Jump to content

karp_killer

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  212
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

karp_killer last won the day on August 17 2020

karp_killer had the most liked content!

Community Reputation

363 Good

1 Follower

About karp_killer

Recent Profile Visitors

1502 profile views
 1. Myślałem, że tym oddzielnie luminescencję zbierałeś.
 2. Dodatkowy filtr, czy w tym RGB brakuje kawałka pasma?
 3. Czy zbieranie oddzielnie RGB pozwala całkiem zniwelować aberrację chromatyczną?
 4. Zdecydowanie trzecia wersja. Rozkrwawiło się morze. Samotny statek pruje fale zostawiając długi kilwater. Rozbudzony Wielki Przedwieczny spogląda w zaciekawieniu spod tafli. Gwiazdy odbijają się w spokojnym jeszcze lustrze wody. Wszystko w porządku.
 5. Raczej nie. Najlepiej tuż przed lub tuż po sesji. Po czasie śmieci na twojej optyce zmienią miejsce. Flaty powinny mieć to same ISO i taką samą ostrość, co lighty. Oprócz tego potrzebujesz darków, żeby zmniejszyć szum - ta sama długość migawki, to samo ISO, ta sama temperatura, ostrość nieważna, bo zatykasz dekielek. W domu możesz dorobić biasy - najkrótszy możliwy czas migawki, to samo ISO. Z każdego rodzaju po 20. I to będzie komplet kalibracyjnych.
 6. It's a kind of magic Przy takiej skali flaty to raczej konieczność (lub niebo północno-koreańskie). Zgaduję, że ratowałeś się sztucznym flatem i wypłaszczyłeś słabsze pyły. Na środek Oriona przyda się dodatkowo trochę materiału z krótkim czasem naświetlania. Potem posklejaj całość w PS/Gimp. Załatasz przepalenie.
 7. Hmm, śmieci na matrycy? Pewnie flaty nie zrobione...
 8. Z daleka i tak mi się bardziej podoba kolorowa wersja : p Niestety za dużo szumu, żeby się broniło z bliska.
 9. Dzięki! Tak to jest, gdy się smaży na parabolicznej patelni bez korektora. Nabyłem używkę MPCC mk II, ale mam wrażenie, że z nim tracę trochę ostrości na środku. W dodatku widzę po tej sesji, że coś się przesunęło wzieło i czas na kolimację.
 10. Dzięki. Wydaje mi się, że za podwójny obraz na brzegach część winy bierze tani barlow.
 11. Racja. Ten czerwony szczególnie. Po części to chyba tylko szum podbity. Może jeszcze nad tym posiedzę. ?
 12. Mi coś takiego wychodziło po podbijaniu kolorów lub transformacji asinh w Siril. Potem w PS zaznaczyłem te krążki, rozszerzyłem i wygładziłem zaznaczenie i na koniec rozjaśniłem. (upieram się przy spączkowaciały, bo po spączkowaceniu są spączkowaciałe, a nie spączkowałe; krakowskim targiem mogę się zgodzić na spączkowiały)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.