Jump to content

ceokiusz

Społeczność Astropolis
 • Posts

  44
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ceokiusz's Achievements

34

Reputation

 1. Na sprzedaż, okular SW 32mm 70°. Służył mi rok czasu, mam go od nowości. Jak dla mnie obrazki są rewelacyjne. W sumie nie wiem czemu sprzedaje, nadal go używam. Taki o identyko: https://fotozakupy.pl/product-pol-15790-Okular-Sky-Watcher-SWA-70-32mm.html cena: 400+kw odbiór osobisty w okolicach Wrocławia.
 2. Przejdę za chwilę na coś większego.
 3. Odkopuję w poszukiwaniu wersji 2.9. Ktoś coś?
 4. Oddaliłem matrycę i pojechane gwizdy jakby bez zmian, nie wiem czy nadal próbować oddalać matrycę od flatenera? Spróbuję, teraz odległość wynosi 57mm i na rogach mydło i rozciągnięte.
 5. Mam 11mm złączkę, dołożę dziś podkładkę 2mm.
 6. Pozostaje metoda prób i błędów, flattaner jest chyba jakiejś starszej generacji i generalnie nie mogę go nigdzie odnaleźć w sieci. Dzięki za podpowiedź, w którą stronę brnąć dalej
 7. A jak dobrać odległość? Pozostaje tylko metoda prób i błędów czy istnieje coś bardziej ludzkiego PS. Jeżeli zła odległość to na pewno za blisko, bo aparat jest na najcieńszym pierścieniu jaki jest .
 8. Temat rzeka. Naczytałem się ile mogłem ale odpowiedzi nadal nie znalazłem. Robię fotki SW Equinox 66 z flattenerem x0.8 od William Optics. Do tego Canon 450d zmodowany. Lecę na montażu eq5 z guidingiem. O ile w środku kadru gwiazdy są ok nawet przy dłuższych ekspozycjach, to w rogu są nieostre i rozjechane. Czy to może być wina flattenera czy jakiś inny powód można wywnioskować ze zdjęć poniżej. Pojedyńcza klatka i crop na prawy dolny róg.
 9. Siema, jestem wstępnie zainteresowany tylko wytłumaczcie po ludzku co to są te kółka na pająku? Rozumiem że ukrywają jakąś wadę pająka. A jak takie przysłonięcie pająka prezentuje się na fotce?
 10. 160 zł z okazji niedzieli
 11. W sumie to tak, gęsty las w każda stronę i po środku ja i mój mały domek
 12. Gdzieś mam, ale chwilę mi zajmie jego znalezienie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.