Jump to content

Marcinos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  772
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Marcinos last won the day on October 1 2020

Marcinos had the most liked content!

Community Reputation

642 Excellent

About Marcinos

 • Rank
  WavesWatcher
 • Birthday 05/10/1981

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ibudhaus.pl , www.oceanis.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  poza astronomią : przyroda, zjawiska meteo, sztormy, fotografia, audio, żeglarstwo, rajdy, offroad, MTB, SUP paddle...
 • Sprzęt astronomiczny
  T 600 f/5
  T 500 f/4.5
  T 400 f/4.9
  CFF160
  dublet 220 f/12
  FS-60C
  ... i takie tam szkiełka

Recent Profile Visitors

4353 profile views
 1. Lub inny podobny UV/IR 2" dobrej marki
 2. Wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby. W przypadku połączenia 6 ogniw, uzyskamy napięcie 11,1V oraz pojemność ~5Ah. Stosując powyższą suszarkę, taki układ będzie obciążony tylko ~7,5A.
 3. O właśnie! Dobry pomysł z tymi wytykami. Generalnie ten typ akumulatora byłby najlżejszy. Niestety nie mam ładowarki do li-fepo. Mam natomiast trochę akumulatorów li-ion 18650 i różne ładowarki do nich. Li-ion mają wystarczający prąd rozładowania. Szczególnie kiedy byłby to układ 6 szt. Połączony częściowo równolegle, częściowo szeregowo. Mógłbyś mi polecić jakąś najprostszą ładowarkę do li-fepo?
 4. Na LW mam taką, problem dotyczy LG. Nawet nie wiedziałem, że są takie gotowe rozwiązania. Samą suszarkę już mam, teraz tylko kwestia zasilania do niej. Darek, akurat w moim przypadku podczas morsowania suszarka by się nie przydała
 5. Myślę nad wykonaniem takiego wynalazku, w celu suszenie lustra podczas obserwacji. Widziałem kiedyś na zlocie, ktos z was używał takiego patentu i co najważniejsze działało . W rączce suszarki chciałbym zabudować akumulatory Li-ion 18650. Suszarka tego typu: https://allegro.pl/oferta/skladana-turystyczna-suszarka-12v-brunner-monsun-9935649245?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla&ev_adgr=Części+do+maszyn+i+innych+pojazdów&gclid=CjwKCAiAwrf-BRA9EiwAUWwKXshPKLXik7aT2dBk4DAAu
 6. Powodzenia Krzysiek! Trzymam kciuki. A jak będziesz miał dylemat to pamiętaj, że... warto Zdaję sobię sprawę z tego, że duże lustro jest po prostu drogie ale... ~ 76000,- zł za 80cm , 212000,- zł za 1m. Nawet jak na standardy astronomiczne wydaje mi się, że ceny są przesadzone.
 7. gdyby komuś zalegał chętnie przyjmę
 8. I tu trzeba zadać pytanie: jakiej postury ta osoba Zdecydowanie inaczej sprawa się ma kiedy to chłop 2m wzrostu, a jeszcze inaczej kiedy obsługiwać go ma drobna dziewczyna. Oczywiście nie wątpię tu w siłę kobiet⚡, jednak kiedy trzeba zamontować wysoko duży i ciężki teleskop to siła i wzrost mają znaczenie.
 9. W teorii tak, ale raz że nie mam pomysłu na obudowę, a dwa, wolę oryginalny produkt z racji tego że gdyby nie działało jak należy to mam pewność, że ten typ tak ma, a nie że został błędnie wykonany
 10. Jak w tytule, chętnie przygarnę jeżeli komuś zalega;)
 11. Zacny wybór! Z niecierpliwością będę śledził wątek, ponieważ także przymierzam się do nowej kamery, a jedna z trzech na mojej liście to właśnie w.w. Szczególnie jestem ciekaw jak będzie pracować w bin2. gratulacje!
 12. Cześć. Mam OAG ZWO, nowy nieużywany. Kupiłem ale zmieniła się koncepcja setupu.
 13. Zależy którą parą okularów, ale generalnie tak. Zamykając na przemian jedno i drugie oko, widzę różnicę w geometrii obrazu oraz lekkie przesunięcie. Zdaję sobie oczywiście sprawę z różnicy wynikającej z perspektywy - to nie to, test robiłem na odległych obiektach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.