Jump to content

ceokiusz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ceokiusz

 1. Przejdę za chwilę na coś większego.
 2. Odkopuję w poszukiwaniu wersji 2.9. Ktoś coś?
 3. Oddaliłem matrycę i pojechane gwizdy jakby bez zmian, nie wiem czy nadal próbować oddalać matrycę od flatenera? Spróbuję, teraz odległość wynosi 57mm i na rogach mydło i rozciągnięte.
 4. Mam 11mm złączkę, dołożę dziś podkładkę 2mm.
 5. Pozostaje metoda prób i błędów, flattaner jest chyba jakiejś starszej generacji i generalnie nie mogę go nigdzie odnaleźć w sieci. Dzięki za podpowiedź, w którą stronę brnąć dalej
 6. A jak dobrać odległość? Pozostaje tylko metoda prób i błędów czy istnieje coś bardziej ludzkiego PS. Jeżeli zła odległość to na pewno za blisko, bo aparat jest na najcieńszym pierścieniu jaki jest .
 7. Temat rzeka. Naczytałem się ile mogłem ale odpowiedzi nadal nie znalazłem. Robię fotki SW Equinox 66 z flattenerem x0.8 od William Optics. Do tego Canon 450d zmodowany. Lecę na montażu eq5 z guidingiem. O ile w środku kadru gwiazdy są ok nawet przy dłuższych ekspozycjach, to w rogu są nieostre i rozjechane. Czy to może być wina flattenera czy jakiś inny powód można wywnioskować ze zdjęć poniżej. Pojedyńcza klatka i crop na prawy dolny róg.
 8. Siema, jestem wstępnie zainteresowany tylko wytłumaczcie po ludzku co to są te kółka na pająku? Rozumiem że ukrywają jakąś wadę pająka. A jak takie przysłonięcie pająka prezentuje się na fotce?
 9. 160 zł z okazji niedzieli
 10. W sumie to tak, gęsty las w każda stronę i po środku ja i mój mały domek
 11. Gdzieś mam, ale chwilę mi zajmie jego znalezienie
 12. Sprzedam filtr CLS 1,25" Explore Scientific. Filtr jest jak nowy, zawsze trzymany na mocowaniu przed matrycą canona. cena 170zł. + kw
 13. To była dopiero nie równa walka Po pierwsze skusiło mnie na jedyną mgławicę jaką widzę teraz od siebie z ogródka, Poza tym mgławica przechodzi nad moim dachem, skąd leci dym z kominka, i do tego ten księżyc, który zawsze świeci gdy jest czyste niebo. Ale to nie koniec Problem z ostrością oraz stackowaniem i rozmytymi gwiazdami w narożnikach. Do tego pierwsza próba z obróbką takiego materiału gdzie wyciągnąć mgławicę wydawało się totalnie nie realne. Ehhh cóż to było za zdjęcie. canon 450d mod + cls / sw66 / EQ5 + guiding stack: 100x330sek
 14. Wiem wiem zabiorę się i za mgławice ale akurat niebo mam idealnie na wielki wóz.
 15. Cześć i czołem, Od dwóch miesięcy staram się poznać tajniki fotografii nocnego nieba. Wiadomo, że pogoda nie rozpieszcza ale ostatnio udało się złapać kilka fajnych nocy, a ja wyruszyłem w bój z moim sprzętem. No i jak to w boju bywa, na początku dostaje się bęcki Na początku walka z montażem EQ5, i podłączeniem wszystkiego przez platformę Ascom, aby móc nim sterować z poziomu komputera. Później walka z samym sprżetem i dołożenie do SW Equinoxa 66, guidera 50mm. No i tak z kilku nocy na samo fotografowanie pozostało nie wiele czasu, ale satysfakcja, że sprzęt działa jest ogromna. Udało
 16. Napisałem PW i czekam na wieści w takim razie
 17. Czy ktoś się orientuje czy, autor projektu jeszcze produkuje słynne DreamFocusery? Z chęcią nabył bym jeden taki wynalazek, może że komuś zalega gdzieś.
 18. To w końcu to jest apo czy zwykły achromatyczny? Bo już nawet na giełdzie Marcin wrzucił że to apo a na stro napisane że achromat. Idzie się pogubić
 19. Zaznaczając poszukiwany przedmiot na Alliexpres, zaznaczasz u góry z jakiego kraju interesuje Ciebie wysyłka. Ten SvBony ma mozliwosc tylko z Francji jezeli chodzi o europę. Zresztą Svbony ma główną siedzibę we Francji, w europie.
 20. Sprawa chyba jest jasna, może że lubisz zapłacić więcej i jeszcze zostać oclonym i zVatowanym Za 1300 z Francji przesyłka więc wewnątrz europejsko co likwiduje cło i vat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.