Jump to content

bacHor

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

62 Neutral

About bacHor

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Trzcianka
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 76/700 AZ z Biedronki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdecydowanie lepsze w odbiorze jak obrócę telefon. Lubię M31 GIT focia!
 2. @tex88Tu masz link do całej serii https://www.teleskop-express.de/shop/index.php/cat/c288_High-End-TS-CF-APO.html Inni sprzedawcy muszą i tak wziąść teleskop od nich.
 3. NIE JESTEM EKSPERTEM, ale z tego co udało mi się zrozumieć zgłębiając temat tych certyfikatów: PV - im mniejsze tym lepsze PV Explained (orionoptics.co.uk) - graficzna reprezentacja błędów czoła fali (wavefront) - PV to wartość pomiędzy minimum a maximum w pomiarze. Im więcej zielonego tym lepiej. Czerwone obszary powinny być doszlifowane dla uzyskania lepszego PV. RMS - kwadrat błędu (PV^2) jako bardziej praktyczna wartość pomiaru błędu na całej powierzchni, a nie jedynie różnicy miedzy min a max. Strehl - im bliżej 1 tym lepiej (gdzie 1 to system idealny) - wartość
 4. Synta 8 (200/1000) na heq5 = cadillac Od zawsze, na zawsze
 5. @yaksonTa lekturę miałeś na mysli: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://zeus.phys.uconn.edu/halld/diamonds/Zygo/MetroPro_docs/MetroPro%20Reference%20Guide%200347_K.pdf&ved=2ahUKEwiu6ZPd5LjxAhUM2SoKHT9JCTQQFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw1pO5B2N1VE8KTAmdK6-Khs
 6. @yakson Byłbyś tak miły i wrzuciłbyś skan tego certyfikatu co dostałeś z teleskopem? Chciałbym zobaczyć jakie dokładnie informacje znajdują się na dokumencie. Na screenach ze strony TS nie widac dokładnie wartości mierzonych parametrów.
 7. Te TS CF-APO to ciekawa sprawa. Tyle jest najróżniejszych historii o felernym modelu, problemach, reklamacjach... Tu dostajesz model certyfikowany. Do tego szkielka FPL55 co dodatkowo obniża koszt nie tracąc jakości. Tez się czaje na ta serię. Co do wielkości to jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. @yakson publikuj co cykniesz! Będę śledził efekty.
 8. Może coś takiego. Site by site. Ale do EDKA wziąłbym podwójne gniazdo, na 2 sruby mocujące. Całość z Ali za jakieś 3 stówki.
 9. Wszyscy widzieli dziś packmana? Ci co przeoczyli (wątpię by ktoś z tego forum) mogą podziwiać Wasze zdjęcia. U mnie w pracy wydaje się, że tylko ja pamiętałem. Oglądałem przez dyskietkę 5,25 taka wykopałem w magazynie. Po tym jak pokazałem to łasce z HR ta ściągnęła połowę biurowca. Mimo mizernych efektów jakie sprawiła nam matka natura w dzisiejsze południe, większość kwitowała to WOW! Szkoda, że nie wziąłem okularów z filtem. Przecież po to je kupiłem w tamtym roku...
 10. Pierwsza dawka o 12 w południe dzień przed wyjazdem w Bieszczady na zlot. O 23 zrobiło sie zimno. O 1 telepało mną jak nigdy. O 2 myślałem, że wyjazd szlak trafił, o 3 mało nie zemdlałem, a o 4 jak młody bóg, wszystko przeszło Za kilka dni czeka mnie powtórka z AZ. Zobaczymy czy efekty powrócą.
 11. Też tak mam. Mleko na ekranie, albo ciemność jak zakryje ręką obiektyw. Okazało się, że kamera jest strasznie czuła na światło. Ksiezyc to za dużo dla niej. W moim przypadku najpierw złapałem obraz odległej wierzy GSM o zmierzchu kiedy było już dość ciemno. Dopiero w tych warunkach coś widziałem. Następnie poszukałem jakiejś jaśniejszej gwiazdki i musiałem wyostrzyć na niej ponownie. Jak już złapałem jej obraz i odrobinę wydłużyłem czas naświetlania do 100ms to w obrazie pojawiło się sporo gwiazd.
 12. Wygląda na sprawę dla @dobrychemik Podpytaj go. Może dopisze Ci szczescie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.