Jump to content

Sebastianus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1039
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1246 Excellent

About Sebastianus

 • Rank
  Arktur
 • Birthday July 26

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bochnia
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, Astronomia, Ogród, Wędkarstwo
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT C8 XLT, TS APO 65Q, TS APO ED 50, CG5 GT, Losmandy GMGII, Neximage 5,ZWO ASI 120MM, Canon 450D mod, Baader Steeltrack i przybywa ....

Recent Profile Visitors

5844 profile views
 1. Ok. Napisał do mnie Michael Herman, że chętnie mi wyśle ile chce. Ja sobie zamówie 3 szt. Ile chcesz?
 2. Cisza tu trochę. Nikt tego nie kupuje? Porównując do chińskich pękających odlewów , Losmandy jest naprawdę fajnie zrobiony. Cały czas sprzęt jest udoskonalany, jest support, na bieżąco filmiki na YT wrzucane przez producenta z zakresu obsługi, modyfikacji i ulepszeń. Działa fajna grupa życzliwych ludzi na grupie Losmandy_users@gropups.io, którzy wszystko tłumaczą step by step, jak dziecku, dużymi literami bez jakiś tajemnic, niedopowiedzeń i sekretów jak to zwykle bywa. Dla tych którzy mają montaże G8 lub G11 i chcieli by go troszkę usprawnić załączam fajną instrukcję a jednocześnie ofertę sprowadzenia dla chętnych podkładki o których mowa w dokumencie zwiększającej nacisk na łożysko ślimaka, co niweluje jego boczne ruchy. Podkładki ciężko dostępne i dużo szukania w necie , a tu za dolara od sztuki autor tego pdf może nam wysłać. Tak tylko informacyjnie... Dla chętnych ... Improving_the_Losmandy_G11_OPW_v4_Mar_18_2019.pdf
 3. Urwał nać Kolego, za ten dovetail już Cię lubię up
 4. Hej co mogę robić nie tak przy akwizycji a potem nakładaniu kanałów , bo wychodzi kaszana? To niebieskie to po prostu nakładka a to bardziej czerwone to podcięte levelami. ?
 5. Musicie wierzyć na słowo, ale to Uran. Wczoraj tak na koniec. Oj długo nie mogłem wycelować.
 6. Wcześniej. 21.30 cos kolo tego.
 7. Saturn z wczoraj. Po kilkadziesiąt klatek na kanał. SCT 8" , TV2,5X, ASI120MM +ZWO RGB new set, CG5 Sharpcap, AS2!,PS Zrobiłem 3 zestawy RGB ale coś Winjupos mi brzydko robi, więc z jednego setu zrobione zdjęcie jest to.
 8. 10 klatkowy stack Marsa z księżycem (księżycami ?? ) z 11 września. Wtedy Fobos i Deimos były ustawione w jednej linii jak na foto. Chociaż ten drugi nie za blisko ?Tarcza planety mocno powiększona poświatą, ale kto wie ? Nałożyłem dwa zdjęcia z tej nocy w tej samej skali i wychodzi, że to chyba oba księżyce. SCT 8" + TV 2,5x
 9. Inni mają księżyce Marsa. Mam i ja
 10. Taki eksperyment Mars H-alpha.
 11. Cześć, pierwszy Saturn w tym roku i pierwsze "ever" moje kolorowe zdjęcie z kamery mono. Pierwszy raz filtry, pierwszy raz koło, pierwszy raz derotacja kanałów. Proszę się nie śmiać, ale pomieszałem podpisy filtrów w sharpcapie i pierwsza wersja planety wyszła zielona. Coś mnie tknęło, żeby sprawdzić jak powkręcałem je w koło i bang. SCT 8"+ TV 2,5X+ ASI 120mm + ZWO EFWmini+ZWO LRGB new set+CG5GT+Dreamfocuser Sharpcap, AS2!, Registax, WinJupos, PS5 Nie ma szału z detalem, ale były tylko dwa przejścia na każdy kanał , a planeta ciemna , więc klatek mało. Teraz już będzie tylko lepiej.
 12. Generalnie w ZWO mają też problem z językiem angielskim. Wystarczy poczytać ich stronę i manuale. Nie wiem czy w za soft pod ascom do obsługi koła filtrowego jest odpowiedzialna firma ZWO , ale ktoś tam ma problem z obcymi językami - "calibrateing"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.