Jump to content

karp_killer

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  494
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

karp_killer last won the day on June 11

karp_killer had the most liked content!

Community Reputation

1099 Excellent

1 Follower

About karp_killer

 • Rank
  Rosyjski troll

Kontakt

 • Strona WWW
  astro.nom.pl

Informacje o profilu

 • Skąd
  Puławy

Recent Profile Visitors

4368 profile views
 1. Też walczę z tym obiektem. Wydaje mi się, że u Ciebie coś było za mocno ostrzone, albo to od inteligentnego odszumiania.
 2. Dokładnie. Nie wiem @wampum, czy robisz resize tego, co tu pokazujesz. Jeśli nic nie zmniejszasz, to znaczy, że planeta składa się ze zbyt małej liczby pikseli, żeby cokolwiek poszaleć.
 3. Potrzebujesz więcej pikseli, żeby było z czego. Oddal sensor od barlowa, kup mocniejszy barlow, daj drizzle podczas stackowania <- każde trochę pomoże.
 4. Czy dużo czasu zajmuje poprawne ustawienie? Czy warunki wymagają częstych korekt? To jest wszystko łączone na 1,25'?
 5. Teraz widzę, ile się tam rzeczy nakłada.
 6. Forma goni treść - bańka mydlana rozmydlona w obróbce. Z mojej strony sugestia, żeby mniej odszumiać.
 7. Karp kupił kolorową kamerę (koloru szarego - svBony 305). Trochę się bałem, że jakość będzie leżeć w stosunku do focenia w czerni i bieli przez IR Pass. Myślę, że nie jest tak źle zważywszy na średnicę tuby i warunki. A fociłem już przy jasnym niebie (skończyłem 4:40), stąd disco obwódka. 14.07.2021 Teleskop: Sky-Watcher 150/750 PDS Montaż: EQ5 opaskowany (OnStep) Sensor: svBony sv305 Ekspozycja: 4x3min na Jowisz Soczewki: Chiński noname barlow x5 (ale daje x3) Filtr: svBony Moon Filter Apki: Photoshop, Topaz DeNoise AI, PIPP, AutoStakkert, RegiStax 6
 8. Fajne to, dzięki za zachętę. Muszę kiedyś uderzyć w te strony. Czy tam jest rozrzedzony wodór po całości, czy gwiazdy trochę uciekają w magentę?
 9. To już pytania, na które sam musisz sobie odpowiedzieć. Ja bym wyjął LG i wyczyścił, ktoś inny tylko wydmuchał pająka suszarką. Mam jeden teleskop, który tak właśnie stoi na statywie non stop i sam się zastanawiam, czy go schować. Kurzy się tylko z zewnątrz.
 10. A poza tym, to Twoja praca wygląda coraz lepiej. Trochę za mocno przyciemniłeś i teraz część sygnału jest obcięta. Zwracaj uwagę na histogram i pilnuj, żeby wzgórek nie dotykał żadnej krawędzi. Możesz też zrobić taki numer, żeby ciemniejsze obszary pozbawić koloru, wtedy szum wygląda spokojniej:
 11. Nie ma czegoś takiego w świecie rzeczywistym. Zawsze jest jakiś błąd. A na staku szumy pochodzące z błędów matrycy powielane są w sposób ciągły i wtedy wychodzą paski. Trzeba dodać element losowy, aby szum nie tworzył wzorków, tylko grzecznie się rozproszył.
 12. Temperatura ma ogromne znaczenie dla darków. Natomiast to, co się najbardziej rzuca w oczy patrząc na stack to ciemne brudy na optyce. Aktualne flaty by pomogły. Za to nieaktualne flaty mogą dodać śmieci, których wcale nie było. Te pasy to chyba jednak walking noise, a nie banding. Choć może w tym przypadku uda się usunąć tak samo. Aby się nie pojawiał na stakach potrzebny jest dithering. Jeśli nie używasz guidingu, to warto co kilka zdjęć przesunąć nieznacznie obiekt w kadrze w losowym kierunku.
 13. W Siril masz opcję usuwania bandingu, powinna wyleczyć podłużne pasy na Twoim stacku. Czy klatki kalibracyjne na pewno zostały uwzględnione przy stackowaniu? Zgadzam się, że interfejs do stackowania w Siril jest pokraczny. Jest do tego nakładka ułatwiająca życie: https://siril.org/docs/sirilic/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.