Jump to content

gryf188

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  899
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

gryf188 last won the day on August 22

gryf188 had the most liked content!

Community Reputation

1,617 Excellent

About gryf188

 • Rank
  Wega
 • Birthday 08/18/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  limanowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12" , iOptron CEM25P, Canon 6D, Canon 100/2,8 Canon 200/2,8 L

Recent Profile Visitors

3,544 profile views
 1. Piękne zdjęcie , zadziwia mnie to że z 1h naświetlania uzyskałeś taki efekt.
 2. Na brak detalu składa się kilka elementów. Pierwszy to jednak tylko 28 mm ogniskowej , dlatego ten kadr byłby świetny jako mozaika ,drugi lekko pojechane klatki , trzeci to pełna dziura a i odszumianie też pewnie swoje zrobiło .
 3. Masz rację że jest tam trochę niebiesko ale patrząc na zdjęcie po całości wydawało mi się że ma to swój urok i pozostawiłem tak jak jest. Przymknięcie obiektywu nie usunie całkowicie wad w narożnikach , jednak znacznie je poprawia a dodatkowo wpływa na ostrość obiektywu .
 4. Projekt ambitny , ale obiekt trafił na godnego przeciwnika więc na pewno wyjdzie z tego coś dobrego
 5. Pełnia była okazją do testów adaptera obiektywu i kamery z kołem filtrowym , a że pogoda dopisała udało się zebrać trochę materiału . Niestety okazało się po fakcie że obiektyw pozostał na pełnej dziurze zamiast być przymknięty do f3,5 a i prowadzenie nie było idealne. W każdym razie poglądowo Łabędź załapał się w dużej części. Ha 3h OIII 1,5h SII 1,5h Atik 490ex + Tamron 28-75 /2,8
 6. To jeden z ulubionych obiektów , łatwo na nim się wyłożyć zwłaszcza w kolorze. Bardzo ładnie wygląda to Ha , choć po 12h palenia to powinno dobrze wyglądać Niedawno zastanawiałem się nad przewagą miejscówek gdzie można mieć kilka nocy pogodnych pod rząd , kiedy można sobie zaplanować dłuższe projekty , a nie wyrywanych godzin z pogodnym niebem. Z drugiej strony taka dawkowana przyjemność jest może bardziej satysfakcjonująca
 7. Na to kiedy idzie się spać na zlocie, pogoda nie ma żadnego wpływu
 8. Wersja "gwieździsta " dużo bardziej mi się podoba , wygląda bardziej naturalnie .
 9. Oczywiście masz 100% racji , to tak dla beki przypomniałem jego akcję z zabawą EQ2
 10. Czekajcie , przypomniałem sobie że @Lukasz83 robił niedawno zdjęcia newtonem powieszonym na EQ2 i dał radę . Tylko nie wiem czy ktoś inny mógłby to jeszcze zrobić a w każdym razie próbować
 11. Czyli jednak nie ma w tym zestawie niczego co nadawałoby się do astrofotografii.
 12. Dlatego wczoraj pytałem czy to EQ3 to jest EQ3-2. Autor napisał że tak ,to EQ3-2, który może być już jakąś bazą astrofoto , więc jest tu jakaś niejasność .
 13. Tair 3s to chyba najbardziej budzetowy sensowny obiektyw .
 14. Brniesz w ślepą uliczkę , nic dobrego z tego nie wydusisz a tylko wyrzucisz pieniądze w "błoto". Ten teleskop nie nadaje się do astrofoto, Jeśli chodzi o montaż , to piszesz EQ3 , masz na myśli EQ3-2 ? Jeśli tak to jest jakaś baza na której możesz zbudować prosty zestaw astrofoto.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.