Jump to content

Sebastianus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  775
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

801 Excellent

About Sebastianus

 • Rank
  Wega
 • Birthday July 26

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bochnia
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, Astronomia, Ogród, Wędkarstwo
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT C8 XLT, TS APO 65Q, TS APO ED 50, CG5 GT, Losmandy GMGII, Neximage 5,ZWO ASI 120MM, Canon 450D mod, Baader Steeltrack i przybywa ....

Recent Profile Visitors

3,642 profile views
 1. Albo zestaw ZWO guider 100mm + np. asi120mm
 2. Prośba do posiadaczy ww. teleskopu. Potrzebuje wiedzieć jaka jest średnica teleskopu w miejscu gdzie łapie go fabryczna obejma lub wew. wymiar tej obejmy.
 3. Pogoda idzie ....:icon_cool:

  1. Show previous comments  2 more
  2. Zorg7

   Zorg7

   Byle nie przeszła bokiem :)

  3. Fredrixxon

   Fredrixxon

   Sie nie cieszcie za wcześnie. Zaraz ktoś kupi nową kamerkę i pozamiatane na dwa tygodnie 

   :P

  4. Sebastianus

   Sebastianus

   Wstaję dziś , patrzę, a tu ktoś już zrobił wavelets na księżycu. Żyleta.

 4. Kamery które mam mają przed matrycami szybki ochronne. Kamera mono ma szybkę tylko z powłoką antyrefleksyjną wg. informacji na stronie zwo, więc tu jest większa możliwość jeżeli chodzi o filtry. Nie wiem jak wasze ale moja kamera kolorowa (Neximage) ma fabrycznie zamontowany filtr IR cut więc już innych nie trzeba?
 5. Mam Baader Red 610nm longpass. Jakie bedzie mial zastosowanie z kamerami 120mm i neximage 5?
 6. Mnie się też podoba taki collage. Ja bym to może w linii ustawił i jakieś może proporcje zachował. Generalnie fajny pomysł i inspiracja na ten rok.
 7. imho cena w porównaniu do "zwykłej" wersji nie usprawiedliwia samej modyfikacji astro i 30x powiększenia gwiazdy.
 8. Niestety nie udało się dzisiaj niczego sprawdzić, ale .... miałem w mózgu zaznaczoną opcję "auto przywracanie kalibracji" oraz odznaczoną opcję "clear mount calibration". Teraz zrobiłem odwrotnie, czyli za każdym razem będzie robił automatycznie kalibrację nie wczytując ostatniej nie do końca prawidłowej, która niby przechodziła, ale z informacja, że nie wszystko jest ok. Zobaczymy.
 9. Uuuu, zadzwonię jutro do teleskopy.pl i delty czy maja taki diwajs. Z drugiej strony to VLT robił takie mokre plamy jak my tylko "drizzle" miał z większe w AS
 10. No rzeczywiście, może zbyt ogólnie się wyraziłem. Tym co mi pomagają daje "lajka". Być może kiedyś też będę im w stanie pomóc np. w innej dziedzinie, na innym forum bez zgrywania się na mastera. Mam wrażenie, że co niektórym lekka sodówka uderzyła. Szczerze, nawet by mi nie przyszło do głowy na żadnym forum i w żadnym temacie w odpowiedzi na konkretne pytanie odpowiedzieć - "tak jak w instrukcji". Jeżeli pytanie nie jest skierowane do konkretnej osoby, to nie rozumiem , po co dołączać się do dyskusji z postem, który kompletnie nic nie wnosi, a tylko działa na nerwy. Dziś zapowiada się pogoda, a tak się składa, że wyjdę wcześniej z pracy więc będę próbował to ogarnąć.
 11. No i to jest jakaś sugestia , a nie "zobacz se do instrukcji" .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.