Jump to content

OnlyAfc

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Good

About OnlyAfc

 • Rank
  Antares
 • Birthday 10/26/1986

Kontakt

 • Strona WWW
  http://arsenalweb.pl
 • Skype
  janek2610

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowe Miasto, Mazowieckie
 • Zainteresowania
  Astronomia, Piłka nożna, programowanie, grafika 3D
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 8" na Dobsonie.
  Kitowe 10mm i 25mm + SWA-58 6mm + Sky-Watcher LET 28 mm 2"

  TS Photoline 70 / 420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 + Canon 1100d + Asi 120 mini + ASIAIR

Recent Profile Visitors

1411 profile views
 1. Świetne Te pyły wyglądają tak fantastycznie, że sam irys w nich nawet nie tyle ginie a wręcz tonie. Brawo, fantastyczna fotka.
 2. Świetne Fajnie, że możemy obserwować takie cudeńka w galaktyce, znajdującej się „obok nas”.
 3. Dziś zauważyłem, że jedna śruba w ogóle była luźna, a z drugiej strony inna była bardzo lekko dokręcona i moim zdaniem też nic nie dawała. Dokręciłem delikatnie.
 4. Fantastyczna praca, wymagająca zaparcia, czasu i cierpliwości Brawo, wygląda świetnie.
 5. Świetna fotka To w prawym górnym rogu, to amp glow, czy jakaś jasna gwiazda poza kadrem? Lewy dół chyba troszkę na zaświetlony wygląda.
 6. Czy jest taka możliwość, że clamping ring 2" ściskał flattener tak, że ten dawał takie gwiazdki? Zrobiłem test, wkręcając flattener bezpośrednio do wyciągu (straciłem w ten sposób możliwość obracania) i zrobiłem test na gwiazdkach w zenicie. Wyszło tak: O dziwo gwiazdki wyglądają już naprawdę dobrze. Sprawdziłem, też, czy kwestią nie jest ugięcie wyciągu, więc opuściłem teleskop do podwójnej gromady w Perseuszu, która leży niżej o oto efekt: Delikatna różnica jest, widać, że jakieś ugięcie nastąpiło, ale tragedii chyba nie ma?
 7. Różnica między netflixem a subskrypcją SGPro jest taka, że tu masz jeszcze opłatę jednorazową + subskrypcję na update-y. Ja np. Tak samo używam phostorm (używam do programowania) jednorazowo zapłaciłem a z subskrypcji mogę zrezygnować, ale ostatnią, pobraną wersję mogę mimo to używać.
 8. Faktycznie, to może oznaczać ostatnią, dostępną wersję. Co jest trochę dziwne, bo ile używam różnych programów z subskrypcją, to zawsze jest to ostatnia, pobrana wersja.
 9. Prawie dokładnie tak jest. W trakcie subskrypcji jesteś uprawniony do pobrania każdego update-u. Subskrypcja wygasa i zostajesz z ostatnią pobraną (nie ostatnią wydaną w trakcie twojej sybskrypcji) wersją.
 10. Bardziej jasno nie mogli napisać, nie wiem, co jest tutaj niezrozumiałe: zmigrowali wszystkie klucze do nowego systemu i teraz dają ci nowy klucz do uruchomienia od nowa programu. Nie musisz podpisywać subskrypcji i jeśli tego nie zrobisz i tylko aktywujesz swój nowy klucz, to będziesz mógł korzystać z wersji, którą masz, dożywotnio. Dodatkowo napisali niżej, jak ponownie uruchomić SGPro 3: Napisali też, że brak subskrypcji nie oznacza niemożliwości korzystania z programu. Jest ona raczej do update-ów a nie do używania.
 11. Tutaj mam przykład klatki serca: Lewa strona już naprawdę całkiem dobrze wygląda, ale prawa ucieka (wygląda, jakby dystans był za duży).
 12. A to najlepsza chyba klatka, jaką udało mi się zrobić: Ponad 1mm ugięcia na tillterze. Przy staku 30 takich klatkek i tak wychodzą słabe gwiazdki.
 13. pojedyncza klatka 600s z wczoraj. Dystans do flattenera równo 65mm (podana przez producenta). Bez użycia tilltera.
 14. Cześć, chciałem zasięgnąć waszej porady odnośnie flattenera do mojego TS-a Photoline 70mm. Mam obecnie Flattener TSRED279, który jest polecany na stronie producenta mojego teleskopu, jako dedykowany do niego, ale są z nim same problemy. Dystans 65mm podany na stronie producenta nie zgadza się, korekcja nie jest równa, ustawiam tillterem z jednej strony gwiazdki, to z drugiej są pojechane. Ile bym się nie bawił, to nigdy nie mam idealnego rogu. Od marca bawiłem się z ustawieniem dystansu do canona 1100d i wydawało mi się, że sensor jest krzywo przyklejony. Sprawdziłem dzięki @isset na Edku i delikatna krzywizna była, ale nie tyle, co w moim TS-ie. Kupiłem dodatkowe body Canon 1000d od TUR-a z forum astromaniaka. Na klatkach, które pokazywał, gwiazdki były idealnie punktowe, u mnie niestety nie da się tak ustawić. Mierzyłem obecny flattener z każdej strony suwmiarką i niby trzyma wymiary, ale niestety gwiazdki daje złe lub fatalne. Na stronie TS polecają też drugi flattener do tego teleskopu TSFLAT2, ale z nim też jest problem, bo jest on „uniwersalny” i do mojego teleskopu podają back focus to aż 128mm. Niestety, już przestałem ufać TS odnośnie uniwersalnych flattenerów i podawanych przez nich dystansów i boję się kolejnej złączkologii przy następnym flattenerze. Poważnie też zastanawiałem się nad tym flattenerem https://www.astroshop.pl/flattenery-korektory-reduktory/ts-optics-flattener-wyplaszczacz-do-refraktorow-photoline-apo-72-mm-1-0x/p,56140 Niby jest z TS też, ale jest dedykowany akurat pod mój teleskop i pracuje z dystansem równym 55mm (czyli canon + standardowa złączka 11mm). Nie wiem też, czy dobrym pomysłem będzie do tego teleskopu flattener bez reduktora. Wtedy zostaje mi f/6 i nie wiem, czy będzie to duży spadek jasności w porównaniu do f/4,74, które osiągałem z flattenerem 0,79. O ile musiałbym zwiększyć czasy naświetlania? Pytanie do was, jaki flattener (nie kosztujący majątku) da mi normalną korekcję gwiazdek? Mam już po prostu dosyć zabawy z ustawieniem gwiazdek bez rezultatu. Mam kupione już 2 tilltery, złączkę dorobioną idealnie do podanego dystansu, pełno złączek, pierścieni dystansujących i nic, bez sukcesu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.