Jump to content

bernard

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

71 Neutral

About bernard

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Skąd
  Zabrze
 • Zainteresowania
  astronomia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mars z 24.10 ale warunki kiepskie w planie był również dzisiejszy wieczór ale znowu chmury SCT8 ogniskowa 4m kamerką T7
 2. Tak jak Łukasz napisał czasami kilka minut robi duża różnice w warunkach - zrobiłem kilka filmików a ten pierwszy był zdecydowanie najlepszy mimo że Mars cały czas się podnosił a niebo niby bez chmurne ale wilgoci dużo w powietrzu.
 3. Wczorajszy Mars, pierwszy w tym sezonie - warunki nie najgorsze ale do 1 ligi mu daleko Celestron SCT8, barlow 2x ( 4m ogniskowej ) kamerka T7 kolor
 4. Jowisz i Io z 9.08.20 między 21 a 22 warunki mogły być lepsze ogólnie za ciepło no i komary Celestron SCT 8" ogniskowa 4m Kamerka T7 AVI-ki po 2000 i 4000 kl.
 5. Piękna kolekcja - życzę powodzenia w uzbieraniu całej kolelekcj
 6. Wczorajszy Saturn - szału nie ma ale i warunki nie były najlepsze Celestron SCT8" ogniskowa 4m kamerka T7 AVI 4000 kl.
 7. Wczorajszy Jowisz Celestron SCT8" ogniskowa 4m kamerka T7 AVI 4000 kl.
 8. Ten sam układ chmur taka niby 8 widziana z samochodu miedzy Zawierciem a Katowicami - takie dziwne odbyski to nie ufo chociaż tak to wyglada. Zdjęcie zrobione z ręki komórką tak że jakość nie najlepsza.
 9. I tak trochę inaczej - żyjemy na Wenus i mamy najlepszy moment by fotografować Ziemię wraz z Księżycem. Nawet nie umiem sobie wyobrazić jakie zdjęcia by się tu pojawiły.
 10. Do Twoich Loxley to mi jeszcze dużo brakuje, ale małymi kroczkami... ważne że jakaś pamiątka z tego wieczornego sezonu z Wenus pozostanie.
 11. Witam 5 faz Wenus jakie udało mi się złapać w różnych warunkach nie zawsze dobrych. Celestron SCT 8" + Barlow 2x + camera T7c
 12. Przeloty satelitów Starlink i nie tylko w pobliżu M3 Zabrze ok godz 21
 13. Koniunkcji ciąg dalszy - kolejny dzień już na jaśniejszym niebie.
 14. Koniunkcja Zabrze ok. 5 rano
 15. Witam Miałem okazję zobaczenia całego obserwatorium na własne oczy. Widać kawał dobrej roboty, wszystko staranie wykonane, nic tylko obserwować i robić zdjęcia nieba. Szkoda że w Zabrzu niebo nie jest najlepsze. Życzę dobrej pogody i by sprzęt działał bez awaryjnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.