Jump to content

OnlyAfc

Społeczność Astropolis
 • Posts

  955
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

OnlyAfc last won the day on January 19

OnlyAfc had the most liked content!

2 Followers

About OnlyAfc

Kontakt

 • Strona WWW
  http://arsenalweb.pl
 • Skype
  janek2610

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowe Miasto, Mazowieckie
 • Zainteresowania
  Astronomia, Piłka nożna, programowanie, grafika 3D
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 8" na Dobsonie.
  Kitowe 10mm i 25mm + SWA-58 6mm + Sky-Watcher LET 28 mm 2"

  TS Photoline 70 / 420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 + Canon 1100d + Asi 120 mini + ASIAIR

Recent Profile Visitors

5271 profile views

OnlyAfc's Achievements

965

Reputation

 1. Skąd taki pojazd gwiazdek po rogach? Szczególnie górny lewy jest mocno widoczny. Wszystkie gwiazdki uciekają do środka. Ogólnie to z tym szumem to nie przesadzajmy, jest niewielki i sprawia, że zdjęcie nie jest kisielem. W zasadzie, to jest to bardzo ładne zdjęcie, szkoda tylko tej gwiazdy żółtej w centru i tego halo.
 2. Jakbyś nie sprzedał do wiosny ( życzę Ci oczywiście, żebyś sprzedał ) to poważnie się zastanowię. Co prawda dystans jest sporawy, bo aż pod płońsk do mnie, ale i tak rozważałem budowę obserwatorium po wiosennych roztopach. Mógłbyś pokazać, jak wyglądają rolki i ogólnie system obracania? Pytanie też o podstawę kopuły, jest murowana, czy jak to wygląda?
 3. Masz, zobacz sobie CEM70. Koleś pokazuje montaż, który był użytkowany kilka dni i poszedł na serwis, bo źle prowadził. Okazało się, że miał chińskie podróbki łożysk (nawet numery źle wybite na łożyskach). Po wymianie, zaczęło wszystko śmigać. Ogólnie też ciekawie opowiada o jakości wykonania itd. https://www.youtube.com/watch?v=s91IEXF6tuU Sorry Kuba, że w twoim temacie
 4. Cześć, sorry, że odkopuje temat, pytanko, do D7500 byłbyś w stanie zrobić takie mocowanko do filtra? Ceny clip-ów są jakieś totalnie z czapy (2x droższe niż w Canonach) i muszę szukać alternatywy. Pytanie, czy winieta występuje z takim filtrem i czy pokrywa cały APS-c?
 5. Astro Pixel Processor sobie na pewno poradzi. Spróbuj pobrać trial i zobaczysz (a potem nie zechcesz nic innego )
 6. Moim zdaniem wybór bardzo dobry. Pytanie, jaki masz montaż? Skala ok 1" to może nie jest jakieś super wyzwanie dla małej tuby, ale dla 200/1000 to już nie tak łatwo uciągnąć.
 7. Jako, że kupiłem Nikona D7500, to wystawiam ponownie na giełdę Filtr Astronimik Ha 12nm CCD EOS Clip, który stał się zbędny w moim setupie Chociaż wielu może się wydawać, że filtr wąskopasmowy do lustrzanki, to bezsensowna zabawa, to sam się przekonałem, jak bardzo się ludzie mylą. Potrafiłem tym filtrem wyciągać naprawdę fajny detal wodorowy, co później przekładało się na dodatkowy detal do standardowego RGB. Cena, jaka mnie interesuje za filtr to 650zł. Fotki, jakie robiłem z użyciem tego filtra, Canonem 1000D Naprawdę polecam. Świetnie mi się sprawdzał z takimi modowanymi modelami Canona jak 1000D, 750D, 1100D. Gdyby nie fakt że filtr nie pasuje do mojego Nikona, to bym go zostawił u Siebie.
 8. Sorka, że odświeżę temat Przy okazji wymiany lustrzanki na Nikona, stwierdziłem, że kupię też EAF focuser, bo to w sumie rzecz, której mi brakowało najbardziej w moim zestawie. Pytanie teraz do osób, które posiadają ASIAIR i EAF. Jak wygląda ustawienie focusera w asiair? Sama instalacja na tubie, to nie powinien być problem, ale co tak naprawdę ustawić w asiair, żeby to śmigało dobrze?
 9. Dostałem odpowiedź z Teleskop-Service (teleskop-express.de) odnośnie tego, który flattener tak naprawdę dedykowany jest do mojego teleskopu. Odpisali, że dedykowany jest ten: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p10127_TS-Optics-1-0x-Refractor-Flattener-for-APO---ED-with-70-72-mm-aperture.html I to, że rotator, który w nim jest nie pasuje, to inna kwestia i że mogę użyć przecież przejściówki z M54 (focuser) do M63 (rotator) Oto cała odpowiedź: Co ciekawe, nie poruszyli kwestii o którą ich pytałem, czyli, czy obsługuje pełną klatkę Widać też, że mają problem z dostawami, bo odnośnie dostępności, napisali:
 10. Mam ok 5h niemal identycznego kadru zrobione. Łatwo się nie obrabia tego regionu, to pewne. Wyszło całkiem zgrabnie
 11. Jak dla mnie wersja minimalistyczna świetna jest. Nic bym nie ulepszał w niej już.
 12. Nie trzeba będzie starnet-a używać do usuwania gwiazdek
 13. Mam już jednoznaczną odpowiedź i D7500 ma jeden filtr, który trzeba usunąć i wstawić inny (IR-CUT) np. Canonowski. Rozmawiałem już o tym z Michałem Kałużnym, który będzie mi modyfikację robić. Modyfikacja wychodzi drożej, właśnie ze względu na ten filtr do kupienia. Moja poprzednia wypowiedź była podyktowana tym, że w sieci znalazłem info o D750, który ma dwa filtry i to chyba nawet Ty modyfikowałeś właśnie
 14. Miała być R-ka, ale kupiłem ostatecznie Nikona D7500. Myślę, że przeskok jakościowy będzie zauważalny Muszę się teraz na Nikona przestawić po dwój latach z Canonem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.