Jump to content

Antek Staszewski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  394
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Antek Staszewski last won the day on February 15

Antek Staszewski had the most liked content!

Community Reputation

591 Excellent

About Antek Staszewski

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/08/2005

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Dobrcz, niedaleko Bydgoszczy
 • Sprzęt astronomiczny
  Tair 3s, SWSA, Canon 77d mod

Recent Profile Visitors

968 profile views
 1. Teoretycznie może być jeszcze lepiej, ale nie mogę znaleźć porządnego adaptera, który nie będzie za gruby. Na tym który mam jest lekki tilt, wg. pomiaru ok. 14%.
 2. Niestety w tym obiektywie aby dostać dość dobrą korekcję AC muszę pójść na kompromis z ostrością. Jeżeli ustawię ostrość wg. maski bathintova to G i B są perfekcyjnie ostre, ale kanał czerwony jest rozjechany w takim stopniu, że materiał nadaje się do kosza.
 3. Cześć! Korzystając z pogody zebrałem trochę ponad 60 klatek materiału do M13. Mimo tego ok. 15 % poszło do kosza, z powodu rozjechanej ostrości, ale przed pójściem spać zorientowałem się, że coś jest nie tak i poprawiłem ostrość. Gwiazdki z Taira do najpiękniejszych nie należą, ale chyba jest znośnie Wszelka krytyka mile widziana! 50x240s, ISO800, f/8, Canon 77d z Tairem 3s, całość na HEQ5.
 4. Wtedy z łatwością moglibyśmy oglądać gromady kuliste M31. Dziesiątki mln lat świetlnych to odległości między galaktykami. Jestem pewien, że powinny tu być tysiące
 5. Sam strzelam z podobnego nieba i IMO warto kupić lepszy montaż. Ja zwykle palę po 300s i nie jestem nawet blisko przepalenia... Fakt , że na f/8, ale jednak...
 6. Proponuję trochę zabawy z danymi z SDSS. Na pierwszy ogień poszła M63. Link do plików: https://dr12.sdss.org/fields/name?name=M63 Z tego co się zorientowałem, to pasmo i odpowiada R, pasmo r odpowiada G, a pasmo g odpowiada B. Moja interpretacja:
 7. Niestety sdss nie udostępnia jeszcze plików dla tego rejonu, tak to można by było sprawdzć czy coś tam jest
 8. Szukałem takiej redukcji filtrowej ale nie mogłem nigdzie znaleźć
 9. Cześć! Chciałbym wam przedstawić zdjęcie, w które włożyłem najwięcej pracy od początku mojej przygody z astrofotografią. Zebrałem dużo materiału, ale obrabiało mi się go fatalnie. Dziwna faktura tła, banding, problemy z wypłaszczeniem tła itd... Starałem się ukryć niedociągnięcia robiąc dość ciemne tło, nie wiem nawet czy nie za ciemne. Mile widziane wszelkie uwagi 81x180s+255x300s, ISO800, f/8. Zbierane Tairem 3s, do którego podpięty był canon 77d. Całość wisiała na HEQ5. Dla zainteresowanych stack: https://drive.google.com/file/d/1U6BLox4My4vUx2a0zx3wfumDPM6
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.