Jump to content

wismat

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  533
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

873 Excellent

2 Followers

About wismat

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  nie mam zainteresowań
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher 150/750 (N), Atik 314L+ mono / Nikon D5300

  William Optics GT81 IV, QHY163m

  EQ6-R Pro

Kontakt

 • Instagram
  wismat

Recent Profile Visitors

6607 profile views
 1. Zakładaj zakładaj bo bardzo ciekaw jestem Zdjęcie bardzo ładne. Aż kusi żeby dokopsać jeszcze materiału aby welony złapać.
 2. Obiekt bardzo fajny i ciekawy. Interesujący opis. Co do samego zdjęcia to mam wrażenie ze przesaturowanie zjada detal. Nie mój gust, ale o gustach się nie rozmawia Jakbym umiał to bym obrobił nieco inaczej, ale nie umiem to się nie odzywam więcej
 3. ...3 godziny... wow! ja miałbym taki efekt pewnie przy 13...
 4. Mam i zdjęcie z Nikona. W sumie jak na pojedynczy strzał, teleskop newton 150/750 + folia badera to jestem zadowolony. Lunt to to nie jest, ale liczy się wspólna zajawka, nie? Chyba maksymalna faza u mnie ok 9,9%.
 5. Nie zrzucałem jeszcze wszystkich zdjęć ale to wydaje mi się całkiem ok. Większą fazę mam na nikonie a to qhy5L-II mono. Chyba z ciekawość, w wolnej chwili poszperam i sprawdzę jakie to szczyty księżycowe się zarejestrowały na tle Słońca.
 6. Dobra.. wiecej chyba nie wymyślę bez tilt adaptera, wyciągnąłem najwięcej "ile fabryka dała", że tak powiem... Jak dla mnie jest akceptowalne i to jest najważniejsze. Fajnie że filtry teraz się pokrywają mniej więcej. Czy to L czy Ha. Największa różnica jest w R ale może akurat naszła jakaś chmura lub ostrość nie była idealnie. Luminacja: RED: Na szczęscię większosć filtrów wygląda bardziej jak L. Rozwiązaniem problemu było obkręcenie filtra L o 180 stopni. Dziubek był na godzinie 12, a teraz jest na 6. Być może wsadzenie jeszcze raz filtra pomogło, ale wcześni
 7. Słuchajcie, odkręciłem koło, wyjąłem L, włożyłem jeszcze raz tym razem ptaszek zamiast na godzinie 12, dałem na godzinę 6, przykręciłem śrubami, skręciłem koło i okazało się że pola LRGBHaOS się pokrywają. Najlepsze jest to że w tilterze który został przegwintowany żeby mógł zostać podłączony w drugą stronę (żebym miał dostęp do śrub regulacyjnych) zerwał się gwint więc teraz ustawiam pole ... bez tiltera... bazuje na fabrycznym rotatorze oraz na regulowanym pierścieniem flattenerze (tam też mogę niewielkim kątem zarządzać). Na tą chwilę wygląda to tak jak poniżej. Dziś będę jeszcze dopieszcza
 8. Mroźna zima, nie będzie komarów - mówili …. Niech ten co tak mówił cwaniak rozstawi mi teraz setup … 

  1. lkosz

   lkosz

   to trzeba mieć:

   Kombinezon pszczelarski, oddychający FABIO 7221534091 - Allegro.pl

  2. Morth

   Morth

   Sucha wiosna - komarów długo brak.

  3. Łysy Łysy

   Łysy Łysy

   cały OFF wypsikany, na razie daje radę

 9. hmmm.. spróbuje tak jutro. Mam ogólnie crop na 10% obecnie. To zwiększę na testy do 90. Tylko ja tak też mam RGB, nie tylko wąskim paśmie. To mnie właśnie dziwi. Jedynie L odstaje od reszty filtrów.
 10. Ostrzylem. Masakryczna różnica zwłaszcza w lewym górnym rogu miedzy RGBHaOS a L. Z pon na wt ma być pogoda wiec sprawdzę czy obkrecenie filtra coś dało. Spróbuje w nocy jeszcze zamienić go miejscami. Jeżeli filtr L w innym miejscu w kole będzie dalej się inaczej „zachowywał” jak reszta filtrów to jest jakiś przekoszony i nic z tym nie zrobię chyba :/ a. No i celowałem w różne rejony nieba. Efekt ten sam.
 11. Nie wiem jak podejść do tematu. Cały czas starałem się złapać w miarę akceptowalnie pole na L i nie przejmować się RGB, natomiast zauważyłem, że o ile L nie dużo brakuje do ustawienia o tyle wszystkie pozostałe filtry są po prostu nie do zaakceptowania. I nie chodzi tylko o RGB, tak samo mam na Ha, S2 i O3 - ergo... coś jest nie tak z L, a ja mam bardzo źle ustawione pole o czym informują mnie pozostałe filtry... Dziś rano odkręciłem koło i jeszcze raz postarałem się zamontować filtr L (36 unmounted) sprawiając że strzałeczka (wskaźnik baadera) z godziny 12 powędrowała na 6. Może to coś da.
 12. Hej. Napisałem PW. Rozumiem ze koło 5x1,25’, tak?
 13. Ja to kopałem a w zasadzie wierciłem pod piera u mnie gdzie jest jakieś 140mnpm i tez miałem studnie. Ale jak lałem beton to wyparło wode Ważne żeby później podtrzymać pier dechami z każdej strony podczas schnięcia żeby poziom trzymal i żeby szpile już dobrze wsadzić pod top pier żeby zakres na północ był. Ale to pewnie wiesz
 14. Śledzę temat Bardzo fajnie jakbyś opisywał wszystkie kroki wraz z automatyzacją. Powodzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.