Jump to content

wismat

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  177
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

172 Good

1 Follower

About wismat

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  SW150/750, Nikon D5300, SW60/210, QHY5L II-M, HEQ-5 PRO mod

Recent Profile Visitors

493 profile views
 1. No i takie zdjęcia doceniam. Ja się cieszyłem jak udało mi się złapać galaktyki oddalone ok 200mln lat świetlnych bo odległość robiła na mnie duże wrażenie. Jakby ktoś spojrzał z drugiej strony na Ziemie to by zobaczył Pangeę i raczkujące dinozaury. Niestety w oczach wielu te zdjęcia są mniej interesujące niż duże, kolorowe mgławice A szkoda bo są bardzo ciekawe. Zastanawiam się jak daleko są obiekty, które masz na zdjęciu, a nie są na pierwszym planie. Sporo tam tego w tle siedzi, widać zwłaszcza na cropie.
 2. Może i było już podobne zdjęcie, ale zobaczcie jak coś pokazane w inny sposób zmienia nasz punkt widzenia. To zdjęcie przedstawia Merkurego, Wenus oraz Ziemię w płaszczyźnie Układu Słonecznego (między nimi jest jeszcze Neptun ale za słaby mam sprzęt i było jeszcze za jasno, żeby go złapać). Dnia 07.02.20: Merkury - odległość od Słońca 46,9m km / od Ziemi 154m km Wenus - odległość od Słońca 107,9m km / od Ziemi 156,3m km Ziemia - odległość od Słońca 147,5m km Niby banał z tą płaszczyzną ale póki sam nie spojrzałem na te zdjęcie to wcześniej nie widziałem takiej perspektywy... Zawsze to były planety na różnych wysokościach na niebie po prostu. Dodatkowo wrzucam screen jak te 3 planety się prezentowały w naszym Układzie w momencie zdjęcia Małe PS. Samo zdjęcie ma 63kb wiec nie wiem jak z jakością będzie, a dokładnie nie widzę bo wrzucam z telefonu Mam nadzieje ze ok.
 3. Pierwszy raz miałem okazje na nich natrafić tydzień temu. Wysłałem zapytanie i nie dostałem odpowiedzi. Może maja ferie, ale i tak raczej nie chce mieć nic więcej wspólnego z tym sklepem. Nie jest to profesjonalne.
 4. Czytam o nim i zastanawia mnie czemu napisali w specyfikacji ze to będzie doublet. Dadzą korektor (osobno lub w zestawie) dzięki któremu f z 6.4 spadnie na 5.8 i ogniskowa zejdzie z 400 na 360. Piszą coś o 1500$ czyli jakies 5850zl. Hmmm
 5. Szczerze mówiąc to bym się zdziwił jakby Tacnosky był produkowany gdzie Sharpstar i TS. W tych dwóch ostatnich jest wszystko identyczne. Od parametrów po wygląd. Tacnosky różni się wszystkim. Skąd masz takie przypuszczenie że to ta sama fabryka ?
 6. Albo jest mało popularny. Co nie zmienia faktu, że dziwna sprawa jak nie ma ani pozytywnych ani negatywnych opinii. Chociaż brak negatywów bardziej cieszy niż brak pozytywów. Może ten Tecnosky to nie wcale taki zły wybór... Obecnie na stronie producenta cena tego APO 70/350 quadruplet to 990€ (przecena z 1299€) czyli jakieś 4200zł. Maja 3 punkty, wszystkie na północy Włoch. Ciekawe jak u nich z wysyłką do PL. http://shop.tecnosky.it/Articolo.asp?SessionID=281E63A3-033A-4EC8-A3C8-9704F6D874F1&GetInfo=TKflat705&AddScore=TKflat705&Score=1
 7. Ale nie możesz pisać o samym LP omijając inne czynniki bo LP to określenie pewnego zjawiska z pewnymi składowymi. Pył, smog, mgła mają wpływ na LP ponieważ miasto oświetla te cząstki w atmosferze przez co masz własnie duże LP. Jak będziesz miał smog / pył w atmosferze nad miastem X to będziesz miał większe LP niż jakby nad tym samym miastem dwie noce później nie było pyłu i smogu. LP jest zmienne. Dlatego może zdarzyć się taka sytuacja że LP nad dużym miastem z czystym powietrzem danego dnia będzie równe LP nad miastem mniejszym gdzie to w atmosferze będzie dużo syfu.
 8. Tak tak... ale fajnie jakbyśmy wrócili do przedziału 4-6,5tys zł. Bo chodzi o to żeby tu znaleźć coś dobrego, a nie za 18-24tys.
 9. Ja miałbym takie gwiazdy jakbym ustawił ISO6400 na 5 minut tylko jeszcze zielone dojdą
 10. Bardzo ciekawa dyskusja powiem wam. Również chciałem celować w coś o czym pisał @diver. APO - Quadruplet - aperatura 70/80, ogniskowa 350/400 - Chciałem jak najmniej problemową konstrukcję, kompletną, z wbudowanym korektorem. Nie jest to takie proste. Wiele teleskopów na które patrzyłem (TS od razu był skreślony u mnie) zostały wymienione i chyba wnioski są takie że lepiej kupić triplet i korektor i to jakoś ogarnąć i cieszyć się dobrymi zdjęciami, że kupić pełną tubę i być zawiedzionym. Zastanawiałem się nad tym Meade AP 70/350 s6000 i nad Tecnocky'im ale jak tam są problemy z gwiazdami to raczej podziękuję. Sharpstar to różni się tylko naklejką na tubie od TS który niestety się skiepścił w quadach. Zastanawiam się tylko bo część tripletów wbudowany korektor. To jak to jest z nimi? Osobiście zastanawiam się nad WO star 71 https://www.astroshop.pl/teleskopy/william-optics-refraktor-apochromatyczny-ap-71-350-wo-star-71-blue-ota/p,55190#tab_bar_1_select Czy lepiej wchodzić ww. WO czy EDek 80 Esprit + korektor? Cenowo wychodzi podobnie tylko pytanie o jakość. Na WO star 71 miałbym 3,8"/px Na ED80 Es miałbym 3,3"/px
 11. ok. W takim razie jeszcze popróbuje. Na szczęście pogody brak. Dawałem gwiazdki z gwiazd
 12. Astrometry.net nie chciało mi obrobić przesłanego kanału R. Po wgraniu wyskakiwał u nich jakiś error. Podejrzewam że mój materiał nie był wystarczająco dobry i coś tam się chrzaniło.
 13. Wydaje mi się że to jest błąd w stackowaniu. Próbowałem zrobić osobno stacka na kometę, osobno na gwiazdy ale się zaciąłem na późniejszym etapie więc licząc na to że kometa się za dużo nie przesunęła, zrobiłem stack'a standardowo. Niestety przesunięcie podzieliło środek komety na 2 części. Przy stackowaniu na kometę nie ma tej poświaty (jeżeli piszesz o tym o czym myślę).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.