Jump to content

Mateusz_D

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  340
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

455 Good

2 Followers

About Mateusz_D

 • Rank
  zwany również Nedved

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/gp/141299192@N06/735669

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Oprócz Astronomii:
  Fizyka, Biologia, RPG, Klimaty fantasy & sci-fi
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80, HEQ5 (belt mod.), Canon EOS 600d (moded); kilka obiektywów.

Recent Profile Visitors

2813 profile views
 1. Kurczę porównałem sobie z ciekawości w PSie z moim Łańcuchem z Canona, ale jednak nie mam startu :p Widać ile robią warunki, świetna optyka i umiejętna obróbka. Tutaj moje:
 2. Świetne! Najlepiej moje odczucia oddają ci czterej goście ->
 3. Całkiem spoczko kuleczka wyszła jak na pierwszą zabawę z kamerą mono. Też mnie czeka przesiadka z DSLR, ale to na wiosnę Powodzenia.
 4. No i to jest dobre samokrytyczne podejście autora bo fakt faktem to zdjęcie jest trochę w tyle za twoimi innymi, które tu widziałem na forum. Może tayson oglądał na komórce ew. oceniał na podstawie miniaturki Najbardziej chyba szare obwódki kłują w oczy. Ja bym Maćku jednak nieco delikatniej potraktował materiał - wg mnie za bardzo wyostrzone.
 5. Każda twoja galaktyka bardzo mi się podoba i tak jest też tym razem. Jednak za każdym również razem mam wrażenie, że dosłownie odrobinka podostrzenia dobrze by jej zrobiła Wiadomo - co kto lubi
 6. Świetne. Takie zdjęcia autentycznie dają przyjemność w czasie oglądania. Lekkość i polot.
 7. Łooo Panie 25 strzałów a kraterów dużo więcej zostało.
 8. Nie chodziło mi o balans kolorów a o kalibrację tj. poprawkę na kolor uwzględniającą temperaturę barwową gwiazd. Robi to np. program eXcalibrator bazując na pliku z nova.astrometry.net. Na YT znajdziesz poradniki w tym jeden od taysona. Co do uploadu plików to np. pierwszy lepszy serwis: https://files.fm/ Zieleń natomiast fajnie usuwa znany i popularny dodatek do PS'a tj. HVLG. EDIT: tutaj tutorial do eXcalibratora żebyś nie musiał błądzić po YT
 9. Zapisałeś plik poprzez "save for web"? Nie wiem jak na samo zdjęcie widoczne przez użytkowników ma wpływ problem o którym piszesz, ale masz sporo zieleni na gwiazdach a ich zdecydowana większość podchodzi pod kolor żółty. Powinno być tam trochę niebieskich gwiazd. Kalibrowałeś? Chętnie rzucę okiem na stack.
 10. Podpowiedzcie jak łatwo zwiększyć zasięg WiFi?

   

  Mam AP: cpe210; Ustawiony jest w ogrodzie przy setupie z miniPC. O ile siedząc na parterze laptop odbiera sygnał WiFi (chociaż to tylko 1 kreska) to na piętrze już nie. Od routera dzieli mnie tylko jedna murowana ściana + po drodze kilka drzewek owocowych. Chciałbym tak zwiększyć sygnał aby dobił do 2-3 kresek.

  1. Show previous comments  9 more
  2. danon

   danon

    @Krzysztof z Bagienmam w domu tego RE200 i sam ten RE200 łapie mi internet z góry, ale sam jest wsadzony dosłownie 2m dalej tylko przez sciane i u mnie już internet z tego RE200 nie działa. Wcześniej był troche bliżej głownego routera to było lepiej, ale działał internet tylko w promieniu 4m i nie przez sciane. 

  3. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   @danon to albo robisz coś źle, albo masz jakiś wadliwy egzemplarz. U mnie "przedłużacz" jest piętro wyżej, przez betonowy strop - i mam ładny zasięg na całym piętrze.

   A w ogóle to przede wszystkim należałoby sprawdzić jak wygląda temat kanałów WiFi - bo możliwe, że zarówno Ty jak i @Mateusz_D po prostu macie w okolicy jakieś inne urządzenia nadające na tej samej częstotliwości i się wzajemnie zagłuszacie i rozwiązaniem będzie po prostu zmiana kanału.

  4. Mateusz_D

   Mateusz_D

   Muszę się doedukować bo sporo z tego co jest tu pisana jest dla mnie nie do końca zrozumiałe. Odpowiedzi jednak uzyskałem, teraz trzeba je odpowiednio zrozumieć i wykorzystać. Dzięki wszystkim.

 11. Dużo lepiej to wygląda przy tej kolorystyce. Wszystko co dobre złapane w mozaice
 12. Za mało materiału. Nawet po stretchu samych kanałów w osobnych oknach nie widać zbytnio jej zarysu. Zdecydowanie mam plan nazbierać sporo więcej materiału. Teraz jak wiadomo nie jest idealna pora na skarby Łabędzie. Będę chciał się poprawić jak już noce się wydłużą a on będzie wyżej.
 13. Korzystając z pobytu na wsi postanowiłem wypróbować zakupiony całkiem niedawno filtr STC duo nb. Z trzech nocy tylko jedna była pogodna więc wiele się nie natestowałem, ale coś tam już wiem. Po pierwsza super sprawa mimo wciąż niskiej pozycji obiektu i silnego LP przez oświetlenie podwórka sąsiada od strony płn-wsch gradientów praktycznie nie było. Jestem przyzwyczajony do ciągłej z nimi walki więc bardzo się tym faktem ucieszyłem. Druga sprawa to to, że dość trudno o ustawienie ostrości - jednak filtr sporo wycina i wszystko jest mega ciemne. Trzecia sprawa - filtr naprawdę ma potencjał. Żałuję tylko, że nie mogłem się nim dłużej pobawić - zaczekam z tym do późnego lata/jesieni. Teraz o samym zdjęciu. Jak widać szału nie ma, ale lubię publikować więc publikuję. Jestem świadom sporych mankamentów w tym głównie zmasakrowanych gwiazd. Główną winę zrzucam na niedokładne ustawienie ostrości. Wokół mniejszych gwiazd pojawiły się spuchnięte czerwone otoczki a walka z nimi była jak walka z wiatrakami (mam tylko nadzieję, że to faktycznie moja niedbałość a nie, że "ten filtr tak ma"). Do tego dochodzi fakt, że materiału jest bardzo mało. Więcej będę wiedział po kolejnych testach. Nad zdjęciem raczej już więcej siedzieć nie będę. Materiał nie ma wielkiego potencjału a i tak już nad nim za dużo przesiedziałem. Nie ciągnąłem go też za mocno bo wychodzi straszny syf. P.S. Nie mogę się już doczekać przesiadki na kamerę. Canon mnie powoli dobija :p Canon EOS 600D (mod) + STC duo nb filtr; SW ED80 na HEQ5 40x300s Skala: 1.69 "/px resize 50%
 14. Dla mnie super. Mam ostatnio straszną zajawkę na galaktyki i każdą oglądam pod lupą. Trafiłeś w złoty środek między galaktyką niedoostrzoną a przeostrzoną. Gwiazd dużo i dobrze - nigdy chyba nie zrozumiem tego "narzekania" :p Tak wygląda kosmos.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.