Jump to content

Misza

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  655
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Misza last won the day on January 22

Misza had the most liked content!

Community Reputation

433 Good

About Misza

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 05/03/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  astronomia, historia, broń, zegarki, kolej
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 11, EQ6-R, Takahashi EM-10, ASI 178MM, Canon 6D mod, Canon 200/2.8L, Ortho 10, SLV 12, Morpheus 17.5, NLV 25, Plossl 40, TV Powermate 2" 2X

Recent Profile Visitors

1780 profile views
 1. A ja właśnie kupiłem kota (oby nie w worku), na początek z krótkimi astrografami wydał mi się najsensowniejszy i mam nadzieję najmniej problematyczny. Stosunkowo też mało doniesień o reklamacjach względem innych rozmaitych krótkich apo.
 2. Właśnie doszedł do mnie nowy, wymieniony egzemplarz, tym razem optyka bez defektów. Tak więc firma zachowała się ok.
 3. Ja kolimowałem C11 tuż po zakupie i nie było to trudne.
 4. Mają, mają. Moj mak 150 miał całkiem sporą a SCT11 na którego go wymieniłem ma zauważalnie mniejszą kiwkę. Dla mnie C11 to jeszcze ciągle sprzęt 1-osobowy chociaż przy zdejmowaniu z montażu dobrze mieć u boku krzepką żonę dla asekuracji.
 5. Teoretycznie może tak być ale bez przecierania się nie przekonam a tego robić nie chce bo wtedy są dwie opcje: 1 Rysa okaże się nie być rysą i zniknie - wtedy jest OK. 2 Okaże się jednak rysą (nie zniknie) ale zyskam dodatkowo ślady-smugi po czyszczeniu (zawsze jakieś powstają) co mocno utrudni reklamację bo sprzedawca może uznać że nieprawidłowo czyściłem optykę i sam spowodowałem to zarysowanie.
 6. No właśnie... Napisałem przed sekunda do teleskopów, zobaczymy jak się ustosunkują.
 7. Kupiłem dziś redcata, nówkę w teleskopach.pl. W sklepie rzuciłem na szybko okiem na soczewkę frontową i niczego złego nie zauważyłem ale po przyjeździe do domu widzę ryskę, ok 3mm na skraju soczewki (nie na samym skraju ale bliżej niż względem środka) widoczna dość dobrze chociaż jedynie pod odpowiednim kątem światła. Wygląda na bardzo płytką, powierzchniową. Może to bardziej otarcie powłok. Pytanie czy warto to reklamować, czy ma znaczenie? Po sprzęt jechałem do Wawy z Lublina. W razie czego wiec odsyłka.
 8. Kopernik z wczoraj. SCT11+ASI178MM Nie przeprocesowałem tego trochę ??
 9. Ja nigdy nie nagrywałem SER, myślicie że wpłynęło by to zauważalnie na jakośc materiału ?
 10. Ja mojego SCT11 bez żony na EQ6 nie zakładam (dokręca zaciski gdy ja trzymam tubę), teoretycznie jestem w stanie sam ale ryzyko jest bardzo realne. Problem w tych SCT to brak rączki na górze tuby jaką mają np maki Intesa, która bardzo podniosłaby bezpieczeństwo i umożliwiała samodzielne zakładanie. Balkon mam w samym centrum Lublina ale po 4 godzinach wychładzania ostrość na planetach mam jak w Taku FS-128 a szczegół dużo lepszy. Generalnie ten C11 to mój najlepszy dotychczasowy telep.
 11. Sory ale nowy kosztuje 3170zł + 850zł falttener.... Czyli w zasadzie oferujesz z lekką marżą
 12. Pojadę, pojadę. I nawet relację tutaj zamieszczę aby trochę zazdrość była ;D
 13. Ośrodek nie jest w dolinie ale na zboczu, prawie na szczycie, można powiedzieć na grani. Na wysokości 1800m. Myślisz ze mogą być problemy z dużymi wahaniami temperatury na takiej miejscówce w sierpniu ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.