Jump to content

piotrkusiu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  848
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

552 Excellent

1 Follower

About piotrkusiu

 • Rank
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Giżycko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Smok moczopij...

  1. fornax

   fornax

   Chociaż dymi .......:smokin:

  2. piotrkusiu

   piotrkusiu

   To wymyśliła 7 latka, fanka Profesora Gąbki

 2. Moja przesyłka jeszcze nie dotarła. Alipaczka pokazuje, że jest od miesiąca w Belgii. Poprzednie przychodziły piorunem.
 3. Jakby ktoś się nie zorientował to był prima aprilis. NASA nie pozwala, żeby wyciekały im takie zdjęcia
 4. Obcy chciał tylko buzi buzi. W sumie dobrze, że uciekłeś bo skończyłoby się na tym że zostałbyś wykorzystany seksualnie jak to kosmici mają w zwyczaju. I uważaj na kukurydzę.
 5. Ja bym dobremuchemikowi nie wierzył. Pewnie jakąś chemią wysmarował te okulary i noszący będzie widział w nich kulistą ziemię.
 6. Podstawa przydaje się przy obserwacjach kratownicami nisko przy horyzoncie. Teleskop leży wtedy praktycznie na ziemi- pamiętam jak czesałem tak Strzelca w kucki. Sam, mając 16" obserwowałem na stojąco jednak niżej i tak był problem. Krzesełko, koniecznie regulowane pozwala skupić się na obiekcie, wyssać z niego co się da. Przydałyby się więc te dwie rzeczy- może podstawa z funkcją krzesła? Przy moim nowym projekcie nawet przez chwilę myślałem o zrobieniu wyższego dobsona gdzie zintegrowana byłaby szuflada na akcesoria- okulary, filtry, szukacz ale... może następnym razem.
 7. To pradawny dysk kosmiczny a nie jakaś tam pokrywa studzienki. Musimy mieć otwarte umysły!
 8. Zależy jaką masz definicję blisko, bo blisko z mojej perspektywy to masz Świętokrzyski Park Narodowy - raptem dwie godziny jazdy super trasą. Sam tam czasami jeżdżę rano w niedzielę z Giżycka.
 9. Jak podała NASA łazik Curiosity odnalazł na Marsie pozostałości dawnej cywilizacji pozaziemskiej. Wyklucza się ziemskie pochodzenie obiektu - np. z wypraw radzieckich. Opublikowano jedno zdjęcie, gdzie widać tajemniczy, okrągły obiekt. Dopatrzyć się można jak łazik zjeździł to miejsce więc pewnie przeszukał je dokładnie. Sami zobaczcie:
 10. Bezrobocie było najgorsze w okolicy roku 2000. Bez znajomości nie było praktycznie nic a i ze znajomościami był syf. Tak odczuwalnie zaczęło się poprawiać po wejściu Polski do UE - pewnie dlatego, że masa ludzi wyjechała na zachód do pracy i powstała u nas nisza. Obecnie u nas w firmie usługi poszły w górę od 50 do 100% i co dziwne jak przedtem ludzie narzekali, że drogo to teraz nikt nic nie mówi...
 11. I dalej jest uznawany, w każdym razie nie słyszałem żeby coś się w tym temacie zmieniło aczkolwiek są głosy aby za pierwszych odkrywców uznać pewnych brodatych panów Pierwszymi odkrywcami Ameryki jednak byli ci co ją zasiedlili i nie ma tu żadnych teorii spiskowych. No chyba, ze ktoś uważa, że kosmici z planety Des odkryli Amerykę i zawieźli tam pierwszych ludzi...
 12. Były takie dyskusje na maniaku, chyba odnośnie porównania optyki SW i GSO. Nazywało się toto "efekt mąki".
 13. Wybrałem jak zawsze aliexpress standard shipping. Może przesyłka utknęła na tym kontenerowcu na Kanale Sueskim?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.