Jump to content

Merarem

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutral

About Merarem

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 06/24/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Ostrów Wielkopolski
 • Sprzęt astronomiczny
  Różne 3" 5",6",8",11",14"

Recent Profile Visitors

567 profile views
 1. Zdalny Teleskop Sprzedam udziały o wartości 16700PLN (nieco ponad 9% czasu teleskopu) w projekcie iTeleskop.org Konfiguracja obserwatorium na http://www.iteleskop.org/ Szczegóły na maila. Cena jaka mnie interesuje to 15000PLN ale jestem otwarty na sensowne oferty (np. rozliczenie w sprzęcie astro itp).
 2. Niestety ale np do mojego lapka np. nie ma poprawnie działających greenceli o tej samej mocy co oryginalna bateria. Są tylko zamienniki o połowę słabsze. Aku to dobre rozwiązanie bo i kamerę schodzisz i grzałki podłączysz (i telefon podładujesz) i to wszystko z jednej stacji. Co nie zmienia faktu że nowy lapek kupie już taki na 8-10h zasilania przy włączonym wifi.
 3. Teoretycznie tak. Tego typu ładowarki z linka nie używałem ale wg parametrów powinno być wystarczające. To teraz sprawdź ile Twoja bateria ma mAh i ile laptop może prowadzić sesję na baterii. U mnie bateria ma 8700mAh = 8.7Ah i na samej baterii zima sesja tra ok 3.5h. Założyłem sobie że max sesja to 6h + około 2h zapasu co na mocno okrągło licząc daje (8h/3.5) x 8.7Ah (lapek) + 3 x 8h (chłodzona kamera + montaż) = około 44Ah co daje 75Ah akumulator żeby go do dna nie rozładowywać i za dużo nie nosić . Jeżeli planujesz krótsze sesje to można użyć mniejszego akumulatora. Ważne żeby trochę zapasu było. -20C zimą potrafi znacznie zredukować pojemność bateryjki. W rzeczywistości moje sesje nigdy nie trwały tak długo 6h to max.
 4. Najpierw należy sprawdzić jaką moc ma zasilacz laptopa. Jeżeli jest dostępna ładowarka samochodowa o takiej samej mocy to jest to najlepsze rozwiązanie. Wtedy zobacz jaki jest czas pracy lapka na baterii i jaką mocą dysponuje bateria, wyznacz oczekiwany czas pracy i tak wybierz bateryjkę żeby nie rozładowywać jej ponizej 60%. Oszczędzi Ci to niespodzianek zimą. U mnie problem stanowiła moc ładowarki - nie było dostępnych ładowarek samochodowych pod tą moc więc używam takiej o mniejszej mocy ale z ogranicznikiem prądowym. Wyjmuję zupełnie baterię z laptopa (żeby jej nie uszkodzić) i jadę tylko na zewnętrznym źródle. te brakujące 30W nie stanowi problemu jeżeli laptop tylko steruje i zbiera dane z sesji. Nieużywanie WiFi i dedykowanego GPU znacznie obniża zapotrzebowanie na prąd. GPU zintegrowane z prockiem w zupełności wystarcza do podczas sesji.
 5. Kupię elektryczne koło filtrowe minimum 7x1.25" możliwie cieńkie. W Starlight Exp. 9x1.25" nie ostrzą mi obiektywy fotograficzne. Tam przelot ma ok 27 - 30 mm. Potrzebuję coś w okolicach 20mm.
 6. Zobacz ogłoszenie Zdalny Teleskop Sprzedam udziały o wartości 16700PLN (nieco ponad 9% czasu teleskopu) w projekcie iTeleskop.org Konfiguracja obserwatorium na http://www.iteleskop.org/ Szczegóły na maila. Cena jaka mnie interesuje to 15000PLN ale jestem otwarty na sensowne oferty (np. rozliczenie w sprzęcie astro itp). Oferent Merarem Date 08.02.2019 Cena 15.000,00 zł Kategoria Inne  
 7. Cena jest do negocjacji. Rozważę każdą ofertę.
 8. Pilnie sprzedam udziały o wartości 16700PLN (nieco ponad 9% czasu teleskopu) w projekcie iTeleskop.org Konfiguracja obserwatorium na http://www.iteleskop.org/ Szczegóły na maila. Cena jaka mnie interesuje to 14000PLN ale jestem otwarty na sensowne oferty.
 9. Czy ten Canon jest zmodyfikowany czy zwyczajny?
 10. Zobacz ogłoszenie SCT11 na 9.25" Zamienię teleskop SCT11 XLT (fastar ready) na SCT 9.25. Oferent Merarem Date 01.04.2018 Cena Kategoria Teleskopy i akcesoria  
 11. Zobacz ogłoszenie Kupię APO/ED Kupię refraktor APO lub ED o nienagannej optyce. interesuje mnie apertura 110 - 135 mm. Pozdrawiam Piotr Oferent Merarem Date 01.10.2017 Cena Kategoria Teleskopy i akcesoria  
 12. Tak kable są 2-żyłowe. Co do power-tanka to chodziło mi o to że 20Ah/12V - kupi Ci maksymalnie 1.5-2h dodatkowego czasu. Mój żelowy pada już po godzinie na mrozie. Czy do montażu itd. masz osobny power-tank?
 13. Mam taką ładowarkę samochodową. Dużo zależy od samego laptopa. jeżeli twój laptop wymaga 90W z ładowarki to będziesz potrzebował bardzo dużego power-tanka. Pojemność 20Ah to bardzo mało przy takim laptopie (do tego jeszcze dojdzie zasilanie montażu, chłodzenie kamer etc.). W moim przypadku lepsza okazał się bateria o zwiększonej pojemności - akurat mój model na to pozwalał.
 14. Jeżeli obydwa są już po gwarancji to czemu nie. Wg praw Murphy-ego prawdopodobieństwo takiego zdarzenia graniczy z pewnością.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.