Jump to content

MarcinSn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1415
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MarcinSn last won the day on November 6 2018

MarcinSn had the most liked content!

Community Reputation

5776 Excellent

About MarcinSn

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 02/21/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.patrzwniebo.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Duchowość
  Filozofia
  Muzyka (Bruckner)
  Rower
  Góry
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 12", SCT 6", WO 70, DO 15x70, Nikon10x50.

Recent Profile Visitors

8907 profile views
 1. Coraz bliżej. Zdjęcie na szybko z wczoraj (25 lutego), a świetle miasta i Księżyca w pełni.
 2. Mi pomógł ten tutek: https://www.youtube.com/watch?v=cQJ-z_KdLxE Przy czym ja używam Gimpa, więc nazwa analogicznego filtra to "współrzędne polarne" w grupie filtrów "zniekształcenia".
 3. @Lukasz77 nie gniewaj się, że Ci tu zaśmiecam moimi próbami, ale zainspirowany właśnie Twoim zdjęciem spróbowałem i ja powalczyć z tego typu panoramą i mieć też swoją małą planetkę , ale najpierw nie wyjeżdżając nigdzie, stąd mam "osiedlową planetę" z Krakowa. Okazuje się, że obiektyw typu rybie oko, jaki wybrałem, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, bo mocno zniekształca ziemską panoramę i miałem trudności ze sklejeniem. Następnym razem spróbuję z jakimś zwykłym obiektywem, choć trzeba będzie więcej zdjęć. Tutaj to jest 8x10s (4 dół i 4 niebo), ISO 100, Samyang 12mm, Nikon D5300. Zdjęcie z 22
 4. No Łukasz musiał opuścić na chwilę naszą planetę, żeby zrobić jej zjecie. Może z Księżyca? Albo z jednej z kamerek Perseverance? Te -150 °C wydaje się być jakąś podpowiedzią...
 5. Uchwyciłeś planetę Ziemię i to w momencie tranzytu przez Słońce - stąd taki poblask dokoła :) No i niezły detal :) Pięknie wyszło i super pomysł!
 6. Za ponad 2,4 miliarda $, to aż nie wypada na nie nie popatrzeć ;)
 7. Przejściówka z M74 na M42:
 8. Jak wiadomo, z początkiem marca Mars zbliży się do Plejad. Nie tak blisko, jak Wenus rok temu, ale zawsze coś. Zdjęcie z wczoraj (Kraków, 14 lutego) i symulacja ze Stellarium.
 9. Do zrobionej i zamieszczonej już wyżej fotki dodaję opis gwiazdozbiorów, w większości zimowych
 10. U mnie tło ok, bardzo mi się podoba (jak również obiekt główny, który też świetnie wyszedł); ale ja też zapominałem przy obróbce o M32 i biedaczka zostawała przepalona...
 11. Korzystając z Sequatora udało mi się zestackować z horyzontem jeszcze jedno zdjęcie, z którym zupełnie nie radziłem sobie z ręcznym łączeniem krajobrazu i gwiazd. Teraz trochę szkoda, że nie skierowałem aparatu jednak trochę niżej (za bardzo byłem zachłanny na niebo). Nikkor 35mm, f/1.8 (@ f/3.5) Nikon D5300, statyw fot., 30x10s., ISO 3200, crop, Witów, 11.01.2021 r.
 12. Faktycznie coś nie tak może z ustawieniami opcji stackowania, albo już przy zbieraniu materiału. Mnie, po walce ze wstępnym wyrównaniem tła, udało się jedynie tyle wyciągnąć (Fitswork i Gimp):
 13. U mnie, waga aparatu sprawia, że lekko mi wyciąg leci, a z nim ostrość - muszę bardzo mocno wyciąg blokować śrubą. Może to to?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.