Jump to content

Mateusz_D

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  305
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

326 Good

2 Followers

About Mateusz_D

 • Rank
  zwany również Nedved

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/gp/141299192@N06/735669

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Oprócz Astronomii:
  Fizyka, Biologia, RPG, Klimaty fantasy & sci-fi
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80, HEQ5 (belt mod.), Canon EOS 600d (moded); kilka obiektywów

Recent Profile Visitors

1983 profile views
 1. Klasa fotka. I to DSLR! Brawo
 2. @Limax7 udało mi się raz złapać Łysego w podobnej fazie. Ma on wtedy straszliwy urok
 3. Przesyt galaktyk a jednak sporo ich tam połapałeś Dobrze jest czasami zobaczyć na forum te zwykle mniej doceniane obiekty jakimi są gromady otwarte. Czy ten newton wisi na HEQ5?
 4. Nie wiem czy to kwestia wieku. Raczej kwestia rozsądku Ja robię podobnie mimo peselu zaczynającego się od 8. Dezynfekcja (szczególnie smartfona), mycie rąk, zakupy zostawiam na dobę w bagażniku samochodu - niech sobie wirus posiedzi . Robię większe zakupy z wyprzedzeniem tak aby wszystko nie odbywało się "na styk". Jedni powiedzą, że to panika ja to wolę nazywać ostrożnością. Tym bardziej, że stawką jest coś droższego niż nasze setupy i ohy/ahy pod zdjęciami na facebooku
 5. Ale właśnie o to chodzi. Nie by epidemię w ten sposób zwalczyć a rozciągnąć w czasie zachorowania. Lepiej przyjmować 100 000 pacjentów przez 100 dni niż 10 dni. W ten sposób rozbijamy problem w czasie by ułatwić służbie zdrowia pracę. Wszystko ma pewną wydajność. Liczba pracowników służby zdrowia/ilość respiratorów/miejsc jest ograniczona.
 6. No to super bo mi właśnie idzie z Chin filtr dual NB :p Podwójny filtr = podwójna ochrona tak?
 7. Różne sytuacje mogą się stać w trakcie takich podróży. Równie dobrze można założyć, że jak pojadę autem o 3:00 w nocy w niedzielę to nie będę miał wypadku bo nie ma aut na drodze Los bywa złośliwy. Oczywiście zgadzam się, że jak się ma pecha to i nawet ograniczając wyjścia do minimum można się zarazić. Żeby nie było - nie uważam się za fatalistę, raczej za realistę.
 8. Wszystkie te zmiany są wprowadzane po to by epidemię w jakimś stopniu przygasić tymczasem my zamiast się dostosować zaczynamy kombinować jak tu się wyrwać i jak obejść te ograniczenia. Może jednak lepiej przeczekać te trudne czasy a nie pomagać wirusowi w rozprzestrzenianiu się.
 9. Ja uważam, że to nie dioda a aktywny tryb LiveView i light leak nim spowodowany. @Mrągowianin czy zdjęcie nie jest przypadkiem obrócone o 180*C? Rada dla canonowców - przed odpaleniem sesji WYŁĄCZAJCIE w menu aparatu Live View.
 10. Hej. Znam to uczucie bo zaczynałem z Fastronem czyli sprzętem, który wymaga tego by przy nim czuwać Sesje zimowe zwykle trwały właśnie w okolicach dwóch godzin. Co do zdjęcia jest zdecydowanie za jasne. Poziom czerni masz w okolicach 100 gdzie powinno być raczej 25-30. Gdybyś nie wiedział jak to sprawdzić daj znać. Coś tam też złego dzieje się w tle. Zobacz jak wygląda zdjęcie po usunięciu gwiazd i podkręceniu. Patrząc na te plamy można rzec, że flaty nie zrobiły swojej roboty.
 11. To dokładnie ta kamerka. Nie wiem jak Maximem, ale używam tej kamerki z PHD2 i działa bez problemu. To na tyle udany klon, że sprzętowo wykrywana jest właśnie jako ASI120 i działa na sterownikach od ZWO
 12. Świetne! Kusi mieć taką kolekcję Kiedyś jak nic nie stanie na przeszkodzie zdecydowanie pójdę w jakiś sprzęt do US.
 13. Gwiazdy nieporównywalnie lepiej Ta wersja mi się podoba.
 14. Miałem pisać to samo co Łukasz. Z ciekawości wrzuciłem w Topaz Gigapixel i znacznie lepiej wygląda po ostrzeniu. Nie wrzucam wyników bo są zbliżone do tych wyżej. Ciekawi mnie dlaczego gwiazdy są takie przygaszone. Jakieś bezbarwne i rozmyte a niektóre (zwłaszcza te większe) dwukolorowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.