Jump to content

gryf188

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1398
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

gryf188 last won the day on December 17 2020

gryf188 had the most liked content!

Community Reputation

2982 Excellent

3 Followers

About gryf188

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 08/18/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  limanowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12" , iOptron CEM25P, Canon 6D, Canon 100/2,8 Canon 200/2,8 L

Recent Profile Visitors

7768 profile views
 1. Super że są takie pomysły bo widać że i canonem można się porwać na ten słaby obiekt.
 2. No i jest wszystko tak jak ma być
 3. Ta mgławica zawsze robi na mnie wrażenie . Bardzo ładnie wyszło . Co do nazwy to dawniej niektórzy nazywali tego stwora mrówkojadem
 4. I żeby jechać tak daleko skoro u nas wszędzie można zrobić równie dobre zdjęcie worka węgla
 5. Niestety materiału nie jest za dużo a i niskie położenie obiektu nie ułatwia sprawy . Z widocznych mankamentów to uroku nie dodają pomniejszone nadmiernie gwiazdy bo teraz masz większość z dziwną otoczką. Na pewno też poziom tła ogólnie jest wysoki i trochę nierówny, zobacz czy nie lepiej iść w tym kierunku z tłem.
 6. Powiększone pokazuje ładnie detale ale cały urok dla mnie tkwi w oglądaniu jako całości bo wtedy ukazuje całe piękno jako zwarta struktura rzeczywiście przypominająca tytułowy worek. Technicznie też bardzo mi się podoba . Może to moja wyobraźnia ale z lewej strony zarysowuje się jakby głowa wilka lub psa
 7. I ja też Jeno mój qń jakiś taki mały przy tym Pawła Ładnie , udało się złapać fajny detal zwłaszcza na IC 4601.
 8. I proszę ,można galaktyki fotografować z miasta . Tło może trochę ciapkowate i koloru gwiazd nie za dużo ale galaktyka całkiem całkiem. Warto czasem poeksperymentować.
 9. Łukasz to dobry krok Zdjęcia zacne.
 10. Tak na szybko , największa ciemna mgławica to Barnard 343 i koło niego mniejszy Barnard 344 a nad nim LBN 223. W Łabędziu jest też 193 skatalogowanych obszarów HII przez panów Dickel-Wendker-Bieritz którzy opracowali katalog DWB . Z tego co wiem to w okolicy Barnarda 343 jest DWB41 i DWB 35. Z boku gromada IC 1311 i DWB 59.
 11. Dobrze widzieć Twoje zdjęcie Wyszła bardzo fajna i klimatyczna fotka.
 12. Zdjęcie bardzo ładne ale robienie z miejscówki jakiejś tajemnicy .... zdjęcie też możesz trzymać w tajemnicy przecież jeszcze ktoś rozpozna ten krajobraz Większości z nas przyjemnie jest podzielić się fajną miejscówką bo to przecież hobby a nie wyścig.
 13. Gratulacje za wybór obiektu i uzyskany efekt .
 14. Mam nadzieję że byłeś bardziej cierpliwy niż w 2019 roku . Super relacja , czekamy na fotki.
 15. Uważam że kadr jest bardzo interesujący i poza Trąbą jest tam kilka fajnych ciemnych struktur . Rzeczywiście gwiazdy trochę rażą ale ogólnie zdjęcie mi się podoba .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.