Jump to content

Marcinos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  867
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Marcinos last won the day on March 20

Marcinos had the most liked content!

Community Reputation

998 Excellent

3 Followers

About Marcinos

 • Rank
  WavesWatcher
 • Birthday 05/10/1981

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ibudhaus.pl , www.oceanis.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pszczyna
 • Zainteresowania
  poza astronomią : przyroda, zjawiska meteo, sztormy, fotografia, audio, żeglarstwo, rajdy, offroad, MTB, SUP paddle...
 • Sprzęt astronomiczny
  T 600 f/5

Recent Profile Visitors

5367 profile views
 1. Już miałem pisać czy coś nowego się szykuje bo taka cisza... A tu news o premierze Bardzo mi pasował klimat- przez parę miesięcy twoje kawałki były u mnie w Top10. Dla zainteresowsnych: Premiera nowego kawałka kolegi dziś o 20tej na kanale YT.
 2. No właśnie o to chodzi Bartolini. Dla Paracorra podają mniej więcej 55mm, ale gdzieś tam na końcu na broszurze, jest szkic gdzie pokazują wartość dla astrofotografii. Z tego co pamiętam jest to 57mm. To powinno być w opisie tłustym drukiem.
 3. Masz rację, to samo dotyczyło wartości backfocus Paracorr'a. Gdzieś tam na dole małym druczkiem na ostatniej stronie. Trzeba być ekspertem aby tą informację znaleźć. Także chętnie się dowiem czy w rzeczywistości te 56mm jest wartością poprawną, chociaż akurat w przypadku Televue myślę że te wartości są poprawne. Nie tak jak w TS...
 4. Materiam zbieram w Maximie, tam jest opcja zrobienia crop'a, jednak nie wiem czy działa ona w zakładce "autosave" czy tylko przy pojedynczej klatce.
 5. Pełen kadr, 155x10s , drizzle2.0. Wiem, bez darka- jednak celowo- brzegi kadru z założenia do ucięcia. Niestety tło jest wycięte także przez szum/pasy z zasilacza- teraz zasilam kamerę z akumulatora i jak ręką odjął.
 6. Na tej klatce dobrze widać problem. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, jednak... Zobaczcie na inne: Efekt zmienia się losowo, czasem ( jakieś ugięcie ) jest większe czasem mniejsze. Czasem ma wpływ na środek kadru czasem nie. Potrafi się zmienić co 3 klatki. Gdzie szukać problemu? Dodam, że efekt ten nie ma wpływu na przesunięcie gwiazdki. Zmienia się tylko i wyłącznie jej kształt. Obstawiałem LG jednak wtedy gwiazdka przesunęła by się w kadrze.
 7. Pełen kadr, 155x10s , drizzle2.0. Wiem, bez darka- jednak celowo- brzegi kadru z założenia do ucięcia. Niestety tło jest wycięte także przez szum/pasy z zasilacza- teraz zasilam kamerę z akumulatora i jak ręką odjął. EDIT: nie da się załadować pliku:/ kod błędu 200
 8. Wygląda to imponująco! Zrobię próbę przy najbliższej okazji, tylko koniecznię muszę zrobić crop, bo stack przy pełnym kadrze w drizzle 2.0x woła o 800GB miejsca na dysku szalenstwo... Dysk właśnie wczoraj zakupiłem, 2 setupy co noc generują 15-50 GB danych, i to w tak krótką noc... Pojedyncza klatka 10s, unity gain.
 9. Dobra, wszystko jasne Myślałem o tym, ale czemu ograniczać się do 16" 24" na platformie... kiedyś to zrealizuję.
 10. LG trzeba poprawić co ~ tydzień- szpilka nie trzyma. Ale nie jest możliwe aby co 5 klatek się to zmieniało.
 11. Nawet myślałem aby go wywalić i w zamian zastosować powermate 2x... może kiedyś. Tu ewidentnie brakło skali. Byłby lepszy detal przy skali 0.3".
 12. To jest temat na osobny wątek. Generalnie masz rację, choć na tym centralnym fragmencie nie widać tego zbyt dobrze , tym bardziej że wybrałem klatki z okrągłymi gwiazdami. Jest to bardzo dziwne co się dzieje: na niektórych klatkach gwiazdki są idealnie okrągłe a na kilku następnych w formie przecinków. Ale !! Tylko w cześci kadru, część kadru ok a część z przecinkami. Efekt ten się zmienia losowo- 10 klatek ok, potem 5 nie ok, potem 15ok... bez żadnej reguły. Zwykle leci od jednego rogu w którym są największe przecinki, w środku już tylko jajowate a w przeciwległym rogu okrągłe. To,
 13. Chciałem wrzucić pełny kadr ale plik nie przeszedł. Muszę go zmniejszyć. Niebawem będzie;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.