Jump to content

karp_killer

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

karp_killer last won the day on August 17

karp_killer had the most liked content!

Community Reputation

216 Good

About karp_killer

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

403 profile views
 1. Obawiam się, że nie za długo. Za dużo słabych punktów. Montaż to było wtedy EQ2 w wersji Opticona (mam dziwne ciągoty do zabawy złomem ). Przejście na EQ2 Sky-Watchera było skokiem jakościowym
 2. Mój pierwszy napęd. Uciągał kilka sekund. Czasami. Wenus w Plejadach. 12x8s. Telefonem z R-90/900
 3. Biasy okazały się walnięte. Robione przy świetle. Światło dostawało się pod dekielek i doświetlało brzegi, wychodziła odwrotna winieta. Dorobiłem nowe biasy. Złożyłem jeszcze raz z 90% materiału, selekcja na podstawie krągłości gwiazd. Nie stwierdziłem poprawy. Koma? Spajki? Za dużo pociągniętych? Winiety nie widziałem na skalibrowanych zdjęciach. Na staku trochę wychodzi, zakładam, że przez pływający montaż. Nieobrabiany stack, gdyby kogoś interesował: https://we.tl/t-7KzqOgNPXs
 4. Obawiam się, że to w większości nie pył, tylko ekstrakcja tła z Siril Spróbuję jeszcze raz zestakować, tym razem z działającymi flatami. Testuję, w jakich okolicznościach się wykładają. Najprawdopodobniej biasy mi rozwalały stack. Zrezygnuję z nich.
 5. Master light to będzie co? Już po zestackowaniu? Takie wrzuciłem: https://we.tl/t-m0rdG2TLak
 6. Czekam aż się niebo zacznie rozjaśniać i nakładam białą szmatkę. Kieruję teleskop na najjaśniejszą część nieba. Strzelam połowę, potem obracam tubę o 180 stopni i dostrzeliwuję resztę. Załączam pojedynczy flat. Jeszcze dziwniejsze rzeczy się działy, jak odejmowałem biasy od flatów. Po kalibracji brzegi lightów zamiast rozjaśnienia dostawały czerwonki.
 7. Tnę, bo sporo śmietnika wyłazi. Szczególnie szumiący jest czerwony. Ciągle też mam problem z flatami - czasem działają, częściej nie. I ręcznie usuwam gradienty.
 8. A to bardzo możliwe, bo wciśnięty po zbójecku, żeby się dało ukryć wyciąg w tubie.
 9. Rozumiem, wtedy samo stackowanie przeprowadzamy dwa razy - raz z automatu i raz ręcznie. U mnie IC nie wybrał najlepiej z automatu i wyszły jajcowate gwiazdy. A może po prostu za dużo miałem rozmazańców w jedną stronę...
 10. Sorry za jajcowatość, stackowanie nie do końca pykło i byłem za leniwy na kolejne. 24.09.2020 teleskop Sky-Watcher BKP 130/650 montaż EQ2 + napęd w jednej osi kamera Sony NEX-3N ekspozycja 962x10s + darki, flaty, biasy iso 12800 filtr svBony Moon Filter apki SirilIC, Photoshop, Topaz DeNoise AI Czy nierówność aureoli to błąd kolimacji?
 11. Thx. U mnie wcale nie za dużo wyszło łącznego czasu naświetlania, ale miałem sporo odrzutu.
 12. Wszystko pięknie i fajnie, ale jak ustawić klatkę referencyjną?
 13. Dzięki! Ja mam to wyłączone w DSS, a i tak zostają mastery i txt od pozycjonowania gwiazd chyba w katalogach z materiałem źródłowym. Nie wiem o co cho. Wybrałem mu temp directory. Powinien się tego trzymać. Sprawdzę tutorial. U mnie wychodził zonk na Siril, gdy przekraczam 2000 plików. Podobno Windows nie pozwala na otwarcie tylu. Musiałem zamienić na plik. ser, co jeszcze wydłużało pracę. No i w gotowych skryptach tego nie było. (tymczasem testuję pixinsight i też jestem w lesie; flaty mi rozwalają kolory; wtf?)
 14. Sirilem (Sirillą?) już trochę się bawiłem. Sprawdzę SitilIC. Dzięki za tip. Mam poczucie bycia do tyłu na Windows (brak aktualizacji na ten OS). No i generalnie przy tych ilościach plików (max miałem 3700 lightów) stackowanie to kilkudniowy koszmarek. Najfajniej, bo najszybciej, mi się broiło w Sequator. Niestety ograniczony, wyłażą mi artefakty, nie radzi sobie z krzywiznami pola przy pływającym montażu i gwiazdy na brzegach dostają bilokacji. Załączam przykład. Jak się nad tym zastanowię, to sama galaktyka wyszła chyba nawet lepiej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.