Jump to content

Marcinos

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  586
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Marcinos last won the day on November 22

Marcinos had the most liked content!

Community Reputation

181 Good

About Marcinos

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 05/10/1981

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ibudhaus.pl , www.oceanis.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  poza astronomią : przyroda ,zjawiska meteo , sztormy , fotografia , audio, żeglarstwo , rajdy , offroad , MTB , SUP paddle...
 • Sprzęt astronomiczny
  kredens 610 f/4
  T 500 f/4.5
  T 400 f/4.9
  dublet 220 f/12
  ... i takie tam szkiełka

Recent Profile Visitors

2,028 profile views
 1. Krzysiek, czy po zamontowaniu enkodera jest szansa, że montaż będzie prowadził z dokładnością 0,5"? Wiem, że to spora dokładność, no ale też projekt poważny. Jaki byłby przybliżony rząd wielkości ceny za taki enkoder? Myślę, że dopiero po doliczeniu ceny enkodera można mówić o faktycznej cenie montażu. W tym segmencie potencjalny klient będzie wymagał pracy bez guide. trzymam kciuki!
 2. ekstra ! czy masz tam wgranego fabrycznego PECa ? czy sam nagrywałeś?
 3. Dziękuję za miłe słowa Mi osobiście halo od Alnitaka jakoś bardzo nie przeszkadza, zresztą aby się go pozbyć to już chyba trzeba by rzeźbić ręcznie. Za to ampglow przy górnej krawędzi już zdecydowanie tak. Próbowałem zrobić kalibrację łącznie z darkami i efekt był taki, że powstał dodatkowy szum ( dzięki @Pav1007 za uświadomienie na szkoleniu, faktycznie tak jest ) a ampglow zmniejszył się jedynie nieznacznie. Finalnie uznałem, że obrabiam wersję bez darków, inna kwestia że mogło pójść coś nie tak z tym darkiem... Hmmm... nikt nie odpowiedział na pytanie nr1, czy tło nie jest za jasne? PS: Pix jest ekstra!
 4. Już powinno być ok, coś było nie tak z kolorami po konwersji na JPG. Pomijając kwiestie tego że było do góry nogami
 5. Astrofotografię traktowałem zawsze jako dodatek do obserwacji wizualnych. Trudno powiedzieć co było powodem zmiany. Być może decyzja o wyjeździe ze sprzętem pod dobrej jakości, górskie niebo i uzyskane tam efekty. To w zasadzie moje pierwsze zdjęcie z którego jestem względnie zadowolony. Już wiem co można poprawić podczas samego zbierania materiału- na pewno wielkość gwiazd pozostawia wiele do życzenia z uwagi na niedopracowany guiding, oraz można by spokojnie pociągnąć ekspozycje po 180s - łatwiej było by wyciągnąć pyły. Zdjęcie wykonane w Soblówce podczas ostatniego nowiu. TMB130 f/7+ flattener Riccardi na EM200 60x120s bias 100xflat 35x bez darków kilku % crop z uwagi na dithering DSS obróbka Pix + odszumienie w NeatImage Od razu zaznaczę, że dopiero zaczynam naukę Pixa. resize50% Uwagi mile widziane Przede wszystkim pytanie nr1 : czy tło nie jest ustawione za jasno? Na jednym systemie ( win10 ) jest wg mnie ok , na drugim ( win7 ) jest za jasne a dodatkowo balans bieli jest chłodniejszy. Zdjęcie wyświetlane oczywiście w tym samym programie, na tym samym monitorze. Zdaję sobie sprawę, że preferowany poziom jasności tła jest kwestią subiektywną.
 6. Dzięki wessel, oto właśnie mi chodziło To jest moim zdaniem kluczowy parametr, przy doborze kamery do posiadanej optyki lub na odwrót. Parametr, który niestety był kiedyś przeze mnie niedoceniany. To, że producent podaje zakres krycia to jedno, ale przy jakich założeniach wielkości spot size to drugie... Mam wrażenie ,że część producentów zakłada wielkość spot size na rogach za akceptowalne, kiedy moim zdaniem już są zdecydowanie nie akceptowalne.
 7. Dokładnie, tu jest pies pogrzebany. Apropos: Czy FSQ106 da radę ? teoretycznie kryje średni format. Jestem też ciekaw jaki spot size w rogach ma ASA z dedykowanym korektorem. Mam tu na myśli np takiego Newtona 12N.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.