Jump to content

MarcinSn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,219
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MarcinSn last won the day on November 6 2018

MarcinSn had the most liked content!

Community Reputation

4,640 Excellent

About MarcinSn

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 02/21/1979

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.patrzwniebo.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Duchowość
  Filozofia
  Muzyka (Bruckner)
  Rower
  Góry
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 12", SCT 6", WO 70, DO 15x70, Nikon10x50.

Recent Profile Visitors

4,657 profile views
 1. Księżyc nad Giewontem z nocy z 8/9 sierpnia. Zdjęcie zrobione przypadkowo, niezaplanowane, Nikon D5300, Nikkor 55-200mm (200mm).
 2. Nigdzie nie opublikują tych zdjęć jako APODy, bo przyznaliby się tym samym, że nie potrzebnie wydano tyle pieniędzy na wystrzelenie teleskopu na orbitę A mi się podoba też ta flara Iridium na środku
 3. W zasadzie to mi zrobił kolega ten miernik i dodatkowe gniazda. Ja oba mierniki mam cyfrowe i takie też polecam (drugi kupiłem tu na forum też jako powerbox). Trzeba kupić ładowarkę do takich akumulatorów zdaje się, że około 80 zł - moja to "Ładowarka akumulatorów żelowych BAT1128".
 4. To dziwne, jeśli masz ostrość w wizualu, to po pokręceniu oczywiście trochę śrubą ostrości powinieneś też złapać ostrość w lustrzance podłączonej przez nosek i pierścień T2. Zdjęcie w pełnym rozmiarze mam takie (tylko, że Nikon D3100, obecnie mam D5300 i też ostrzy).
 5. Mam dodany miernik napięcia, by przy użytkowaniu nie spadło poniżej 9V (skraca to bardzo żywotność akumulatora) oraz włącznik główny i kilka dodatkowych gniazd, ale najważniejszy jest miernik no i kabel choćby jeden z końcówką do teleskopu. Wszystko może być zamknięte w... kosmetyczce. Ja teraz mam dwa takie akumulatory (drugi do grzałek - czasem nieodzowna rzecz) i oba są w małej metalowej walizeczce. Sam akumulator starcza na kilka nocy, nawet nie liczyłem - wystarczająco długo.
 6. Trochę za dużo tego nakładasz. Ja używam tylko od lewej strony dwóch pierwszych elementów. Do pierścienia T2/Nikon nakręcam nosek i umieszczam go do teleskopu jakby to był okular. Próbowałeś tak?
 7. Baterie dają krótki czas pracy i potem są przyczyną niedokładności w działaniu GoTo. Ja używam czegoś takiego: https://www.ceneo.pl/8693659 Daje długi czas pracy i nie jest zbyt wielkie. Pozdrawiam, Marcin.
 8. Ja mam identyczny zestaw i mam ostrość. A w okularze na kątówce dla wizuala masz ostrość?
 9. Coś pięknego! Intrygujący jest obszar na środku lewej krawędzi, wygląda na gęstą gromadę galaktyk. W ogóle mnóstwo widać tu galaktyk, a bohaterka - nie wiedziałem, że jest taka wielka na obrzeżach... Świetne zdjęcie!
 10. Mój pierwszy Saturn w tym roku (27.07.2019, godz. około 00:30). Nie pretenduje do rywalizacji z powyższymi, dlatego chociaż ujęcie z księżycami. Sama planeta - SCT 6", TeleXtender 3x, DFK 21AU618, 500kl. (z 3000), ujęcie z księżycami - Nikon D5300, ognisko główne, 11x5s.
 11. Piękne zdjęcia, choć za duża dawka na raz. Jak tu teraz nacieszyć się każdym z nich? No cóż, trzeba będzie wracać do tego postu i odkrywać piękno południowego nieba stopniowo. Pozdrawiam!
 12. Ponieważ skorzystałem z gotowca zrobionego przez Charon_X, właśnie tu pochwalę się moją pracą. Nie jest ona doskonała - to pierwsze sklejenie globusa, ale ponieważ było to dość czasochłonne, nie mogę sobie pozwolić na kolejne próby. Zamieszczam też dwie pierwsze wersje Księżyca - dwudziestościan foremny - zaletą jest to, że w 15 min. można go zrobić oraz to, że można zrobić tak niemal cały Układ Słoneczny (siatkę wziąłem stąd: http://solarviews.com/cap/ico/icomoon.htm). Wadą jest wiadomo co... - drugi mały okrągły Księżyc skleiłem na plastikowej kulce (niestety nie pamiętam skąd wziąłem siatkę do wydruku). Średnica tej kulki to 8 cm, więc przy globusie Ziemi o średnicy 30 cm mamy dokładnie taką samą skalę wielkości 1:42 mln. Gdyby oddalić te dwa modele o 9m, to mamy też zachowaną skalę odległości - co ukazałem na sali gimnastycznej.
 13. Takie wychodzą. Inne zdjęcia z tego zestawu przy tej ilości materiału są podobnej jakości.
 14. Obiektyw Helios 58mm f/2 (ustawiony na f/4), SW EQ 3-2, Atik 314E, H-a 7nm, 25x300s. podczas prawie pełni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.