Jump to content

gryf188

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  937
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

gryf188 last won the day on August 22

gryf188 had the most liked content!

Community Reputation

1,657 Excellent

1 Follower

About gryf188

 • Rank
  Wega
 • Birthday 08/18/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  limanowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12" , iOptron CEM25P, Canon 6D, Canon 100/2,8 Canon 200/2,8 L

Recent Profile Visitors

3,671 profile views
 1. Odszumi bardziej , to niektórzy powiedzą "mydło"
 2. Nie jest łatwo ale sprawdzałem , da się
 3. To źle zrozumialem się z Gabrielem , bo pytalem go o gwiazdę ze zlotu i ppdrzucił mi ten link .
 4. Tam w tle jest kilka fajnych galaktyczek , super wyglądają. W kolorze dla mnie wygląda bardziej przestrzennie i ciekawiej.
 5. W czasie zlotu patrzyłem na żywo jak nagle gwiazda znika ot tak po prostu, niesamowite wrażenie . Zawsze to przyjemnie pobić jakiś rekord Gratulacje !
 6. Jeśli jest na flatach to powinno zniknąć na zdjęciu .
 7. Nie wygląda to dobrze , zbyt dużo maskowania i wyciągania samej galaktyki w oderwaniu od tła, w dodatku struktury galaktyki giną w tym zbyt jasnym tle.
 8. To był dobry pomysł na zlocie żeby zając się tym obiektem , ponad 60 klatek L-ki dało naprawdę dobry efekt , mimo ciemnego obiektu newton f4 robi swoje . Czekam na kolor Interesujący jest ten wąski pas pyłowy z lewej strony głowy sępa/orła .
 9. Niestety gwiazdy w tlenie chyba załatwił cirrus, bo rozlewały się z każdą kolejną klatką , a że klatek było mało to szkoda było mi je wywalić . Niestety pogoda nas nie rozpieszcza więc postanowiłem wykorzystać ich jak najwięcej . @Tayson , kolorystycznie mi się bardziej podobała wcześniejsza wersja Bogdana SHO ale spróbuję trochę tym kolorem jeszcze się pobawić.
 10. M27 bicolor Ha OIII OIII . Dosyć mocno wyciśnięte zdjęcie, ale że klasycznych ogryzków jest cała masa to chciałem mieć go z tą interesującą otoczką. Całość zbierana z centrum miasta. Esprit 150 , Atik 490ex Ha 20X900 OIII 20X900 .
 11. Nie musisz mi mówić , w tamtym roku męczyłem się prawie takim samym kadrem ale miałem jednak więcej klatek.
 12. @Adamo Dzięki za kolejny świetny zlot, @Pav1007 za warsztaty a wszystkim za świetne towarzystwo . Gratuluję zwycięzcom Koła fortuny drużynie "Za długi" , a pozostałym dziękuję za udział , w tym roku poszliśmy w dosyć oryginalne nazwy drużyn Przy okazji przepraszam za niedociągnięcia w prowadzeniu , ale to był debiut w zastępstwie Mirka. Cieszę się też że mogłem poznać kilka nowych osób . Doz zobaczenia na następnym zlocie.
 13. Ale postrzępione te pyły , mi tak się nie udało tego wyciągnąć . Mamy podobny kadr z przed roku , tylko u ciebie są Plejady a u mnie była Kalifornia Nie powiększone zdjęcie wygląda genialnie, jednak w pełnej rozdzielczości widać że brakło klatek . Twój Cefeusz był świetny przy podobnej ilości klatek , tu jednak na tych najciemniejszych fragmentach wyszły jakieś dziwne ciapki.
 14. Wydawało mi się zawsze że IFN ma jednak kolorystykę jaśniejszą , odmienną od typowej mgławicy pyłowej . Pierwsza wersja wydaje mi się lepsza .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.