Jump to content

piotrkusiu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  670
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

337 Good

About piotrkusiu

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Giżycko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie na starym cwanonie różne dziwne zdjęcia wywoływała karta pamięci. Karta sama w sobie była sprawna ale po wymianie na inną problem zniknął. Może warto spróbować.
 2. Ten czarny plastik szukajcie na alle pod hasłem: mata pod krzesło czarna
 3. Warto by było napisać jaki teleskop się posiada- ułatwiłoby to doradzającym wróżenie. Na osi pokrętła masz malutką śrubę dociskową na imbus najczęściej - dokręć ją o 1/8 lub 1/4 obrotu nie więcej. Czasami jest tak, że NIE TRZEBA jej dokręcać a trzeba lekko popuścić śrubę blokującą wyciąg - ta duża srebrna radełkowana albowiem nasze tanie wyciągi bywają lekko krzywe.
 4. To raczej pytanie do Google a nie do nas. Poza tym, widziałem na google map ludzi bez głowy albo same głowy unoszące się w powietrzu. To jest dopiero zagadka a nie jakieś tam wieżowce.
 5. A jaki problem podnieść lustro kilka cm brakujących? Wyciągasz celę, demontujesz lustro, patrzysz co i jak. Przerabiasz lub pędzisz do sklepów na zakupy albo zamawiasz w internetach co trzeba. Rach ciach i ostrzy.
 6. Kiedyś dawno temu usłyszałem, że jak nie możesz obserwować (z różnych względów) przez ortho to... w ogóle nie obserwuj... tak, że... dobrze, że nie wziąłem sobie tego do serca
 7. Tu nie tylko o doświadczenie chodzi. Różnimy się detektorami czyli mózgo-oczami, opisujemy też inaczej to co widzimy. Nawet podejście mamy inne - spotkałem raz człowieka, któremu bardzo podobał się obraz ze starego SWA-70 13mm po czym jak się dowiedział ile kosztuje (nisko-średnia półka) stwierdził, że jest do niczego a dobre są tylko drogie okulary. Spotkasz się też z opiniami, że przez niektóre okulary nic nie widać. To taki nasz folklor wizualny
 8. Testuję wewnętrzną grzałkę szukacza. Gdzieś na koniec roku powinienem mieć pewność co do działania. https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/16666-wewnętrzna-grzałka-do-szukacza/
 9. Albowiem grzałki mam policzone i zrobione na 12V (z powodu podłączania się na większości miejscówek do samochodu)
 10. Najprościej to powerbank + adapter 5V na 12v np. taki: https://abc-rc.pl/product-pol-10000-Zasilacz-12V-z-wtyku-USB-5V-na-12V-DC-5-5-2-5mm.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN do tego grzałka- ogranicza nas "MAX prąd wyjściowy: ok 500mA" lub w przypadku innych adapterów 800mA czy nieco więcej. Mamy więc niewielką grzałkę zależnie 6-8-10W. Dlatego darowałem sobie powerbanki z konwerterami napięcia i zastosowałem dwa małe akumulatorki 6V 3,4 Ah połączone szeregowo (można jeden większy 12V). Umieściłem to w saszetce biodrowej a na teleskopie mam gotową złączkę i sterownik na 3 grzałki. Podpinam się do saszetki albo do samochodu- zależnie od miejscówki.
 11. Uwielbiam te opisy marketingowe - Mi Xioami. Najpierw piszą: "...można oczekiwać podwójnego wyjścia 5.1V/3.6A" a potem w specyfikacji: "Prąd wyjściowy 2× 5.1V 2.4A" No to ile wreszcie tam jest? Wspominają jeszcze o 12.0V 1.5A (MAX) 18W - ale w jaki sposób jest to realizowane, jakim wyjściem? Ktoś wie?
 12. Teraz będzie 100 postów na temat niebezpieczeństw mycia lustra. Wyjmij, umyj, włóż, skolimuj. Jak nie czujesz się na siłach znajdź kogoś w okolicy co to zrobi. Cała filozofia.
 13. Kupię adapter złączka okularowa 2" na T2 gwint wewnętrzny. Może komuś zalega w szafie. Dokładnie coś takiego: https://www.astrozakupy.pl/Zlaczka-okul ... -GSO/1105/
 14. Umyj lustro, to nic trudnego. Jeśli sam się boisz to podjedź do kogoś z okolicy co ogarnia nieco sprzęt albo na zlot gdzie można od razu zrobić pokaz dla początkujących.
 15. Ja mam najgorzej. Moja kobieta jeździ na obserwacje ze mną i muszę jej koniecznie wszystko tłumaczyć i pokazywać. Jak jest cicho to znaczy, że śpi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.