Jump to content

pmamot

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  360
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,902 Excellent

1 Follower

About pmamot

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/11/1970

Kontakt

 • Strona WWW
  http://pmamot.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnowo Podgórne
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 300/1500, ASI120MM,neq6,canonEOS 550D

Recent Profile Visitors

1,718 profile views
 1. Warunki słabe . Animacja to 2,2 h pojedyncza fotka 3 min DeRot WinJupos. SW300/1500 F20 ASI120MM Kanał R Mars 06.08.2018
 2. Mars 2018-08-01-2253 UTC SW300/1500 F/20 ASI120MM Foto 6x 60sek derot WinJupos Animacja czas od 2225 UTC do 2340 UTC.
 3. Tak na szybciora . 2018-07-20-2316 UTC SW300/1500 F20 ASI120MM False kolor foto BW 1min pojedynczy stack foto color 7min DeRot .
 4. Tragedia będzie za rok . Pewnie i na 8ce nie uciągniemy
 5. No ja to rozumiem jak działa Barlow i jak to wypada z krotnością . Na przyszły sezon nie ma mowy o takiej konfiguracji jednak tutaj marginalnie się odważyłem . Jeszcze pozostaje taka kwestia że nasze obrazki ogląda się z różnych urządzeń . Czasem są to małe monitory i smart fony . Nawyki czy warto zmieniać ? Może tak . Tylko widzisz każdy oglądający ma inne preferencje każdemu nie idzie dogodzić i ja staram się trzymać jakiś moich standardów . Tak samo w obróbce często zestawiam 2 obrazy Jowisz z przesunięciem czasowym bo wtedy można stwierdzić czy struktury sa powtarzalne czy może jakieś artefakty się wkradły . Mi na większe skali łatwiej sie jest dopatrzyć . Detal jak wspomniałeś rozmyty ale mi i takie majaczenia sprawiają wiele radości . Na przykład w tej sesji zauważyłem takie jakby pionowy pas na północnej półkuli i myślę sobie to pewnie artefakt bo to takie nietypowe . No i druga fotka zdradza że jednak tak jest . Czy to nie fajne odkryć coś takiego . Pozdrawiam Ciebie Arku serdecznie .
 6. Niby racja. Ja wrzucam nominalny rozmiar . Zawsze jak ktoś ma ochotę można zmniejszyć lub zwiększyć . Ja robię dlatego nominał gdyż sam często porównuję swoje fotki i resize zakłóci mi punkt odniesienia kiedy było lepiej a kiedy gorzej . Jak ktoś ma ochotę może robić z moimi fotkami co chce . Dla mnie jest to zabawa i nie biorę tego na poważnie . Dlatego też bardzo podoba mi się że zmniejszyłeś moje fotki. Efekt bardziej przyjazny dla oka , ale pozostanę przy swoich starych nawykach Pozdrawiam .
 7. Nie ma się czym chwalić a była to jedna z lepszych sesji Hi . Nieudanych sesji co skończyło się tylko na wyrzuceniu materiału do kosza miałem może z 8 w tym sezonie . A Wy panowie mieliście w tym sezonie podobnie ? Stacki z kanałami RGB ukazują z czym trzeba było się uporać .
 8. Noc z 21-na 22.04.2018 Ciężko jest . Około pierwszej zapowiadało się że będzie nadzieja kiedy to będzie górowanie tak mniej więcej w okolicy godziny drugiej . Jednak tak się nie stało. Było tylko gorzej a na dodatek spadła mi światło siła gdyż naszły delikatne chmurki które jeszcze bardziej popsuły ostrość . SW300/1500 ASI120MM f/20 RGB Color 8min DeRot BW 6min DeRot
 9. Dzięki Andrzej . Twój z 8mki również zjawiskowy. Masz dobry detali przy biegunach to oznacza że trafiło się trochę seeingu . W obecnej chwili są tam tylko małe strukturki które ciężko jest zarejestrować . Trochę moje fotki maja szum ale to konieczna cena żeby coś wydobyć . Wstawiłem celowo 2 fotki z różnego okresu czasu żeby można było sobie porównać powtarzające się elementy. To była moja czwarta sesja w której chyba teraz dopiero coś pokazałem . Oj cieniutki sezonik będzie .
 10. Jowisz 07.04.2018 SW300/1500 ASI120MM RGB WinJupos 8min Astraimage, PS, irfanView, Registax6,Autostakkert.
 11. Trochę większy kaliber . Niestety straszna walka żeby zachować w proporcjach sierp Merkurego o detalu nie ma nawet co myśleć SW300/1500 F/20 ASI120MM filtr R 18.03.2018 Wenus i Merkury
 12. No na wizualu to nawet nie mam co marzyć mam tylko standardowy jeden okular 28mm . A nawet nie wiem jaki by musiał być żeby odwzorowywało to co na przykład osiągam na fotkach pewnie jakiś 7mm nie znam się na okularach do teleskopu a chętnie bym kupił jakieś budżetowe na początek . Jak mi się zamroził laptop w sensie wolna przesyłowość klatek na dysk , tą szczelinę oglądałem na żywo . Chwilami to był obłęd dokładnie wyrysowana ścieżka się pokazywała , tak że jeżeli ja to widziałem to w sprzyjających warunkach każdemu musi się udać . Życze udanych łowów na szczelinę w wąwozie .
 13. Nowe podejście do Twojej ulubionej fotki . Mam nadzieję że że się Tobie spodoba . Jasna opcja to dla Ciebie a Ciemniejsza to moja wizja . Pozdrawiam : Przemo
 14. Dzięki za komentarz . No z tą suszarka to też tak nie do końca bo będzie ciepłe powietrze wpuszczało sporo wilgoci bo nastąpi kondensacja . Ale już sam karton powinien spowodować że wydmuchiwane ciepłe powietrza z kompa w jakiejś części wróci i wtedy powinno być zdecydowanie lepiej . Mój Laptop już miał test w ponad 20st po niżej zera tak że o listwę od ekranu bym się w tym model nie martwił . Ale fajnie że wspominasz o tym . Jeżeli chodzi o rozjaśnianie to jest to już sprawa indywidualna . Księżyc jest bardzo kontrastowym obiektem . Musimy dbać o estetykę takie rozjaśnienie powoduje zbyt duże straty w postaci przepaleń zaokrągleń kraterów i oprócz tego uwypuklają się artefakty . Ciężko to pogodzić . Ciesze się że podobają się Tobie nasze prace . Jeżeli masz ochotę rozjaśnić moją fotkę i ja pokazać nie widzę nic w tym złego . Dla mnie to jest zabawa przy której się nie spinam tak że luz . Pozdrawiam Ciebie serdecznie .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.