Jump to content

stratoglider

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About stratoglider

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Skąd
  Kraków. (czasami okolice Skoczowa lub Jasła)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aktualne. Dokładnie tak jak w pierwszym poście.
 2. OK, temat nieaktualny. Dzięki za rady!
 3. " Wg mnie jest idealnym dopełnieniem dużego Newtona o powiększenia w zakresie 12x - 50x. Niestraszne mu filtry UHC i OIII, a rozłożyste mgławice emisyjne prezentują się nawet lepiej niż w dużym Newtonie." Mam takiego samego, zgadzam się z tym całkowicie, gratuluje gustu :-)
 4. Sprzedane. Został tylko szukacz 6x30, ale pewnie nikt go nie będzie już chciał, więc wątek do zamknięcia. DZIĘKI !
 5. ROK 2019! Wszystkiego Najlepszego, przejrzystego i bezchmurnego nieba! Temat aktualny.
 6. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! Bezchmurnego 2019! PS. Temat aktualny :-)
 7. Stan wszystkich rzeczy - nadal idealny (oprócz lusterka wtórnego, opis w pierwszym poście + zdjęcia). Aktualizacja cen: Szukacz - 70 zł Kolimator - 60 zł Lusterko wtórne - 50 zł 30 zł Pająki - 50 zł za 1 pająk. Lustro główne - 500 zł 400 zł Cela - 300 zł W sumie: 960 złotych. Cena za 'komplet' z tego co pozostało: 850 złotych 750 złotych.
 8. Hmm nie wiem jak odczytujecie ten wątek, ale to nie jest żart ani podpucha. Chcę kupić folię polaryzacyjną. Jeśli faktycznie te folie z monitora mają takie właściwości, to poproszę - dogadamy się na priv.
 9. No to zrób to Ty i sprzedaj mi 20x20cm za dwie stówy.
 10. Kupię folię polaryzacyjną, najlepiej bezbarwną. W cenie około 50 ... 200 złotych za kwadrat 10 na 10 cm, w zależności od stanu, rozmiaru, grubości itp. Inne propozycje materiału polaryzacyjnego też wezmę pod uwagę.
 11. Wyciąg okularowy - sprzedany. Szukacz StarPointer - sprzedany. Ceny za pozostałe pojedyńcze rzeczy - nadal takie jak w pierwszym poście. Cena za 'komplet' z tego co pozostało: 850 złotych.
 12. Witam, Tak, frezowane na płasko frezarką z dużą dokładnością płaskości. Jest możliwość kupna redukcji 2" na 1.25" , do wyboru: - wysoki profil, 10mm, z clamping ringiem, stan idealny, cena 40 złotych - niski profil, 4 mm z dipem 4mm, czyli okular 1.25" po zamontowaniu jest na tej samej wysokości co byłby okular 2", z clamping ringiem, stan idealny, cena 40 złotych. WYCIĄG (+ redukcja z wysokim profilem) ZAREZERWOWANY DO ŚRODY. LUSTRO GŁÓWNE, DALSZE INFORMACJE: wykonane w Warszawie, w Astro-Optyka. Specyfikacja: - dokładność paraboli wstępnej: < lambda/8 - aluminium nakładane przy wspomaganiu działem jonowym, - zabezpieczenie SiO2 z działa jonowego, grubość starannie dobrana tak by wykorzystać efekt dielektryków, - sprawność warstw wynosi powyżej 90%, równomierność pokrycia powierzchni to około 2nm, - po zdjęciu z uchwytu i w stałej temperaturze - nadal <lambda/8 Przypominam, że nie wysyłam rzeczy. Telefon: 883 298 511 Wyciąg, szukacze i kolimator są w Krakowie (do miesiąca mogę przewieźć w okolice Skoczowa lub Jasła) Lustra, pająki i cela są w Skoczowie (do miesiąca mogę przewieźć w okolice Krakowa lub Jasła)
 13. - wyciąg okularowy GSO, 2", niski profil, reduktor 1:10, płaska stopka, clamping ring. Stan idealny, oryginalne opakowanie. Cena: 225 złotych. - szukacz starpointer. Stan idealny. Cena: 35 złotych. - szukacz 6x30. Stan idealny, oryginalne opakowanie. Cena: 70 złotych. - kolimator optyczny Sky Watcher, o taki: http://astrokrak.pl/kolimatory/1256-kolimator-optyczny-sky-watcher.html Stan idealny, oryginalne opakowanie. Cena: 60 złotych. - lusterko wtórne GSO, 7cm, 94%, o takie: http://astrokrak.pl/lustra-plaskie-gso/2857-lustro-plaskie-eliptyczne-gso-70x99mm.html Jest to jedyna rzecz z tego zestawu, której stan jest hmm średni, widać na zdjęciach, jest kilka rys, których chyba nie da się usunąć. Dlatego cena jest 1/4 wartości sklepowej a nie 1/2 jak inne rzeczy z zestawu. Cena: 50 złotych. - pająki do lustra wtórnego: trójramienny i czteroramienny - do wyboru. Pasują idelanie do mocowania lusterka wtórnego. Cena: 50 złotych za 1 pająk. - lustro główne, średnica 300 mm, ogniskowa 116 cm, co daje (uwaga!) f/3.9 - dobrze by było żeby kupujący wiedział co się z tym wiąże. Lustro zostało wykonane w 2011 roku, jednak od tego czasu nie było używane, było szczelnie zamknięte, nie było narażone na pył ani wilgoć, ani na naprężenia, leżało płasko na miękkim - jego stan uważam za bardzo dobry. Widać wprawdzie kilka drobniutkich ryseczek, cieńszych niż włos, jednak takie było od nowości. Z uwagi na wiek lustra, cena: 500 złotych. - cela do lustra głównego. Wykonana tak jak należy specjalnie pod to lustro, z sześciopunktowym podparciem. Naturalnie po przykręceniu celi do tuby istnieje możliwość kolimacji lustra głównego. Cena: 300 złotych. Po zsumowaniu wychodzi: 1290 złotych. Jednak jeśli ktoś kupi cały zestaw, cena będzie równy tysiąc. A jeśli ktoś będzie chciał kilka rzeczy a nie wszystkie, to rabacik też będzie, jednak mniejszy niż za całość. Sprzęt do odbioru osobistego w okolicy Krakowa lub Skoczowa lub Jasła.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.