Jump to content

piotrkusiu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  725
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

373 Good

About piotrkusiu

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Giżycko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czesi i Niemcy obliczają i wskazują gdzie szukać a Polacy to co? Gdybym miał bliżej to bym na pewno podjechał i spróbował szczęścia.
 2. Jeśli pogoda się utrzyma to będzie pierwszy rok w którym jeziora na Mazurach w ogóle nie zamarzną :(

  1. kosmit

   kosmit

   Jeśli się nie mylę, to chyba już od dobrych kilku lat, nie ma już szkoleń i samych nurkowań pod lodem w Polsce. Szkoda, fajne to było.

  2. diver

   diver

   Nie tylko na Mazurach. Na Pomorzu również. Ubiegły rok był pierwszym, w którym nie nurkowaliśmy pod lodem. Bo nie było lodu.

  3. piotrkusiu

   piotrkusiu

   W zeszłym roku jeszcze na Niegocinie były rozgrywane mistrzostwa bojerowe (przeniesione z Estonii bo tam śniegu napadało za dużo). Jeździliśmy na łyżwach pamiętam. No i narty były w Gołdapi na Pięknej Górze a teraz grama śniegu nie ma - wczoraj 7*C było na plusie oczywiście.

 3. Z darmowych i prostych programów, których podstawy można opanować w kilka godzin to Freecad (tylko wersje pełne a nie beta) i QCad. QCad jest 2D ale szybko i prosto się w nim rysuje i potem łatwo to zaimportować np. do FreeCad i wystarczy tylko wyciągnąć lub porobić kieszenie. W ten sposób przygotowywałem projekty na CNC i wszystko działało OK.
 4. Jaką przekątną ma lustro w kątówce GSO lub SW 2" 90*? Może ktoś się orientuje?

  1. Darek_B

   Darek_B

    

   Właśnie czyściłem swoje GSO 99%.

   Mierzone linijką

   lustro GSO2``.jpg

  2. piotrkusiu

   piotrkusiu

   Ale pięknie rozrysowane! Dzięki!

  3. Darek_B

   Darek_B

   Szybciej narysowałem niż miałem opowiadać :)

 5. Co to za UHC Baadera? Może masz na myśli UHC-S Baadera a to już inny filtr jest.
 6. Hahaha Aneta i mnie ścięła - na lodowcu chciałem się położyć i trochę pospać Byłem odwodniony i po ciężkawej ferracie dnia poprzedniego. Gratuluję zdobycia szczytu a przede wszystkim pięknej pogody.
 7. Hamal - przecież każde dziecko wie, że światło to fale...
 8. Ale syf się zrobił na Ryanair... Jak kupujesz bilet na dwie osoby musisz dla nich wybrać taką samą opcję bagażową w te i na zad dobrze płatną oczywiście, do tego pojawili się podwykonawcy lotów. W zeszłym roku leciałem za 300zł z bagażem teraz wychodzi 550zł - skończyły się super tanie loty :(

  1. Sebastianus

   Sebastianus

   W Wizz to samo, wczoraj szukałem na lato do Larnaki i wyszło ponad 4 tysie za 3 osoby tam i nazat.

  2. zdzichu

   zdzichu

   A jaki masz problem, żeby kupić dwa bilety osobno zamiast jeden na dwie osoby

  3. piotrkusiu

   piotrkusiu

   zdzichu poza wygodą żaden, ale to nie tylko to. Gorzej jest z tym, że jak w jedną stronę polecisz bez bagażu to z powrotem musisz wracać z tą samą opcją. To dla mnie duże utrudnienie bo wracam obładowany i teraz muszę marnować pieniądze i wykupić bagaż którego nie mam. Na dwie osoby to jest dodatkowe 380zł tam gdzie chcę lecieć.

 9. Na pewno ktoś ma w Polsce bo był na alle na wiosnę. Długo wisiał ale w końcu ktoś go kupił: https://archiwum.allegro.pl/oferta/okular-explore-scientific-17mm-92-ler-i7662240504.html Nowe w astroshop są dostępne. Co więcej astroshop w Warszawie się otwiera to może i na miejscu będą mieli do oglądnięcia. https://www.astroshop.pl/okulary/15_10/m,Explore-Scientific/a,Zubehoer.Allgemein.Serie=92°+LER
 10. Bardziej mi o tą część zdania chodziło - ja się ośmielę powiedzieć Z powodu niezwykle pięknych, okazałych, dorodnych i długich rzęs patrzy mi się lepiej przez wszystko co ma ER powyżej 17mm a najlepiej 20mm. Akceptuję jedynie krótkie plossle i ortho - tam soczewka jest na tyle mała, że rzęsy zatrzymują się na okularze a nie na szkle.
 11. Jeśli masz na myśli t6 13mm to... raczysz żartować
 12. Przy tego typu pytaniach są zawsze puste dywagacje. Każdemu pasuje co innego i co więcej, różnimy się mózgooczami. Dostaniesz tylko odpowiedzi że mnie pasuje to i tamto, a tamtemu nie- i dalej nie będziesz wiedział czy Tobie pasuje. Przykład z życia- kto poleci długiego RKE do sprzętu F/4.7 do galaktyk? Śmiało mogę polecić, bo widać w nim najwięcej ale większość ludzi od razu odrzuci ze względu na wady i nie będzie mogła przez niego paczać. A w temacie- ES i Ethos dla mnie odpadają z powodu marnego ER.
 13. Wróżki mówią, że coś źle zrobiłeś. Daj foto jak i co masz poskładane. Myłeś LW czy LG?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.