Jump to content

Sebastianus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  707
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

748 Excellent

About Sebastianus

 • Rank
  Procjon
 • Birthday July 26

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bochnia
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, Astronomia, Ogród, Wędkarstwo
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT C8 XLT, TS APO 65Q, TS APO ED 50, CG5 GT, Losmandy GMGII, Neximage 5,ZWO ASI 120MM, Canon 450D mod, Baader Steeltrack i przybywa ....

Recent Profile Visitors

3,068 profile views
 1. 5.12.2019 Seeing kiepski. Setup 2.
 2. Pytanie może noob'a ale:

  Czy focuser zamontowany do sct wpływa na jego ogniskową czy ta pozostaje niezmieniona?

  Podobnie czy przedłużka wkręcona do refraktora celem złapania ostrości na kamerze/aparacie zmienia jego ogniskową?

  1. Show previous comments  15 more
  2. Sebastianus

   Sebastianus

   Ok czyli łatwa sprawa w przypadku guidera. Po prostu wpisuje to co producent napisał i tyle. Jeżeli chodzi o SCT to można powiedzieć że ogniskowa jest zmienna bo zmieniając okular zwykle muszę przemieścić lustro pokrętłem zamontowanym na tubie lub zewnętrznym wyciagiem. Dobrze kumam?

  3. MateuszW
  4. Sebastianus
 3. Uran z 4 grudnia około 21 godziny. Mix z kamer Nexiamge 5 oraz ASI 120MM.
 4. Dobra, przestawię ją gdzie indziej .. .
 5. Jeszcze jeden w kolorze z 4 grudnia.
 6. No trochę za bardzo ją "spasłem" , wyciągająć krzywymi. Na aviku to była ledwo mgiełka. Wrzucę coś dzisiaj poprawionego wieczorem po pracy z 4 i 5 grudnia.
 7. Czyżby nie było takiego tematu, a tu rok się kończy. Przeoczyłem coś? Jeżeli tak, to proszę Moda o przełożenie. Z wczoraj. Ledwie zdążyłem około 21 godziny. Setup 2 , kilka długich klatek po 1300ms, Sharpcap, AS, Registax, PS. Dobra lecę, bo telep chłodzi się już 3 godziny.
 8. Rozważam kupno. Jeżeli komuś zalega to dajcie znać.
 9. Nie mam takiego sprzętu niestety. Chciałbym natomiast właśnie zrobić w tym samym czasie kamerą Neximage w kolorze, potem szybka przekładka na ASI120 (bardziej czuła od Nexi) i dorobić księżyce. Następnie to szybko wymieszać, nieco przyprawić, udekorować i podać na tacy.
 10. Wczoraj huśtało trochę teleskopem. Porywy były takie, że mi stołem ruszało. Na dodatek niby - 3 , a zimno jak cholera. Trochę ponagrywałem i zwiałem pod kołderkę. Najpierw kolor z Neximage. Bez filtrów. Icap, AS, Registax, PS Setup 2
 11. Nie pękaj stary. Koledzy może nie są zbyt wylewni, ale czasem komuś się coś spodoba. Akurat na forum króluje astrofotografia DS. Fotografia planetarna lub nie daj boże księżycowa nie cieszy się estymą. Po prostu kolejne z tysięcy zdjęć księżyca. Nie rezygnuj z astrofotografii. Niestety taki mamy teraz okres, że nie ma nic ciekawego z planet i księżyca do focenia. W przyszłym roku coś się powinno ruszyć. Ćwicz dla siebie, wrzucaj zdjęcia do skutku np. to samo zdjęcie inaczej obrobione to ci napiszą w końcu czy idziesz w dobrą stronę. Zamęcz nas ... i głowa do góry.
 12. Ten za 160 dla 6 latka starczy. Gdybym ja miał taki w wieku 6 lat to byłbym szefem szefów na osiedlu. No ale czasy się zmieniają. Normalnie poleciłbym lornetkę, ale skoro ma być teleskop ....
 13. Ja bym przede wszystkim zmienił nazwę bo Lupus to ... choroba. Sprawdźcie. Wątpliwy jest dla mnie biznes plan tego przedsięwzięcia. Autorzy projektu wymyślili sobie, że znajdzie się kilka osób które , z powodu chwilowego opętania, fascynacją wypłacą ponad dwadzieścia tysięcy aby kupić a potem przetestować coś co tak naprawdę nie istnieje w swojej gotowej, kompletnej wersji. Szukają jak ktoś tu napisał, kogoś kto przekaże im te pieniądze, bo nawet jak produkt upadnie lub nie będzie konkurencyjny , to zapomną , bo i tak będą mieli na chleb z masłem. Czy nie można znaleźć pieniędzy z innego źródła na powstanie firmy produkującej montaże astronomiczne? Nie wiem, z jakiś funduszy unijnych, startupów, fundacji wspierających młodych zdolnych itp. Niestety wybierając montaże do 20 tysięcy mamy z czego wybierać, a montaży za ok 30 tez jest trochę i amatorzy szukając sprzętu z wysokiej półki też mają wymagania. Boję się ,że może być tak jak z tym polskim autem - Husaria czy coś tam. Składany gdzieś w garażu z różnych części pojazd aspirujący to klasy super aut, dla bogatych klientów którzy mogą wybierać spośród kilkudziesięciu firm produkujące super samochody za ciężkie miliony. Od lat jakoś nic z tego nie może wyjść, ze względy na małe zaplecze finansowe. Kolejny montaż, super bo Polski. Sam bym kupił bez problemu za tyle, gdyby był najlepszy na rynku w cenie do 30k i miałbym dobre niebo nad sobą i wiedzę jak z niego wycisnąć wszystko co potrafi. Życzę powodzenia ale jestem sceptyczny.
 14. Z pliku .ser Taki bardziej niebieski.... i "do góry nogami"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.