Jump to content

MarcinSn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,257
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MarcinSn last won the day on November 6 2018

MarcinSn had the most liked content!

Community Reputation

4,839 Excellent

About MarcinSn

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 02/21/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.patrzwniebo.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Duchowość
  Filozofia
  Muzyka (Bruckner)
  Rower
  Góry
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 12", SCT 6", WO 70, DO 15x70, Nikon10x50.

Recent Profile Visitors

5,389 profile views
 1. ISS robione było w ognisku głównym teleskopu SCT 6" (F=1500mm), Nikodem D3100. Sprzęt rozstawić trzeba trochę wcześniej (by się ochłodził, ale też nie za dużo wcześniej, żeby nie skropliła się na nim rosa, jeśli nie stosujesz grzałek). Jakąś minutę przed czasem tranzytu robię już zdjęcia (albo serię zdjęć przy pomocy wężyka spustowego), albo włączam nagrywanie filmu. Jak Księżyc, czy Słońce są nisko nad horyzontem, to ISS jest daleko i jest mały, jak niestety na moich zdjęciach. Trzeba polować na tranzytu wysoko na niebie.
 2. Powyższe prace ukazują prawdziwy rozwój i postęp , oby tak dalej! Dla odmiany uważam, że ja stoję w miejscu, a więc i trochę się cofam, ale to sprawka coraz mniejszej ilości czasu na jakieś większe projekty. Mimo wszystko decyduje się pokazać tu moją całoroczną pracę, która i tak daje mi dużo radości.
 3. Również polecam Nikon ex 10x50. Mam ją, jak też i większe lornetki, ale to Nikonem oglądam najczęściej, bo jest najporęczniejsza, a pod ciemnym niebem pokazuje naprawdę wiele! Do przyrody i obserwacji krajobrazów też ją używam, więc jak dla mnie jest wszechstronna. Nie mówiąc, że jakościowo w swojej cenie, to jak najbardziej trafiony wybór.
 4. Ale długi! Gwiazdy zatoczyły połowę okręgu - najlepiej widać to na Polarnej. A to drzewo tak zamaszyście rozkręciło całą sferę niebieską...
 5. Nie dość, że wykorzystujesz przeciwwagę jako drugi aparat, to jeszcze żal Ci kadru i zarówno z jednej jak i drugiej strony musi znało się znaleźć po kilka obiektów. Nie jest to zachłanność?
 6. Sprzed trzech dni, z 30 listopada. 5x30s., Nikon D5300, Nikkor 55-200mm (200mm), Sky Watcher Adventurer, ISO 800.
 7. A ja na pręcie przeciwwagi zawsze montowałem... ciężarek
 8. Złapałem tę kometę pod koniec października sprzętem przenośnym (na Sky Watcher Adventurer), będąc kilka dni w Szczyrku. To, że ją było widać na zdjęciach z najprostszego Nikkora 55-200mm (200mmm) bardzo mnie ucieszyło. Dwa zdjęcia: z 21.10.2019 (w pobliżu Mirach i Duch Miracha NGC 404) i z 26.10.2019 (1:00 AM, w pobliżu po lewej stronie μ And), oba po około 25x30s., ISO 3200.
 9. W sumie też jeszcze Słońce było gryzione z jednej strony przez Księżyc, z drugiej przez Ziemię. Obejrzałem jeszcze raz filmik, podoba mi się też dobór muzyki:)
 10. Oprócz ludzi na tle Słońca, zachód ugryzionej Dziennej Gwiazdy od 3:25 też genialny, bo jakże niecodzienny.
 11. Zmieniłeś mój (albo nasz) sposób postrzegania Oriona. Teraz, kiedy będę widział na niebie ten gwiazdozbiór, siłą rzeczy będzie mi się przypominało to zdjęcie. I że to wszystko tam jest!
 12. To jeszcze filmik, na którym są również tranzyty samolotów. I zdjęcie stack 25x1/2000s., ISO 100, ND 3.8, SCT 6| (F=1500mm), Nikon D5300.
 13. Mi bardzo "przeszkadzały" samoloty. Co chwilę jakiś. Aż trzy udało się uchwycić:
 14. MarcinSn

  M31

  Akurat właśnie widzę, że postępujesz wbrew powyższej zapowiedzi. Zdjęcie (to pierwsze) jest super, a kolejne są coraz bardziej przeciągnięte (i za duże). Pewnie to zauważysz, jak po kilku dniach wrócisz do tego zdjęcia - bo teraz masz już go za bardzo "przepatrzone". Kiedyś warto, jak mówi Paweł, poprawić gwiazdki. Materiał dobry do wracania z obróbką co jakiś czas, w celu poprawiania warsztatu :)
 15. Piękne! jest tu wszystko, co trzeba:) Tyle obiektów na raz...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.