5000 będzie za wersję "RH".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.