Jump to content

RomekAstrobaza

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,510
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

RomekAstrobaza last won the day on June 25

RomekAstrobaza had the most liked content!

Community Reputation

1,202 Excellent

About RomekAstrobaza

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 03/30/1980

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Radom

Recent Profile Visitors

4,593 profile views
 1. Przez trzy noce (24-25.06, 03-04.07, 08-09.07) udało uzbierać mi się w sumie 100 akceptowalnych klatek po 3 minuty. Ostatniej nocy pierwsza godzina w zbieraniu materiału przebiegała pomyślnie (na 10 klatek 7-8 było ok) ale potem coś się stało niewytłumaczalnego i tylko co trzecia-czwarta klatka nadawała się do użytku. Gwiazdki były albo rozjechane albo takie trochę przypominające literkę v. No i zamiast mieć 7-8 godzin materiału skończyło się na jedynie 5 Czego mnie nauczył ten obiekt? A tego, że niemodyfikowanym Canonem z centrum miasta takich obiektów trzeba unikać hehe Trzeba też w końcu zacząć robić sesje guidowane - wtedy zapewne nie będzie problemu z gwiazdkami . Przydałoby się jeszcze kilka innych rzeczy zacząć robić.... Dobra a poniżej moje wypociny - kolorki motyla nie takie jak w sieci - nie wiem jak ten kolor lepiej ogarnąć - ale dzięki temu motyl jest kolorowy - prawdziwy leni motyl hehe Zdjęcie to jest lekki crop i rezize by szumu tak nie było widać Ogólnie ze zdjęcia jestem zadowolony - to jest pierwszy raz gdzie przekroczyłem 3h materiału (tutaj 5) Następny obiekt będzie to M11 - czyli dzika kaczka. Zapewne także, skrócę czas ekspozycji ze 180 do 120s by było mniej odrzutów. Krytyka mile widziana - ale bez przesady hehe
 2. 3,5 h materiału z prawie centrum miasta niemodyfikowanym Canonem. Już wiem, że to był błąd celowanie w ten obiekt takim sprzętem z takiego miejsca Ale jak zacząłem to jeszcze dozbieram do ok 6h i wtedy zobaczymy jak bardzo zmniejszy się szum...?
 3. to jeszcze z tym kanalem L
 4. ostatnia próba. Dopóki nie dozbieram materiału odpuszczam sobie, bo szumi strasznie.
 5. Dobra robota. Świetne fotki.
 6. Mnie takie coś wyszlo. Zrezygnowałem z L bo cięzko się kadrowalo z nim. I nie jestem pewnien czy to te sam uęcie, bo nic nie kadrowałem a Twoje foto jakieś inne troche jest (używałem tiff-ow)
 7. trzeba po prostu dozbierać materiału - a wtedy będzie łatwiej z obróbką, bo jest ciężko. Cel jest dozbierać około 2,5 h by łącznie mieć ok 6h - wtedy powinno być ok. Choć wiadomo, że z prawie centrum miasta niemodyfikowanym Canonem to mordęga takie obiekty focić.
 8. Na dysku znalazłem ten materiał - więc raz jeszcze się pobawiłem. Wersja poniżej podoba mi się najbardziej. A Wam?
 9. Kolejne podejście dodatkowa godzina materiału dobierana. Jak dozbieram ok 6h - myslę, że wtedy będzie ok (obecnie jest 3,5 h) i wiem troszkę przekoloryzowałem dziś jeszcze pewnie raz podejdę do obróbki;)
 10. Daleko mi do Twoich osiągnięć z planetami. Ale nie poddaje się - będę walczyl
 11. masakryczne warunki były wczoraj - wiało i seeing fatalny ale spróbowałem i tak - wycelowałem w kierunku kompleksu Veila ale tylko udało mi się 10 klatek po 3 minuty i złożyć ( troszkę przykadrowany) ogniskowa 194 mm i f 5.6 i link do pojedynczej klatki https://1drv.ms/u/s!Al3brUaEmajUhGyIg40MmVGdAP-H Nie jest to niestety "elka" heheh A Wy co sądzicie?
 12. z wczorajszej nocy już sporo słabszy - wiatr silny i pływało wszystko. seeing tez masakra był.
 13. Witajcie. Niedawno zakupiłem sobie "przedłużkę" do standardowego "kita" czyli teleobiektyw Canon EF-S 55-250 4-5.6 IS STM. - no i przeszła mnie myśl czy by go nie wypróbować w astrofoto. Czy ktoś podejmował jakieś próby z tym obiektywem?? Szukając w necie to za dużo info nie ma - więc możliwe, że się nie nadaje do tego Czytając trochę na forach (typu canon board) czy oglądając na YT - wychodzi na to, że to bardzo udana konstrukcja - jestem ciekaw jak sprawdziłaby się w astrofoto?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.