Jump to content

gryf188

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1399
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

gryf188 last won the day on December 17 2020

gryf188 had the most liked content!

3 Followers

About gryf188

 • Birthday 08/18/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  limanowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12" , iOptron CEM25P, Canon 6D, Canon 100/2,8 Canon 200/2,8 L

Recent Profile Visitors

8156 profile views

gryf188's Achievements

3k

Reputation

 1. Maćku zgadzam się z tobą że trzeba się rozwijać i poprawiać swój warsztat. Sprzęt nie ma tu znaczenia , niechlujstwo nikogo nie tłumaczy ale popadanie w przesadny perfekcjonizm i negowanie niedopracowanych zdjęć też nie jest dobre. To w końcu tylko hobby i jeśli ktoś miał tylko godzinę na zebranie materiału to nie powód żeby negować jego zdjęcie. Nie każdy ma czas na zebranie 15-20 godzin materiału a jeśli będziemy krytykować każde nieperfekcyjne zdjęcie to z forum zostanie ostatecznie forum kilku osób wzajemnej adoracji. Sam miałem okresy kiedy poświęcałem na zdjęcie kilkanaście godzin a przychodzi też czas kiedy mam 2-3 godziny i cieszy mnie pokazanie nawet słabego efektu. Ja uważam że i więcej prac nawet słabych tym większa zachęta do publikowania a nie do chowania w szufladzie . Forum na tym tylko korzysta bo się rozwija. Na koniec powiem jeszcze jedno , kiedyś zwróciłeś uwagę że nie interesuje cię kolejna tysięczna M31 czy inna klasyczna emka tylko wyszukujesz słabe SNR-ów czy planetarki bo to ambitne i sensowne. Jak łatwo rzucać takie uwagi z obecnego twojego punktu widzenia . Napisz tylko czy zaczynałeś od tak wymagających obiektów? Pamiętasz może jakie obiekty prezentowałeś jako pierwsze na forum , czy były to jakieś SNR-y?
 2. Super że są takie pomysły bo widać że i canonem można się porwać na ten słaby obiekt.
 3. No i jest wszystko tak jak ma być
 4. Ta mgławica zawsze robi na mnie wrażenie . Bardzo ładnie wyszło . Co do nazwy to dawniej niektórzy nazywali tego stwora mrówkojadem
 5. I żeby jechać tak daleko skoro u nas wszędzie można zrobić równie dobre zdjęcie worka węgla
 6. Niestety materiału nie jest za dużo a i niskie położenie obiektu nie ułatwia sprawy . Z widocznych mankamentów to uroku nie dodają pomniejszone nadmiernie gwiazdy bo teraz masz większość z dziwną otoczką. Na pewno też poziom tła ogólnie jest wysoki i trochę nierówny, zobacz czy nie lepiej iść w tym kierunku z tłem.
 7. Powiększone pokazuje ładnie detale ale cały urok dla mnie tkwi w oglądaniu jako całości bo wtedy ukazuje całe piękno jako zwarta struktura rzeczywiście przypominająca tytułowy worek. Technicznie też bardzo mi się podoba . Może to moja wyobraźnia ale z lewej strony zarysowuje się jakby głowa wilka lub psa
 8. I ja też Jeno mój qń jakiś taki mały przy tym Pawła Ładnie , udało się złapać fajny detal zwłaszcza na IC 4601.
 9. I proszę ,można galaktyki fotografować z miasta . Tło może trochę ciapkowate i koloru gwiazd nie za dużo ale galaktyka całkiem całkiem. Warto czasem poeksperymentować.
 10. Łukasz to dobry krok Zdjęcia zacne.
 11. Tak na szybko , największa ciemna mgławica to Barnard 343 i koło niego mniejszy Barnard 344 a nad nim LBN 223. W Łabędziu jest też 193 skatalogowanych obszarów HII przez panów Dickel-Wendker-Bieritz którzy opracowali katalog DWB . Z tego co wiem to w okolicy Barnarda 343 jest DWB41 i DWB 35. Z boku gromada IC 1311 i DWB 59.
 12. Dobrze widzieć Twoje zdjęcie Wyszła bardzo fajna i klimatyczna fotka.
 13. Zdjęcie bardzo ładne ale robienie z miejscówki jakiejś tajemnicy .... zdjęcie też możesz trzymać w tajemnicy przecież jeszcze ktoś rozpozna ten krajobraz Większości z nas przyjemnie jest podzielić się fajną miejscówką bo to przecież hobby a nie wyścig.
 14. Gratulacje za wybór obiektu i uzyskany efekt .
 15. Mam nadzieję że byłeś bardziej cierpliwy niż w 2019 roku . Super relacja , czekamy na fotki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.