Jump to content

Misza

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  468
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

244 Good

About Misza

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  astronomia, historia, broń, zegarki, kolej
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion 150 mak, Takahashi EM-10, ASI 178MM, Canon 6D mod, Canon 200 2.8 L, Vixen NLV25mm, SLV12mm

Recent Profile Visitors

1140 profile views
 1. Sprzedam montaż Takahashi EM-10 Temma PC Jr. W komplecie przeciwwaga 3,5kg, okablowanie, pilot, dodatkowo dokładam również łoże do montażu dovetaila (widoczne na zdjęciach) oraz NOWY (zakupiony 3 miesiące temu u producenta) statyw Berlebach mod.172 (tej firmy raczej przedstawiać nie muszę). Cena za całość, jak sądzę bardzo atrakcyjna 6500zł. Sam Berlebach został zakupiony za równowartość 1500zł (nadal na gwarancji). Montaż bardzo mobilny, idealny również na wyjazdy, masa głowicy to 6,5kg. Sprzedaję ze względu na zmianę koncepcji i potrzebę zakupu montażu pod nieco cięższą optykę.
 2. Witam, rozważam zakup niewielkiego refraktora o ogniskowej około 400mm do astrofoto z canonem pełnoklatkowym (5d) oraz w przyszłości kolorową kamerą (np ASI071). Kilka osób na forum zakupiło latem WO GT81 który był wówczas oferowany z reduktorem (obecnie już nie jest). Nie znalazłem natomiast nic na temat nieco mniejszego ale za to wyposażonego we wbudowany reduktor WO Star 71/350 (triplet z reduktorem). Inna opcja o porównywalnych parametrach to TS 76EDPH (76/342, również triplet + reduktor ale demontowalny). Jestem po lekturze wątku na temat nowych konstrukcji od TS, ale o ile w przypadku re
 3. Odgrzebię temat, nie myślał ktoś z Was o takim WO Star ze zintegrowanym reduktorem ? https://www.astroshop.pl/teleskopy/william-optics-refraktor-apochromatyczny-ap-71-350-wo-star-71-gold-ota/p,53101
 4. Zrobię tak przy okazji najbliższej bezchmurnej.
 5. Czas obrotu ślimaka 10 min Dlaczego w takim razie na wszystkich klatkach sa pojechane w takim samym stopniu ? Wraz z większym czasem ekspozycji nie sa pojechane bardziej (identycznie to wygląda jak powyżej na zdjęciu przy 10 min i przy 3)
 6. Poniżej crop ze srodka kadru dla ekspozycji 10 minut. Przesłona ze względu na środek miasta przymknięta do f/10 (inaczej niebo robiło się białe). Generalnie to przesunięcie jest identyczne dla 3, 5 i 10 minut. Jednak po bokach kadru gwiazdki rozchodzą się dużo bardziej niż w centrum jeśli otworze przesłonę do f/4
 7. Witam. Z mojego nieguidowanego setupu takahashi em-10 + Canon 6D + Canon 200 2.8L gwiazdki wychodzą lekko jajowate. Zauważyłem to już jakiś czas temu i założyłem z miejsca że jest to efekt przesunięcia wynikający z prowadzenia. Bez guidowania nawet 3 minutowe ekspozycje nie mają racji bytu, tak wtedy założyłem. Jednak wczorajszej przetestowałem setup nieco dokładniej dla rozmaitych czasów. Wynik był zadziwiający, dla czasów 3, 5 i.... 10 minut (!!) jajowatość gwiazd była dokładnie taka sama, przesunięcie nie powiększało się ani o piksel. Wniosek jest dla mnie zatem jeden, nie może to być kwest
 8. Mars z ostatniej nocy. Orion 150 mak + ASI178MM , R-RGB, próbowałem również z barlowem ale efekt był mizerny.
 9. Fakt, lepiej to wygląda, co do ostrości - maska bahtinova
 10. To raczej Canon po modyfikacji, generalnie jednak nadmiar fioletu na mgławicy jest prawdopodobnie przyczyną tego że nieco ochłodziłem kolory w ustawieniach aparatu, co chyba nie było słuszne, ale to mój poczatek z modyfikowanym 6D. Co do gwiazd to nieco wzmocniłem nasycenie za pomocą dokupionej wtyczki w PS "Astronomy Tools" (jest tam taka opcja wzmocnienia kolorów).
 11. Zamiast lajków mówta co poprawić...
 12. Fotka robiona podczas zlotu który wczoraj się zakończył. Pierwsze foto z mojego setapu Canon 6d mod + Canon 200/2.8 L + Takahashi EM-10. 30 klatek po 3min, nie guidowane, ISO1600, F/4. Uczę się obróbki w photoshopie, na ten moment więcej z tego materiału chyba nie będzie. Za kilka dni być może wybiorę się jeszcze raz do ośrodka nad Tanwią i dorobię trochę klatek.
 13. Wczorajszy. Orion 150 mak + asi178mm
 14. Ja odpuściłem barlowa bo degradacja obrazu jest zbyt duża, przynajmniej w przypadku mojego zwykłego barlowa GSO. Apertura mojego maka jest też chyba na to trochę zbyt mała.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.