Jump to content

simarik

Społeczność Astropolis
 • Posts

  776
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

simarik last won the day on July 6

simarik had the most liked content!

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Recent Profile Visitors

5349 profile views

simarik's Achievements

1.4k

Reputation

 1. Jeśli to jutro i Tutti Santi to jest szansa że w końcu będę.
 2. Niestety nie posiadam nic ze stajni Nikona. Od początku trzymam się Canona.
 3. Nadal szukam. Ostrzegam, że jeśli się nie znajdzie będę zmuszony do zakupu nowego - a tego chciałbym uniknąć.
 4. Proszę o zamknięcie - nieaktualne.
 5. Mówisz może o sytuacji związanej z drogą UL984? Mieszkam parę kilometrów na południe od niej i pamiętam jakie piękne maszyny nią latały. Ciekawe co by tą drogą teraz latało. Także ubolewam nad tą sytuacją i tracę nadzieję, że samoloty wrócą na tą trasę. Co do zimowego przygotowania się do sesji wyjazdowych to najbardziej ciepię chłód w stopy pomimo zastosowanie butów zimowych. Także z wielką nadzieją czytam Wasze spostrzeżenia o odpowiednim obuwiu. W tych czasach na Nubirę może być ciężko
 6. Niee - format wrzucanego zdjęcia nie ma znaczenia. Jak pisze kolega wyżej musisz mieć coś nie tak z monitorem (ustawianą za dużą jasność?) bo i wczorajsze zdjęcie i to jest mocno przyciemnione.
 7. HLVG - Hasta La Vista Green To dodatek do PS'a plugin - który usuwa zieleń na zdjęciu. Tutaj masz link to tej wtyczki. http://www.deepskycolors.com/archive/2010/04/26/hasta-La-Vista-Green.html
 8. Bardzo fajny kadr. Zdjęcie ma potencjał - tylko trochę za zielono. Spróbuj usunąć nadmiar zieleni np poprzez HLVG w PS. Będzie git.
 9. Rozważam nieśmiało zakup Samyanga 135mm f 2.0 z mocowaniem Canon - pewną i sprawdzoną w boju wersję pod astrozdjęcia . Gdyby coś to pw.
 10. Świetny kadr i wykonanie. Podoba mi się. Fajnego masz tego samyanga, gdybyś się go pozbywał daj znać
 11. Poniżej porównanie dwóch klatek 600s z zastosowaniem filtra L'extreme. Ta z lewej przy wyłączonej lampie ulicznej, ta z prawej przy świecącej lampie (oczywiście zdjęcia wykonywane w zacienieniu od lamp ulicznych). JChodzi mi po głowie akt wandalizmu ;)

  porównanie AP.jpg

  1. Show previous comments  1 more
  2. _Spirit_

   _Spirit_

   ... po czym @simarik udał się w stronę rozdzielni ...

  3. dobrychemik

   dobrychemik

   Ja widzę, że włączona latarnia sprawiła, iż całe niebo stało się ciemniejsze :D

    

  4. simarik

   simarik

   chemiku - nie od dziś wiadomo że pod latarnią najciemniej :original:

    

 12. W zasadzie to pytałem o wskazanie sposobu na walkę z takim odbiciem. Tayson jakim sposobem zmniejszyłeś to halo. Klikałeś stemplem w PS'ie czy masz na to jakiś inny sposób?
 13. Moje domowe podwórko oświetlone jest uliczną sodówką, więc mam nikłe szanse na zbieranie materiału sprzed domu. Niestety w cieniu który rzuca mój dom i stanowi bezpośrednią barierę dla lampy ulicznej mam do dyspozycji pomiędzy budynkami i drzewami tylko fragment nieba południowo zachodniego. Akurat pomiędzy godziną 21:00 a 0:00 przechodzi mi gwiazdozbiór Łabędzia. W ramach eksperymentów postanowiłem sprawdzić czy da się fotografować właśnie z tego miejsca. Jako że fotografowałem już Veila wschodniego to tym razem ca cel poszła druga cześć Pętli Łabędzia czyli NGC6960. Materiał zebrany przez dwa wieczory w tym tygodniu pomiędzy 21 a północą. Montaż: Heq5 Teleskop: TS 71SDQ Detektor: ASI 533MC-P Filtr: Optolong L-extreme Guide: ZWO 30/120 + ASI 120mini Obsługa: ASIAir Pro Ekspozycja 70x300s Wnioski po wykonaniu tego zdjęcia są takie, że przy zastosowaniu filtra typu l'extreme mogę fotografować nawet w pobliżu lampy sodowej. Niestety zbieranie materiału kamerą kolorową bez tego filtra mija się z celem. Niestety nie opanowałem jeszcze umiejętności pozbywania się halo na zdjęciach więc odblask przy 52Cygni zostawiłem jak w oryginale. Swoją droga gdyby ktoś dysponował jakimś tutkiem jak tego typu odbicia naprawić - byłbym wdzięczny.
 14. Możesz podać namiary na tą miejscówkę w Palczy. Mam niedaleko i czasami mógłbym i tam zaglądnąć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.