Jump to content

gryf188

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1233
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

gryf188 last won the day on August 11

gryf188 had the most liked content!

Community Reputation

2405 Excellent

2 Followers

About gryf188

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 08/18/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  limanowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12" , iOptron CEM25P, Canon 6D, Canon 100/2,8 Canon 200/2,8 L

Recent Profile Visitors

5845 profile views
 1. Czyżby samoloty uziemili że zająłeś się z powrotem astrofotografią ? Zdjęcie klasa .
 2. Świetne , zwłaszcza razem z Hełmem Thora co daje też bezpośrednie porównanie wielkości obydwu obiektów.
 3. No i bardzo dobre zdjęcie jest jeszcze lepsze .
 4. I to jest niewłaściwe podejście bo każde zdjęcie jest inne i każde coś wnosi . Może być punktem odniesienia dla innych. Co i jakie efekty można uzyskać konkretnym sprzętem , jakie czasy ktoś użył, jaki efekt uzyskał . Przecież to nie wyścig o najlepsze zdjęcie ale podzielenie się swoim wysiłkiem i radością że udało się coś osiągnąć. Zdjęcie Kamila świetne po całości , czas ekspozycji i jasny sprzęt to dobre połączenie dla ciemnych mgławic pyłowych . Troszkę brakuje mi jakości na samym Irysie ale to mało znaczący szczegół.
 5. Musztardowy w modzie albo przynajmniej był . Na początku też mnie trochę raził ale teraz powiem że nawet mi się podoba, w dodatku jak na kamerkę kolorową wyszedł bardzo przyzwoity detal.
 6. Miło widzieć nową twarz na forum . Tak to bywa z astrofotografią . Nim się obejrzysz już po tobie i sprzedajesz nerkę żeby kupić sprzęt Temat rzeczywiście kontrowersyjny bo widzę że zaprzeczasz sam sobie . Na początku piszesz że temat dla nie cukierkowych kolorów a potem sam piszesz że cukierkom trudno się oprzeć .
 7. Dla mnie jest bardzo dobrze .
 8. Bardzo ładnie , druga wersja bardziej przejrzysta. Mnie poza samym wieszakiem najbardziej urzekła malutka gromadka z lewej strony Wieszaka NGC6802 która wygląda pięknie i świadczy o dobrej jakości zdjęcia bo nie zlała się w jedną ciapę , widać każdą pojedynczą gwiazdkę
 9. Bardzo przyjemne zdjęcia , bez nadmiernego procesingu i przekontrastowania .Szkoda tylko że aparat nie modyfikowany .
 10. Minimalistyczne podejście do astrofotografii na zlocie zaowocowało u mnie postawieniem aparatu na statywie i porzuceniem go dla innych rozrywek , zwłaszcza towarzystwa zlotowiczów i 50-tek Bartka i Marcina, przy okazji dzięki za widoki którymi mnie uraczyliście. W efekcie naklepało się trochę klatek z których poskładałem krótki timelapse. Widać jaki ruch panował na polu astrofotograficznym
 11. Tego w takim razie nie przeskoczysz , ja bym spróbował obniżyć trochę poziom tła.
 12. Niestety to nie Namibia gdzie taka ilość materiału byłaby wystarczająca. Miejskie niebo wymaga znacznie większej ilości materiału żeby było łatwiej obrabiać i uzyskać dobry efekt.
 13. Sprawdź flata mocno rozciągniętego tak żeby było widać wszystko co powinien zdjąć ze zdjęcia , nie tylko winietę ale też wszelkie paprochy w torze optycznym. Porównaj potem zdjęcie z flatem i bez nie tylko w kierunku winiety ale też paprochów wpływających na tło zdjęcia. Żeby to zobaczyć obejrzyj zdjęcia z flatem i bez mocno rozciągnięte tak żeby wszystkie wady tła były widoczne. Wtedy będziesz widział czy flat zadziałał czy nie.
 14. Kiedyś zrobiłem flaty z innym ISO i wtedy program nie chciał mi ich odjąć. Jak wygląda twoja klatka flat , konkretnie jak wygląda jej histogram ?
 15. Teoretycznie flaty powinny załatwić sprawę winiety . Sprawdzałeś jak wygląda stack z flatem i bez, być może flat nie został odjęty. Kolorystyka bardziej podoba mi się w pierwszej wersji a idealna byłaby gdzieś pomiędzy tymi dwiema.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.