Jump to content

piotrkusiu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  758
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

397 Good

About piotrkusiu

 • Rank
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Giżycko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kiedyś coś podobnego bardzo mnie zaskoczyło i wyjaśniło się dopiero po kilku latach w tym samym miejscu. Też coś szybko przelatywało przez cały nieboskłon skręcając gwałtownie. Po latach nieco z innej perspektywy zobaczyłem to samo i okazało się, że to były jakieś owady. Całkiem blisko nad moją głową, podświetlone od dołu latały zygzakami. Tak, że można nieźle się oszukać. Co dziwne zjawisko tych owadów widziałem tylko dwa razy na tym samym stanowisku obserwując tam od lat.
 2. To ja jeszcze dorzucę od siebie dwie funkcje na które warto zwrócić uwagę przy zakupie: 1. Zimny start - nie wszystkie mają, pozwala uruchomić sprzęt bezpośrednio z UPS nie podpiętego do prądu 2. Czas pracy na podtrzymaniu. Miałem kiedyś jeden UPS który wyłączał się dokładnie po godzinie mimo zapasu prądu. Po włączeniu pracował następną i tak w kółko. To było jakieś zabezpieczenie UPSa.
 3. Zamawiałem u nich kiedyś kilka okularów ES 82* i dwa przyszły nowe a jeden używany, cały brudny. No cóż, uroki zakupów na odległość.
 4. Kilka razy spotkałem się z informacjami, że od 1 stycznia 2021 do każdej przesyłki będzie doliczany VAT. Azali prawda to?
 5. Ostatnio jak wysyłałem sporą paczkę do Hiszpanii to poszła najpierw do... Gruzji. Nikt mi nie potrafił powiedzieć dlaczego. Po tygodniowym pobycie w Gruzji radośnie ruszyła do Hiszpanii i tam dotarła po ok. 2 tyg. Dobrze, że wysłałem priorytetem.
 6. Ekologu, musisz wiedzieć że masz tu swoich (cichych) fanów
 7. Zależy czyj to odcisk. Jak kogoś sławnego, związanego z astro to bym nie czyścił.
 8. Oprogramowanie do obróbki filmów tudzież efektów specjalnych zawitało pod strzechy. Aż strach się bać co zobaczymy w następnych latach. Ja pozostaję przy starej technice - deska i sznurek + zboże.
 9. W Giżycku w Lidlu o godzinie 8.30 były tylko kartki z cenami promocyjnymi. Było za to dużo papieru toaletowego, ręczników papierowych i mydeł wszelkiej maści.
 10. Większość tych promocyjnych rzeczy jest rozbierana przed otwarciem sklepu przez pracowników a jak już są to w sklepach gdzie zostały na magazynie.
 11. Czego to się człowiek na starość nie nauczy. Zwykła dioda oświetlona produkuje prąd. Czyli działa w dwie strony...

  1. Show previous comments  5 more
  2. ZbyT

   ZbyT

   kupiłem kiedyś większą ilość LED-ów i część z nich miała taką dziwną własność

  3. HAMAL

   HAMAL

   A My Ci nie wierzymy ;) i co nam zrobisz :D :P

  4. ZbyT

   ZbyT

   rzucę na was klątwę, a później zwyczajnie popadnę w depresję ;)

   dla mnie to też było dziwne bo świecenie w kolorze czerwonym wymaga zupełnie innego półprzewodnika niż świecenie w niebieskim. Wygląda na to, że zrobili to celowo ... ale po co? Znacznie prościej sterować zwykłą dwukolorową diodą z trzema wyprowadzeniami niż zmieniać polaryzację. Poza tym w pierwszym wypadku można włączyć oba kolory jednocześnie

 12. Mażoretki i Tamburmajorki...

  1. ekolog

   ekolog

   Wyjmujesz kwiatka z żardiniery i dajesz mażoretce. Klasyka życia. Tu nie są potrzebne żadne imponderabilia :emotion-5:

  2. piotrkusiu

   piotrkusiu

   Ciekawe ile osób sprawdziło w google...

  3. ekolog

   ekolog

   Co najmniej jedna ;)

    

 13. Wszystkie nasze dysputy są nieistotne. Każdy sam musi dobrać okular pod siebie i wybrać co mu najbardziej odpowiada. Można samego siebie zaskoczyć bo ja np. zrezygnowałem z Naglera 31mm na rzecz GSO 30mm. Najlepsze obrazy DSO natomiast widziałem w RKE i zapewne do nich wrócę ale to raczej ekstremizm obserwacyjny. Niestety koledzy, nie ma lekko..
 14. Mam klaustrofobię w lewej stopie

  1. Show previous comments  7 more
  2. Jan Astralbreeze
  3. piotrkusiu

   piotrkusiu

   Dobre buty na błotniste drogi. Nie wpadnie się po same ja..

  4. Jan Astralbreeze

   Jan Astralbreeze

   Ciekawe jest że po paru tygodniach praktyki można w tym bez problemu chodzić i utrzymywać równowagę, i nie chce się wymienić na inne obuwie :O

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.