Jump to content

gryf188

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1148
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

gryf188 last won the day on May 13

gryf188 had the most liked content!

Community Reputation

2254 Excellent

2 Followers

About gryf188

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 08/18/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  limanowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12" , iOptron CEM25P, Canon 6D, Canon 100/2,8 Canon 200/2,8 L

Recent Profile Visitors

5358 profile views
 1. Lub po kilkudziesięciu minutach się zatrzyma albo będzie chciał zrobić flipa , bo zapamiętuje ostatnia pozycję przed wyłączeniem
 2. Co do 14 Samyanga to miałem go i w połączeniu z FF nie byłem z niego całkowicie zadowolony . Może to wina mojego egzemplarza ale i ostrość w narożnikach i dystorsja była spora.
 3. Twoje zdjęcia są zawsze niesamowicie wyważone i wydaje się że w tych pyłach jest tam jeszcze zapas z którego można by coś wycisnąć, może warto by trochę poeksperymentować.
 4. Sam miałem 500D i przesiadłem sie na 6D mkI , powiem tak że była to jedna z lepszych decyzji. Ciężko będzie ci coś lepszego znaleźć w takim budżecie .
 5. Dzięki @Tayson , a już mi się wydawało że jest dobrze Jednak po twoich zabiegach wygląda lepiej.
 6. Trochę jeszcze podłubałem przy tym kwiatku .
 7. Namówili Usunąłem trochę tego szumu kolorowego.
 8. Jakoś tak się złożyło że zachciało mi się poeksperymentować i żeby mieć większy FOV do Ed-ka 120 podpiąłem Canona 6d. Okazało się od razu że nie obsługuje on pełnej klatki i wyszła dosyć duża winieta , dlatego kadr to crop tak mniej więcej z rozmiaru FF do APS-C. Sama mgławica bardzo dobrze znana więc wiele tu nie będę się rozpisywał . Jedną ciekawą informację wyszperałem szukając informacji o Irysie. Normalnie mgławice refleksyjne mają kolor niebieski , jednak tutaj ta kolorystyka jest zaburzona . Okazuje się że jak centralna część jest niebieska ale już zewnętrzne otoczki mgławicy mają lekko różowy zafarb spowodowany znajdującymi się tam składnikami węglowodorowymi . SW ED120 canon 6D 52X300 sek ISO1600
 9. Przypomniałem sobie jeszcze o jednej sprawie, od samego początku chciałem żeby w budynku pojawiła się mała galeria astrofotografii i co ważne żeby to były zdjęcia z naszego polskiego podwórka . Zdjęcia wiszą na ścianach po drodze do obserwatorium na 3 piętrze oraz kilka na sztalugach przy wejściu i tu chciałbym podziękować @wessel @Piotr4d @Pav1007 @Grzędziel @MaPa @Duser za udostępnienie swoich zdjęć .
 10. Obserwatorium zajmuję się ja oraz kolega Kuba , pokazy i obserwacje do czasu epidemii prowadziłem ja sam lub razem z kolegą. Kółkiem astronomicznym zajmuje się Kuba.
 11. Główny setup to Esprit150 z wyciągiem i focuserem Moonlight na montażu 10micron HPS2000 na pierze PierTech , kamera Atik 490ex z 7 pozycyjnym kołem filtrowym z filtrami RGB i NB oczywiście . Poza tym nie licząc komputerów , laptopa i innych drobnych rzeczy jest jeszcze montaż AZ-EQ6 , SW ED120, Lunt60 , kilka lornetek, Synta 10" dobson GoTo, Canon 250D . Nic mi o tym nie wiadomo chyba że problem był z terminem . Jakieś konkrety, bo rzucić jakimś oskarżeniem bez potwierdzenia jest łatwo.
 12. @komprezO czym ty mówisz ? Wyposażenie całego obserwatorium kosztowało może tyle , a to jak napisałem wcześniej nie tylko Esprit na montażu ,z tego co wiem Esprit 150 to jakieś 25 tyś zł i jest to naprawdę niezły refraktor. Cały budynek to nie tylko obserwatorium , w zasadzie obserwatorium zajmuje pewnie mniej niż 10% całości . Całość to budynek wielofunkcyjny i na lokalizację wpływ miało wiele czynników i astrofoto nie było priorytetem . Wypowiadasz się na temat konfiguracji , poszczególnych elementów i ogólnie całości bez jakiegokolwiek rozeznania .
 13. @komprez od początku masz jakieś fatalne opinie o całym przedsięwzięciu. Jak napisałeś nie pofatygowałeś się ani raz żeby potwierdzić te swoje domniemania co do złej konfiguracji sprzętu i bezsensowności jego zakupu. Poza głównym setupem jest też na wyposażeniu trochę innego sprzętu , tak z głównego jak i z mobilnego zestawu prezentowałem zdjęcia. Jakkolwiek może nie są idealne ale to raczej nie z powodu sprzętu a raczej obsługującego ,wrzucę kilka dla przypomnienia. Trzeba jednak nadmienić jedną rzecz ,astrofotografia nie jest podstawowym i jedynym celem działalności Astrocentrum. Lokalizacja niezaprzeczalnie nie jest dobra dla astrofotografii ale dla propagowania astronomii oceniłbym ją już zgoła odmiennie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.