Jump to content

Mateusz_D

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

95 Neutral

About Mateusz_D

 • Rank
  Alnitak

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/gp/141299192@N06/1CM148

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kraków na styk z chmurami. Oby było pogodnie
 2. Zrobiłeś nowy upload? Pliki w obu linkach nadal wydają się takie same. Ew. coś mi się nie wczytuje bo w obu przypadkach mam nazwę pliku "M8 3h debayer.TIF".
 3. Jesteś pewien, że to są dwa różne pliki? Możesz wrzucić .tif, ale nie zapisany ręcznie z DSS a plik Autosave?
 4. No racja. Jutro się jeszcze pobawię dłużej. Zawsze to trening
 5. Troszkę się pobawiłem, tak na szybko wyszło tak: (trochę za dużo odszumiania i detal poleciał)
 6. Do astrofotografii na start polecam fastrona. Trochę autoreklama bo mam takowego na sprzedaż, ale robię to z czystym sumieniem. 2 minutowe ekspozycje z ogniskową 200 mm za kilka stów to na prawdę dobry deal. Oczywiście gwiazdy punktowe.
 7. W sumie to nie widzę przeszkód. Sama głowica 25 zł + wysyłka.
 8. Jakieś dowody? To i ja coś wrzucę. Wczorajszy Księżyc w naturalnych barwach (z grubsza). Materiał i obróbka to cyrk na kółkach no bo tak: 29 klatek z modowanego Canona + GSO 203/1200; wyrównanie w PIPP, stack w AutoStakkert, obróbka w Registax (RGB balance), PS + LR.
 9. Promocja weekendowa: 350zł + wysyłka po mojej stronie. W poniedziałek wraca stara cena.
 10. Promocja weekendowa: 430zł + wysyłka po mojej stronie. W poniedziałek wraca stara cena.
 11. Promocja weekendowa: Fastron 450zł + głowica gratis (wysyłka po mojej stronie). W poniedziałek wraca stara cena.
 12. Cenna informacja, też mam Jupitera i od dawna zawsze ustawiam w ciemno na nieskończoność bo wiem, że tak ostrzy. Po zakupie filtra w przyszłości miałbym zatem niespodziankę.
 13. A dla modowanych, ale z zamontowanym filtrem baadera -> CLS.
 14. A może być tak, że gdy ma się modyfikację ze wsadzonym filtrem baadera to wtedy wystarczy sam CLS a nie CLS CCD? Cytuję opis z astroshop: " W przeciwieństwie do filtrów czysto wizualnych, fotograficzne filtry CCD posiadają zintegrowaną blokadę IR, która zapobiega problemom optycznym powodowanym przez promieniowanie podczerwone. " " Jeśli w przypadku fotografii elektronicznej dostępny jest filtr podczerwieni, polecamy wypróbować korzystniejszy cenowo filtr CLS." Filtr baadera to właśnie IR cut więc może CLS CCD jest jedynie ok dla modyfikowanych puszek bez zamontowanego baadera?
 15. Hmm kiepska informacja bo niedawno modyfikowałem canona i właśnie oryginalny filtr zastąpiony został filtrem baadera. Skąd zatem pogląd, że owego baadera należy montować? W większości przeróbek zawsze mowa o baaderze. Chyba, że te halo pojawiają się gdy baader z modyfikowanego canona współdziała z filtrem ALP?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.