Jump to content

piotrkusiu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  771
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

415 Good

About piotrkusiu

 • Rank
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Giżycko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pożyjemy, zobaczymy. Jak na razie na rzecz którą chcę kupić jest -25% taniej niż do tej pory.
 2. Sporo promocji na 11 listopada na ali będzie. Można coś upolować.
 3. Nie lękajcie się. Nie będzie zamknięcia takiego jak na wiosnę. Powód jest prosty - brak kasy. Kasy natomiast nie brakuje na świecenie latarni nocą.
 4. Eeee tam... Napiszcie lepiej dlaczego piwo jest tak mocno gazowane, że już normalnie nalać do szklanki nie można tylko połowa to piana.
 5. Gdybym kupował nowy samochód i jeździł nim 10 lat to w życiu miałbym jakieś 6 samochodów...

  1. Show previous comments  53 more
  2. Behlur_Olderys

   Behlur_Olderys

   Cytat

   Brak decyzji to niestety też decyzja - w tym wypadku oznacza wjechanie w dzieci.

    

   Ale jest to decyzja, w której miałeś inny wybór. 
   Wybór stawiany przed programem to "czy kontynuować wykonanie programu przy braku bezkolizyjnej trajektorii" a nie "czy przejechać dzieci czy się zabić"

  3. ekolog

   ekolog

   Ja chyba zakończę tę dyskusję. :)

   Mam skodę fabię basic 1.4 benzyna z 2000 roku. Dwadzieścia lat.

   Naprawiam raz na kilka lat za małe pieniądze.

   Tylko raz musiałem w ciągu 20 lat holować za wezwaną taxi, a i wtedy chyba swoją głupotą sprowokowałem awarię.

   To auto (jak mówi mój zaufany mechanik - naprawiam poza ASO) to "golas".

   Nie ma nic absolutnie. Ani wspomagań, ani radia, ani gniazdka do zapalniczki ani klimatyzacji. Szyby podnoszone ręczną korbą. Na silniku symbol VW.

   Mechanik twierdzi, że takie skody potrafią dociągnąć do 300 tys km.

   Co więcej bardzo chce ją ode mnie odkupić za 500 złotych. Potrzebne mu takie rezerwowe auto czy coś w tym stylu.

   Kluczowa jest chyba karoseria. Jest ocynkowana więc rdza nie czyni spustoszeń jak w Polonezach.

   Tylko ze względu na okoliczność zdobywania (nowej) partnerki rozważałbym zamianę jej na używanego Golfa. :)

   Siema

   p.s.

   Podobno tanie części (i naprawy) są też (poza Skodą Fabią i zapewne kilkoma innymi autami) w przypadku Opel Corsa wersja na bezynę

    

    

  4. piotrkusiu

   piotrkusiu

   Ople i Chevrolety na silnikach Ecotec nie do zajechania- te silniki robią bez problemu ponad 500 tys. km bez poważnych remontów i to nawet na LPG (nie mylić z LGBT). Warunek to terminowe wymiany oleju i nie żyłowanie silnika wysokimi obrotami.

