Skocz do zawartości

Refraktor 152/1200


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

powielam co prawda temat z a4u ale nie każdy czyta i to i to... :

 

Z racji tego, że po częsci posiadam teleskop firmy

Galileo (po czesci, bo montaz i statyw inne) zainteresowala mnie ich nowa oferta:

 

http://www.galileosplace.com/G-600.html

 

Ciekawe jak to w praktyce wyglada ...

Ten co posiadam 118/1000 nawet pozwala mi sie cieszyć niebem, a i kontakt z tą firmą wspominam bardzo dobrze (zamawialem sam wyciag i bez problemu wyslali...)

 

Drugi z nowości też wygląda ciekawie, ale ceny jeszcze

nie ma (ja nie znalazłem)

 

http://www.galileosplace.com/G-203.html

 

CZY JEST SENS SIE TYM ZAINTERESOWAĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pierwszego odradzam :rolleyes:

Zeby nim obserwować trzeba dosłownie leżeć na ziemi, no i abberacja będzie okropna. Tym drugim można się zainteresowac o ile recenzje będą dobre. Podejrzewam że ten newton to jest praktycznie to samo co soligor 200/800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tą aberracją, nie jest taka okropna. Żeby ją w dużym stopniu wyeliminować, ponieważ najbardziej się uwidacznia na jasnych obiektach, są sposoby. Mając odpowiednio przystosowany montaż, obserwacje są całkiem przyjemne, a w pobliżu zenitu nie są uciążliwe.

Adam, czy na fotce ktoś leży :D Zobacz, jak muszę się naciągać do okularu (biały teleskop) i w jakiej pozycji jest złączka w wyciągu, aby obserwować nisko nad horyzontem B)

Trzeba tylko pamiętać, że to ciężka rura i wymaga stabilnego montażu. Ja mam EQ6. Warto się zaopatrzyć w coś takiego, lub wykonać to samemu - http://www.telescope.com/shopping/product/...ProductID=38088 Bardzo poprawia komfort obserwacji.

TMB_152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja faktycznie znaczną abberację odczuwam tylko na Jowiszu. Ale nie jest najgorzej. Średnica soczewki to wynagradza.

Leżeć jeszcze przy obserwowaniu nie leżałem, ale nie popijam zbyt wiele jak patrzę :D

Jedynie czasem taboret kładę " na leżąco" aby obniżyć pułap siedzenia. Słup na balkonie mam wyższy niż statyw więc urządzonko Ryśka do przedłużania statywu uważam za dobre rozwiązanie.

Ten galileo z zewnątrz wygląda jak czarna kopia meade'a takiego jak mój. :blink:B)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.