Skocz do zawartości

grztus

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  249
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

153 Good

O grztus

 • Tytuł
  Antares
 • Urodziny 13.02.1984

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.grztus.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Radom
 • Sprzęt astronomiczny
  EOS 5Ds R, Canon 50/1.4, Losmandy G11, TS 10" f/4 UNC, Paracorr Type II
 1. Refraktor SW 80/400 z obejmami i szyną

  Nie biorę tego pod uwagę (co ja z nimi zrobię?)
 2. Refraktor SW 80/400 z obejmami i szyną

  Nowe ceny: SW 80/400 z obejmami i szyną: 275 PLN. Szyna Losmandy 170mm: 185 PLN Ramię z siodłem dovetail: 115 PLN
 3. Korektor był już wystawiony na astropolis, ale jeszcze nie znalazł nabywcy, zaś wątek z jego sprzedażą jest zbyt stary aby go "podbić". Sprzedam niemal nowy korektor komy Tele Vue Paracorr typu 2, średnica 2" (powiększenie 1.15x). Zakupiony pod koniec ubiegłego roku w Teleskop - Express wraz z redukcjami na EOS-a oraz na T2. Bardzo mało używany (zdążyłem wykonać dwie sesje astrofoto). Koryguje pole w całości dla pełnej klatki już od f/4 (sprawdzone!) - gwiazdki są punktowe do samego brzegu obrazu. Pełen zestaw sklepowy, taki jak na stronie Teleskop-Express a dodatkowo wspomniane redukcje: CWT 2070 - przejście z 2.4" na EOS (bez winietowania na FF) z zachowaniem 55mm odległości do pełnej korekcji komy na FF TRG 1072 - redukcja z 2.4" na T2 (aby ustawić odpowiednią odległość niezbędne są odpowiednie przedłużki T2, w zależności od backfocusa kamery) 2.4" to gwint, który jest w korektorze, wskazane redukcje są do niego dedykowane. Zestaw zakupiony za około 640 Euro (z przesyłką), czyli jakieś 2700 PLN. Proponuję1900 PLN z ewentualną możliwością rozłożenia płatności na 2-4 części. Mogę też wystawić na allegro, jeśli ktoś chce skorzystać z proponowanych przez nie rat 0%. Ponieważ w poprzednim wątku było o to pytanie, zatem potwierdzam: korektor jest oczywiście 2" (słownie: dwucalowy) natomiast gwint mocowania przejściówek lub górnej części korektora (z regulowanym gniazdem na okulary) ma 2.4". Tak to sobie TeleVue wymyśliło. Także korektor przeznaczony jest do standardowych 2" wyciągów. W przedniej części ma też gwint do mocowania 2" filtrów (u mnie przykładowo pracował z Baader UHC-S). Na zdjęciu cały zestaw (zamontowany do Paracorra filtr UHC-S 2" nie jest częścią sprzedawanego zestawu).
 4. Sonnar 180/2.8 P6 z redukcją na EOS

  Zebra od wersji MC nie różni się brakiem powłok, tylko ich ilością. W "zebrze" były to podstawowe powłoki antyodblaskowe, w wersji MC jak sama nazwa wskazuje (multi coated) zastosowano powłoki o zwiększonej ilości warstw. Nie wiem przy tym czy technicznie chodzi o nanoszenie kilku warstw na jedną soczewkę, czy o to, że pokryto powłokami więcej soczewek. Zdania na forach dotyczących Pentacon Six są podzielone co do wyższości "Zebry" nad MC i vice versa, część użytkowników posiadając obie wersje stwierdza, że MC łapie więcej flar niż "zebra". Inni w ogóle nie widzą różnicy. Także sprawa nie jest taka oczywista. Przykładowa dyskusja na flickr. Prawda jest taka, że jak ktoś ma pomysł na zdjęcia, to będzie zadowolony czy to z jednego, czy z drugiego obiektywu i wykorzysta go najlepiej jak potrafi. A mój obiektyw z mocowaniem EOS jest cały czas dostępny. Może być nawet 480 PLN z wysyłką. Szkoda żeby dalej porastał kurzem.
 5. Sprzedam używany refraktor Sky Watcher 80/400. Zakupiony na tym forum, miał służyć do guidingu, ale nie zdążył, bo krótko po jego zakupie sprzedałem główny teleskop i montaż. W zestawie refraktor, obejma i szyna montażowa (ta, do której przymocowane są obejmy). W zestawie jest też podkładka teflonowa pomiędzy refraktor a obejmę, która na zdjęciu jest zastąpiona kawałkiem neopremu (w tej konfiguracji akurat podkładka się nie mieści). Stan optyki idealny, stan zewnętrzny - okleina punktowo obtarta. Cena jaka mnie interesuje to 300 PLN z przesyłką. Na zdjęciach widać również pomarańczową szynę Geoptic w standardzie Losmandy (długość 170 mm, typ 30A063), którą również mogę sprzedać (cena 190 PLN), podobnie jak własnej konstrukcji ramię do mocowania guidera i po drugiej stronie jakiegoś niewielkiego obiektywu/teleskopu z kamerą (łącznie z mocowaniem pod dovetail) za około 120 PLN. Odległości były dostosowane do zestawu 5ds R i obiektywu Sigma 150-600 Sport, ale można nawiercić nowe otwory i wyważyć pod inny zestaw.
 6. Sprzedam używany szukacz Sky Watcher 9x50 z podświetleniem. Pełen zestaw razem z mocowaniem i stopką, jak na zdjęciach. Stan bardzo dobry/idealny, jedynie bateria jest do wymiany, bo już się wyczerpała. Nowy zestaw to około 390zł, sprzedam za 270 zł + ewentualne koszty wysyłki.
 7. Canon 1200D (Baader mod)

  Aparat został sprzedany. Temat do zamknięcia.
 8. Canon 1200D (Baader mod)

  Z okazji Dnia Dziecka promocja: 890 pln.
 9. Sonnar 180/2.8 P6 z redukcją na EOS

  Aktualne. A cena szalona: 500 pln.
 10. Canon 1200D (Baader mod)

  Rezerwacja zwolniona. Zestaw dostępny.
 11. 2000 pln z możliwością rozłożenia płatności na 2-4 części.
 12. Canon 1200D (Baader mod)

  Rezerwacja do końca maja.
 13. Canon 1200D (Baader mod)

  950 PLN. Więcej obniżek nie będzie, także warto się decydować
×