Jump to content

bacHor

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutral

About bacHor

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Trzcianka
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 76/700 AZ z Biedronki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja korzystam z czegoś takiego. Ustawione równolegle. Osobiście korzystam z aparatu i guidera, ale możesz zamontować co ci się podoba.
 2. Cokolwiek weźmiesz to po kilku miesiącach i tak będziesz chciał zmienić. Dobson będzie tańszy. Pokaże Ci wiele ciekawych rzeczy. Kolimacja nie jest taka trudna i do wizuala nie musi być perfekcyjna. W jednym i drugim rozwiązaniu masz długa ogniskowa i czeka Cię ściganie obiektów na niebie. Szybko zapragniesz prowadzenia/śledzenia. Biorąc MAK kupisz też jakiś montaz do niego. Tu bym się zastanowił, czy brać co popadnie czy jednak inwestować w coś lepszego co mozesz wykorzystać na przyszłość i z inną tuba. Cena rośnie. Pragnienia pozostaną. Zaraz pojawi się chęć kupna lepszych okular
 3. Sprzęcik działa. Mam i polecam. Warto ustawić zworkę na właściwe zasilanie w zależności od wymagań montazu przed `koszulkowaniem`, później jest to w zasadzie nie możliwe bez usunięcia otuliny.
 4. Też z tym walczyłem i się poddałem. chętnie poznam rozwiązanie. Obecnie wstępne ustawienia robię na JPG i wszystko działa. Sesje odpalam na RAW (cr3) z zapisem na kartę aparatu. Tylko tak ogarnąłem temat.
 5. Bo masz stopy procentowe niższe niż inflacja. Chcesz zarobić? Inwestuj=kupuj=konsumcja
 6. Wzros cen w astro nie jest efektem inflacji. To prosty mechanizm podaż -popyt. Nie tylko w Polsce rośnie zainteresowanie astro. Dużo więcej się nie produkje. Sprzedawca może wystawić sprzet drożej, a i tak go sprzeda. Patrz sytuacja z PS5. A szczególnie w COVID Times w cenie są wszelkie hobby. Ludzie mają wolna kasę, a oszczędzać w Polsce się nie opłaca. Będzie drożej. Trzeba się z tym pogodzić.
 7. I jak Twoje boje z Astroberry? Sam walczę i pewnie jestem daleko za Tobą. Ta zabawa przypomina bitwę o każdy krok. Wiec jak? Dalej na froncie z Astroberry czy zmiana reguł gry i Windows w miniPC?
 8. Napewno kabel USB będzie najprostrzym rozwiązaniem. Masz już wszystko na kompie więc jedynie łączysz się dłuższym kablem. Ja zdecydowałem się na walkę z astroberry. Walkę, bo z każdy krok to małe starcie z problemem. Ale dzięki temu wszystko mam przy montażu. Obecnie uparłem się na podłączenie focusera. Najprostrzy skywatcher motofocuser. Pilota zastąpię arduino i podlacze przez Raspberry. Oczywiście wykorzystam klon arduino. (Taniej i w końcu to zabawa)
 9. Znalazł się:) proszę zamknąć
 10. kur... nie ten post. Miał być najbardziej udany
 11. Newton 200/1000 z Heq5 Pro w cenie montazu EQ5 synscan. Kupując dodatkowe okulary i kilka innych elementów Delta dala ładny upust urodzinowy.
 12. Za całość 9k jako cena wyjściowa. 75% ceny nowego zestawu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.