Jump to content

Herbert West

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  229
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

221 Good

About Herbert West

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Mam korektor GSO w stanie perfekcyjnym. Nigdy go nie użyłem bo... ostatecznie nie kupiłem Newtona od zakupie korektora :-) Chętnie się rozstanę z nim za cenę 200 zł wraz z wysyłką.
 2. @diver dzięki za cenne uwagi. Mam bardzo mało doświadczenia z obróbką barw. Jeszcze intuicyjnie nie wiem ile czego i w jaki sposób zaaplikować. O wiele lepiej idzie mi z luminancją, gdzie patrzę i mniej-więcej wiem co man zrobić żebym uzyskał pożądany efekt. Pierwsza moja wersja- ta "psychodeliczna" jest grubo przesadzona i mam tego świadomość. Ale moje podejście do nauki to: zrobić wszystko i zobaczyć co działa :-)
 3. Ponieważ takie pasują do mojego koła filtrowego. Bez oprawy, samo szkło. Sklepy zawsze je tak opisują więc ja też.
 4. Jak w tytule- za wyjątkiem filtrów ZWO! Baader bardzo chętnie.
 5. Robię notatki głównie dla siebie. Każda czynność na każdym kanale to nowa kopia pliku. Zapisuje maski i ikony procesów PI żeby wiedzieć co działa a jak zapomnę- zajrzeć do notatek, pliku albo procesu z użytymi ustawieniami. To bardzo pomaga.
 6. Zaskakująco łatwo: https://astropolis.pl/topic/77441-galaktyka-ngc-3718/?do=findComment&comment=888736
 7. Nigdy nic nie będzie skończone ;-)
 8. Dziękuję za pomoc. Tu się zgadzamy, że przyczyna leży raczej u podstaw a nie w obróbce.
 9. Nie mam nic przeciwko śliwkom ;-) Ale na serio- nie byłem w stanie zrobić kolorów, z których bym był do końca zadowolony.
 10. Dziękuję za komentarz. Najwięcej walk że swoimi próbnymi czy cudzymi stackami stoczyłem na polu L oraz Ha. Dlatego też luminancja jest generalnie udana. Zdaję sobie sprawę z mojej słabości z kolorami- bodajże w "Strzałach próbnych" , po wklejeniu luminancji M81 napisałem, że muszę teraz zrobić kolory z czym idzie mi kiepsko. Z gwiazdami też mam niewielkie doświadczenie.
 11. Jeżeli chodzi o filtry, to ja raczej będę szukał przyczyny w B (sic!).
 12. Bo materiału Ha nie zintegrowałem z LRGB :-)
 13. Dekonwolucja była robiona z maską - gwiazdy oraz wszelkie ciapki wokół nich były dobrze zakryte - co automat nie wyłapał dodałem CloneStampem. Decon nie ruszyła gwiazd- inaczej powstałyby kółka wokół nich. Problem z tymi kolorowymi otoczkami jest na 99% sprzętowy. Na szczęście lubię dłubać przy teleskopie :-) PS - próbowałem przy innej okazji dekonwolucji na RGB ale wydaje mi się, że w najlepszym wypadku jest to strata czasu.
 14. Masz rację poniekąd, ponieważ jeszcze eksploruję Pixa i sprawdzam co potrafi (a potrafi dużo) i z obróbką jakiejkolwiek grafiki nie miałem nic wspólnego jeszcze niedawno. Bardzo wyżyłowana jest luminancja- jak zresztą widać z opisu. Ale umiarkowania też można się nauczyć. Dlatego też zapisuję osobny plik dla każdego narzędzia i kroku, który wykonałem dla każdego stacka. Jak będą chmury to zamiast robić nowe foty można eksperymentować na starych- łatwo się cofnąć do dowolnego kroku i zrobić inaczej (albo mniej :-). Dzięki za komentarz!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.