Jump to content

Herbert West

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Neutral

About Herbert West

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak w tytule. Poszukuję małego dovetaila- 10-15 cm długości, który wsuwa się w stopkę szukacza skywatcher/synta. Czy coś takiego istnieje? Jeżeli tak, będę wdzięczny za linki a jeszcze bardziej za ofertę sprzedaży.
 2. Złapałem Morfeusza dziś z giełdy... Bardzo długo hamletyzowałem- ES, APM czy inne. Jeżeli byłaby jakaś chińska kopia o takiej samej jakości (jak Maxvision- ES) to bym brał chińszczyznę. Jednak nie znalazłem żadnego "odpowiednika".
 3. Mam w drugim teleskopie FeatherTouch. Nie wieszałem na nim kamery i kółka, ale jest wybitnej jakości wykonania i pracuje niezwykle precyzyjnie. I nie wątpię, że udźwignąłby sporo bez żadnego ugięcia.
 4. Z krótkich to używam trzech Vixenów NLV- mniejsze pole mi nie przeszkadza. Nie wiem, jak sobie radzą krótsze Hyperiony, ale długo zapamiętam przesiadkę z kitowego Plossla 25mm Skywatchera na Hyperiona 21mm. Zrobił na mnie wielkie wrażenie. Jednakże teraz po przesiadce na lepszy teleskop, widzę jego niedomagania. Co nie znaczy, że jest zły- za 300-350 to bardzo dobry okular. APM UFF nie używałem, ale rozważałem niedawno. Skłaniam się jednak w kierunku Morfeusza. Ciężko mi się rozstać z wielką soczewą o średnicy niemalże całego okularu, którą mam w Hyperionie :-)
 5. @Micgekon Bierz Hyperiona z giełdy. To rewelacyjny okular na początek. Demoluje proste kitowce. Za około 350 złotych razem z pierścieniami- jak sugeruje @bacHor ciężko o coś lepszego i wygodniejszego a stosunek jakość/cena (w przypadku zakupu używanego) jest znakomity.
 6. Muszę się zgodzić. Po przesiadce z "bele jakiego" newtona na maka-newtona f/5,2 noszę się z zamiarem wymiany hyperiona na coś innego. Ale nie jest aż tak źle. To bardzo wygodny w użytku okular.
 7. @TUR O tak, też jestem bardzo zadowolony z EAF! Ja paluchem mierzyłem- przykładałem palca i obracałem o 30. Wyczułem ruch po dwóch obrotach x 30 pozycji i taki backlash wpisałem.
 8. Z ciekawości zapytam- jaki backlash ma twój egzemplarz? Ostatnio nabyłem to cudeńko i mój ma w okolicach 60.
 9. Zgadza się. Do "masowych" pokazów nic innego niż obiektu układu słonecznego się nie nadaje.
 10. Hehe, niezbyt cicha i spokojna córka koleżanki, która była zainteresowana teleskopem nabiła sobie guza o przeciwwagę. Wcześniej natomiast kilka razy byłem w stanie przedzawałowym gdy się dobierała do teleskopu jak pies do kiełbasy.
 11. Koszty już poniosłem- dla siebie :-) A przejechanie autem kilku kilometrów to nic. Generalnie- nawet jeżeli ktoś by mi chciał zapłacić, to bym nie przyjął żadnych pieniędzy. Powód jest prosty. Byłyby to pieniądze symboliczne (wobec kosztów sprzętu i w wartościach bezwzględnych). Nie warte, z pewnością, stawiania się w sytuacji osoby, która robi biznes na szkołach/dzieciach/gminie itp. Mam w de co ludzie gadają, ale w jakimś stopniu utrudniłoby to działania, które mógłbym podjąć i wprowadziłoby zbędne komplikacje formalne.
 12. Mam doświadczenie z rodzicami bardziej kapryśnymi niż dzieciaki. Ewentualne zgromadzenia wieczorne tylko dla chętnych i tylko przy udziale nauczycieli. Myślę, że komu się nie będzie chciało to nie przyjdzie odmrażać sobie różnych przyległości.
 13. Też mam takie podejście :-) Ziarno od plew się samo odsieje w przypadku pokazów nocnych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.