Jump to content

wismat

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Neutral

About wismat

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

149 profile views
 1. Mi złączkę zrobił użytkownik @Mitek. Masz niżej zdjęcie korektora, złączki i korektora w złączce. Całą złączkę wkręcasz elegancko do wyciągu i korektor siedzi nisko. U mnie dodatkowo zrobiona druga złączka w środku (zdejmowalna) dzięki której można wkręcać filtry 1,25'. Jak napiszesz czego potrzebujesz to ci stworzy idealnie co chcesz.
 2. Mi się skojarzyło z mózgiem :D
 3. ok, sprawdzę przy okazji bo mam nie pełną klatkę, a i filtr blisko lustra aparatu. Jak mimo to będzie winieta przy flatach to sobie daruję.
 4. Takie zdjęcie z chęcią bym wydrukował cyfrowo na jakimś płótnie i zawiesił w pokoju.
 5. To jeszcze kilka fotek ode mnie Pierwszy raz byłem na zlocie i już myśle nad następnym. Fajnie było was poznać, a wiedza jaką posiadłem, czy to po rozmowie z wami, czy po szkoleniu Pawła jest po prostu bezcenna.
 6. Ok z tym ze mam nikona d5300 gdzie ma on nie pełną klatkę, wiec chyba te winietowanie jest w pewnym sensie okrojone w takim razie jak dobrze rozumiem ok. To mam plan. Aa. f5 Newton 150/750
 7. Hej, Mam prośbę o radę. Obecnie będę miał możliwość podłączenia Nikona na sztywno do wyciągu za pomocą złączki ze zdjęcia. Mam tam opcję korzystania z filtrów 1,25. Za jakiś czas będę chciał przejść na koło filtrowe i zastanawiam się czy jest sens inwestowania w filtry 1,25'. Fajnie by było bo pasują i do złączki i do koła które znalazłem ale nie wiem jak z jakością samych zdjęć z takiego koła. Czy jest sens kupowania filtrów 1,25, czy raczej te koło powinno być na 2' lub 36? Nie ukrywam że raczej szukam złotego środka niż najlepszej jakości rodem z Hubble'a. Nowe koło na 7 filtrów 1,25 w automacie kosztuje ok 1000zł, same filtry też są dużo tańsze... Aha.. jak przejdę na koło to przejdę też z aparatu na kamerkę, myślę o czymś pokroju chłodzonej asi 183 mono. Czy ten zestaw razem, pyknie czy nie pyknie? Bo nie wiem teraz czy kupować H-alpha do złączki do aparatu i się nim bawić skoro może się nie przydać na kole. A kosztuje blisko 500zł.
 8. hej. pisałem na PW. interesuje mnie lunetka.
 9. coś takiego? https://www.decathlon.pl/mata-100-rozm-s-65mm--id_8131781.html?rec=recommendations_viewed_3 I sobie nożykiem przecinam żeby z tubusu wystawało ok 30cm (średnica LG 150mm) i sklejam lub montuje rzep? I tak samo mogę zrobić na szukaczu?
 10. Ok, to już wiem na czym stoję. Dzięki za rady, naprawdę je doceniam. Jak mi się uda coś jeszcze sfotografować to postaram się wrzucić ale w tym momencie to sam nie wiem czego mam oczekiwać po tym co posiadam
 11. Chodzi tylko o to że nie wiem czy do tej pory dobrze ustawiłem biegun. Być może gdy zrobię to poprawnie to efekt uzyskany przy 60 sekundach będzie zadowalający. Dlatego najpierw chce kupić używaną kamerkę za ileś zł i wypróbować opcję z darmowym programem do precyzyjnego ustawienia BP aniżeli od razu kupować montaż za kilka tysięcy złotych. Ale spokojnie, byłem na wykładzie p. Adama Jesionkiewicza w planetarium i mam świadomość że inaczej wygląda dobór montażu do zdjęć, a inaczej do obserwacji wizualnych i powinienem mieć EQ5 czy tam HEQ5 do SW150/750. Chciałbym po prostu zrobić wszystko poprawnie na moim montażu, żeby mieć czyste sumienie, że na tym poziomie osiągnąłem już maks i potrzebuje zrobić krok na przód jeżeli chce czegoś więcej. Bo chyba najgorsze co mógłbym zrobić teraz to przy braku wiedzy kupić HEQ5 i mieć tak samo słabe zdjęcia. Jeżeli faktycznie okaże się że wykorzystałem możliwości to na pewno pozyskane doświadczenie zaowocuje przy ustawianiu następnego montażu.
 12. Ta wiadomość bardziej zmartwi moją żonę no ale póki co będę starał się szkolić na tym co mam. W sumie myślałem że po serwisie montażu i po podłączeniu napędu pod prąd będę spokojnie łapał obiekty z naświetleniem 90 sekundowym, tym bardziej że słyszałem legendę, że po dobrym ustawieniu ktoś robił na eq3-2 180 sek. Spróbuje jeszcze o czym wspomniał @Piotr4d bo może jak ustawie idealnie biegun i będzie słabo to będę miał pewnoś..... o ku... przecież ja zapomniałem go wyważyć wczoraj... no.. ładnie.
 13. czy moje umiejętności graficzne klarownie obrazują sytuację? Może na tym zdjęciu co wstawiłem tego nie widać ale korzystałem z round stars w gimpie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.