Jump to content

Merarem

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutral

About Merarem

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 06/24/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Ostrów Wielkopolski
 • Sprzęt astronomiczny
  Różne 3" 5",6",8",11",14"

Recent Profile Visitors

3644 profile views
 1. Trochę byłem nieobecny. Jak coś to proszę pisać na priv. Tak jak napisałem oddam - jak ktoś ma lustra to może to być mały skrót w budowie własnego teleskopu.
 2. Oddam w dobre ręce metalową tubę z GSO 8" F4. Tuba jest wyposażona w ramiona pająka i mocowanie LG. Odbiór osobisty w Ostrowie Wlkp lub Gliwicach.
 3. Proszę zamknąć temat.
 4. Jeśli już to bierz nowy. Sprzęt wymaga dużo przeróbek i bardzo kapryśny co do reduktorów. Do tej pory nie da się dokupić sensownego zamiennika wyciągu. Obiektyw jest przyzwoity ale tu się kończą zalety tego maleństwa. Najlepiej poszukaj czegoś z TS przy F/6. ale jeżeli dalej jesteś zainteresowany to napisz na priv.
 5. Rozważam sprzedaż mojego Dalla 14" F11,11 (sama OTA bez montażu) . Optyka wykonana we Wrocławiu. Konstrukcja mechaniczna i wykonanie - JaLe. Zwierciadło LG 360 mm średnicy, żebrowane. Obstrukcja 33% średnicy LG. Całość waży 18 do 20 kg w zależności jaki zestaw okularów się podłączy. Teleskop był tworzony pod bino dlatego ma daleko wypuszczone ognisko (300 mm poza tylną płytę). Odbiór tylko osobisty (Ostrów Wlkp lub Gliwice), po uprzednim obejrzeniu. Cena wywoławcza 4000PLN do negocjacji. Możliwa zamiana na coś mniejszego 9" - 11" apertury.
 6. Ja używam tego: https://cenowarka.pl/trekstor-primebook-u13b-po-szary-38533-a1940436.html Jest zasilany na 12V więc działa prosto z powertanku. To jest 4 rdzeniowy pentium N5000. można go rozszerzyć o spory dysk SSD. Działa bez zarzutu, nawet jak chodzi jako zdalny komputer.
 7. Zostały mi 2 obejmy po 12" F4 GSO. takie: https://teleskopy.pl/Obejmy-o-średnicy-358-mm-(GSO,-para)-teleskopy-4564.html Sprzedam za 100PLN. Preferowany odbiór osobisty w okolicach Ostrowa WLKP.
 8. Wszystkie rzeczy mają już nowych właścicieli. Proszę zamknąć temat.
 9. Jeżeli prowadziłeś przez zewnętrzny guider to raczej punktowych gwiazd z tą ogniskową na pewno nie będzie. Potrzebujesz OAG a i z tym będzie bardzo trudno. Po drugie to wrzuć zdjęcie. Korektor Celestrona 6.3 to AF się nie nadaje. Nie koryguje poprawnie pola. DO AF potrzebujesz korektor ze Starizony: https://starizona.com/store/featured/starizona-sct-corrector-63x-reducer-coma-corrector Ten daje punktowe gwiazdki. Osobiście używam ten https://rk.edu.pl/pl/optec-nextgen-05-reduktor-korektor-dla-teleskopow-sct/ bo mam małą matrycę. Jak będę się przesiadał na
 10. SCT 5" Celestron z walizką transportową. Nowa cena 1750 PLN.
 11. Pozycje 2,3,4 w trakcie sprzedaży. SCT 5" dalej szuka nowego Właściciela.
 12. Do obserwacji planet im mniej szkła w okularze tym lepiej. Bodziok - słaby seeing wychodzi własnie na dużych powiększeniach. Jeżeli widzisz problem na 32mm okularze to jest już ekstremalnie źle. Określenie "rude" wskazuje na planetę nisko nad horyzontem a na to najlepszy okular nie pomoże. Amatorastro - zanim zaczniesz wydawać kasę to zobacz jak będzie księżyc widać wystudzonym teleskopem gdy będzie wysoko. Do kolimacji potrzebujesz okular 4-6mm i jasną gwiazdę. Tak powinien wyglądać obraz przed/w/za ogniskiem: Koncentryczne symetryczne okręgi
 13. W moim SCT6" do planet używam stare ORTO 6mm jakie dostałem dawno temu w Astrokraku. Obraz żyleta ale są cztery warunki: dobra kolimacja, dobre wystudzenie teleskopu, dobry seeing, planeta odpowiednio wysoko. Jeżeli planet jest nisko i kisi się w kotłującym się powietrzu znad miasta to nawet Naglery Ci nie pomogą. Plossle same w sobie nie są złe - mają po prostu małe pole widzenia - w końcu telewujek też je robi. Do bino stosuję albo 15mm plossle z GSO albo 8 i 5mm Starguider dual ED takie jak tu agenaastro.com/agena-1-25-dual-ed-eyepiece-5mm.html Nie wiem czy s
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.