Jump to content

Pablito

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1724
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

782 Excellent

2 Followers

About Pablito

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 12/28/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  4256696

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tczew
 • Sprzęt astronomiczny
  wszystko jest w sygnaturce ;)

Recent Profile Visitors

12810 profile views
 1. Wydaje mi się, że ok. 45 minut będzie optymalnie żeby nikt z mieszkańców Łodzi nie zasnął Postaram się zmieścić a jak ktoś będzie bardziej zainteresowany tematem to mogę zrobić mini-warsztat gdziekolwiek na terenie zlotu. Potrzebne jest w zasadzie jedynie miejsce na laptopa.
 2. Ponawiam pytanie. A może ktoś planuje podniesienie lustra w swoim teleskopie? Zrobimy nową piękną celę z 18 lub 27-mioma punktami podparcia. Do rozmiaru lustra 12" zrobią ją za free w firmie AstroFaktoria. Już nimi rozmawiałem
 3. Mój Nikon D5000 był na akcji serwisowej po gwarancji. Wszystko za free.
 4. Byłby ktoś chętny obejrzeć/posłuchać jak w prosty sposób projektuje się celę do lustra głównego w teleskopach za pomocą programu PLOP oraz przeniesienia danych do CAD? Najlepiej jakby ktoś z ATMowców miał lustro bo otrzyma rezultat projektowania w postaci pliku dxf/dwg lub nawet mogę zorganizować wykonanie elementów. Prezentacja będzie spontaniczna bo zakładam, że nie znajdę czasu na przygotowanie się ale coś chciałbym dać Wam od siebie
 5. Teoretycznie powinno być ok ale korektor może dostać trochę ciepła. Przelicz jaki ładunek energii będzie musiał przyjąć.
 6. Lunt LS50Tha i Lunt LS60Tha to zupełnie różne konstrukcje. Inny obiektyw (dublet-singlet), inny rozmiar wewnętrznego etalonu (20mm-35mm) i inny system układu obsługującego etalon. No i ten ostatni element dla back focusa tutaj jest kluczowy. Za to nowy Lunt LS60MT to już inna historia. Perfekcyjny dawca do przeróbek. Obecnie mam Coronado SM60 II przerobione na 150mm Istar h-alfa i działa bardzo dobrze. Oryginalny wyciąg helikalny to g#%no jakich mało ale wyciągnąłem tylko etalon i używam go z Crayfordem.
  1. Show previous comments  3 more
  2. Erik68

   Erik68

   Mam Fujiyamę HD ortho, i w testach na DS masakruje (dosłownie)wszystko,Pentaxy,Nikony,Vixeny.

  3. piotrkusiu

   piotrkusiu

   Erik-u, ty masz ponadprzeciętny wzrok, wręcz fenomenalny

  4. Erik68

   Erik68

   Taa powiedzmy, jak popatrzysz przez np.Nikona NAW5mm a potem przez Fujiyama HD ortho 5mm to tak jak porównać obraz z ziemie z tym z Hubbla, i to widać.Zresztą testy za niedługo wstawię...

 7. A ja mam w czarnych pudełkach i co mi zrobicie?
 8. Witajcie, Poszukuję jak w temacie - refraktor o średnicy ok.100mm i ze światłosiłą ok.F6-7. Pozdrawiam, Paweł
 9. Rik, a jak ze wsparciem softu dla tańszych odpowiedników? FireCapture ogarnia? W duże matryce nie będę się ładował przez konieczność stosowania większego BFa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.