Jump to content

w2097

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  946
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Neutral

About w2097

 • Rank
  Wega
 • Birthday 09/01/1970

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 8x30, Fujinon 10x50, APM 82/90
  TS 102 f/7

Recent Profile Visitors

2802 profile views
 1. W grę wchodzi także zamiana na APM 100/90 SEMI-APO. Z tym, że w takim przypadku lornety bez okularów. Czyli goła APM 82/90 SEMI-APO z walizką na gołą APM 100/90 SEMI-APO.
 2. Witam Zamienię lornetę kątową APM 82/90 SEMI-APO na Nikona 18x70 lub Fujinona 16x70. Lorneta w zestawie posiada okulary APM UFF 24mm, oryginalną walizkę oraz dowód zakupu. Jest jak nowa, ma pół roku i naturalnie jest jeszcze na gwarancji producenta. Oczekuję, że Nikon/Fujinon także będzie w takim stanie (inne mnie nie interesują). Dopłata z drugiej strony do ustalenia. Chętnych na wymianę zapraszam na PW.
 3. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 4. GSO to słuszny wybór. Co do okularu 9mm to według mnie wcale nie jest zły. Po prostu ma niewielkie pole widzenia bo to plossl. Ale obrazy daje bardzo przyzwoite. Powyżej 30mm (które dostaniesz w zestawie) raczej nie idź. Lepiej zainwestuj w coś w okolicach 13-17mm (mniej więcej).
 5. TS Planetary HR 4 mm nieaktualny. Do sprzedaży pozostał: Baader Eudiascopic 35 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływu na dawane obrazy). W zestawie zatyczki oraz muszla oczna z przedłużką. - Cena 520 zł
 6. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 7. Baader Morpheus 4,5 mm nieaktualny. Do sprzedaży pozostały: 1. TS Planetary HR 4 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływu na dawane obrazy). W zestawie zatyczki i pudełko. Cena 190 zł 5. Baader Eudiascopic 35 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływu na dawane obrazy). W zestawie zatyczki oraz muszla oczna z przedłużką. - Cena 520 zł
 8. Baader Morpheus 4,5 mm - rezerwacja.
 9. Okulary aktualne. Co do tych kropek na soczewkach to są to mikroskopijne ślady. I pewnie bym ich nawet nie zauważył gdybym przed wykonaniem zdjęć nie przetarł soczewek ściereczką Baadera. Jestem przekonany, że nie wpływają na dawane obrazy. Jednak mogą działać na świadomość posiadacza, dlatego o nich wspomniałem.
 10. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 11. Aktualizacja cen: 1. TS Planetary HR 4 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływu na dawane obrazy). W zestawie zatyczki i pudełko. Cena 190 zł 2. Baader Morpheus 4,5 mm - stan bardzo dobry, optyka idealna. W zestawie zatyczki, pudełko, futerał i wszystko inne co dał producent (brakuje jedynie pierścienia M43 ale z tego co się orientuję to nie był on dodawany od początku). Cena 720 zł 5. Baader Eudiascopic 35 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływ
 12. To pewnie zależy od tego do jakiego teleskopu i dla jakich obiektów. Podobno najsłabsze z serii są 14 i 20. Miałem oba (oraz kilka innych) i uważam, że nawet te najsłabsze robią niesamowite wrażenie.
 13. Witam Kupię parkę dobrych okularów o ogniskowej 7 mm i polu w przedziale 60 do 70 stopni. Co znaczy dobrych? Mam na myśli okulary w rodzaju Pentax XW albo TeleVue DeLite. Nie wykluczam innych podobnej klasy. Oferty proszę kierować na PW.
 14. Vixeny nieaktualne. Do sprzedaży pozostały: 1. TS Planetary HR 4 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływu na dawane obrazy). W zestawie zatyczki i pudełko. Cena 200 zł 2. Baader Morpheus 4,5 mm - stan bardzo dobry, optyka idealna. W zestawie zatyczki, pudełko, futerał i wszystko inne co dał producent (brakuje jedynie pierścienia M43 ale z tego co się orientuję to nie był on dodawany od początku). Cena 750 zł 5. Baader Eudiascopic 35 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała krop
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.