Jump to content

bylewolne

Społeczność Astropolis
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

bylewolne's Achievements

51

Reputation

 1. Raz rozpędzona sarna uderzyła w drewniany płot posesji z której prowadzę obserwacje. Albo skusiły ją owoce w sądzie albo GPS źle poprowadził. Inna sytuacja gdy wyszedłem na parking pod laskiem do samochodu, gdy zabrałem co potrzebowałem to skorzystałem z okazji do oddania wcześniej wypitego złotego płynu. W takiej sytuacji nogą zamknąłem z hukiem drzwi od auta. Lekko się wystraszylem gdy czołówka oświetliła kilkanaście par oczu w lesie które odwróciły głowę w moja stronę. Stadko saren spożywało kolacje.
 2. Fajnie I ciekawie wyglądające chmury (?) zarejestrowałem swoim telefonem.

  Za Górka był księżyc. 

  IMG_20210428_234416.thumb.jpg.4ab2829340140f27d1aeabe3dcb275b2.jpgIMG_20210428_234347.thumb.jpg.776e1836ed3ea753803c8bb164ad558b.jpgIMG_20210428_233718.thumb.jpg.ca910d14bd056e22fd1bbbdc8e2b8c7c.jpg

 3. Jak już jestem przy tej kapeli to chciałbym dodać jeszcze utwór o tytule "Monolith of Phobos". Nawiązujący do wypowiedzi Buzza Aldrin o monolicie na jednym z księżycy Marsa. Czyli znowu nie o naszym satelicie. Buzz Aldrin: Piosenka:
 4. Może nie nawiązująca bezpośrednio do naszego satelity, ale fantastyczna piosenka z równie dobrym teledyskiem opowiadająca o niejakim Jacku Parsons. Wg. Wikipedii: Wykonawcami jest zespół The Claypool Lennon Delirium. Złożony m.in. Z rewelacyjnego w każdym wydaniu basisty Lesa Claypool oraz gitarzysty Seana Lennon.
 5. Czeski filmik o podboju kosmosu po Słowiańsku. Bawcie się dobrze. OK jest to mini serial. 5 odcinków po 30 minut. https://m.imdb.com/title/tt5894518/episodes/?season=1
 6. Nie wiem czy nada się do zastosowań o które Tobie konkretnie chodzi, ale jeśli już jesteśmy przy hubach usb to jako ciekawostkę pokaze wam huby z portem km swap. Ja osobiście zakupiłem coś takiego: HUB USB Unitek Y-3076 HUB 3xUSB 3.0 Zaletą tego urządzenia jest to że gdy przejedziemy kursorem za ekran jednego urządzenia to pojawi się on na drugim urządzeniu. Pozwala to na kopiowanie plików pomiędzy urzadzeniami przeciągając plik z pulpitu na pulpit. Działa również z androidem także można myszka śmigać po telefonie.
 7. Hej. Zdarza wam się słuchać muzyki podczas obserwacji? Jak wygląda wasza playlista? Może stwórzmy playlistę piosenek powiązanych z astronomia? Ja zacznę od...
 8. Piosenka Reflection zespołu Tool. "The moon tells me a secret, my confidant As full and bright as I am This light is not my own and A million light reflections pass over me Its source is bright and endless She resuscitates the hopeless Without her, we are lifeless satellites drifting" Księżyc zdradza mi tajemnice mój powierniku Chociaż jestem taki pełny i jasny To światło nie należy do mnie i Miliony odbić świetlnych przechodzi przeze mnie Ich źródło jest jasne i nieskończone Ona wskrzesza gdy brakuje nadziei Bez niej jesteśmy tylko bez życia dryfującymi satelitami
 9. Coś takiego u mnie leży. https://www.astroshop.pl/teleskopy/national-geographic-teleskop-dobsona-n-114-500-kompakt/p,45617
 10. Tak może być! A na poważnie to poczyniłeś obserwacje również w okolicach godziny 18:10?
 11. Spoko. Tylko czy ten wschód to na 100%? Bo Kraków jest na wschód od Wałbrzycha i bolid który zaobserwowałem był na pn-z to musielibyśmy rozmawiać o 2 różnych zjawiskach. Też mam wrażenie, że przelot był wolny. Tylko nie wiem co może to oznaczać.
 12. A jeżeli chodzi o intensywność zjawiska to bardziej to wyglądało tak jak na filmiku z Wrocławia, czy tak jak na filmiku że Szwecji gdzie zarejestrowali wczoraj bolid na kamerze? (Oba filmiki wrzuciłem we wcześniejszych wpisach). EDIT. Ciężko mi powiązać to zjawisko z dźwiękiem, który słyszałem po 5 minutach, ale zapobiegawczo zapytam. Słyszałes może po 5 minutach od błysku dźwięk który przypomina serię stłumionych eksplozji?
 13. Hmmm. A kojarzysz może gdzie z Twojej perspektywy był ten blysk? Ja go widziałem na północnym zachodzie.
 14. Coś niby znalazłem. Ale z mojej miejscówki było to o wiele bardziej spektakularne. BTW. Moja miejscówka. Tylko w końcu będę musiał zainwestować i zmienić sprzęt do obserwacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.