Skocz do zawartości

Triplet Lwa i spółka


Thoma23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :rolleyes:

 

W końcu trafiłem na czystsze niebo :D 18:45 Syntka wywędrowała na dwór i po godzince zacząłem obserwacje. Seeing tak około 5, LP na poziomie 2 jak to na przedmieściach. Nie obyło się bez małych kłopotów z kolimacją ale ten problem rozwiązał się w parę minut B) Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Orion - mmmm piekny widok. Korzystajcie bo już coraz niżej...Później M 1 z racji że te same okolice nieba. A żeby nie było monotematycznie to zaczepiłem też Saturna....pierścienie i księżyce rewelka...trochę po testowałem naglera 5 mm ach to pole :D lv 6 mm wymiękł totalnie. Trochę zimno się zrobiło...a że w planach miałem dzisiaj lwa to zacząłem poszukiwania od pary M 65 i M 66...poszło gładko aczkolwiek seeing wyraźnie się pogarszał z racji mgły...finisz przypadł na M 95, M 96 i NGC 3384.Ujrzeć tą trójkę razem daje wiele satysfakcji...moja była już zdecydowanie mniejsza bo mi tyłek zaczął odmarazać :lol: a seeing zjechał paskudnie...

 

Do zobaczenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje udanych obserwacji :)

Mam nadzieje, że jeszcze będę miał okazję zobaczyć pięknego Oriona bo rzeczywiście jest coraz niżej...

Oj tęskno to czystego nieba :rolleyes: Na pocieszenie, wczoraj około 19:30 pierwszy raz zobaczyłem ISS :D co prawda tylko gołym okiem ale sama świadomość co to jest, to już spora satysfakcja B)

 

Pozdrawiam i pogodnego nieba

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z balkonu nie kryjąc satysfakcji, ponieważ warunki do obserwacji dzisiaj całkiem niezłe chociaż ziąb na dworze. Pomimo to też udało mi się ustrzelić dublecik M95 i M96 po półgodzinnych poszukiwaniach :) Musiałem prawie wniknąć w okular :szczerbaty: To narazie chyba najsłabsze obiekty zaobserwowane przeze mnie z 6" ale miasto i nieciekawie ustawiony balkon nie ułatwiają sprawy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj również poszalałem :) 22.00 powrót od dziewczyny a na dworze.....ciemno :banan: sąsiedzi się zmówili i pogasili światła...księżyca brak...a seeing normalnie jak raz na kilka tygodni..cóż roibć ...syntka na dwór godzina chłodzenia a potem to już tylko sam smak :rolleyes: aaaa pobiłem swój rekord syntką....no ale przy takich warunkach jak były wczoraj to nie dziewne...lp 1, seeing 7....tylko koło 1.00 w nocy trochę zimno się zrobiło :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z obserwacji balkonowych i pomimo nie najlepszych warunków udało mi się ustrzelić Triplet.

co prawda NGC3628 była ledwo widoczna, ale w końcu to triplecik zaliczony (pierwszy raz). Radochy miałem co niemiara bo do kompletu dorzuciłem M81 i M82 :banan: -a tutaj widok miałem naprawdę świetny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ujrzenie m65 i m 66, oraz Tripletu Lwa teleskopem 130/1000 f/7.7 (messier bresser) jest realne? sa to obiekty ktore chciałbym ujrzec, wczoraj się rzuciłem pierwsze na Saturn i niestety chmury mi zaszyły niebo.. 3 dni wcześniej nie udało mi się ich znaleść. Szczerze.. jestem bardzo początkujący i nie mówiąc już o tym, że nie umiem za bardzo poruszać się teleskopem po niebie to po prostu nie za bardzo wiem czego się spodziewać w okularze :P (może to też tez brak filtrów, lub to, że mam plossle)...

 

pozdrawiam...

Der

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.