Jump to content

Przemotar

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

45 Neutral

About Przemotar

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

373 profile views
 1. Jakis kontakt?

  Nie wiem jak tu napisac PW, w sprawie okularu 9.Pozdrawiam,

 2. Pierwsze kroki ze stackowaniem zdjęć ze smartfona. Stack 4 zdjęć z Huawei P30 Pro robionych apką DeepSkyCamera. 4x 15s, ISO 1000. Obróbka: DeepSkyStacker + Fitswork + Affinity Photo. Miałem tylko te 4 zdjęcia, bo reszta materiału znacznie gorszej jakości (-14*C i telefon wariował). Największe zaskoczenie to pojawienie się Mgławicy Płomień przy stacku 4 zdjęć ze Smartfona Słabo widoczny ale jest. I crop z powyższego zdjęcia na miecz i pas z płomieniem. Śmiało piszcie co można poprawić następnym razem. Pierwsze co mi się wydaje nie tak to brak kolo
 3. Po rejestracji i zalogowaniu się możesz zobaczyć pod linkiem http://rezerwacje.astrozloty.pl/ShowEventRooms.php?event_id=19 Pokoje w hotelu są od 2 do 5-osobowych
 4. Sprzedam okulary: GSO SV 30mm 70* 2" cena: 150zł + przesyłka GSO Plossl 9mm 1.25" cena: 50zł + przesyłka Okulary w bardzo dobrym stanie. Pełen komplet tj. wraz z zaślepkami i oryginalnymi opakowaniami. Możliwość wysyłki paczkomatem (12zł) lub odbioru osobistego na Białołęce w Warszawie.
 5. Sprawdzoną mam jedną w okolicy Rząśnika, ~1h drogi z Białołęki. Druga miejscówka, nowa, na której jeszcze nie byłem ~1h 15min z Białołęki.
 6. Kiedy doświadczenie z obserwacji przy minusowej temperaturze oraz prognozowana temperatura mówią stanowcze NIE, ale brak chmur mówi TAK Miałem już odpuścić obserwacje w zimę, gdyż marznę bardzo szybko i psuje mi to przyjemność z obserwacji, lecz z drugiej strony przez ostatnie 4 miesiące był taki brak warunków, że człowiek czuje ciągle niedosyt Pewnie pojadę, ale tym razem w kierunku północno wschodnim. A pogoda widzę, że i w sobotę zapowiada się bardzo dobra.
 7. Mógłbyś dokładniej opisać dlaczego UB bardzo dobry ale do większej apertury? Dopiero co przerzuciłem się z Dobsona 8" F/6 na Doba 10" F/4.9. W moich "planach zakupowych", które tworzyłem w czasie gdy miałem 8" miałem zapisanego Oriona UB jako ewentualny filtr UHC, ale to Lumicon lub Astronomik jako docelowy. Zastanawiam się czy kupować Ultrablocka jak będzie dostępny, czy jednak nie warto jeśli docelowo chcę Lumicona lub Astronomika (niestety ciężko trafić używane) zważywszy na przeskok na większą aperturę.
 8. Dzięki również! 20 minut po północy się rozjechaliśmy Chyba od 22 niebo zrobiło się idealne. U mnie mróz obniżył morale i praktycznie już nie patrzyłem przez teleskop, więc plan obserwacyjny wykonałem może w 10%. Na szczęście na Mgławicę Oriona napatrzyłem się od razu po przyjeździe, zanim zacząłem odczuwać skutki mrozu. Ale i tak było bardzo fajnie Jak już spakowałem teleskop do auta to porobiłem zdjęcia Oriona telefonem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.