Jump to content

piotrkusiu

Społeczność Astropolis
 • Posts

  924
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Giżycko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

piotrkusiu's Achievements

703

Reputation

1

Community Answers

 1. Warum reklamen na youtuben wyświetlają mi się po niemiecku? Za dużo pewnych filmów było...?

  1. szuu
  2. Paether

   Paether

   Może ktoś zaspoilerować, co jest w powyższym linku, bo się trochę boję kliknąć :D 

  3. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Wnuk żołnierza Wehrmachtu :D

 2. Pędzimy , pędzimy - nic się nie boimy... Taka piosenka bimbrowników :D

  1. dobrychemik

   dobrychemik

   Cukier, drożdże, baniak, zimna woda

   Tak się zaczyna wielka przygoda.

   Pędzę bimber, bo wiem dobrze o tym,

   Kto go nie pędzi ten ma suchoty.

    

   Żeby bimbru beczkę mieć

   Trzeba tylko chcieć!

  2. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Ćwierkają wróbelki od samego rana:
   "Wódka podrożała, Marysiu kochana!

   Wódka podrożała, Marysiu kochana!"

    

   A Marysia na to, śmiejąc się wesoło:
   "Cukru nakupiłam, będę pędzić w domu!

   Cukru nakupiłam, będę pędzić w domu!"

 3. Spoko, odnosiłem się do auta z linku a nie do Ciebie. Inaczej zacytować tutaj nie można Najważniejsze, że trzeba uważać na auta z USA. A tak z innej beczki - czy sportowe auto w Polsce to nie oksymoron?
 4. Trzeba pamiętać, że prawie wszystkie auta sprowadzane z USA są uszkodzone i u nas naprawiane. Samo w sobie nie jest to złe o ile wiemy co kupujemy i co oraz jak było uszkodzone/naprawione. Warto spytać sprzedającego o zdjęcia sprzed naprawy i gdzie auto było robione. Tutaj Subaru z powyższego linku:
 5. Przedwczoraj atmosfera była stabilna ale mgiełka nie pozwoliła na DSO. Zatem z 12" przyłożyłem Jowiszowi, powiększenie 500x tanim barlowem i okularem Celestron 6mm uzyskałem. Jowisz potężny ale też jasny. Widoczne wiele pasów, zawirowań i WCP. Już zamówiłem filtr zmienny polaryzacyjny na takie okazje. Saturn słabo wypadł ale był już niżej.
 6. Dzięki za opinie. Mam trochę do przemyślenia. Muszę też pojechać do sklepu i przymierzyć się do ramy Z amortyzatora nie zrezygnuję ale z kasety raczej tak bo zapewne nigdy nie będę potrzebował zmiany zastosowanych przełożeń w zwykłym treku. Kiedyś człowiek nie miał takich dylematów. Wsiadał na Ukrainę i jechał...
 7. Budują ścieżki rowerowe w Giżu więc chcę zacząć jeździć. Planuję zakup treka Lazaro Senatore tylko nie wiem czy warto dokładać do kasety i lepszego widelca w V3 zamiast V1. To ma być rekreacyjne jeżdżenie, żadne wyścigi czy inne ekstrema- kostka, asfalt i trochę szutru bo tak będą ścieżki prowadziły. Raptem kilkanaście- kilkadziesiąt km tygodniowo i raz lub dwa razy do roku "większe" kilkadziesiąt km. Czy warto dołożyć te 400zł do kasety zamiast wolnobiegu? Czy lepszy widelec z regulacją jest tego wart nie dla wyczynowca (musi być amortyzacja)? Przy rowerach dla dwóch osób to już jest 800zł różnicy w cenie. Nie zakładam tematu na szajbajkach bo tam fetysze mi napiszą, że na rowerze za 1299-1699zł to nie można jeździć, że trzeba korby zmieniać bo na kwadracie to nie pojadę, że minimum to Alivio bo inne to rozpadną się po 5 kilometrach itd. Chciałbym poznać opinie praktyków.
 8. Już mam dosyć wysyłania różnych rzeczy na gwarancję... Nie ważne czy drogie czy tanie, wszystko się psuje.

  1. Show previous comments  4 more
  2. oicam

   oicam

   Może noga Ci się skurczyła:laughing1:

  3. TomaszB

   TomaszB

   Jak to "skurczyła" ?

   Przecież w jedynej słusznej telewizji mówią, że stopa ciągle rośnie...

  4. Agent Smith

   Agent Smith

   Na starość ludzie (ludziom) się kurczy/kurczą...

 9. Ale raczej bez zaawansowanego sprzętu się nie obejdzie. Prędzej czy później powstanie coś w rodzaju elektronicznego okularu bo chyba inaczej nie da rady. Można na przykład wyświetlić na małym wyświetlaczu umieszczonym w okularze połączony obraz z kilku teleskopów - tylko czy będzie to wizual? Czy patrzenie przez noktowizor to wizual? Dlaczego wizualem nazywamy patrzenie przez lornetkę (przyrząd) a już patrzenie na obraz wyświetlany na ekranie wizualem nie jest - przecież i tu i tu obraz tworzy "rzecz techniczna" a nie naturalna.
 10. Ale nasi astrofotograficy i astrofotografolożki tego nie robią? Przecież łączą setki obserwacji sensorem światłoczułym w jeden obraz na który my potem możemy godzinami patrzeć przy dowolnej źrenicy A to czy to jest z jednego teleskopu czy z kilku to sprawa techniczna.
 11. @dobrychemik to jest do ogarnięcia czysto mechanicznie i tworzy się na świecie a nazywa się GMT: https://www.gmto.org/2021/03/sixth-mirror-cast-for-giant-magellan-telescope/ Wyobraź siebie otoczonego wianuszkiem szesnastek, albo bezpieczniej dwudziestek...
 12. A czemu do jednego oka? Dwoje oczu widzi lepiej - natura wyposażyła nas w coś takiego i znajduje się między uszami. Mózg to pięknie wszystko składa w jeden obraz.
 13. Moja ma 1,52mm i do czego jej nie wkręcę to ostrzy. Jesteś pewien, że wkręciłeś ją do końca? Może jakiś nietypowy ten Pentacon ci się trafił...
 14. Musi ostrzyć chyba, że ktoś go kiedyś rozbierał i źle złożył. Miałem kiedyś Jupitera i ktoś źle go złożył o "jeden gwint za daleko". Musiałem go rozebrać, nieco obrócić i złożyć po czym ostrzył bez problemu na nieskończoność.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.