Skocz do zawartości

Zamienię / sprzedam obiektyw CANON EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na eBay do aparatu córki obiektyw

 

CANON EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6

Nie jest to Ultrasonic.

Wymieniony obiektyw to standard pasujący do 300D. 350D, 400D, 20D, 30D itd itd itd.

 

Tylko że ten obiektyw NIE PASUJE do posiadanego aparatu.

Aparat to Canon 10D i nie pasują obiektywy EF-S.

 

Poszukuje standardowego zooma do cyfrowego EOS-a w oprawie EF (bez -S) !

Albo też zooma szerokokątnego.

 

Interesuje mnie zatem zamiana zooma EF-S na zooma EF. Najchętniej krótkie ogniskowe.

 

Pozdro - :Salut:

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na eBay do aparatu córki obiektyw

 

CANON EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6

Nie jest to Ultrasonic.

Wymieniony obiektyw to standard pasujący do 300D. 350D, 400D, 20D, 30D itd itd itd.

 

Tylko że ten obiektyw NIE PASUJE do posiadanego aparatu.

Aparat to Canon 10D i nie pasują obiektywy EF-S.

 

Poszukuje standardowego zooma do cyfrowego EOS-a w oprawie EF (bez -S) !

Albo też zooma szerokokątnego.

 

Interesuje mnie zatem zamiana zooma EF-S na zooma EF. Najchętniej krótkie ogniskowe.

 

Pozdro - :Salut:

Miłek

Nie możesz odpiłować sobie kawałek gwintu? Jet opisane to gdzieś w internecie. Ja z 10D używałem kita i jest gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz odpiłować sobie kawałek gwintu? Jet opisane to gdzieś w internecie. Ja z 10D używałem kita i jest gut.

Nie mam kita od 10D!

Dlatego próbuję znaleźć właśnie taki kit, proponując kit pasujący do wszystkich innych cyfrówek EOS-owych.

 

W internecie (w angielskiej Wikipedii) jest opisane dokładnie, na czym polega różnica pomiędzy oprawą EF - EF-S. Tylny człon OPTYCZNY EFS jest bliżej przetwornika, w efekcie obiektyw wchodzi za głęboko i nawet gdybyś splanował metal (nie gwint, ani też nie zęby bagnetu), to należałoby soczewkę też stoczyć. Inaczej będzie ona wtedy kolidować z lustrem 10D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kita od 10D!

Dlatego próbuję znaleźć właśnie taki kit, proponując kit pasujący do wszystkich innych cyfrówek EOS-owych.

 

W internecie (w angielskiej Wikipedii) jest opisane dokładnie, na czym polega różnica pomiędzy oprawą EF - EF-S. Tylny człon OPTYCZNY EFS jest bliżej przetwornika, w efekcie obiektyw wchodzi za głęboko i nawet gdybyś splanował metal (nie gwint, ani też nie zęby bagnetu), to należałoby soczewkę też stoczyć. Inaczej będzie ona wtedy kolidować z lustrem 10D.

Też mam 10D i szczerze mówiąc niemam żadnych problemów z fotogafowaniem przerobionym EFS w pełnym zakresie ogniskowych . Przeróbka takiego kita to odkręcenie tyłu i spiłowanie zbyt długiego plastikowego pierścienia .

Ten twj Kit ma metalowy bagnet/oprawę?

 

7cf157e1c85fabfdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.