Jump to content

wismat

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  305
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

428 Good

3 Followers

About wismat

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  SW150/750, Nikon D5300, SW60/210, QHY5L II-M, HEQ-5 PRO mod

Recent Profile Visitors

1747 profile views
 1. też jestem ciekaw. Pasek zębaty na obiektyw i na małą tuleje z zagłebieniami przy DF? Ale to że masz DF to ostrzysz programowo z wyliczonym krokiem itp czy ostrzysz dalej manualnie tylko bardziej precyzyjniej dzięki focuserowni?
 2. Mam problem z licencją SGP po reinstalacji windowsa. Czy jak z poziomu przeglądarki usunę dany komputer w menadżerze licencji to mi wróci 1 licencja do ponownego wykorzystania czy jest jakiś inny sposób na re-rejestrację danego kompa? Nazwa robocza komputera jest ta sama...

  1. Show previous comments  4 more
  2. wismat

   wismat

   A na przyszłość możesz mi dać namiar na taki plik? Bo w sumie już wszystko ustawiłem tak jak było bazując na drugim komputerze tylko mam do zrobienia Flat Calibration Wizard. 
   Czy PHD2 też jest taki plik z ustawieniami co można go sobie skopiować gdzie to jest zapisany profil i kalibracja montażu itp? :)

  3. wismat

   wismat

   A w ogóle to uważajcie na CCleanera :) To on wykrzaczył mi w rejestrze montaż i nie mogłem tego odratować. Reinstalacja programów i sterowników nie pomagała. A punktu odzyskiwania systemu nie miałem. 
   Na początku myślałem że to wina kabla, później wina portu, później martwiłem się że coś z montażem, ale na drugim komputerze ciągle śmiga więc jednak ccleaner...

  4. isset

   isset

   Zapoznaj się z dokumentacją, życie stanie się prostsze :D 

   https://www.mainsequencesoftware.com/content/sgphelp/GeneralOptions.html

    

   Profile Directory:  SGPro stores equipment profiles as *.sgp files and user profiles as *.sgu files.When you create new profiles they will be saved to this directory.  By the same token, if you navigate to this directory, you can copy, backup or transport all of your profiles (possibly to a new machine).

 3. Tej szpilki nie zastosuje w pierze. Przecież te śruby co podesłałeś również nie mają gwintu przy rączce i również docisk służy do usuwania luzu. A taka śruba mi wejdzie pod spód top-piera.
 4. Martwią mnie te chmury w sobotę o 2 w nocy... ;)

  1.jpg

  1. AdamK

   AdamK

   Trzymaj się...! Jesteśmy z Tobą!

    

  2. lkosz

   lkosz

   Nie przejmuj się, prognozy na >72h są obarczone dużym błędem, zwłaszcza zachmurzenie. Możliwe że będzie całkowicie pochmurno :D

 5. Ok dzięki to stamtąd najwyżej sobie ściągnę. O dziwo szukałem w google na różne sposoby i nie mogłem tego znaleźć. Bardzo dziękuję za pomoc. Właśnie potrzebuje do HEQ5 na piera i ta z EQ3-2 nadaje się idealnie. Można zamknąć temat.
 6. Nie chce wam mącić w głowie, ale szparę na gwintowanej po całości śrubie zobaczyłem na statywie bez gwintu... śruba ma tą samą długość co ta rozgwintowana na środku i została tak samo dokręcona do końca. A szparę widziałem. Przykręciłem tą bez gwintu po środku i było idealnie. Mimo że mam taką śrubę, potrzebuje drugiej. Także jakby ktoś sprzedawał to zachęcam
 7. Właśnie jak miałem gwint na całości to zobaczyłem wczoraj że mi montaż nie dochodzi w 100% do statywu. Malutka szparka jest widoczna pod odpowiednim kątem. Najdziwniejsze jest to że można różne bajeranckie śruby kupić od ustawienia azymutu oraz do szerokość geo (taka jak taka co mi własnie dotarła), a nigdzie nie da się dostać tej dość ważnej i podstawowej śruby do przykręcenia montażu.
 8. O. warte weryfikacji. W sumie grosze kosztuje. Dzięki. Zamówię i sprawdzę. Ale jakby ktoś się odezwał ze śrubą docelową to w dalszym ciągu zapraszam
 9. Jakby ktoś miał na zbyciu śrubę do przykręcenia montażu eq3-2 od dołu to z chęcią bym nabył. Chodzi o tą śrubę ok 5cm z gwintem na samym jej końcu. Nie pamiętam czy była ta śruba w zestawie z montażem czy ze statywem ale raczej z aluminiowym statywem pod eq3-2. Może ktoś przeszedł na statyw stalowy i ma wolną taką śrubę do statywu aluminiowego...
 10. Czyli wszelkie opisy które są dostępne na Wikipedii itp odnoszą się do tego kiedy pierwsze fotony dotarły do Ziemi ? Czyli jak robiłem zdjęcie supernowej 2020 jfo w M61 w maju to powinienem napisać że właśnie wybuchła ? Czy może jednak powinienem napisać że zrobiłem zdjęcie supernowej, która wybuchła ok 50 milionów lat temu ?? Dla mnie druga opcja jest... łatwiejsza do przyjęcia. Z kolei też nie mogę napisać że ten wybuch ma 50mln lat jak widzę jak właśnie powstaje.. Hmmm W sumie kiedy wybuchła a jaki jej wiek obecnie obserwujemy to 2 różne rzeczy. Pytanie jest jak to jest podawane. Co tu jest standardem? Jeżeli opisujemy to na ile dany obiekt obecnie wygląda to faktycznie ma to sens, ale gryzie się to mi ze stwierdzeniem że coś ma właśnie tyle lat Dziwnie by było w sumie tez pisać że dana mgławica powstała 20tys lat temu, a widzimy ją w fazie 10tys lat bo jest oddalona o 10tys lat świetlnych. Ale tak by było najprecyzyjniej.
 11. Jak ma 10tys lat i oddalona jest 10tys lat to wynika że 500 lat temu nie było tego na naszym niebie, a wygląda jakby jednak była dużo starsza
 12. gdyby to trwało jeszcze dłużej niż sekundę
 13. Ach ten strzał w klawisz print screen podczas średniego seeingu
 14. Ale jak ustawiasz na gwiazdy, które są stosunkowo niedaleko obiektu który cię interesuje i dasz synchronizację to wtedy ponoć lepiej obiekt jest trzymany w kadrze. Taka legenda chodzi.
 15. Czy wy też widzicie gościa z pistoletem uciekającym przed chcącą go ugryźć rybą ?

  slon.png

  1. Show previous comments  5 more
  2. zubruu

   zubruu

   Już tak...

  3. seg

   seg

   To jest pistolet? Wygląda na pizzę podaną na dłoni..

  4. lkosz

   lkosz

   Raczej ośmiornica goniąca jej uciekające macki. A w tle pobrzmiewają echa "nas nie dogoniat"

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.