Jump to content

Marcinos

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  716
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Marcinos last won the day on March 31

Marcinos had the most liked content!

Community Reputation

538 Excellent

About Marcinos

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 05/10/1981

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ibudhaus.pl , www.oceanis.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  poza astronomią : przyroda ,zjawiska meteo , sztormy , fotografia , audio, żeglarstwo , rajdy , offroad , MTB , SUP paddle...
 • Sprzęt astronomiczny
  kredens 610 f/4
  T 500 f/4.5
  T 400 f/4.9
  dublet 220 f/12
  ... i takie tam szkiełka

Recent Profile Visitors

3795 profile views
 1. Jesienny zlot miłośników gastronomii uważam za rozpoczęty
 2. Pozwolę sobie odświeżyć nieco wątek:) Czy na chwilę obecną warto dołożyć i wziąć następcę monitora SW320; czyli Benq SW321c? Czytałem artykuły, że poprawili równomierność podświetlenia w nowszej wersji.
 3. Sam jestem ciekaw, aktualnie u mnie też temat na tapecie Kolimację przed sesją robisz na jasnej gwieździe czy kolimatorem? Może zrób test: ustaw kolimację tak aby okręgi były koncentryczne i zrób zdjęcie z takim ustawieniem. CCD inspektor powinien wszystko pokazać.
 4. Ubiegłeś mnie z odpowiedzią, miałem pytać czy na podmiejskim niebie klasy SQM 20,2 jest szansa na zarejestrowanie tego obiektu kolorową kamerą ASI071 z Newtonem 16" f/4.1. Robiłem test przy przeciętnych warunkach i nic się nie zarejestrowało. Jaką to ma jasność powierzchniową?
 5. Gratuluję obserwatorium pod ciemnym niebem! Niewielu może sobie pozwolić na taki rarytas pogodnego nieba!
 6. Patrząc na ten film powyżej, trzeba przyznać, że głupota ludzka nie zna granic EDIT: kwestię meteoru łatwo wykluczyć/potwierdzić sprawdzając dane ze stacji bolidowych.
 7. Każdy ma kometę, mam i ja Soblówka, godz ~1:00 14.07.2020 15x13s Sigma 105art, 5DmIV, iso1600 Muszę popracować jeszcze nad obróbką, uwagi co jeszcze można poprawić mile widziane
 8. NLC z Pszczyny wczoraj po zachodzie Słońca. Sigma ART 40mm
 9. Obłoki srebrzyste sięgające zenitu na śląsku! Teraz!!

  1. Show previous comments  6 more
  2. Morth

   Morth

   Ja myślałem, że to cirrusy na początku, bo nie chciało mi się wierzyć, że tak wysoko sięgają.

  3. mack_mnk

   mack_mnk

   Ja przecierałem oczy ze zdumienia, ale to na 100% NLC, tutaj moje zdjęcie. Bardzo nisko nad południowym horyzontem są obłoki srebrzyste. Teraz będzie przechodzić tamtędy Księżyc z Jowiszem i Saturnem.

   DSC06198.jpg

  4. Iluvatar

   Iluvatar

   Kometa + srebrzaki na pół nieba. Ja to wiem, kiedy jechać na delegację.

 10. Zdjęcia robione telefonem więc jakościowo bez szału. Jednak jeżeli chodzi o stosunek gabarytów sprzętu do uzyskiwanych efektów, to ciężko o lepszy relację
 11. Jak widzicie po zdjęciach, można by pomyśleć, że był to bardziej zlot entomologiczny niż astronomiczny;) ale jaka pogoda takie zdjęcia. Dla wszelkiego rodzaju robactwa wręcz wymarzona. Warto było przeczekać zawirowania związane z wirusem i nie odpuścić. Atmosfera na zlocie świetna pomimo tego, że pogoda nie dokońca dopisała delikatnie mówiąc Podziękowania dla organizatora oraz gospodarza za przygotowanie ośrodka i całkiem sprawne egzekwowanie procedur maseczkowo-dezynfekcyjnych Do zobaczenia na Roztoczu!
 12. Sprzedany. Proszę o zamknięcie wątku
 13. To ja się też podepnę do prośby;) bo nie wypominając czekam już ponad miesiąc na aktywację
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.