 6. Problem w tym że procesy w okularze zachodzą a i owszem ale potem odbiera je nasze oko i analizuje nasz mózg. U każdego inny. Co z tego, że zrobisz test np. ER jak moja gałka oczna różni się wielkością od Twojej i muszę dla przykładu jednak wbić oko głębiej o 1mm? Albo sprawdzisz "zafarb" obrazu a moje oko prawe widzi inaczej od lewego- inna temperatura barwowa. Mam prawym paczać czy lewym ? Fasolki? Proszę bardzo. Prawym okiem dominującym nie widzę fasolek w Naglerze T4 12mm a lewym widzę. To ma te fasolki czy nie?
 7. Myślę, że jedyne co możesz pomierzyć to transmisję okularów i na tym bym poprzestał. Co do reszty to nie zmierzysz gdyż, albowiem, bo, ponieważ każdy z nas jest inny, używa innych sprzętów a obraz otrzymywany to właśnie całokształt wynikający z połączenia teleskopu, okularu i mózgo-oka.
 8. Zamówiłem kilka pierdółek u jednego sprzedającego i zaskoczyło mnie, że system zsumował płatności za wysyłkę jakbym każdą rzecz osobno kupował. Ale to jeszcze nic. Na jednej rzeczy było dostarczenie w ciągu 14 dni a na drugiej do 60 dni - zżera mnie ciekawość kiedy dojdzie. Tracking mam na szczęście 0045 Wracając do podatków to chyba Brazylia wprowadziła wymóg że na każdej paczce do nich musi być naniesiony NIP kupującego i naliczają należny podatek.
 9. Jaka alternatywa dla akumulatora 12V 2,3 Ah do 2 grzałek i wentylatora? Myślałem o koszyku akumulatorów 10xAAA albo 4x18650 lub podobnych ok 14.5V - trochę dużo V ale wentylator powinien przeżyć. Szukam coś mniejszego, bardziej kompaktowego niż zwykły akumulator żelowy.

  1. Show previous comments  3 more
  2. piotrkusiu

   piotrkusiu

   Wychodzi, ze potrzebuję właśnie do 1,5A. Nie chcę kombinować i szukam jak najprostszego rozwiązania. Chyba uderzę w 3x18650 bo ładują się do 4,2V co da mi ponad 12V. Kontroler grzałek i wentyla mam PWM niby 12-24V ale działa też na 10V bo sprawdzałem.

  3. lkosz

   lkosz

   A to pomyśl jeszcze o klasycznym powerbanku, który przez QC potrafi dać 12V 1.5A i układ na attiny który pogada z powerbankiem żeby na USB było 12V: https://www.hackster.io/PSoC_Rocks/hacking-qualcomm-quick-charge-qc-2-0-3-0-with-attiny85-b7627d

   Własny pakiet z BMSem też może być, no chyba że masz ładowarkę modelarską... :)

  4. piotrkusiu
 10. Nie żartujcie sobie. Prokuratura równy rok prowadziła śledztwo w sprawie zeszłorocznego uderzenia pioruna w szczyt Giewontu to jak coś się stanie jak będzie wyłączona latarnia to gotowi są zamknąć astro obserwatora.
 11. Ostatnio mała popierdułka szła mi 11 dni, tak że bardzo szybko.
 12. Twój okular na pewno jest wypełniony azotem w około 78% tak, że nie ma co się przejmować
 13. Zidiocenie społeczeństwa osiąga następny poziom. Wczoraj w sklepie, starsza pani zaczęła mnie wyzywać od niewolników dlatego, że miałem założoną maseczkę... No ręce opadają...

  1. Show previous comments  77 more
  2. szuu

   szuu

   jak już porównywać do czegoś, to dziennie umiera w kraju około tysiąc osób - z różnych powodów (a ostatecznym powodem zawsze jest to, że żyli).

   no i tu by się zgadzało, umiera 100x więcej niż przypisywane jest wirusowi :P

  3. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   No tak, "pacjent nie żyje, bo umar" :lol:

  4. MateuszW

   MateuszW

   @wimmer Te liczby, na których bazuje wiele stron pochodzą z WHO (zawsze warto to sprawdzić!), a WHO czerpie je w naszym przypadku z ministerstwa zdrowia. Klasyfikacja przypadków następuje zgodnie z wytycznymi WHO.

   Rozstrzygnięcie, czy dany przypadek jest bezpośrednio spowodowany koronawirusem, czy nie, jest kwestią bardzo trudną. Bo możemy mieć osoby z samym covid, z chorobą współistniejącą, które covid "dobił" (a bez covida żyliby jeszcze długo), oraz osoby, dla których covid nie miał znaczenia, bo i tak by zmarli na swoją chorobę w danym czasie. Rozróżnienie tych dwóch ostatnich przypadków jest często niemożliwe. Może jednak istnieją jakieś naukowe próby szacowania tych proporcji, jak ktoś zna nich podeśle.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.