Jump to content

gryf188

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1367
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

gryf188 last won the day on December 17 2020

gryf188 had the most liked content!

Community Reputation

2876 Excellent

3 Followers

About gryf188

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 08/18/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  limanowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12" , iOptron CEM25P, Canon 6D, Canon 100/2,8 Canon 200/2,8 L

Recent Profile Visitors

7362 profile views
 1. U siebie zauważyłem że im większe pole widzenia setupu tym dłużej trwa rozwiązanie klatki .
 2. No to albo za wcześnie robi flipa i montaż nie da rady tak daleko się cofnąć albo coś jest nie tak. U mnie SGP bez problemu robi flipa. Ja też pilota używam tylko do ostawienia 0 i przesunięcia osi RA podczas ustawiania na polarną. Mam nadzieję że przy ustawianiu Sharpcapem nie rozblokowujesz osi do przesunięcia o 90 stopni tylko przejeżdżasz pilotem.
 3. Tak Ważna jest pozycja startowa dlatego ja zawsze przed sesją po ustawieniu osi RA w pionie potwierdzam z pilota że to pozycja 0 , wtedy montaż nie pojedzie w żadną stronę za daleko.
 4. Jeśli wystartujesz z zaprogramowanej pozycji 0 ustawionej osi RA w pionie to CEM25 nie pojedzie tak daleko by się zderzyć z sobą lub zablokować . A w ogóle flipa robi dopiero po przejechaniu meridiana o kilka stopni więc nie ma opcji żeby w drugą stronę się zablokował bo zawsze zostaje jakiś zapas. Ogólnie możesz mu wprowadzić 2 opcje po przekroczeniu meridiana czyli automatyczny flip albo zatrzymanie. W drugiej opcji flipa musisz zrobić ręcznie. Najważniejsze to odpowiednie zaprogramowanie pozycji startowej. Niestety CEM25 to montaż typu Z więc oś RA wychyla się o jakieś 110 st
 5. Plate solve i kadrowanie mają z sobą wiele wspólnego. Plate solve weryfikuje rzeczywistą pozycję na niebie z tym gdzie wydaje się montażowi że się znajduje. . Po dojeździe do obiektu program wykonuje krótką klatkę i na podstawie tej klatki wylicza gdzie naprawdę jest. Użycie plate solve pozwala na skorygowanie niedokładności alignacji montażu i zsynchronizowanie rzeczywistej pozycji z założoną. Program taki jak SGP korzysta z plate solve do dokładnego wykadrowania obiektu. W SGP po wpisaniu danych teleskopu i kamery i wyświetleniu obrazu interesującego nas obszaru pojawia się r
 6. Rzeczywiście w miniaturze zdjęcie wygląda bardzo dobrze i jest przyjemne w odbiorze , no może poza nierównym tłem . Oczywiście autor może napisać że niebieska tonacja mu odpowiada i tak może być ale trochę niebieskiego i zielonego jest do zdjęcia. Po powiększeniu do pełnych rozmiarów widać że coś niedobrego stało się w tych ciemniejszych partiach, na pyłówkach wyglądają jak odcięte placki bez przejść tonalnych.
 7. Tylko że w Bukowcu z ośrodka będzie to trudne jeśli nie niemożliwe, być może będziesz musiał się ruszyć poza teren zlotu.
 8. Przykro to słyszeć ale wielkie dzięki za to co zrobiłeś dla promocji polskiej astrofotografii .
 9. To samo Ha , ale niebo raczej wiejsko podmiejskie z naciskiem na wiejsko
 10. Kilka tygodni temu robiłem testy kamery i obiektywu . Wyszło z tego kilkanaście klatek Ha pętli Barnarda które nie są jakimś dokończonym zdjęciem więc ląduje tu . Przy okazji okazało się że jednak mam jakieś ugięcia i nieosiowość na złączce pomiędzy kamerą i obiektywem co widać doskonale na gwiazdach Atik 490 ex Sigma 50 Art klatki po 10 minut.
 11. Podoba mi się to zdjęcie , bez nadmiernego procesingu bardzo naturalne i przyjemne w odbiorze.
 12. Wiosna idzie , powoli ale do przodu Materiału nie za dużo , czekamy w takim razie na więcej.
 13. Różnica duża na plus . Możesz zdradzić jakieś zasadnicze różnice w podejściu do tego materiału ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.