Jump to content

pmamot

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  417
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pmamot last won the day on November 5

pmamot had the most liked content!

Community Reputation

2523 Excellent

1 Follower

About pmamot

Kontakt

 • Strona WWW
  http://pmamot.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnowo Podgórne
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 300/1500, ASI120MM,neq6,canonEOS 550D

Recent Profile Visitors

2238 profile views
 1. To co Kolega OBERON ND napisał , Fatalne warunki . Poświata wokół tarczy , Obraz z mocnymi drganiami , mroźne wilgotne powietrze. Parę minut po 20stej na jakaś 20 min była rozsądna poprawa. Mars już coraz mniejszy . Do wglądu ostrzenia na matrycy laptopa w firecapture musiałem zoom ustawiać na 220x co wcześniej wystarczyło 160x (ROI 800x800) Ogólnie jestem zadowolony w dwóch dniach uchwyciłem niepowtarzalne zmiany na planecie . Jest to jakby odcisk czasowy który się już nie powtórzy. ps. Poprawiłem kolimację Ringi z 20go jakby mniej agresywne.
 2. O taka opcja ciekawa. Z tym ze jak ma się do objechania ponad 100 stackow to jest co machać. No chyba ze mozna wrzucać wsadowo.
 3. Animacja ciemna bo są to stacki prosto z autostakkert. Z maxmalnym ostrzeniem w tym programie. Biorę 55% wybory procentowego wtedy program wybiera ostrzejsze kosztem jasność. Spróbuję zrobić jasniejsze . Zobaczymy co wyjdzie .
 4. Na PVOL 40% fotek ma tą przypadłość . Możliwe że kiedy faluje ostra tarcza jest to powtarzalna amplituda , która jest w pewnym sensie powtarzalna i stacujący program widzi jakby 2 indeksy wzmocnienia . Niby ma się oczyścić po 19 stej u mnie . Jak tak to startuje i zacznę od kolimacji .
 5. Animacja wczorajszej walki . Jak widać seeing fatalny . Chyba dopiero teraz zrozumiałem że kolimacja ma faktyczny wpływ na podwojone pierścienie Często tego nie robię a powinno być to odhaczone przy każdej sesji. Z tym że nie wiem czy można dokonywać poprawi kiedy jest założony barlow. Bo kiedy on się pojawi należało by zrobić poprawkę .
 6. Sesja nie planowana . Warunki słabe . Mimo to było warto , gdyż na Marsie rozpętała się burza piaskowa , którą zarejestrował mój teleskop. Dla porównania podstawiłem foto na której widać zbliżoną twarz Planety. Jak by się przyjrzeć zaszło sporo zmian. Olympus mons z powodu innego kąta padania światła , jest niemal niewidoczny w porównaniu do fotki z 10.10. NA fotce z 18go pojawiły piaskowe struktury . Szkoda że warunki trudne i że kanał B wypadł fatalnie . Seeing oj bardzo słaby . Rozmiar kątowy wyraźnie mniejszy. Z każdym kolejnym dniem zapewne będzie gorzej . Niby jutro mają być p
 7. Fajnie by było. Faktycznie tak blisko tych planet w naszym życiu już chyba nie zobaczymy . Jakby nie było warto spróbować.
 8. Mialem na myśli falowanie obrazu w sensie seeing na tej wysokości.
 9. Tu nie chodzi tylko o wysokość nad horyzontem . Za miesiąc Planety będą niemal po drugiej stronie . To będzie porównywalne z obserwacją Merkurego . Bardzo i to bardzo trudno . Oczywiście bardzo chcę być w błędzie , bo uwielbiam te Planety.
 10. Nie robię scen . Sam się przekonasz ,że nawet przy dobrych warunkach nawet księżyców Jowisza nie zobaczymy . Jedynie co dwa małe punkty koło siebie w sensie Planety .
 11. Marne szanse na zobaczenie czegokolwiek . Po zachodzie 8' na horyzontem , na dodatek Planety niemal po drugiej stronie słońca.
 12. Materiał z 04.11.2020 Zgniły wyż załatwił Nas na dobre. Około 15 listopada wielkość kątowa Marsa będzie porównywalna z z Marsem w opozycji w 2022 . Jeżeli będzie okazja ,warto nasze armaty wystawić , chociażby po to żeby mieć odniesienie do tego co nas będzie czekać za 2 lata. Mars z prawej to publikowany wcześniej , natomiast z lewej to nowa obróbka. Marsa z lewej 2020-11-04-2224_5 UTC Mars z prawej 2020-11-04-2131_9 UTC
 13. Pięknie Przemo . Ale super zarysowało . W tym roku jakoś kanał B łaskawy . W poprzednich latach na Jowiszu zawsze z tym był problem . A tu często w tym sezonie B lepszy w detalu niż czasami R .
 14. Coraz lepiej . Zadbałeś o podkreślone struktury na północy . Kiedy agresywnie ostrzymy robią się artefakty w postaci kulek , tu do tego nie doprowadziłeś . Wszystko jest na swoim miejscu . W naj jaśniejszych miejscach fotka nie przypalona . Fajnie jeżeli opisujemy jakieś minimum historii sesji . Wtedy można łatwiej się odnieść . Brawo Kolego .
 15. Fajne te błękitki . Pokaż Wodzu Kanał B
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.