Jump to content

tex88

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About tex88

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jaka szerokość paska GT3 wystarczy do systemu ostrzenia obiektywu Canona ? 6 czy 9 mm ?

 2. Nic nie stoi na przeszkodzi aby w krótkim czasie Chiny wybudowały większy i lepszy radioteleskop do takich samych zadań.
 3. Potrzebuję informację jaki pasek zębaty będzie pasował to obiektywu, w którym rozstaw rowków to około 3,6-3,7mm.

  1. isset
  2. tex88

   tex88

   Dzięki.
   Zastanawiam się czy nie będę musiał wydrukować jakiejś nakładki na pierścień ostrzenia, ponieważ te rowki są kompletnie niestandardowe.

 4. Trzeba dodać, że zakłady energetyczne nie wprowadziły bilansowania międzyfazowego dlatego instalacje PV są 1-fazowe (niestety) . Elektryk montujący instalację powinien określić właściwą fazę do której należy się podłączyć aby poziom napięć był równomierny w sieci. Dodatkowo nikt tutaj nie napisał, ale w rozdzielnicy głównej w domu należy przełączyć urządzenia na właściwą fazę, aby czerpały energię produkowaną z PV (można przełączyć pralkę, zmywarkę, klimatyzację) p przy czym trzeba wymienić wyłącznik nadprądowy na stopień większy np. na B20. Edycja : Oczywiście wyłącznik można wymienić na
 5. Jaki jest poziom czerni na klatce bias ? Daj screeny z maxima.
 6. Szukam szyny mocującej podobnej do tej w nowych red catach (2020r). Są takie w sklepach ?

  1. apolkowski
  2. tex88

   tex88

   Absurdalnie drogie. Nie musi być dokładnie od redcata, wystarczy by był zachowane wymiary.

 7. Podobno przy wigilijnym stole może być maksymalnie 5 osób - tak powiedział Vateusz. A co jeśli osoba składa się z 6 osób ?
 8. Czy można cofnąć modyfikację lustrzanki, z której został usunięty filtr ?

  1. Show previous comments  5 more
  2. kubaman

   kubaman

   ja mam ten filtr..

    

  3. tex88

   tex88

   @kubaman napisz na PW ile za niego chcesz

  4. calla

   calla

   a w jakim celu, i jaki model? Bo jak chcesz tylko balans bieli, albo chcesz mieć sam wodór zamiast full spectrum, to można wsadzić jakiegoś clip-ina.

 9. Po wejściu w edytor układu słonecznego ->konfiguruj->na okienku zakładka Układ Słoneczny i na dole importuj elementy orbitalne MPC -> okno "zaimportuj dane", typ komety, pobierz listę obiektów z internetu Obserwable Comets -> pobierz elementy orbitalne i na końcu okno Dodaj obiekty
 10. Jak na pierwsze zdjęcie - jest przyzwoicie. Postaraj się poświęcić więcej uwagi na zebranie większej ilości klatek (chociaż te 30-40) oraz sprawdzaj ostrość w trakcie sesji ponieważ może się rozjeżdżać w wyniku zmian temperatury.
 11. Kupię lornetkę 15x85 serii BA8.

 12. Witam.
  Szukam konspektu z którego mógłbym się nauczyć jak w ciekawy sposób opowiedzieć o kosmosie znajomym podczas obserwacji przez dużą lornetkę. Mam w głowie zarys, ale może jest już taki gotowiec ? Proszę o wyrozumiałość.

  1. diver

   diver

   A wiesz, co chciałbyś im opowiedzieć? ;)

  2. shiryu

   shiryu

   coś ciekawego zapewne :)

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.