Jump to content

simarik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  727
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

simarik last won the day on July 6

simarik had the most liked content!

Community Reputation

1154 Excellent

About simarik

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 08/29/1982

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Recent Profile Visitors

4829 profile views
 1. Jak pojawia się na forum Antoni to zawsze z przytupem. Zdjęcie klasa.
 2. Aktualne. Może komuś potrzebny jest filtr IR/Block do astrofotografii. - cena wędruje w dół o 10 zł.
 3. Użytkownik chyba nie na darmo nazywa się "Z kosmosu". Ceny za śruby calowe ma rzeczywiście z kosmosu. porównaj ceny tego typu śrub z cenami, np. w sklepie, który poleca kolega danon
 4. Tylko nie kupuj ich w sklepie fotograficznym - zapłacisz majątek za śrubkę Przerabiałem ten temat i za cenę jednej śruby od fotografa kupiłem kilkanaście różnej długości w sklepie internetowym ze śrubami. W internecie znajdziesz też namiary na taki sklep stacjonarny ze śrubami w Krk.
 5. Przepraszam za off'a, ale @Przemek Majewski - musze dopytać. Ad 2d. Mając OSC - najlepiej jako metodę debayeryzacji wybrać "superpixel"? Do tej pory używałem bodajże VNG. Rozumiem, że po superpixel będę miał obraz wynikowy o połowę mniejszy (bin2)? Ad. 2f. Mógłbyś podać jaki to panel - akurat szukam czegoś odpowiedniego do flatów.
 6. Takim setupem strzelałbym w gromady, np M13, M92, M11, M71, M39. Nie będzie dokuczał brak moda w aparacie.
 7. Panowie - wszystkie te uwagi skrzętnie notuję. Toż to moje dopiero drugie dzieło. Szukam złotego środka, jakiejś najlepszej metody obróbki materiału, wypracowania schematów postępowania, selektywnej obróbki materiału, różnych tricków i sposobów na materiał, itp. Materiał z filtrem dual sprawia mi problem z gwiazdami. Oglądam "Youtuby", żeby poznać narzędzia i metody. Trochę to trwa. Zdaję sobie sprawę z "grzechów początkującego", które polegają na wyciąganiu na siłę rzeczy z tła niewyciągalne przy danej ilości materiału. Te nawyki trzeba wyeliminować. Co do przeostrzenia. Dzieło b
 8. Tak się złożyło, że dorobiłem się mniejszej rury, ale za to pojawiła się w końcu kamera. Wychodzi na to, że na starość kurczy się sprzęt. A tak poważnie to stara "rura" dalej jest na stanie. Mam do niej sentyment i trochę szkoda mi jej sprzedać, no ale w końcu będę musiał.
 9. Ten czerwony tam po prostu tak siedzi. Nie ciągnąłem nic na siłę. Moim zdaniem tak wychodzi przy użyciu filtra duoband, który w miarę wyciąga Ha z mgławicy. Zresztą zobacz na zdjęcia kolegów robione także w zastosowaniem takich filtrów, o np. https://astropolis.pl/topic/73183-m27-łączenie-rgb-duo https://astropolis.pl/topic/73506-m27-przez-duo-band-zwo Edit: Trochę zmniejszyłem nasycenie czerwonego.
 10. Kolejne odejście do materiału z kolorowej kamery. Obiekt wydawał się jasny i łatwy do zdobycia. Niestety obróbka trochę mnie wymęczyła i nie była taka łatwa jak się wydawało i potwierdza mój problem z samymi gwiazdami. Po obróbce wychodzą przepalone, niekształtne, z obwódkami itp. Musze zdobyć wiedzę jak selektywnie radzić sobie z gwiazdami podczas obróbki. Montaż: Heq5 Teleskop: TS 71SDQ Detektor: ASI 533MC-P Filtr: Optolong L-extreme Guide: ZWO 30/120 + ASI 120mini Obsługa: ASIAir Pro Ekspozycja: 66x300s (330min.) Materiał zbierany przez kilka nocy na przełomie maja i
 11. Drugie zdjęcie z astrokamey. Materiał "kradziony" przez kilka białych, czerwcowych nocy. Do obróbki materiału podchodziłem chyba kilkanaście razy. I zanim wypracuje swój warsztat eksperymentuję ze suwakami na lewo i prawo. I tak właśnie powstała ta wersja. Montaż: Heq5 Teleskop: TS 71SDQ Detektor: ASI 533MC-P Filtr: Optolong L-extreme Guide: ZWO 30/120 + ASI 120mini Obsługa: ASIAir Pro Ekspozycja: 92x300s (460min.)
 12. Piękne wykonanie. Twój sposób obróbki najbardziej do mnie przemawia. Kolorystyka gwiazd i poziom tła są dla mnie wzorem. Jednym słowem ... chciałbym tak umieć.
 13. Oferta aktualna. Zapraszam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.