Jump to content

pmamot

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  428
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pmamot last won the day on November 5 2020

pmamot had the most liked content!

Community Reputation

2558 Excellent

1 Follower

About pmamot

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/11/1970

Kontakt

 • Strona WWW
  http://pmamot.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnowo Podgórne
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 300/1500, ASI120MM,neq6,canonEOS 550D

Recent Profile Visitors

2408 profile views
 1. 9 obiektów US w jednym kadrze . ASI120MM w ognisku głównym SW300/1500 Filtr czerwony Opisówka wycinek z stellarium.
 2. Sam zamontowałem całą instalację w systemie SolarEdge . Są to panele z optymalizatorami , które pozwalają na pracę w stringu bez zakłócenia spowodowanego przycienieniem pojedynczych paneli . Od marca instalacja 9,9 KWh wyprodukowała 10,5Mwh . Mam do wykorzystania 4,5Mwh i mam nadzieję że po przez grzanie klimatyzatorami uda mi sie zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło w sezonie zimowym . Jak będzie zobaczymy . Prowadzę niszowy kanał motocyklowy i między innymi umieściłem materiały odnoście montażu instalacji PV . Jeżeli ktoś ciekawy zapraszam na film. TUTAJ
 3. hihi to samo pomyślałem . Zawsze to samo . Odnośnik gdzie należy się wyedukować a potem leci Lista Schindlera hihi
 4. Podsumowując seeing rządzi . Najlepszym filtrem jest polowanie i oczekiwanie na tych parę minut w wielogodzinnej sesji Dzięki Łukasz
 5. https://www.astroshop.pl/filtry-przepuszczajace/zwo-filtr-przepuszczajacy-podczerwien-ir-pass-1-25-/p,48571 Tutaj napisali bardzo zrozumiale .
 6. Dlaczego więcej fps bez filtra ? Księżyc jest tak jasny że raczej nie ma problemu z czasem migawki do tego spory zapas wartości gain.
 7. Nie jest tak tragicznie . Ostra kreska widoczna . Są szanse na poprawne wynikowe. Bardziej może zepsuć fotkę ten syf na matrycy . Czasem może być wzmocniony artefakt w miejscy nie pożądanym .
 8. A stary temat wycofuję wpis
 9. Foto kolor Sony alfa 700 w ognisku głównym SW300/1500 30 x stack Foto BW pierwsze światło DK 14" Made in Jolo ASI120MM w ognisku głównym F - 4000 Warunki paskudne . Seeing jeden z gorszych jaki kiedykolwiek widziałem . Jakiś wiatr ze wschodu a po godzinie pojawiły się chmury na dobre
 10. Oby się udało z pogodą . Saturn przedni jak na tą wysokość .
 11. Możliwe że się doczekasz .Właśnie przygarnąłem maleństwo
 12. To co Kolega OBERON ND napisał , Fatalne warunki . Poświata wokół tarczy , Obraz z mocnymi drganiami , mroźne wilgotne powietrze. Parę minut po 20stej na jakaś 20 min była rozsądna poprawa. Mars już coraz mniejszy . Do wglądu ostrzenia na matrycy laptopa w firecapture musiałem zoom ustawiać na 220x co wcześniej wystarczyło 160x (ROI 800x800) Ogólnie jestem zadowolony w dwóch dniach uchwyciłem niepowtarzalne zmiany na planecie . Jest to jakby odcisk czasowy który się już nie powtórzy. ps. Poprawiłem kolimację Ringi z 20go jakby mniej agresywne.
 13. O taka opcja ciekawa. Z tym ze jak ma się do objechania ponad 100 stackow to jest co machać. No chyba ze mozna wrzucać wsadowo.
 14. Animacja ciemna bo są to stacki prosto z autostakkert. Z maxmalnym ostrzeniem w tym programie. Biorę 55% wybory procentowego wtedy program wybiera ostrzejsze kosztem jasność. Spróbuję zrobić jasniejsze . Zobaczymy co wyjdzie .
 15. Na PVOL 40% fotek ma tą przypadłość . Możliwe że kiedy faluje ostra tarcza jest to powtarzalna amplituda , która jest w pewnym sensie powtarzalna i stacujący program widzi jakby 2 indeksy wzmocnienia . Niby ma się oczyścić po 19 stej u mnie . Jak tak to startuje i zacznę od kolimacji .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.