Jump to content

Pablito

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1693
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

726 Excellent

2 Followers

About Pablito

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 12/28/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  4256696

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tczew
 • Sprzęt astronomiczny
  wszystko jest w sygnaturce ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lunt ma ERF wewnętrzny. Rozkręć tubę i sprawdź. Z odpowiednią złączką nie trzeba tutaj nic modyfikować i powrót do stanu fabrycznego będzie polegać jedynie na skręceniu etalonu z tubusem. Co do złączek to szukaj tokarza. Najlepiej lokalnie żebyś mógł dać gwinty na wzór. Krótkie chińskie achro mają słabą korekcję w czerwieni więc bym je sobie darował.
 2. Optymalny jest refraktor F7 bo pod taką światłosiłę masz optykę w etalonie. Krótsza powinna pociągnąć ale nie wiem jak wyjdzie ostrzenie bez obcięcia apertury bo w LS50 i tak za etalonem jest krótko. W samym Luncie masz całkiem spory ERF i najpierw bym sprawdził z tym wewnętrznym a nie wyrzucał kasy na pełnoaperturowy. Ostatnio na roztoczańskim zlocie odpaliłem rurę 150mm z wewnętrznym ERFem 50mm i nic się nie spaliło
 3. Jak w temacie. Poszukuję Lunta 50Tha, może być bez filtra blokującego (kątówki).
 4. LW ma offset więc nie będzie idealnie na środku, Ba, nawet nie może.
 5. Mała skucha. Ja mam wersję 2x52 a nie 3x65. Ale i tak zabiorę
 6. Mogę zabrać 150mm do h-alfa to przynajmniej Słońca nie będzie
 7. Swego czasu tutaj zamawiałem: http://www.klaushelmi.de/en/price-list-.html Jakość wykończenia nie była super-hiper ale przyzwoita i w dobrej cenie. Przy pełnej przedpłacie jest rabat.
 8. Powinien być zasilacz ale powerbank kupujesz we własnym zakresie. Ja mam UVkę od Olivera: https://beloptik.de/en/uv-ircut-on-kg3-filter/
 9. Marcin, Ty to lepiej tak se nie pozwalaj bo jak Panas się wkurzy to Łódź bokiem miniemy
 10. Co do prelekcji to mogę zaproponować pierwotną wersję czyli jeżeli jest ktoś z optyką, będzie miał optykę itp, to zaprojektuję tej osobie teleskop. Nie musi być Newton, inne układy optyczne też wchodzą w grę. Truss, pełna tuba itp itd. Najlepiej jakbym znał parametry wcześniej bo to nie będzie jedno popołudnie Niestety na warsztaty z budowaniem teleskopu nie zdążę się przygotować. Właśnie wróciłem z szycia dłoni (dramatyczna historia z happy endem) i mam ją wyłączoną na prawie dwa tygodnie.
 11. Słuchając na Spotify to jest od 1:58 do 2:37 Ja chętnie przygarną CD z autografem. Odbiór na jakimś zlocie? Będę wtedy mógł się odwdzięczyć :)
 12. Ja też nie zauważyłem tematu ale dzisiaj nadrobiłem zaległości Po pięciu odsłuchaniach już mogę coś napisać. Pięć razy nie dlatego, że musiałem ale chciałem, bo to cholernie dobry materiał! Ciekawe i spójne aranżacje. Postawienie na pianino jako wiodący instrument było odważne ale doskonale sobie z tym poradziłeś. Bardzo mi się podoba linia basu wyeksponowana w odpowiednich momentach. Oczywiście Like i Sub na yt poleciały Mam pytanie: w jakim celu użyłeś tej wysokiej częstotliwości w Outdazzled? Na słuchawkach kroi mózgownicę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.