Jump to content

Sebastianus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  819
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

846 Excellent

About Sebastianus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bochnia
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, Astronomia, Ogród, Wędkarstwo
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT C8 XLT, TS APO 65Q, TS APO ED 50, CG5 GT, Losmandy GMGII, Neximage 5,ZWO ASI 120MM, Canon 450D mod, Baader Steeltrack i przybywa ....

Recent Profile Visitors

4,081 profile views
 1. Dobra spróbuje z tą kalibracją i wrzucę na google drive jeszcze raz i dam linka.
 2. Dla porównania zdjęcie po stacku wg starych i nowych ustawień. Na pliku została wykonana tylko jedna akcja - big stretch. Pierwsze zdjęcie to stary a drugie to nowy stack
 3. Odznaczyłem opcję „ set the black point to 0”. Przeczytałem, że mając biasy powinno się ją odznaczyć mimo iż dss inaczej sugeruje. Ponadto włączyłem opcję „ use camera white balance” gdyż mam ustawiony reczny balans po wykonaniu modyfikacji aparatu. Zrobiłem nowy stack i szybkie krzywe i co rzuca się w oczy to od razu lepsze kolory na gwiazdach. Zrobię jeszcze dokladne porownanie tla.
 4. Kalibrację mam ustawioną na " No background calibration" . Zakładkę powyżej mam taką samą jak na zdjęciu, tylko Set the black point to 0" mam zaznaczoną.
 5. Cześć, fotografowałem Canonem 1100D i takie mam ustawienia w DSS. Stacking: Result - standard mode Wszystkie klatki w tym kalibracyjne - median mode. Light no background calibration, darki tylko zaznaczone hot pixels detection and removal Aligment automatic, Cosmetic wszystko puste (odznaczone) Generalnie wszystko ustawiłem wg poradnika z Astronomii chyba letniego numeru.
 6. W końcu astronomia ma nam dawać przyjemność i radość. Obrabiam sobie tą fotkę , a tu mi coś czerwone majaczyć zaczyna. Wchodzę w stelarium, kręcę kadrem, zbliżam i oddalam, a tu nic nie pokazuje. Myślę sobię , a cha, będzie nowe odkrycie i moje nazwisko w atlasach, lecz widzę, że ktoś mie ubiegł. Trudno, następnym razem ... Co do większej ilości klatek , to oczywiście racja. Montaż podjechał do obiektu od złej strony. Szybko skonczył się zakres ruchu i niestety resxta klatek to kreski zamiast gwiazd.
 7. W instrukcji do DSS jest napisane , że niby 20 starczy ale jak wspomniałem powyżej niektórzy robią 50 i więcej szczególnie przy dłuższych ekspozycjach. http://deepskystacker.free.fr/english/faq.htm
 8. Stack https://drive.google.com/file/d/1p6zwI_7R5cRvZXs8dWb_XHnvtUghaGux/view?usp=sharing
 9. 20.02.2020 Tu wyszło moje niedoświadczenie. Zasłonięte wschód i południe nieba, brak meridian flipu, i teleskop oparł się o montaż. Tylko 7 klatek po 180 sekund, ISO 800, F/4 15 darków 30 flatów 30 biasów Canon, DSS,PS5 Na dodatek nie wiem co to jest ta czerwona plama.
 10. A różnie piszą: 15-20, tyle co "lightów", 80. Tak sądzę, że min 30.
 11. Dzięki Panowie za zainteresowanie. Niestety jak to się mówi "Z gówna bata nie ukręcisz." Za mało klatek i zbyt krótkie. Histogram pokazywał, że można jeszcze spokojnie dłużej naświetlać. Gdyby było tak z 60 klatek po 4 minuty byłby lepszy materiał pewnie. Do tego darki wyszły bardzo zaszumione i też zbyt mało (15). Poniżej pojedyncza klatka dark.
 12. Właśnie białe. Kupiłem se wczoraj w Lidlu. Po czerwonym mnie głowa boli i czerwone gwiazdy mi wychodzą. Białe wino = białe gwiazdy.
 13. A, to też spróbuje bo mam Astronomy Tools i Troy's Astro Actions z taką funkcją, ale to wieczorem przy winku.
 14. Cześć. https://drive.google.com/file/d/1qG9cJDRPAMyWwOMTAxwMQfL6IOQ5NwQr/view?usp=sharing Z wczoraj Canon 1100D astro mod, Optolong L-pro, Canon 100mm CG5GT + guiding ISO 800, F/4 30x180 sek 15 dark frames 30 bias frames 30 flat frames Canon, DSS, PS5 Nie udało mi się, ale może wam się uda ... Crop
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.