Jump to content

simarik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  686
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1007 Excellent

About simarik

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 08/29/1982

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Recent Profile Visitors

4521 profile views
 1. Bardzo dobry kadr. Piękna parka. Mam ją także w planach na ten sezon. Jak na tyle materiału to bardzo dobrze wyszło. A gwoli drobnej konstruktywnej krytyki: M8 to Laguna, a M20 to Koniczyna
 2. Maciek - jak zwykle klasa. Wyciskasz Canonem niesamowite rzeczy. Wiele bym dał żeby poznać warsztat Twojej obróbki zdjęć. Może zdradzisz jakiego oprogramowania używasz do stackowania, łączenia w panoramę i do finalnej obróbki. Chciałbym wiedzieć na jaki soft zbierać kasę.
 3. A to moje guidowanie poprzez AsiAir Pro w oprogramowaniu beta z multiguidingiem. Kamerka ASI129mini guider ZWO 120/f4, całość na Heq5.
 4. Także miałem problem z mocowaniem silnika na focuserze TS'a. Zobacz na to jak ja to rozwiązałem, może coś podpatrzysz. https://astropolis.pl/topic/76793-mocowanie-eaf-do-ts71-sdq/#comment-880598
 5. Też jestem przed first light z tą kamerą. Dlatego uważnie śledzę Twoje poczynania. Pokaż ten wyciąg może da się coś pokombinować.
 6. Na razie miałem tylko możliwość podpięcia i zrobienia dosłownie jednego lighta. Na tyle pogoda pozwoliła. Robiłem przy gain 100
 7. Nie wiem czy w APT masz taką opcje ale w podglądzie zdjęcia ściągniętego dopasuj histogram. W AsiAir z tą kamerą nie mam najmniejszego problemu. Podgląd ściągniętego zdjęcia jest ok - nawet mocniejszy niż z Canona, ale AsiAir ma funkcję automatycznego dopasowania histogramu.
 8. W AsiAir możesz ustawić home position teleskopu na dowolną pozycję jaka tylko chcesz - więc na zenit także. Żeby to zrobić, to przy pozycji teleskopu, która ma być "home position" wyłącz zasilanie ASIAir. Tak najnowsza wersja testowa oprogramowania zawiera możliwość ustawienia "planu" na całą noc.
 9. Przepraszam, że nie w temacie, ale widziałem że wysprzedajesz cały sprzęt. Mam nadzieję, że jeszcze wrócisz do tego hobby ze zdwojonym zapałem. Powodzenia
 10. Nieaktualne - proszę o zamknięcie.
 11. Trochę nie rozumiem co piszesz. Po co wracać teleskopem na polarną. Na polarną musi być skierowany montaż, a teleskop może być "zaparkowany" w dowolnej pozycji.
 12. Jak w temacie: Kupię filtr UV/IR cut w wersji 2" nie "za miliony" Jeśli ktoś ma zbędny to proszę o kontakt na pw.
 13. Zobacz też tutaj. https://www.art-nierdzewne.pl/ Brałem w tym sklepie śruby z gwintem calowym. Ceny "normalne". Tak jak wspomniał wessel nie kupuj w sklepach foto czy innych, tam zapłacisz jak za woły, a w tym sklepie za 10 zł zakupiłem "worek" różnej długości śrub.
 14. Wziąłem jako swoją pierwszą astro kamerę ASI 533 MC-P.
 15. U nie pojawiła się we czwartek. Niestety nie ma okazji i nie zapowiada się szybko "first light" - cholerne chmury Kuba właśnie przez Twoją opinię i doświadczenie opisane tutaj zdecydowałem się na 533. Zobaczymy co z tego wyjdzie Czekam na "first light".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.