Jump to content

arek_ilawa_olsztyn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  251
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by arek_ilawa_olsztyn

 1. Uwzględniając jego aperturę nie schodziłbym poniżej 15 mm. Księżyc 100x będzie jeszcze OK, ale planety już stracą sporo światła, tutaj szukałbym czegoś ok. 16-17 mm. Z budżetowych i dobrze sprawdzających się tutaj szkieł zaproponowałbym Sky-Watcher WA-66 w ogniskowych 15 i 20 mm.
 2. Lekki montaż azymutalny w stylu Vixen porta albo podobny - najlepiej ze statywem (ale może być też sama głowica) poszukiwany.
 3. Astromaniacy z okolic Olsztyna (warmińsko-mazurskie) poszukiwani! W planach wspólne obserwacje i motywowanie do wyjazdów na miejscówki z niskim LP. ;)

   

  1. piotrkusiu

   piotrkusiu

   https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8756-olsztyn-spotkania-obserwacyjne/

   Próbowaliśmy coś tam działać ale za mało ludzi chętnych było. Ja mam trochę daleko ale raz na jakiś czas bym przyjechał jak coś. Spotykaliśmy się w Skolitach u Beci na dosyć ciemnej miejscówce.

  2. arek_ilawa_olsztyn

   arek_ilawa_olsztyn

   spoko! jeśli będziecie planować spotkanie - chętnie się przyłączę!  Będę rad za sygnał!

    

   Swoją drogą jakieś 35 km na południe od Olsztyna są super miejsca (poniżej miejscowości Omulew) ubiegłego roku przejazdem spojrzałem tam w niebo i droga mleczna pozostała mj na rzęsach - cuuudo!

    

   Poszukam bezpiecznej miejscówy w tej okolicy, odzywaj się, dziękuję za odzew!

 4. ale na czymś takim powinno być już ok. https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5602&lunety=Orion Monster Parallelogram Binocular Mount Tripod 05752
 5. To może ja coś na temat sklepu teleskopy.pl. Podjąłem z nimi kontakt nosząc się z zamiarem kupna montażu Skytee wraz ze statywem, mimo, że nie ma go w ofercie polskich sprzedawców to szef - Aleksander Kacz w odpowiedzi na moje zapytanie obiecał go sprowadzić od niemieckiego dystrybutora (nie oczekując nawet zaliczki - którą proponowałem w e-mailu). Ostatecznie sprzęt dotarł do TPL-a, został sprawdzony i otrzymałem go w bardzo dobrej cenie z krajową gwarancją teleskopy.pl. Szef poświęcił mi sporo czasu w kwestii możliwości wymiany statywu na mocniejszy (w różnych kombinacjach), facet czuje temat - jest szczególarzem. Finalnie jestem bardzo zadowolony i mogę tylko polecić, co czynię
 6. Czuję się sprowokowany tym opisem Krzysztofie. Zatem zabieram dziś za sobą na nocne węgorzowanie oprócz wędek Mirage'a 7 - maka, którym odkochałem się z EDków Gratuluję seeingu i doznań na Jowiszu!!!
 7. zapytanie nieaktualne. dziękuję. proszę zamknąć.
 8. przepraszam za off top. To Vixen Porta (pierwszej generacji), leciutki, kompaktowy montaż, bardzo wygodny w użyciu. Oczywiście półka na akcesoria (okrągła) jest jego elementem - widocznie osoba od której nabyłeś montaż zapomniała go podesłać. To mont idealny do krótkich tubek np. Maka 127, SCT 5", ED 80 czy lustrzanki z obiektywem. Wieszanie na nim Maka 150 to już osiągnięcie graniczne - łatwo uszkodzić łożyska, z kolei wieszanie długich tubek a'la ED100 to już ogromne drgania (efekt wahadła) - wiem, bo wieszałem ;), Porównywanie go do AZ5 jest nieuprawnione, AZ5 mimo zapewnień o nośności to konstrukcja niedopracowana (wymaga skasowania luzów i usztywnienia) - lecz mimo tego deklasuje nośnością VPortę. Podsumowując: Vixen Porta to super montaż do małych teleskopów - powodzenia w sprzedaży!
 9. blisko 11 kg, dodaj też akcesoria To już ciężki sprzęt, raczej stacjonarny. Ale cieszy oko – gratuluję Krzysiu! i czekam relacji!!!
 10. temat nieaktualny. proszę zamknąć. dziękuję.
 11. są pewne warianty sprzętowo/cenowe - zapraszam do kontaktu
 12. Na giełdę trafia mój refraktor na FPL 53, Equinox 120 firmy Sky-Watcher. (kupiony a Astrokraku ponad 3 lata temu) kilka dni temu nagrałem film: https://youtu.be/ct1mJJLYQKI Popularny Edek 120 w wydaniu premium bardzo dobra optyka z niską AC obrotowy wyciąg zsuwany odrośnik bardzo dobre i eleganckie wykonanie stan (w zasadzie) sklepowy w komplecie walizka (5000 zł) Szybko studzący się sprzęt, dający bardzo dobre obrazy zwłaszcza planetarno/Księżycowe i ziemskie, ale nie tylko... a tutaj ten sam teleskop z leciwym odpowiednikiem (przepraszam za bałagan na balkonie) https://www.youtube.com/watch?v=lNbw_xvqCME Świetny teleskop na lata, mogę tylko polecić. zainteresowanych zapraszam na PW.
 13. AZ6 HDAZ kupiony 2 lata temu w Astrokraku, do głowicy mam oryginalne opakowanie z piankami. Sprzęt w świetnym stanie - używany przede wszystkim na balkonie. Sprzedaję samą głowicę (bez statywu) 700 zł jest na moim szybkim pseudofilmiku Sprzęt w świetnym stanie. Używany przede wszystkim na balkonie.
 14. 1 wersja (pomarańczowe napisy) może pracować w wyciągu 2 cale jak i 1,25 ogniskowa 3,5 mm pole 70 stopni w dobrym stanie (optyka bez skazy), są drobne ślady mocowania (małe kropki na tulei 2 cale) w komplecie dolna zatyczka. Bardzo duża soczewka oczna, komfortowa (wysuwana) muszla oczna i 70 stopni pola widzenia. Używałem go tylko do rozbijania układów podwójnych i sprawdzania kręgów dyfrakcyjnych - Airy'ego. Teraz tak krótka ogniskowa nie jest mi potrzebna. Można spotkać się z opiniami, że ta (1 wersja SW UWA) jest lepsza od aktualnie produkowanej cena 315 zł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.