Skocz do zawartości

IC 348


mebelek

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, coś jest zdecydowanie nie w porządku..Jak na mój gust to na początek dużo za mało materiału..no to i nie ma czego obrabiać ...

Moje przedpotopowe zdjęcie z 2012 roku - 5 godzin luminancji i po godzinie RGB. Sprzęt f5 apertura 106 mm. Ten pył z Barnardów to trzeba mieć z czego wyciągać...

IC 348.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakich odcinkach? Po 120 sekund? Zresztą po co ja to piszę - sam widzisz - Twoje 7 godzin w kawałkach po 120 sekund i moje 5 godzin w kawałkach po 10 minut :) Moja kamera ma piksel 9 mikrometrów, Twoja  3.7 mikrometra - jakieś pytania?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , a właściwie prośba była w pierszym poście i dotyczyła konstruktywnej krytyki. Tymczasem otrzymuję o starego wyjadacza tematu informację , że 7 godzin materiału to mało , a 5 to dużo.Oczywiście twoje zdjęcie jest dużo lepsze, ale nie chcesz mi powiedzieć ,że wynika to zasadniczo z ilości materiału. 

A że 120 s ? Sporo zdjęć jest robionych cmosami prz takich czasach przecież.

Edytowane przez mebelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tak, dla Twojego setupu mało. Po to  żeby móc wyciągnąć ciemne mgławice musisz mieć naprawdę dużo materiału z CMOS . Adam pokazywał niedawno fotkę z netu, gość robił ciemnotkę i miał o ile pamiętam 720 x 180 sekund luminancji na f4.

Jestem daleki od ironicznego stosunku do Twojej pracy, ale pokazuję Ci gdzie jest błąd w założeniach. Ciemnych mgławic nie robi się szybko - co oznacza że dla dobrego efektu trzeba nieraz poświęcić duuuuużo czasu.Robię ciemne mgławice odkąd zajmuje się astrofotografią i gdybym miał zęby to bym je pewnie zjadł :)  :):). Ale serio - musisz mieć więcej materiału.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do fotki, no to sam popatrz - porównaj proporcje pomiędzy widocznymi gwiazdami ( wielkie i rozhalowane) a tymi kawałkami mgławicy które widać . Zacznij od techniki zmniejszania gwiazd i separacji obróbki gwiazd i mgławicy. Bez tego niewiele da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... co to znaczy po lekkim wyciągnięciu? Wyciągasz na kilka razy?

Gwiazdy obrabiam osobno w takich trudnych przypadkach. Potem wymieniam je w ostatecznej wersji na  właściwe korzystając z maskowania i warstw w PSie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wessel napisał:

No to nie jest dobry pomysł. Każde takie przekształcenie wprowadza dodatkowe artefakty w sygnale. Staram się unikać wielokrotnych przekształceń nieliniowych.

To fakt, wyciąganie psuje tło. Jednak większość tutoriali jakie widziałem proponuje wyciągać mniej , ale po kilka razy. Owszem, jest jakaś metoda DDP, która robi to świetnie, np w Astro Pixel Processor. Ale nie każdy ma dostęp do takiego oprogramowania. Ja wyciągam " na piechotę" w Pix LE, albo Fitswork.

 

Edytowane przez mebelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.