Jump to content

w2097

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  938
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

58 Neutral

About w2097

 • Rank
  Wega
 • Birthday 09/01/1970

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon 8x30, Fujinon 10x50, APM 82/90
  TS 102 f/7

Recent Profile Visitors

2661 profile views
 1. Baader Morpheus 4,5 mm - rezerwacja.
 2. Okulary aktualne. Co do tych kropek na soczewkach to są to mikroskopijne ślady. I pewnie bym ich nawet nie zauważył gdybym przed wykonaniem zdjęć nie przetarł soczewek ściereczką Baadera. Jestem przekonany, że nie wpływają na dawane obrazy. Jednak mogą działać na świadomość posiadacza, dlatego o nich wspomniałem.
 3. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 4. Aktualizacja cen: 1. TS Planetary HR 4 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływu na dawane obrazy). W zestawie zatyczki i pudełko. Cena 190 zł 2. Baader Morpheus 4,5 mm - stan bardzo dobry, optyka idealna. W zestawie zatyczki, pudełko, futerał i wszystko inne co dał producent (brakuje jedynie pierścienia M43 ale z tego co się orientuję to nie był on dodawany od początku). Cena 720 zł 5. Baader Eudiascopic 35 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływ
 5. To pewnie zależy od tego do jakiego teleskopu i dla jakich obiektów. Podobno najsłabsze z serii są 14 i 20. Miałem oba (oraz kilka innych) i uważam, że nawet te najsłabsze robią niesamowite wrażenie.
 6. Witam Kupię parkę dobrych okularów o ogniskowej 7 mm i polu w przedziale 60 do 70 stopni. Co znaczy dobrych? Mam na myśli okulary w rodzaju Pentax XW albo TeleVue DeLite. Nie wykluczam innych podobnej klasy. Oferty proszę kierować na PW.
 7. Vixeny nieaktualne. Do sprzedaży pozostały: 1. TS Planetary HR 4 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała kropka (nie stwierdziłem wpływu na dawane obrazy). W zestawie zatyczki i pudełko. Cena 200 zł 2. Baader Morpheus 4,5 mm - stan bardzo dobry, optyka idealna. W zestawie zatyczki, pudełko, futerał i wszystko inne co dał producent (brakuje jedynie pierścienia M43 ale z tego co się orientuję to nie był on dodawany od początku). Cena 750 zł 5. Baader Eudiascopic 35 mm - stan bardzo dobry, jedynie na zewnętrznej soczewce jest mała krop
 8. Nieaktualne, proszę o zamknięcie wątku.
 9. @bobitsu300 A jak w tych dziewiętnastkach wygląda kwestia dystorsji? Bo i ile mnie pamięć nie myli w 24-ach było z tym nie najlepiej. Żeby nie było, że tylko marudzę. Panoptici to znakomite okulary. Szczególnie w bino pokazuję swoje plusy ze względu na niewielkie obudowy jak na swoje ogniskowe.
 10. Witam Sprzedam szukacz kątowy GSO w bardzo dobrym stanie. W zestawie szukacz, oprawa szukacza, zatyczki oraz oryginalne pudełko (brak stopki montażowej do tubusu). Cena 200 zł z przesyłką kurierską lub do paczkomatu.
 11. Nie miałem styczności ze wszystkimi z nich ale według mnie liderami są Pentaxy XW oraz Delosy. Miałem te okulary razem z lornetą, która trafiła do Ciebie (100 semi-apo) i mam je teraz z 82/90. Według mnie to naprawdę niezłe szkła. Pewnie są lepsze ale w tej cenie nie widzę konkurencji. Pole rzędu 65 stopni w zupełności wystarczy do komfortowych obserwacji. Jako kolejną ogniskową wybrałem Morfeusze 12,5 mm. Taki zestaw ogarnia większość obiektów. Przynajmniej w semi-apo. Chociaż myślę jeszcze o parce 6,5 mm na Księżyc. Szczególnie, że w przyszłości planuję wymienić lornetę na wer
 12. Faktycznie w okolicach 12-13 mm jest dziura w serii XW. W takim razie pozostaje już chyba tylko Delos 12 mm. Dwudziestka też odstaje optycznie od całej serii. Co nie znaczy, że nie warto rozważyć zakupu
 13. Tak jak pisałem Ci na PW - Pentaxy XW. Według mnie nawet lepsze optycznie i bardziej komfortowe od LVW.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.