Jump to content

Misza

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  741
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Misza last won the day on July 7

Misza had the most liked content!

Community Reputation

593 Excellent

About Misza

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  astronomia, historia, broń, zegarki, kolej, akwarystyka
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 11, RedCat 51, EQ6-R, Takahashi EM-10, ASI 178MM, Canon 6D mod, Ortho 10, SLV 12, Morpheus 17.5, Swan 33, TV Powermate 2" 2X

Recent Profile Visitors

2120 profile views
 1. Dekonwulacji próbowałem raz w życiu (właśnie w AI) przy okazji obrabiania tego zdjęcia sprzed 2 tygodni, szczerze mówiąc u mnie nie wniosła nic nowego względem obróbki sprowadzającej się wyłącznie do suwaków registaxa, różnica była tak subtelna że praktycznie pomijalna.
 2. Stan idealny, jak ze sklepu, kupiony kilka miesięcy temu w teleskopach.pl, użyty może 3-4 razy, w komplecie pudełko. Cena 220zł + wysyłka (w sklepach obecnie 289zł)
 3. Mam BCO 10 i SLV 12, pokazują dokładnie tyle samo tyle że SLV znacznie wygodniejszy.
 4. Wczoraj w madryckim Museo de Naval znalazłem takowy okaz opisany bardzo skrótowo jako hiszpański teleskop z 1787r. bez podania typu konstrukcji. Myślicie ze to klasyczny cassegrain?
 5. A przy okazji jeszcze kwestia o której myślę od dłuższego czasu, czy w przypadku planet jest możliwość ułatwienia sobie ustawiania ostrości odpowiedniej średnicy maską bathinova ? Ogólnie rzecz biorąc nie jest to sprawa prosta i ja zawsze nagrywam kilka filmów dla luminancji z minimalnymi różnicami w ostrości z nadzieją że w jednym z nich trafię.
 6. U mnie przy SCT11 na Jowiszu IR 742 wygrywa szczegółem ze zwykłym filtrem czerwonym ale na Saturnie Pro Planet 742 jest trudny do użytku i wymaga ogromnego podniesienia gain za sprawą przyciemnienia obrazu dlatego zdecydowanie wolę zwykły czerwony filtr z niedrogiego zestawu ZWO RGB. Nie mam natomiast IR Pass Baadera (czyli 685) i kto wie czy właśnie on na Saturnie nie byłby strzałem w dziesiątkę jako opcja pośrednia. Czy prawdą jest że im planeta wyżej i warunki lepsze tym warto użyć filtra przepuszczającego szersze pasmo ? Podłączam się do pytania, co oznacza YRGB ? I druga spraw
 7. Rownież polecam Vixeny SLV, ostre, dobre lantany, cena do przełknięcia. SLV 12 to mój podstawowy okular planetarny do użytku z SCT11
 8. Porownywales może ten filtr na Saturnie np z Pro Planet 742?
 9.  

   

   

  1. Show previous comments  1 more
  2. YOKER

   YOKER

   dzięki, czyli dużo stabilniejszy od eq5 ?

  3. bartolini

   bartolini

   Na eq6 można by pewnie zamontować platformę i postawić na niej kompletny eq5 z teleskopem :)

   Do wizuala pewnie wystarczyłoby HEQ5  - głowica eq6 to jest już trochę "złomu" do noszenia.

  4. Herbert West

   Herbert West

   Co racja to racja... Pierwotnie miałem zamiar EQ6 i MN190 używać do wizuala i foto. Użyłem dwa razy do wizuala i szkoda mi było sił i czystego nieba. Skapitulowałem, kupiłem Skytee2, założyłem MN56- dwa teleskopy, dwa montaże, żona nawet się nie przejęła.

 10. Misza

  Jowisz w SCT11

  Coś nawet wyszło
 11. Dzisiejszy z ok. godz. 3. IR-RGB SCT11+ASI178MM
 12. Misza

  Jowisz w SCT11

  Dziś nad ranem jowisz znów świetny, no może nie taki jak wtedy ale i tak znacznie lepszy niż w moich poprzednich sprzetach. Jak widać mój SCT po prostu tak ma
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.