Jump to content

Antek Staszewski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  404
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Antek Staszewski last won the day on February 15

Antek Staszewski had the most liked content!

Community Reputation

620 Excellent

About Antek Staszewski

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/08/2005

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Dobrcz, niedaleko Bydgoszczy
 • Sprzęt astronomiczny
  Tair 3s, SWSA, Canon 77d mod

Recent Profile Visitors

1019 profile views
 1. Cześć! Podczas mojego pobytu na działce w Borach Tucholskich pogoda była tak ładna, że grzechem byłoby nie skorzystać Ale że miałem ze sobą tylko sprzęt do b. szerokich kadrów, postanowiłem spróbować swoich sił w panoramach. I z tych prób powstało to zdjęcie: Jest to panorama z 3 kadrów, każdy 210s, ISO800, f/4 (Canon 77 mod; Samyang 10mm f/2.8). Niestety jakieś 300m od miejscówki jest latarnia, która świecie na całą okolicę, ale jak się nie ma co się lubi... Zrobiłem jeszcze wersję opisaną (czy jakiś ekspert mógłby się wypowiedzieć czy dobrze oznaczyłem Liska?): Ws
 2. W czym wypłaszczałeś tło? Siril czy coś innego?
 3. Stack okolic gwiazdy Sadr, tym razem z sirila: https://drive.google.com/file/d/1eipyp2i092rZKC1jPkP0QGN-259ssesb/view?usp=drivesdk
 4. Wszystko ręcznie. Po prostu poczekałem i po ok. 1h po zakończeniu normalizacji zaczęło działać "normalnie"- nadal dużo wolniej niż wcześniej, ale stackowanie się udało.
 5. Nowa wersja. Tym razem stackowane w siriLu i problemy z błękitnymi plamami w tle zniknęły, chociaż stackowanie zajęło dużo więcej czasu. Która wersja lepsza?
 6. Niebo takie sobie i przez 2 z 4 dni zbierania materiału był cirrus.
 7. W sirilu mam problem, bo stackowanie się rozpoczyna, jest normalizacja i koniec. Dalej nic się nie dzieje
 8. https://drive.google.com/file/d/1b5T_ZGGvIrgm_1kD2nZEKlzPDXVns8gp/view?usp=drivesdk
 9. Nie odszumiałem prawie nic... Nie wiem dlaczego tak wyszło. Zaraz podeślę link do stacka
 10. Cześć! Ostatnio pogoda była bardziej łaskawa niż zwykle i udało mi się zebrać 15h materiału dla okolic gwiazdy Sadr. Szczerze mówiąc materiał obrabiało mi się kiepsko, nie byłem w stanie uzyskać odpowiedniego balansu kolorów. Mimo wszystko jestem zadowolony z pracy i myślę, że prezentuje się w miarę estetycznie. Wszelka krytyka mile widziana 180x300s, ISO800, f/8, Tair 3s z Canonem 77d, całość na HEQ5.
 11. Teoretycznie może być jeszcze lepiej, ale nie mogę znaleźć porządnego adaptera, który nie będzie za gruby. Na tym który mam jest lekki tilt, wg. pomiaru ok. 14%.
 12. Niestety w tym obiektywie aby dostać dość dobrą korekcję AC muszę pójść na kompromis z ostrością. Jeżeli ustawię ostrość wg. maski bathintova to G i B są perfekcyjnie ostre, ale kanał czerwony jest rozjechany w takim stopniu, że materiał nadaje się do kosza.
 13. Cześć! Korzystając z pogody zebrałem trochę ponad 60 klatek materiału do M13. Mimo tego ok. 15 % poszło do kosza, z powodu rozjechanej ostrości, ale przed pójściem spać zorientowałem się, że coś jest nie tak i poprawiłem ostrość. Gwiazdki z Taira do najpiękniejszych nie należą, ale chyba jest znośnie Wszelka krytyka mile widziana! 50x240s, ISO800, f/8, Canon 77d z Tairem 3s, całość na HEQ5.
 14. Wtedy z łatwością moglibyśmy oglądać gromady kuliste M31. Dziesiątki mln lat świetlnych to odległości między galaktykami. Jestem pewien, że powinny tu być tysiące
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.