Jump to content

ppbb

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ppbb

 1. Sprzedam szukacz RDF LED od Omegona. Kilka razy użyty. Bez baterii. Cena 45 zł + wysyłka.
 2. Jak w tytule. Najlepiej tę nowszą wersję.
 3. Sprzedam oprawę filtra Baader 1.25" o niskim profilu (link, link). Praktycznie nieużywana. Chciałem jej użyć do zamontowania szkła korekcyjnego do lornetki, ale nie wyszło. Kupiona za 75 zł. Sprzedam za 60 zł.
 4. Sprzedam mało używaną kolumnę centralną do statywu fotograficznego Triopo W-4. Cena 99 zł. http://www.triopo.pl/pl/akcesoria/39-kolumna-w4 Do lornetki też się nada. Statyw widoczny na zdjęciach nie jest na sprzedaż.
 5. Do sprzedania lornetka Delta Optical StarLight 12x60. Jest to moja pierwsza lornetka, mało używana. Kupiona w lutym 2018 roku w sklepie Delta Optical. Wciąż na dwuletniej gwarancji. Lornetka była w serwisie Delty w celu kolimacji. Od tego czasu nieużywana. Pełny zestaw to lornetka, dekielki, pasek, pokrowiec, dowód zakupu, karta gwarancyjna oraz oryginalne pudełko. Cena 220 zł.
 6. Pokażesz jakąś fotkę z zapiętą lornetką? Ciekawy jestem, jak to wygląda.
 7. Mam nadzieję, że żartujesz... "Utrzymać w rękach" a "utrzymać nieruchomo w rękach, tak aby obserwacja miała sens" to dwie różne sprawy.
 8. Nie musisz czekać. Zedytuj sobie plik hosts i będzie działać astromaniak.
 9. Sprzedam oprawę filtra Baader 1.25" o niskim profilu (link). Praktycznie nieużywana. Chciałem jej użyć do zamontowania szkła korekcyjnego do lornetki, ale nie wyszło. Kupiona za 75 zł. Sprzedam za 60 zł.
 10. Hmmm, a jakby tak wziąć po prostu kątownik i nawiercić w nim gwint 3/8"? Ma to rację bytu?
 11. No i jestem zablokowany na wysokość, bo kolumna musi być poziomo i nie może być skośnie. Czyli równie dobrze mógłbym się nie bawić i normalnie na statyw włożyć.
 12. No cena z kosmosu. Całym sensem tej zabawy było to, że miało to być tańsze niż zakup żurawia.
 13. Taaaak, dobra, przedwczesna radość. Ten patent działa jedynie, gdy stanę pod kątem prostym do osi, a i tak wtedy nie mam regulacji wysokości. Nie jest to wygodne rozwiązanie.
 14. Patrzcie, co wymyśliłem! Głowica Velbon ma możliwość odchylenia o 90 stopni (co się przydaje przy robieniu pionowych kadrów). No to odchyliłem. I to działa! Jedyny minus to taki, że mnie to blokuje przy ustawieniu poziomym tej rurki, bo jak nie będzie poziomo, to wracamy do punktu wyjścia. Co myślicie?
 15. No muszę uważać z tymi zakupami, bo zaraz wyjdzie, że taniej byłoby kupić żurawia. Pokażesz, jak to wygląda u Ciebie? To zdjęcie/przełożenie uchwytów to w ramach przewidzianych przez producenta, czy samoróbka? Jak odblokowują się osie?
 16. Piotr K. No tak się da. Mniej wygodne, ale się da. Tyle że, jak chcę przesunąć lornetkę wyżej lub niżej i odblokuję głowicę, to mi ucieka na boki, jak na zdjęciu czwartym. Góra-dół też by można regulować na łamaniu W-4, ale to już nie o to chodzi i zbyt niewygodne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.