Skocz do zawartości

Łożyska ślimaka od EQ5 jakie ??


diabel4you

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógł by mi ktoś z szanownych kolegów podać oznaczenia lub wymiary łożysk ślimaka które występują w montażu EQ5.

Posiadam starszy model EQ5 gdzie zamiast łożysk kulkowych są łożyska cierne w formie tulejki mosiężnej i tak pomyślałem, że w ramach ATM-u można było by zmienić te tulejki mosiężne na łożyska kulkowe co by bardziej przysposobić EQ5 do prostego astrofoto jakimś ED-kiem +EOS o ile jest sens i taka operacja jest możliwa.

Z góry dziękuję za pomoc

PS a może ktoś ma jakieś fotki jak tam te łożyska są zamocowane bo w necie jakoś nie mogę znaleźć

Ja mam coś takiego jak na poniższym zdjęciu

ślimacznica.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś: http://www.iceinspace.com.au/forum/attachment.php?attachmentid=4735&d=1127735900

tu: http://www.iceinspace.com.au/forum/showpost.php?p=50282&postcount=2

niestety nie podał oznaczeń, tyle że założył łożyska kulkowe o średnicy wewnętrznej 6mm, a obudowę ślimaka rozwiercił, żeby je wpasować.

 

p.s.

a gdzieś tę fotkę już widziałem, sam ją zrobiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sumas tego wcześniej nie widziałem z perspektywy na zdjęciu można wywnioskować, że łożysko ma wymiary 6x10x3 mm .

obudowa ślimaka ma otwór 11 mm więc koleś pewnie pogłębiał ten otwór żeby całe łożysko się schowało ale nie wiem czy to nie będzie przeszkadzać ten 1 mm luzu (otwór 11 mm, średnica łożyska 10 mm) ??

No niestety fotka nie moja tylko użytkownika Michu z sąsiedniego forum astro4u z działu ATM.

Myślałem jeszcze nad łożyskiem 6x12x4 ale wtedy trzeba było by i rozwiercić i pogłębić otwory w obudowie ślimaka no i to jeszcze jakoś zamocować

A tak apropo łożysk lepsze były by z uszczelką metalową czy gumową ??

Edytowane przez diabel4you
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisze, że po wymianie backslash mu prawie zniknął. Ale To "prawie" może wynika z tego 1mm luzu?

Nie znam się na mechanice, ale wydaje mi się, że metalowe osłony łożysk, są do pracy w wysokich temperaturach.

Bartolini na pewno będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.