Jump to content

Refraktor

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Neutral

About Refraktor

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 11/28/2006

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Międzychód
 • Zainteresowania
  Astronomia, amatorska astrofotografia, jedżenie na deskorolce
 • Sprzęt astronomiczny
  Refraktor Sky watcher 102/500

Recent Profile Visitors

747 profile views
 1. Z tego co ja wyczytałem to są dwie opcje: 1.Kometa jest w fazie rozpadu i dwie części (każda z nich daje własny warkocz jednak jądra są blisko siebie i widać tylko pociemnienie na środku) 2.Dwa dominujące dżety czyli punkty z których wydostaje się pył. 3.Nie wiadomo
 2. Tak nie było ich a akurat po lewej i prawej chmury i jaśniejące już niebo.
 3. Szkic komety, widok w lornetce 7x35 godzina ok. 2.20 Ok. 10* nad horyzontem Wyraźnie widoczne jądro wraz z warkoczem pyłowym o długości ok. 2,5* Gdy chmury trochę ustąpiły przez pewien czas widać było lekkie pociemnienie w środku warkocza komety (dwa warkocze, które nie wiadomo dokładnie skąd się wzięły) Kolor komety widoczny tak jak na fotografiach żółto-złoty szkic wykonałem ołówkiem. Ps. Proszę o wyrozumiałość to jeden z moich pierwszych szkiców
 4. Pogoda w ko;cu dopisała i kometę udało mi się odnaleźć najpierw przez lornetkę 7x35 a potem bezprobkemu gołym okiem u mnie zerkaniem jądro komety lepiej widoczne gołym okiem. Zdjęcia niestety nie udało się zrobić bo statyw oczywiście został sprzedany ze starym refraktorem. Ale zamówię to może przyjdzie za kilka dni.
 5. Mhmmm...mniam dość duży detal jak na taką skalę, super fota
 6. Witam sprzedam nasadkę kątową pryzmatyczną 45 stopni 1,25" w stanie nowym, była nieuwżywana. Możliwa wysyłka kurierem. Cena 60zł z wysyłką po mojej stronie
 7. Również się udało SW 102/500 a dodatkowo dodam, że zdjęcie robione telefonem i nie z adaptera ale z ręki. Takie bardziej na pamiątkę jak @Bezel napisał.
 8. Dokładnie tak jak kolega napisał a powyższy refraktor będzie miał aberracje ze względu na dużą światłosiłe wieć on to do DS (obiektów głębokiego nieba). Aczkolwiek planety da się obserwować ale jeżeli masz wybór jesteś nastawiony na planety to Newton albo Mak.
 9. Witam a czy ktoś mógłby wysłać mapki z położeniem komety przez najbliższy tydzień bo u mnie w SkySafari (wersja darmowa) jeszcze jej nie dodali.
 10. No a co dopiero Mel20czy inne duuuże gromady otwarte. Jeżeli chodzi ci o te co wymieniłem to tak ale z ciemnych miejscówek pomijając Hiady i Plejady oraz Galaktykę Andromedy ją udało mi się namierzyć gołym okiem z centrum miasta 12tys.mieszkańców. A i te plejady i hiady to objekty na późną jesień, zimę. A z obiektów na teraz to trzeba poczekać do sierpnia aż się skończą białe noce. Z najjaśniejszych z nich to M13 (gromada kulista w herkulesie, widziałem ją już w 7x35), M27(mgłaiwca planetarna), jest też wiele innych szczególnie w okolicach Strzelca i centrum drogi mlecznej, niestety w Polsce Strzelec wznosi się na kilkanaście stopni nad choryzont. I jeżeli nie wiesz co to za oznaczenia M13, M27 to warto zapoznać się z katalogiem Messiera lub kupić atlas nieba.
 11. Tak fazę Wenus jak będzie już sierpem w tyn roku będziesz mogła spróbować zobaczyć ją jeszcze nad rankiem kiedy dokładnie to sam nie wiem ale za rok na pewno w nocy, księżyce Galileuszowe Jowisza, i z trudem pierścień Saturna jeżeli się postarasz ja ze swpi h obserwacji wiem, że w 20x powiększeniu da się się zobaczyć, i poza tymi "szczegółami" to nic Mars plamka, a Uran i Neptun też.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.