Skocz do zawartości

Cold chamber do SC2


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki drobniutki problem. Wymyśliłem sobie zamontowanie Peltiera do mojej nowej kamerki. Tym razem chcialem ja schaładzać dość mocno i postanowiłem w związku z tym zrobić cold chamber aby martyca mi nie spływała skroploną wodą.

 

W związku z tym ładnie ( prawie ładnie ) wyfrezowalem sobie takie aluminiowe pudełko, porobiłem uszczelki, podłączylem radiator i wszytko dość solidnie skręciłem.

Następnie wylutowałem matryce z płytki i przylutowałem na taśmie od dyskietki komputerowej.

 

Włączyłem..... a tu SZUMY jak cholera....

 

Wlutowałem spowrotem matryce w płytkę.... nie ma szumów.... wlutowałem na tasmę .... szumy znowu są..... więc teraz znowu jest na płytce....

 

Czy jest jakiś patent na kabelki, że matryca była poza płytką i działała normalnie, jakieś kabelki ekranowane, coś ? Czy też czeka mnie zrobienie od nowa cold chambera na całą płytkę ?

 

DSCN1062.JPG DSCN1063.JPG DSCN1064.JPG DSCN1066.JPG DSCN1067.JPG

 

A dlaczego chce mieć matryce na kabelkach ? Bo chciałem do jednej kamerki wsadzić dwie kamerki- jedną do focenia a drugą do guidingu, obie obok siebie w jednym cold chamberze.......

 

PS....rowerzyście zawsze wiatr w oczy, kurka wodna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może dałoby się trochę skrócić te przewody?

no i powinieneś je rozczesać

znaczy porozcinać na pojedyncze

albo spróbuj z taśmą HDD ale tą 80-cio żyłową i łaczyć co drugą żyłę

może coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody są o cały rząd wielkości za długie. CCD w części jest elementem analogowym i co byś nie robił, to będą straty na przewodach. W mojej wersji SC2 czip nie był dalej od płytki niż 1 cm i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody są o cały rząd wielkości za długie. CCD w części jest elementem analogowym i co byś nie robił, to będą straty na przewodach. W mojej wersji SC2 czip nie był dalej od płytki niż 1 cm i nie było problemów.

 

No tak... hmm.. to oznacza nici z kamerki na dwie matryce....... zrobić cold-chambera na całą płytkę wraz z matrycą to nie problem.... ale ja chciałem posadzić dwie matryce obok siebie. Nie wyobrazam sobie robienia cold-chambera na dwie płytki, dwie matryce i do tego jeszcze jedna na króciótkich kabelkach...niby daloby rade tak zrobić ale to już znacznie trudniejsze... :(

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..... no własnie niby tak wynika z logiki... jednak sa typki w internecie którzy takie coś jakoś zrobili :

 

- http://astro.ai-software.com/index.php?pag...II/toucam2.html

- http://www.philip.davis.dsl.pipex.com/peltier_mod.htm

- http://www.wideopenwest.com/~mgray8351/images/sc33.jpg

 

nie wiadmomo tylko jakie uzyskali efekty... chyba napisze do nich mejla....może jednak da się ..... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ci ten patent na kablach bo mam w domu kamerke z CCD na takich tasmach o długości 10cm.

Weź taśmę od HDD tą gęstą 80 żyłową i podepnij na zmianę: sygnał masa sygnał masa itd. zobacz co wtedy będzie do tego możesz zwinąć tasiemkę i wpakować w dodatkowy ekran.

Zresztą jak juz masz to możesz też spróbować ze zwykłą taśma z FDD.

Na nogach zasilania i masy scalaka CCD wlutuj kondensator 10n

Musi być ok.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc daje znać....

 

1. Skrócilem kable o 2/3 czyli do długości 4,5cm

2. Wlutowałem kondensator 10n w GND matrycy ( czyli pin 9 kamerki, być może wlutowanie także w pin 6 by więcej pomogło )

 

i jest poprawa... nawet wyraźna.... dopiero przy gainie 50% i czasie naświetlania 30s ujawniają się szumy od kabelków - jednak wynik taki jest ciągle dyskwalifikujący.... ja tu chce mieć 3min bez szumów....

 

Podjąłem zatem decyzję o nie kontynuowaniu prób... uważam, że :

 

1. zmiana kabli na te od HDD być może pomoże - ale jest to wątpliwe gdyż one także nie są ekranowane a ich zmniejszona średnica raczej mało może pomóc.

2. Wlutowywanie kabli co drugi może ewentulanie pomóc jedynie w przypadku gdy szumy pochodziłyby od sygnału z sąsiedniej żyly.. one jednak pochodzą raczej spoza kamerki....

3. Wlutowywanie kondensatora w zasilanie ( czyli głównie pin 8) narusza część związaną z AMP OFF - i pewnie jedna rzecz się poprawi a druga zepsuje ( AMP OFF działa na milisekunadach a ładowanie kondesatora 10n to także milisekundy... )

4. Prawdę powiedziawszy kondensatory to trzeba w tym momencie wlutować we wszystkie piny gdyby samo zasilanie i GND nie pomogło - a to mija się z celem

 

5. i ogólnie wszytkie te zabiegi nie jest pewne czy pomogą. Oczywiście pytanie powstaje - czemu nie próbować ? - ano dlatego, że każda próba lutowania czegoś na płytce rozgrzewa płytki przeznczone pod nóżki matrycy a to doprowadza po pewnym czasie do odklejania ich od samej płytki elektronicznej ( wiem to z doswiadczenia po poprzedniej kamerce ) i w kamece o której mowa nie wytrzymają one więcej niż 3 kolejnych lutowań....

 

Zatem matryca ląduje spowrotem na plytce z cold-fingerem i cały układ elektroniczny czeka na wykonanie cold-chambera obejmującego wszytko....

 

Co za tym idzie nie będę kontynował pomysłu kamerki na dwie matryce ( jedna do focenia i druga do guidowania ).

 

Koniec tematu ( a szkoda ) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.