Jump to content

bylewolne

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutral

About bylewolne

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem czy nada się do zastosowań o które Tobie konkretnie chodzi, ale jeśli już jesteśmy przy hubach usb to jako ciekawostkę pokaze wam huby z portem km swap. Ja osobiście zakupiłem coś takiego: HUB USB Unitek Y-3076 HUB 3xUSB 3.0 Zaletą tego urządzenia jest to że gdy przejedziemy kursorem za ekran jednego urządzenia to pojawi się on na drugim urządzeniu. Pozwala to na kopiowanie plików pomiędzy urzadzeniami przeciągając plik z pulpitu na pulpit. Działa również z androidem także można myszka śmigać po telefonie.
 2. Hej. Zdarza wam się słuchać muzyki podczas obserwacji? Jak wygląda wasza playlista? Może stwórzmy playlistę piosenek powiązanych z astronomia? Ja zacznę od...
 3. Piosenka Reflection zespołu Tool. "The moon tells me a secret, my confidant As full and bright as I am This light is not my own and A million light reflections pass over me Its source is bright and endless She resuscitates the hopeless Without her, we are lifeless satellites drifting" Księżyc zdradza mi tajemnice mój powierniku Chociaż jestem taki pełny i jasny To światło nie należy do mnie i Miliony odbić świetlnych przechodzi przeze mnie Ich źródło jest jasne i nieskończone Ona wskrzesza gdy brakuje nadziei Bez niej jesteśmy tylko be
 4. Coś takiego u mnie leży. https://www.astroshop.pl/teleskopy/national-geographic-teleskop-dobsona-n-114-500-kompakt/p,45617
 5. Tak może być! A na poważnie to poczyniłeś obserwacje również w okolicach godziny 18:10?
 6. Spoko. Tylko czy ten wschód to na 100%? Bo Kraków jest na wschód od Wałbrzycha i bolid który zaobserwowałem był na pn-z to musielibyśmy rozmawiać o 2 różnych zjawiskach. Też mam wrażenie, że przelot był wolny. Tylko nie wiem co może to oznaczać.
 7. A jeżeli chodzi o intensywność zjawiska to bardziej to wyglądało tak jak na filmiku z Wrocławia, czy tak jak na filmiku że Szwecji gdzie zarejestrowali wczoraj bolid na kamerze? (Oba filmiki wrzuciłem we wcześniejszych wpisach). EDIT. Ciężko mi powiązać to zjawisko z dźwiękiem, który słyszałem po 5 minutach, ale zapobiegawczo zapytam. Słyszałes może po 5 minutach od błysku dźwięk który przypomina serię stłumionych eksplozji?
 8. Hmmm. A kojarzysz może gdzie z Twojej perspektywy był ten blysk? Ja go widziałem na północnym zachodzie.
 9. Coś niby znalazłem. Ale z mojej miejscówki było to o wiele bardziej spektakularne. BTW. Moja miejscówka. Tylko w końcu będę musiał zainwestować i zmienić sprzęt do obserwacji.
 10. Obawiam się że w dzisiejszych czasach fake newsy najczęściej rodzą się umyślnie. Ja się jedynie pogubiłem w zeznaniach. Ale dzięki za czujność.
 11. Tu się pomyliłem. Sprawdziłem że Czelebiansk miał miejsce w lutym. Ja natomiast widziałem spadający bolid 31 pazdziernika... Tylko który to był rok? Muszę pogrzebać w Google. Mam! Długo nie musiałem szukać. Ze względu że był to dzień przed wszystkich świętych to zapamiętałem datę. https://kosmonauta.net/2015/11/wyjatkowy-bolid-z-31-pazdziernika/ Kto w lutym drzewo rąbie.
 12. Dzięki za dobre słowa. Tylko zaczynam się martwić. Kiedy spadał bolid na Czelebiansk to z rodzinką pracowaliśmy przy drzewie. Ja jako jedyny z 5 osób miałem to szczęście zauważyć to zjawisko. Zinterpretowałem to jako flare puszczoną w lesie i oczywiście nikt mi nie uwierzył do póki nie zaczęli o tym mówić w wiadomościach. Tym razem obawiam się że może być to flara. Chociaż jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś w tym lesie puszczał flare. Dodatkowo równo 5 minut po zauważeniu tego błysku, (który nawiasem pisząc był dużo mocniejszy od tego który widziałem parę lat temu) usłyszałem jakby 6
 13. Witam. Ktoś jeszcze zauważył bardzo jasny bolid przed chwilą? Okolice Wałbrzycha 18:10 Zauważyłem w okolicach Herkulesa i spadał pionowo w dół.
 14. Sraczka jest bezwzględnie częsta i rzadka. Natomiast niebieski księżyc jest stosunkowo częsty i stosunkowo rzadki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.