Jump to content

piotrkusiu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  738
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

385 Good

About piotrkusiu

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Giżycko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dwa tygodnie temu rozmawiałem ze znajomymi z Katalonii. Były uśmieszki, sjesta i ole ole! Wczoraj rozmawiałem i nastroje zgoła inne. Nastroje grobowe, zwolnienia z pracy, strach... Nie do wiary jak świat potrafi posypać się w kilka tygodni.
 2. Nie zastanawiajcie się co może wam zrobić policjant czy sąd - zastanówcie się co może wam i waszej rodzinie zrobić wirus.
 3. Raczej złoty słabnie ale efekt dla nas ten sam.
 4. Jakby w czasie lotu zmieniały orientację - po łuku. Czy mogło coś się odbijać w optyce lornetki?
 5. Większość domków letniskowych w okolicy Giżycka wynajęta przez Warszawę...

 6. Do tej pory stosowałem grzanie dłonią, suszarką i jak miałem pełną tubę to odrośnik. Po zamontowaniu prostej grzałki to niebo a ziemia, nie ma co porównywać i marnować czas na półśrodki. Grzałka działa wyśmienicie i nie zauważyłem negatywnych skutków przy wizualu:
 7. No właśnie. Pamiętajcie o białych nocach. Jako północnik mogę południkom podpowiedzieć, że od maja do sierpnia jest bardzo jasno: http://gdzietojedziecie.blogspot.com/2015/06/biae-noce.html
 8. Po pierwsze wypadałoby przedstawić się z imienia i nazwiska. Tego prawdziwego. Po drugie jeśli piszesz książki to wypadałby pisać bez takich błędów jak "tyś"...
 9. Prawo prawem, przepisy przepisami ale po raz pierwszy od lat czekam na zwrot pieniędzy z dwóch sklepów (nie związane z astro). Coś złego się dzieje na naszym rynku. Najszybciej zwracają pieniądze przez allegro jak ktoś ma sklep.
 10. Antyszczepionkowcy też jakoś ucichli...

  1. Show previous comments  1 more
  2. lkosz

   lkosz

   a gdzie tam, ostatnio robili dym na sesji rady miasta we Wrocławiu

  3. cwic

   cwic

   Ciekawe czy któryś poleci do Chin żeby udowodnić swoje, jak ten płaskoziemca który chciał się wystrzelić na orbitę.

  4. Winter

   Winter

   Myślę, że to grubsza sprawa i wcale bym się nie zdziwił gdyby to miało związek z okresem wyborczym USA/PL. Jestem bardzo ciekaw czy już po nich znowu nie zostaniemy zalani propagandą i dezinformacją. Wydaje mi się, że po ostatniej aferze z FB przy wyborach w USA gdzie były przedstawiane odpowiednie treści by wpłynąć na wybór odpowiedniego kandydata, każdy chwyt jest możliwy. W książce "Wiek propagandy" dobrze opisane jest to, z jakich narzędzi politycy korzystali przed erą internetu. Ekstrapolując je na obecne czasy wcale nie będę zaskoczony sterowaniem treściami jakie obecnie mają zalewać umysły ludzi. W czasie szybkiego przepływu informacji gdzie klasy polityczne nie mają czasu na podjęcie stosownych kroków muszą stosować dezinformacje, by zająć czymś ludzki umysł.

 11. Brawo. Wygląda jak ruda darniowa Trzeba będzie się przejechać bo ponad dwa lata nie byłem...
 12. Coś płaskoziemcy ostatnio ucichli...

  1. Show previous comments  15 more
  2. Bellatrix

   Bellatrix

   Nie zgodziłam się...

  3. kjacek

   kjacek

   Znaczy dała odpór i uciekła, mimo, że kazali i nie chcieli wypuścić. No niby pozytywnie, ale... mogłoby być jeszcze jakieś "ale"... A tak to po prostu zdechło i jakby się spłaszczyło...

  4. Bellatrix

   Bellatrix

   a kto powiedział, że uciekłam...? ;)

 13. Wątpię... szeroko pojęte względy bezpieczeństwa - pod to można w zasadzie podciągnąć wszystko. Niestety miasta generują potężne LP - mam na przykładzie obserwatorium w Olsztynie, które nadaje się w zasadzie tylko do US. Pewnie wielu się ze mną nie zgodzi bo popularyzacja itp... itd... Ale wielka szkoda, że tyle pieniędzy idzie na rozproszone po całym kraju obserwatoria, które nigdy się nie rozwiną choćby ze względu na LP czy marne zainteresowanie ludzi. A jednocześnie nie ma kasy na jedno czy dwa z prawdziwego zdarzenia np. w polskich górach gdzie sytuacja LP jest o wiele lepsza niż przy dużym mieście. Trochę sytuację ratuje praca zdalna na teleskopach daleko na świecie ale mieć coś dużego na swoim podwórku to byłoby coś.
 14. Szkoda, bo wygląda że naokoło będzie się generować LP z tych budynków. Daleko to od miasta?
 15. Nie martwcie się jakimiś starlinkami - ważne, że internet będzie wszędzie. Przecież to dla naszego dobra. A tak na poważnie. Pan Musk raczej dokonał analizy opłacalności takiego przedsięwzięcia ale zapewne nie wziął pod uwagę, że większość świata to nie jego laboratoria i sny o kosmosie a pipidówka. Po prostu liczę na to, że przeinwestował. Taki internet będzie musiał być za drogi do codziennego korzystania, nie mówiąc o tym że w niektórych zastosowaniach nie sprawdzi się w ogóle. Wyjdzie w praniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.